Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

No właśnie myślałam o lego duplo, ale strasznie to drogie, nie ma jakiś tańszych odpowiedników? Ewentualnie ja kupię jakiś mniejszy komplet i rodzice drugi, razem będzie już sporo klocków.

 

Patrzyłam np. na takie, niby można łączyć z lego:

http://www.smyk.com/simba-hello-kitty-klocki-w-pudelku-73-elementy,p1044614329,zabawki-gry-dla-dzieci-p

 

Może ktoś miał z takimi klockami do czynienia?

Link to comment
Share on other sites

Te malutkie zestawy z lego sa koszmarnie drogie I nic prawie w nich nie ma,dlatego ja wyszukalam takie wielkie pudlo z limitowanej edycji chyba 5536 gdzie było około 160 klockow,podstawa dużą do budowania i około 20 ludzikow i zwierzątek łącznie.
Fakt,kosztowalo to lacznie okolo 300 zl ale ja wyznaje zasade ze biednego nie stac na kupowanie tanich I tandetnych rzeczy.
Tych klockow z linku nie znam ale ogolnie simba kojarzy mi Sie z kiepska jakoscia zabawek.

Link to comment
Share on other sites

Mamy, pomóżcie. Co na prezent dla dwulatki? Za miesiąc urodziny, później święta, potrzebuję czterech prezentów - dwa od siebie no i rodzicom by się przydało coś podpowiedzieć ;)

 

Ja też polecam lego duplo ;)

Theoś ma całą skrzynkę tych klocków z "odzysku", bo po swoich dwóch starszych kolegach (9 i 6 lat).

Klocki są nadal całe, a ja tylko czasem dokupię mu właśnie jakiś mały zestaw ;)

Na chwilę obecną się nimi nie bawi, bo teraz na topie są auta, auta, auta.... :evil_lol:

Ale myślę, że jeszcze nie raz będzie się nimi bawił :)

 

Proponuję jeszcze dużą kolorowankę i kredki :)

Albo takie tekturowe domki do kolorowania, farbki do malowania po twarzy :)

No i drewniane puzzle, to też dobra myśl ;)

Mój młody ma też drewnianą skrzynię, do której przez otwory trzeba wrzucać klocki o pasującym kształcie :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie myślałam o lego duplo, ale strasznie to drogie, nie ma jakiś tańszych odpowiedników? Ewentualnie ja kupię jakiś mniejszy komplet i rodzice drugi, razem będzie już sporo klocków.

 

Patrzyłam np. na takie, niby można łączyć z lego:

http://www.smyk.com/simba-hello-kitty-klocki-w-pudelku-73-elementy,p1044614329,zabawki-gry-dla-dzieci-p

 

Może ktoś miał z takimi klockami do czynienia?

te są równie dobre jak lego, myślę, że śmiało możesz je kupić. to nie jakiś chiński szajs tylko też firmowe klocki.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze z takich przynajmniej u mnie sprawdzonych prezentow dla 2 latka+ moge bardzo polecic Taka serie "akademia czu-czu" oraz "przedszkole zyrafki".Tamara je uwielbiala,to sa takie ksiazeczki z prostymi zadaniami,bardzo polecam.Ciagle do nich wracamy I od Mikolaja w tym roku zazyczyla sobie tez takie,tylko w tym roku dostanie nie dla dwu a dla trzylatka.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie pomysły, zapisałam sobie i będę szukać i wybierać :)

 

 

te są równie dobre jak lego, myślę, że śmiało możesz je kupić. to nie jakiś chiński szajs tylko też firmowe klocki.

 

Ooo, to mnie bardzo cieszy, bo fajna cena jak za 73 elementy i do tego w skrzyneczce.

 

 

 

A taką matę wodną do rysowania ktoś miał? Swego czasu miała ją moja podopieczna i bardzo ją lubiła

http://www.smyk.com/aquadoodle-standard-mata-do-rysowania,p1044883479,zabawki-gry-dla-dzieci-p

Link to comment
Share on other sites

Oby :D


dzisiaj mialam ochote wystawić Kluske za drzwi... Po szczepieniu marudna ze hej, ale JAKOS wytrzymałam, wrocil mój ojciec dziecka i mu ja wcisnelam i poszlam przytulic psa :D teraz tez jęczy i marudzi i zasnąć nie moze...

jeśli jest dziś po szczepieniu to daj jej czopek z paracetamolem. dzieci po szczepieniach często źle się czują, niektórzy lekarze sugerują by podać nawet profilaktycznie w dniu szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś nie chce w nią pchać lekow bez koniecznej potrzeby. Zasnela juz, nie dojadlo dziecko i jeszcze trochę.mleka dostala :) wlasnie zastanawialam sie nad kupieniem Virbucolu ale roznie mówią czy dziala itp... Kolek nie ma, zabki idą ale bez takiego szalu woec żel wystarcza. Jak juz to wolalabym jej meliski trochę dać czasem na lepsze spanko- a wyspana Kluska to szczesliwa Kluska :)

Link to comment
Share on other sites

Bez sensu bidulę trzymają w tym szpitalu, a Fabian jak siedział tak posiedzi tyle samo ile by posiedział w domu..

 

 

Moja mała bez humoru od wczoraj, pół nocy nie chciała spać bo odkryła w sobie powołanie - gra smokiem na grzejniku i darła się żeby ją wypuszczać z łóżeczka żeby mogła rozwijać talent  :mdleje: . Mogła by do brzucha na 2 nocki wrócić, bym się wyspała bez pobudek ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak wam, ale mi zupelnie nie odpowiada nowe dogo. Wcale nie moge sie odnależć. Nie wiem kiedy jest nowy post w watkach ktore mi interesuja :/

Monia to nibh smiesxne, ale nocki wspolczuje, ja nie spie od kilku tygodni bo co chwile idzie nowy ząb i on budxi sie co 20 minut lub co godzine i chce cycka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...