Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='irenaka']3X wątek jest już Twój. Dziękuję Maupie4.
Mogę zrobić bazarek, jeżeli ktoś coś ma z przeznaczeniem na pomoc dla Biafry.[/QUOTE]


ok, dziękuje
jak bede miala ciut luzniej to postaram sie zaktualizowac

ktoś stronę dwie wczesniej proponowal "piankę" na bazarek

Link to comment
Share on other sites

w pewnym momencie zastanawiałysmy sie z Anna jak to jest z darowniznami na prywatne konta:

cytaując za gazetą prawna:
[URL="http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/422437,fiskus_nie_pobierze_podatku_od_pomocy_dla_powodzian.html"]darownizy dla powodzian[/URL]

[I]W przypadku darowizny od osoby niespokrewnionej obowiązek zapłaty podatku powstanie, jeśli wartość darowizny przekracza 4902 zł. Tu też bierze się pod uwagę darowizny otrzymane od jednego darczyńcy w ciągu ostatnich pięciu lat. [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ok, dziękuje
jak bede miala ciut luzniej to postaram sie zaktualizowac

ktoś stronę dwie wczesniej proponowal "piankę" na bazarek[/QUOTE]

Ok, zaraz szukam tej pianki.
Jeszcze jedno. Mam 200,00 i proszę o jakieś konto do przelewu, bo na fundacyjne czy prywatne nie będę przelewać, Iza i tak nie będzie miała jak robić zakupów.
Czy jest jakieś jedno konto na karmę dla psów, kotów i koni?
Nie chcę wybierać, tylko proszę o konto przeznaczone na najpilniejsze zakupy.
I jeszcze jedna prośba. To 200,00, to nie są moje pieniądze, tylko przekazane na moje konto przez Panią Ewę M. Bardzo bym prosiła ( oczywiście już po zakończeniu akcji) o rozliczenie tej kwoty na wątku. Chcę być fair wobec darczyńcy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wydacie całą otrzymaną kwotę na to co zbieracie i przekażecie to jako darowiznę dla Fundacji, to nie macie z tego tytułu żadnego przychodu i w związku z tym nie macie co opodatkowywać.
A konto nie ma tu nic do rzeczy, równie dobrze można zbierać do kapelusza. Pewne rzeczy należałoby jednak przeprowadzić na piśmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Ok, zaraz szukam tej pianki.
Jeszcze jedno. Mam 200,00 i proszę o jakieś konto do przelewu, bo na fundacyjne czy prywatne nie będę przelewać, Iza i tak nie będzie miała jak robić zakupów.[/QUOTE]


irenaka masz zapchaną skrzynkę

Link to comment
Share on other sites

3 x, musimy sobie zrobic liste kont.

Ja mam:

Konto Fundacyjne Biafry - wiadomo, wplaty na wszystko co zwiazane z fundacja
Konto prywatne Biafry - wszystko z usuwaniem skutkow powodzi, a nie moze byc regulowane z konta Fundacji
Konto Modjeski - naprawa auta, zbiorka na folie izolacyjna
Konto Chiary - zbiorka skladkowa na karme dla kotow
Konto 3 x - ........................................
Adres grzecznosciowy do wysylania karmy suchej dla Biafry ( koty, psy, konie).
Karme ( sucha) mozemy wysylac, mozemy tez skladac sie na nia malymi kwotami.

3x potrzebuje Twoje konto, bo chyba nie mam :-) na nim mozemy robic zbiorke na karme dla koni i psow? na co jeszcze?

Rozmawialam z Biafra o naszych zbiorkach. Ona nie jest w stanie robic teraz rozliczen, zamawiac towaru, latac po allegro itd.
Net lapie roznie, na dogo zalogowanie sie graniczy z cudem.Sytuacja powinna sie zmienic w ciagu tygodnia, moze dwoch.Zalezy od pogody..Wtedy powinna sobie poradzic z zamawianiem, rozliczaniem itd.
Tym samym najbardziej Jej pomozemy robiac zbiorki na konkretne cele polaczone z zamowieniem i wyslaniem towaru.

To co wysylamy na fundacje i prywatne konto pojdzie na usuwanie skutkow powodzi, na odbudowe kojcow, na potrzeby zwierzat.Potrzeby beda ogromne.
Kazda zlotowka na wage zlota.

Acha, i te nasze zbiorki na konta poboczne musimy dokladnie opisywac i rozliczac. Zeby pozniej kwasow i watpliwosci nie bylo:-)
Ja uzupelnie pozniej deklaracje wplat na konto od samochodu i folii.

Link to comment
Share on other sites

aha, watek został przerzucony na "AKCJE"

jak sie wszystko uspokoiw końcu
a mam nadzieje ze sie w końcu uspokoi - czyli sytuacja i bezpieczeństwo Izy i zwierzaków bedzie na tyle pewne to watek wróci na swoje stare miejsce i przyjmie stara forme, czyli comiesiecvzną finansowa walkę o utrzymanie wielkopsów

Maupa - dziekuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']aha, watek został przerzucony na "AKCJE"

jak sie wszystko uspokoiw końcu
a mam nadzieje ze sie w końcu uspokoi - czyli sytuacja i bezpieczeństwo Izy i zwierzaków bedzie na tyle pewne to watek wróci na swoje stare miejsce i przyjmie stara forme, czyli comiesiecvzną finansowa walkę o utrzymanie wielkopsów

Maupa - dziekuję :)[/QUOTE]

Już wyjaśniam.
W tej chwili wątek jest na Akcjach ogólnych, ze względu pomoc zwierzętom. Gdybyś chciała pisać do moda, to trzeba pisać do Anashara. On jest moderatorem na Akcjach ( już nie może tego robić Maupa4).
Jest też dział Akcje - pomoc dla ludzi, ale uważam, że lepiej było wrzucić wątek na ogólne i pomagać jednocześnie zwierzętom i Biafrze a nie rozdzielać tego, bo ludzie się pogubią. Informacja na jednym wątku jest bardziej przejrzysta.
Gdybyś doszła do wniosku, że chcesz rozdzielać, to napisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Już wyjaśniam.
W tej chwili wątek jest na Akcjach ogólnych, ze względu pomoc zwierzętom. Gdybyś chciała pisać do moda, to trzeba pisać do Anashara. On jest moderatorem na Akcjach ( już nie może tego robić Maupa4).
Jest też dział Akcje - pomoc dla ludzi, ale uważam, że lepiej było wrzucić wątek na ogólne i pomagać jednocześnie zwierzętom i Biafrze a nie rozdzielać tego, bo ludzie się pogubią. Informacja na jednym wątku jest bardziej przejrzysta.
Gdybyś doszła do wniosku, że chcesz rozdzielać, to napisz.[/QUOTE]


jest dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']w pewnym momencie zastanawiałysmy sie z Anna jak to jest z darowniznami na prywatne konta:

cytaując za gazetą prawna:
[URL="http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/422437,fiskus_nie_pobierze_podatku_od_pomocy_dla_powodzian.html"]darownizy dla powodzian[/URL]

[I]W przypadku darowizny od osoby niespokrewnionej obowiązek zapłaty podatku powstanie, jeśli wartość darowizny przekracza 4902 zł. Tu też bierze się pod uwagę darowizny otrzymane od jednego darczyńcy w ciągu ostatnich pięciu lat. [/I][/QUOTE]

Dokładnie tak jest, także jedna osoba musiałaby Biafrze wpłacić te prawie 5000zł żeby się musiała rozliczać, co jest raczej niemożliwe :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kropa']poprosze o konto do Biafry i adres do wysyłki karmy[/QUOTE]

Czy jakaś dobra dusza może wysłać mi na pw nr konta Biafry (prywatnego) i adres, na który mogę wysłać karmę dla kaukazów?

Link to comment
Share on other sites

Midlle'Dream:-) od razu po zalozeniu go przekleilam :-)

Kropa, Magda, za sekunde wysylam.



[SIZE=150][B][SIZE=3]DEKLARACJE WPLAT [/SIZE][SIZE=3]NA NAPRAWE WOZU I ZAKUP FOLII IZOLACYJNEJ DO FUNDAMENTOW[/SIZE][/B][/SIZE]

[B][COLOR=#8000bf]Deklaracje wplat:
[/COLOR][/B]
[B]Progect ...........100 zl
Femka ................100 zl
Bromba...............100 zl
Ja_Ba.................150 zł
Szarotka ( Dogo)...50 zl
Malicja ( Dogo)......50 zl
P.Iza....................50 zl
Agneska..............100 zl
Zabers ................100 zl
bbd2 ( miau)...........50 zl
Wiga ( dogo)...........50 zl
Margi(dogo)............50 zl
Betka (dogo)...........70zl
Pajda67(dogo).........50zl
Wiselka ( dogo).......20zl
Markofix1(dogo).......20zl
Ewka64..................50zl
Aleksandra59(Maiu)..100zl
Lidka ( Miau)............50zl
Thorkatt (Miau)........40zl
Krook(Dogo)............100zl
Miodalik(Miau)...........50zl
Szolka(Dogo)............100zl
Bambino (dogo)...........17zl [/B]
[B]Jo37(dogo)...................30 zl[/B]

[U]Bardzo prosze o sprawdzenie[/U], czy kogos nie pominelam, nie wpisalam dwa razy itd. Nie jestem specjalnie zaprzyjazniona z cyferkami :twisted: i lepiej mnie trzy razy sprawdzic.
Deklaracje mamy imponujace, teraz musimy poczekac na potwierdzenie wplat na koncie Modejski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...