Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='sonikowa']

Moja koleżanka Monika R. deklaruje 50 zł, tylko na jakie konto najlepiej? I pyta czy kupić karmę? Moze lepiej poczekać żeby teraz Izy nie zasypywać?[/QUOTE]


Jeżeli nic nie pokręciłam (proszę mnie poprawić), to jesli chodzi o psy, była potrzebna karma dla seniorów oraz weterynaryjna na stawy i nerkowa (dla Siwej i Dakoty).
30 kg karmy dla seniorów wysłała 3X.
Ja wysłałam 12 kg karmy nerkowej dla kaukazek (bardzo prosiłabym o info czy dotarła, bo kupiłam w firmie "karmy do domu" pierwszy raz).
Zostaje jeszcze na stawy.
Nie licząc potrzeb kotów i koni.
Swoją drogą, była propozycja zamieszczenia szczegółowej listy potrzeeb, na wzór list "weselnych". Mogłyby tam być też adresy sklepów z najlepszą ceną.
Szkoda, że pomysł upadł.

Link to comment
Share on other sites

Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza..
Wyszly naprawy samochodu, wyszla folia - i to chyba jakos ogarniemy.
Karma jest to stala, bezwgledna potrzeba.
I musimy pamietac o koniach. One maja zalane cale laki. Musza sie zywic teraz tak, jak w zimie. A to ogromny koszt.
Laki szybko nie beda sie nadawac do uzytku. Nawet jak woda opadnie, to minie duzo czasu zanim bedzie mozna wypuscic na nie konie. Chodzi o zanieczyszczenie, wybite szamba, martwe zwierzeta, itd...
Kocie karmy zbierane sa na miau, psie na dogo, konie na dogo i miau.
Teraz pilna potrzeba to zbiorka na gruz i rury.
Zajmiemy sie tym jutro, bo juz dzis padam na twarz.Policze, pogadam jeszcze z Iza.
Mam przeslane zdjecia prac autorstwa tej samej Pani, ktora malowala anioly. Prace olejne, jamnik, koty. Swietne sa. Wystawie bazarek jutro.
Dochod z niego pojdzie wlasnie na rury i gruz.Na pewno calosci nie pokryje, ale zawsze cos.
Na pewno do potrzeb dolaczy farba, cement, pewnie wiecej gruzu i diabli wiedza co jeszcze...ale jeszcze konkretnie nie wiemy co.

Link to comment
Share on other sites

ogarnełam troche pierwsze posty
postarałam się ując tam wszystko
ale jednoczesnie napisac na tyle skrótowo zeby nie zanudzic nikogo i zeby czytajacy nie zgbił się w połowie
w miarę tego jak bedą wychodziły nowe potrzeby a stare uda nam sie zrealizowac - np amortyzatory
bede aktualizowała nodajze 2 post
dzisiaj tez zamiescilam tam aktualizację


[quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza..
Wyszly naprawy samochodu, wyszla folia - i to chyba jakos ogarniemy.
Karma jest to stala, bezwgledna potrzeba.
[B]I musimy pamietac o koniach[/B]. One maja zalane cale laki. Musza sie zywic teraz tak, jak w zimie. A to ogromny koszt.
Laki szybko nie beda sie nadawac do uzytku. Nawet jak woda opadnie, to minie duzo czasu zanim bedzie mozna wypuscic na nie konie. Chodzi o zanieczyszczenie, wybite szamba, martwe zwierzeta, itd...
Kocie karmy zbierane sa na miau, psie na dogo, konie na dogo i miau.
Teraz pilna potrzeba to zbiorka na gruz i rury.
Zajmiemy sie tym jutro, bo juz dzis padam na twarz.Policze, pogadam jeszcze z Iza.
Mam przeslane zdjecia prac autorstwa tej samej Pani, ktora malowala anioly. Prace olejne, jamnik, koty. Swietne sa. Wystawie bazarek jutro.
Dochod z niego pojdzie wlasnie na rury i gruz.Na pewno calosci nie pokryje, ale zawsze cos.
Na pewno do potrzeb dolaczy farba, cement, pewnie wiecej gruzu i diabli wiedza co jeszcze...ale jeszcze konkretnie nie wiemy co.[/QUOTE]

rozmawialam dzisiaj z Iza o koniach i o tym co im kupić do jedzenia

staneła na tym, ze w zależnościod finansów kupie najperw musli a potem siano , którego idzie tona na tydzień - koszt to 400 zł
po przeanalizowaniu cen w sklepach z musli i sugestiach izy co do rodzaju musli
chcialabym kupić to:
[URL="http://www.horsepower.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=101&sName=ovator-pega-plus-apfelmusli-x-5-1-worek-gratis-!"]musli[/URL]
wychodzi najkorzystniej
ale wówczas zabraknie nam niecałe 130 zł do tony siana
[SIZE="4"][B][COLOR="#ff0000"]
pomożecie dozbierać te brakujące 130 zł?[/COLOR][/B][/SIZE]

ziarko do ziarka
wiecie jak to jest

a ja wierzę za za dwa dni zadzwonię do Izy i powiam
Udało się mamy również na siano !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza..

Nieprecyzyjnie się wyraziłam....
Nie chodzi mi o potrzeby związane z usówaniem skutków powodzi, bo jak wiadomo musi to poczekać, tylko o stałe potrzeby zwierzaków: konkretne karmy czy leki, które dotawały do tej pory.
Jakby była taka lista z konkretnymi informacjami, można byłoby uniknąć dublowania zakupów jednych pozycji a pomijania innych.
No i nie trzeba byłoby zawracać Biafrze głowy pytaniami typu czy lepiej RC czy Bosh czy coś innego, bo wiadomo, że lepiej teraz zwierzakom nie zmieniać karmy. Mają i tak dużo stresów.

Ale jak listy nie będzie, to też "da rade" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kropa'][quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza..[/quote]

Nieprecyzyjnie się wyraziłam....
Nie chodzi mi o potrzeby związane z usówaniem skutków powodzi, bo jak wiadomo musi to poczekać, [B]tylko o stałe potrzeby zwierzaków: konkretne karmy czy leki, które dotawały do tej pory.[/B]
Jakby była taka lista z konkretnymi informacjami, można byłoby uniknąć dublowania zakupów jednych pozycji a pomijania innych.
No i nie trzeba byłoby zawracać Biafrze głowy pytaniami typu czy lepiej RC czy Bosh czy coś innego, bo wiadomo, że lepiej teraz zwierzakom nie zmieniać karmy. Mają i tak dużo stresów.[/QUOTE]

bede starała sie to umieszczac w pierwszym poscie
jak tylko takie inf beda do mnei napływac



Soema poszło pw z numerem konta
czyli do kupna i musli i siana dla koni [COLOR="#ff0000"][B]brakuje nam 100 zł[/B][/COLOR]

[B][COLOR="#ff0000"]kto się dołoży?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Karme mamy ogarnieta, wiemy juz jaka dla psow, kotow i koni. Jesli tego nie ma na 1 stronie, to pewnie jutro sie pojawi:-)

Ale leki...no faktycznie. Tutaj nie pomyslalam. Dopytam jutro Ize. Dziekuje :-)

3 x, skopiuj prosze to info o sianie i brakujacej kwocie na Miau, tam sie dwie, czy trzy osoby zglosily chetne pomoc przy konskiej zbiorce.Bede je odsylac do Ciebie:-)

Link to comment
Share on other sites

poszło
dziękuję :)

bede uaktualniac juz za dnia

mojo na pewno bierze ARTHROFOS
ale chyba jeszcze ma

a ja musze poprosić o jeszcze jeden wolny post chyba na pierwszej stronie
bo myslalam, ze zrobilam porzadek ale wychodzi mi ze sie nie mieszcze ;)

dobranoc

Link to comment
Share on other sites

Na wątku koni Biafra pisze jakie leki są im potrzebne. Na pewno te koniki z astmą dostają Ventipulmin....Biafra kupowała taniej ale teraz pewnie nie będzie miała do tego głowy....
Ja będę mogła wpłacić dopiero na początku czerwca.... niestety....

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry z rana, mnie wczoraj oczy odcięły od netu - zapalenie spojówek :(.
Trochę na budowlance się znam i powiem tak: pomysł z odwodnieniem kojców super i na pewno zda egzamin od strony odwadniającej, jeśli chodzi o wygodę psów, to skoro Biafra tak wymyśliła to im też pewnie będzie OK. Niestety, nie podzielam optymizmu co do domu. Naprawdę trzeba poczekać co najmniej 3-4 tygodnie niepadania aż grunt w miarę się ustabilizuje i poczekac na ekspertyzy geologiczne, czy jest sens ratować istniejący dom, czy lepiej budowac nowy... Ja wiem, że to brzmi starsznie, ale w tej chwili widzę na co dzień pracujące osuwiska, nawet jak się na to patrzy, to trudno uwierzyć, że grunt tak może zjeżdżać, a co dopiero jak się nie widzi. Będziemy pomagac Biafrze tak długo, jak będzie potrzeba, ale jeśli ma na razie gdzie schować głowę to powinna poczekać aż będzie ostatecznie wiadomo, co z jej domem. Najgorsze jest to, że on się jednak przekrzywił, to może mieć fatalne skutki dla całej konstrukcji, w końcu nie jest z gumy tylko mało elastycznych materiałów budowlanych. Pomożemy, tylko poczekajcie z jakimikolwiek pracami, aż sytuacja się ustabilizuje i eksperci na miejscu powiedzą "OK ten dom jest do uratowania".
Dużo siły, spokoju i pozytywnej energii przesyłam dla Biafry.
Czy jest coś potrzebne dla jej córeczki? Przecież dla takiego malucha to musi być dopiero trauma. Może jakieś zabawki, ubranka? Niech śmiało dają znać, coś się zorganizuje.

Link to comment
Share on other sites

Podzielam zdanie Magdy. Tu nie ma żartów.
Zbierajmy na razie pieniądzie, ale z zakupem materiałów budowlanych poczekajmy. Teraz i tak raczej nie pozwolą tam nic działac,a tym bardziej grzebac w gruncie. Nie po to wyrabują drzewa, by odciążyc wzniesienie, by znów pozwolic kumuś na kopanie dziur pod odwodnienia, bo to może poważnie naruszyc stabilnośc okolicznego terenu. Za jakiekolwiek prace na bank będzie można się zabrac po przesuszeniu gruntu.
Jestem z Wami i z Biafrą. Pomóżmy jej póki co z autem i karmą dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z wami całkowicie
i zapewniam, że Iza nie będzie działała cichaczem pod osłoną nocy, ukradkiem kładac instalację odwadniającą kojce
z narażeniem życia swjego dziecka czy psów
nie, tak nie będzie

Iza sygnalizuje potrzeby na bieżaco
wczoraj wyszedł popękany dom i odwodnienie kojców
wczesniej wyszła sprawa z samochodem
wiadomo na wszystko potrzeba masy pieniędzy

ale myslę, ze metoda cel-zbiórka-realizacja-kolejny cel jest bardzo dobra

wszyscy zdajemy sobei sprawę, że z domem i osuwiskiem ne ma żartów
ale tak jak pisała anna - jak nie bedzie odwrotu to Iza również dostanei nakaz eksmisji bez zadnej dyskusji
bez podpisywania papierków ze wie o zagrożeniu
będzie musiała się wynieść i tyle

a teraz skoro może tam przebywac to zapewne ona, my i służby mundurowe które ją tam wpuszczacją zdajemy sobie sprawę z zagrożenia które może nadejść



poki co powstał pomocowy blog mający na celu zgromadzenie ludzi chcących pomóc własnie Izie w usuwaniu skutków powodzi i osuwiska niezwiązanych z Fundacją:

[URL="http://pomoc-dla-izy.blog.onet.pl/"]Pomoc dla Izy[/URL]

na w/w stronie informacje bedą aktualizowane w miarę na bieżaco ale będą równiez stopniowane ;)
inf bedą pochodziły głównie ode mnie bo autorem strony jest moja dobra znajoma
czyli bedą to inf z dogo i miau
moze niektórynm bedzie sie łatwiej tam odnaleźć niz na naszych watkach
tylko zaznaczam, ze jest to strona posiwcona pomocy Izie czyli to co my włacamy najej prywatne konto :)
oczywiście jest tez inf o zwierzakach i karmie
ale jako dodatek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']jej tam nawet nie pozwolą teraz w ziemi gzrebac, spokojna głowa.
zwłaszcza, ze kolejne deszzce zapowiadają.

na jakim koncie najbardziej brakuje? jutro będę robic przelewy, wyskubie cosik.[/QUOTE]


nie wiem jak na koncie samochodowo foliowym
ale jesli mi dzisiaj wpłyną zadeklarowane pieniązki na karmę to na koncie karmowym bedzie 1 zł
bo kupię musli i dam Izie pieniążki na siano

Link to comment
Share on other sites

Co do kupowania materialow.
Pytalam Ize kilka razy. Ona naprawde potrzebuje teraz gruzu, rur i folii. I jest to potrzeba bezwgledna.
Nawet jesli stanie sie najgorsze, to te rzeczy beda nadal potrzebne.
Ona nie kupuje jeszcze materialow budowlanych do domu, bo zdaje sobie sprawe, ze wszystko moze sie wydarzyc.
tez czeka na opinie geologow.
Ale nie podwazajmy potrzeby tych wymienionych rzeczy. One sa potrzebne na cito.
Na konto samochodowe nie wplynely jeszcze wszystkie deklaracje.
Jak wplyna powinno wystarczyc na naprawe i folie.

Nastepny cel, to rury i gruz. I na to bedzie bazarek z obrazami olejnymi ( kropla w morzu pewnie). Czyli poza karma dla wszystkich zwierzat musimy teraz zebrac kase na ten cel.
3x powiedz, czy mozemy to zbierac na Twoje konto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS']Dzień dobry z rana, mnie wczoraj oczy odcięły od netu - zapalenie spojówek :(.
Trochę na budowlance się znam i powiem tak: pomysł z odwodnieniem kojców super i na pewno zda egzamin od strony odwadniającej, jeśli chodzi o wygodę psów, to skoro Biafra tak wymyśliła to im też pewnie będzie OK. Niestety, nie podzielam optymizmu co do domu. Naprawdę trzeba poczekać co najmniej 3-4 tygodnie niepadania aż grunt w miarę się ustabilizuje i poczekac na ekspertyzy geologiczne, czy jest sens ratować istniejący dom, czy lepiej budowac nowy... Ja wiem, że to brzmi starsznie, ale w tej chwili widzę na co dzień pracujące osuwiska, nawet jak się na to patrzy, to trudno uwierzyć, że grunt tak może zjeżdżać, a co dopiero jak się nie widzi. Będziemy pomagac Biafrze tak długo, jak będzie potrzeba, ale jeśli ma na razie gdzie schować głowę to powinna poczekać aż będzie ostatecznie wiadomo, co z jej domem. Najgorsze jest to, że on się jednak przekrzywił, to może mieć fatalne skutki dla całej konstrukcji, w końcu nie jest z gumy tylko mało elastycznych materiałów budowlanych. Pomożemy, tylko poczekajcie z jakimikolwiek pracami, aż sytuacja się ustabilizuje i eksperci na miejscu powiedzą "OK ten dom jest do uratowania".
Dużo siły, spokoju i pozytywnej energii przesyłam dla Biafry.
[B]Czy jest coś potrzebne dla jej córeczki? Przecież dla takiego malucha to musi być dopiero trauma. Może jakieś zabawki, ubranka? Niech śmiało dają znać, coś się zorganizuje.[/QUOTE][/B]
[B]też czekam cierpliwie na jakiekolwiek info czy mała coś potrzebuje........
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, ze nie pozwola grzebac w ziemi. Tam nawet nie moze przejechac nikt, kto nie ma meldunku. Wszyscy sa legitymowani.
Gdyby ktos z nas chcial pojechac i pomoc fizycznie Izie, to nie ma takiej opcji.
Zostanie bezwglednie zawrocony.
Gimna dmucha na zimne, nie chca ryzykowac i pewnie slusznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']

Nastepny cel, to rury i gruz. I na to bedzie bazarek z obrazami olejnymi ( kropla w morzu pewnie). Czyli poza karma dla wszystkich zwierzat musimy teraz zebrac kase na ten cel.
3x powiedz, czy mozemy to zbierac na Twoje konto?[/QUOTE]

mozna
tylko musi byc dopisek nap Biafra - budowlane
zeby rozrózniła od karmy

po południu przekleje rozliczenie z miau do trzeciego postu
na razie wrzucilam tam swoje rozliczenie karmowe
bede rozliczac na biezaco zeby
1. się nie pogubic
2. nie byc posadzonym o nierozliczanie

alior ma to do siebi eze ksieguje z rzadka
ale codziennie wieczorem bede sprawdzac stan konta
jesli jakis pieniazków zadeklarowanych na liscie nie bedzie to pewnikiem spłyną na dzień kolejny :)

(jakby coś na koniec moge słuzyc wydrukiem z konta)

magda, enia - dziękujemy ale na raie takie rzeczy nei sa potrzebne
dziewczyny mają dostęp do domu gdzie to wszystko mają
ograniczony dostęp ale mają

jesli zdarzy sie najgorsze
bedzie potrzebne dosłownie wszystko


ktoś kiedys oferował koce ??
msylę ze to moze się przydać teraz zwierzakom psom czy kotom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...