Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

znowu multicytat nie działa...

 

Ziajka ma chyba 2 pasty pierwszy ząbek, a lubię kosmetyki ziai więc rozważam zakup którejś tylko nie wiem którą wziąć ;)

Co do szczoteczki to chyba jak wyjdzie ten trzeci ząbek do połowy trzeba będzie zmienić na normalną.

 

Co do ciastek to daję wafelki ryżowe Hipp o smaku jabłkowym, jakieś bezsmakowe i takie twarde ciastka z Rossmana, ale wszystkie ciacha teoretycznie od 7go miesiąca. Chrupki też dawałam, jakieś kukurydziano-jaglane, tylko taka duża paka jak za długo leży to chrupki robią się miękkie i niesmaczne.

 

Z siedzeniem mi się również nie spieszyło, a małej już niewiele brakuje do samodzielnego posadzenia się. Nie ułatwiam, nie pomagam, wyrodna jestem :siara: . Raczkować (czy pełzać) też mi zaczęła jakoś niedawno, wcześniej się turlała na różne sposoby żeby dotrzeć do celu i przesuwała się trochę na plecach.

Mam i rajstopki do raczkowania i absy na kolanka, jak dla mnie zbędne gadżety mimo że podłogi mam miejscami takie (zdjęcie robione przed wyjściem na spacer, normalnie nie chodzi w czapce i kapturze po domu ;))

CIMG2890.JPG

 

 

A jak pięknie taka pełzająca dzidzia psie kudły z podłogi wymiata, odkurzać nie trzeba po takiej wędrówce :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Fajna ta szczota :)

 

Maniula psią klatką się nie interesuje, bardziej pralką bo drzwi skrzypią, a najbardziej lubi wszelkie kable czy sznurki. A jak ładnie reaguje na nie wolno :loveu: . Czasami muszę powtarzać co kilkanaście sekund bo myśli że jak kilka razy się odwróci to zapomnę że zabroniłam, ale ogólnie jeszcze działa. Cieszę się póki jest grzeczna ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,ma ktoras fotelik Maxi Cosi Rodi Airprotect albo Rodi Xp?
Kupilam wlasnie Airprotecta w pieknym malinowym kolorze I mam jedna watpliwosc, oparcie fotelika jest ruchome i zastanawiam sie czym Tak ma byc.Mialam wczesniej Bebe Confort,Teraz Romer King Plus,z Maxi Cosi mam pierwszy raz do czynienia i sie rozczarowalam instrukcja obslugi,ktora jest szczatkowa w porownaniu z Romerem gdzie bylo jak chlop krowie w rowie wypisane wszystko krok po kroku.
Tamara ma 103 cm,wazy niecale 16 kg I w Romerze pasy zrobily sie za krotkie jak doszla cieplejsza kurtka.
MC ma 4 w testach,cena niecale 500 zeta do przyjecia,wizualnie ladny tylko instrukcja do bani....

Link to comment
Share on other sites

W naszym Maxi Cosi też zbyt czytelna ta instrukcja nie jest, gdyby mi babka nie powiedziała jak zamontować to bym kombinowała z plątaniem jak na obrazkach :unsure:

 

Mi się dzidzia popsuła i nie chce już długo spać. Dzisiaj przed 8 wyrywała mi włosy po jednym i czekała aż w końcu nie wytrzymam i wstanę. Mały łobuziak się nauczył ze jak marudzi to mama głowę nakryje i dalej śpi, a jak się ciągnie za włosy to mamuśka szybko wstaje żeby tłumaczyć że nie wolno :lmaa:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,ma ktoras fotelik Maxi Cosi Rodi Airprotect albo Rodi Xp?
Kupilam wlasnie Airprotecta w pieknym malinowym kolorze I mam jedna watpliwosc, oparcie fotelika jest ruchome i zastanawiam sie czym Tak ma byc.Mialam wczesniej Bebe Confort,Teraz Romer King Plus,z Maxi Cosi mam pierwszy raz do czynienia i sie rozczarowalam instrukcja obslugi,ktora jest szczatkowa w porownaniu z Romerem gdzie bylo jak chlop krowie w rowie wypisane wszystko krok po kroku.
Tamara ma 103 cm,wazy niecale 16 kg I w Romerze pasy zrobily sie za krotkie jak doszla cieplejsza kurtka.
MC ma 4 w testach,cena niecale 500 zeta do przyjecia,wizualnie ladny tylko instrukcja do bani....

 

dzodzo chodzi Ci o tę część oparcia przy szyji/głowie? Bo ono ma regulowaną wysokość i można je dopasować do wzrostu dziecka ;)

Oprócz tego, boki też są regulowane i można je rozszerzać :)

Nie wiem jak na PL, ale ja mam bardzo czytelną instrukcję obsługi :)

Link to comment
Share on other sites

dzodzo chodzi Ci o tę część oparcia przy szyji/głowie? Bo ono ma regulowaną wysokość i można je dopasować do wzrostu dziecka ;)
Oprócz tego, boki też są regulowane i można je rozszerzać :)
Nie wiem jak na PL, ale ja mam bardzo czytelną instrukcję obsługi :)

Nie,to ogarnelam;)
Chodzi mi o to,że całe oparcie Nie stoi nieruchomo w pionie jak np.stawiasz fotelik na podłodze,tylko odchyla Sie swobodnie do tylu oczywiście w niewielkim zakresie w stosunku do podstawy.Jak przenosisz fotelik z auta do auta to jest denerwujące.I Tak myślę,czy Tak ma być czy trzeba to jakos zblokowac.
Link to comment
Share on other sites

 

Ziajka ma chyba 2 pasty pierwszy ząbek, a lubię kosmetyki ziai więc rozważam zakup którejś tylko nie wiem którą wziąć ;)

Co do szczoteczki to chyba jak wyjdzie ten trzeci ząbek do połowy trzeba będzie zmienić na normalną.

Planuje ziajke bez fluoru. Ale na razie młoda nie chce współpracować :nono:  Zaciska usta i koniec, wiec póki co dostaje mokra szczoteczkę do raczki.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie,to ogarnelam;)
Chodzi mi o to,że całe oparcie Nie stoi nieruchomo w pionie jak np.stawiasz fotelik na podłodze,tylko odchyla Sie swobodnie do tylu oczywiście w niewielkim zakresie w stosunku do podstawy.Jak przenosisz fotelik z auta do auta to jest denerwujące.I Tak myślę,czy Tak ma być czy trzeba to jakos zblokowac.

a to nie jest tak, że chwytając tam z tyłu za oparcie i podnosząc,automatycznie fotelik "rośnie"? ja mam tak w moim guardian pro.

Link to comment
Share on other sites

a to nie jest tak, że chwytając tam z tyłu za oparcie i podnosząc,automatycznie fotelik "rośnie"? ja mam tak w moim guardian pro.


Nie,tu akurat trzeba dość mocno złapać za specjalną lapke żeby "urósł" w górę.Chyba zadzwonie do sklepu gdzie kupowalam bo oczywiście w necie i na żywo go wczesniej Nie widziałam.Może to kwestia tego,że ma funkcję rozkladania do pozycji pollezacej,cholera wie...
Link to comment
Share on other sites

Planuje ziajke bez fluoru. Ale na razie młoda nie chce współpracować :nono:  Zaciska usta i koniec, wiec póki co dostaje mokra szczoteczkę do raczki.

To znaczy z bobrem czy z wiewiórką, bo są dwie? ;)

Maniula lubi myć zęby, na widok szczoteczki dzióbek rozdziawia jak mały pisklak :jumpie: . Za to nie współpracuje zupełnie przy przebieraniu :watpliwy:

 

Dzisiaj się przemogłam i dałam małej ugryźć mango, bo akurat jadłam po jej kolacji (a niezbyt lubię). Tak jej posmakowało że aż widać było smutek jak się skończyło. I okazało się że dzidzia umie gryźć swoimi trzema ząbkami tylko mama zbytnio panikuje żeby dać cokolwiek do samodzielnego pogryzienia :siara:

Link to comment
Share on other sites

I też tak się mały ślini? Ja się ostatnio zastanawiałam dlaczego mam mokre na kieszeniach spodni, a okazało się że mam zaplute wszystko od szyi do ud :shock: . Mała była wtedy w chuście, która wyglądała jakby ślimak przez nią przewędrował. Na szczęście nie ma żadnych dokuczliwych dolegliwości, poza częstymi nocnymi pobudkami i wcześniejszym wstawaniem nic więcej jej nie dolega. Myślałam że będzie gorzej ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie,to ogarnelam;)
Chodzi mi o to,że całe oparcie Nie stoi nieruchomo w pionie jak np.stawiasz fotelik na podłodze,tylko odchyla Sie swobodnie do tylu oczywiście w niewielkim zakresie w stosunku do podstawy.Jak przenosisz fotelik z auta do auta to jest denerwujące.I Tak myślę,czy Tak ma być czy trzeba to jakos zblokowac.

 

Teraz już wiem o co Ci chodzi i my w xp mamy tak samo, więc wychodzi na to, że tak ma być ;)

Link to comment
Share on other sites

Teraz już wiem o co Ci chodzi i my w xp mamy tak samo, więc wychodzi na to, że tak ma być ;)


Tak zgadza sie,zadzwoniłam do sklepu żeby rozwiać moja watpliwosc i pan potwierdzil,ze wszystkie nowoczesne foteliki Tak maja.A na moje argument,ze mi Sie fotelik wywraca jak go chce postawic na podlodze uslyszalam,ze "fotelik sluzy do wozenia w aucie a nie stawiania na podlodze;)
Link to comment
Share on other sites

Teraz to mnie zaskoczyłaś. Nie wiedziałam, ze sa dwie i teraz nie wiem, którą wybiore ;)

 

Kupiłaś już fotelik? Jaki?

Dobrze Ci tak, nie tylko sobie życie w takim razie utrudniam :megagrin:

 

Kupiłam, stoi zafoliowany i czeka na użycie. I dokupiłam superextrazajebisty pokrowiec w panterkę :loveu: . Nie zmieniłam zdania i wybór padł na Maxi Cosi Mobi ze względu na wożenie tyłem do kierunku jazdy do 25 kg. Trochę mi skurczy mój i tak mały samochód, ale są rzeczy ważne i ważniejsze, najwyżej wózek zastąpię parasolką.

 

Tak zgadza sie,zadzwoniłam do sklepu żeby rozwiać moja watpliwosc i pan potwierdzil,ze wszystkie nowoczesne foteliki Tak maja.A na moje argument,ze mi Sie fotelik wywraca jak go chce postawic na podlodze uslyszalam,ze "fotelik sluzy do wozenia w aucie a nie stawiania na podlodze;)

dobre :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Tak zgadza sie,zadzwoniłam do sklepu żeby rozwiać moja watpliwosc i pan potwierdzil,ze wszystkie nowoczesne foteliki Tak maja.A na moje argument,ze mi Sie fotelik wywraca jak go chce postawic na podlodze uslyszalam,ze "fotelik sluzy do wozenia w aucie a nie stawiania na podlodze;)

 

No i miał facet rację :D

Link to comment
Share on other sites

Ja szukam powoli spacerowki juz. Bo w gondoli Kluska juz ledwo sie mieści a co dopiero zima jak urośnie i kombinezon :D cos polecacie na wiejskie zaśnieżone drogi i male auto jesi chodzi o zapakowanie go do bagażnika?

Mogę tylko nie polecić wszelkich parasolek i im podobnych bo kółka nie dadzą rady ;)

U siebie wożę spacerówkę z tyłu za siedzeniem kierowcy poprzypinaną pasami, jeden pies się mieści obok :)

Link to comment
Share on other sites

Planuje ziajke bez fluoru. Ale na razie młoda nie chce współpracować :nono:  Zaciska usta i koniec, wiec póki co dostaje mokra szczoteczkę do raczki.

 

My mamy elmexa , wcześniej miała ziajkę. Kinia też nie współpracuje, bo nie znosi kiedy jej szoruję zęby, ale dużo sama trzyma szczotkę w rączce i np patrzy na mnie jak ja myję zeby i próbuje naśladować, a potem w zabawie staram się jej choć trochę umyć.

 

Za to z nocnikiem klapa totalna, dziadkowie się chwalą że im już robi kupkę do nocnika raz na jakiś czas, a my nawet jej nie potrafimy odsikać, choć siada ale bardziej dla frajdy...

 

 

Dziewczyny, czy któraś ma może jakieś przejrzyste materiały odnośnie pierwszej pomocy u niemowląt i dzieci? Nie chodzi mi o tekst, ale o planszę najlepiej.

Odkryłam już kilkakrotnie że mój tż nie potrafi za cholerę ogarnąć sytuacji kiedy małej się coś dzieje i stwierdziłam że na sucho mówienie i tłuczenie mu do głowy po raz kolejny nie da nic, muszę mu powiesić instrukcję na szafie, lodówce czy gdziekolwiek, bo to jest tragedia - dziecko nam sie krztusi, a on obejmuje ją i pyta " co się dzieje?" i przerażony patrzy jak mała nie może złapać powietrza, a zamiast jej opuścić głowę w dół kiedy wymiotuje to on jej odchyla do tyłu, chryste.... czy wszystkie chłopy są tak nieogarnięte?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...