Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Tylko dziewczyny ja mam większe , używałam jedynek , kupiłam dwojki i było to samo , wczoraj kupiłam jeszcze inne w tesco , obudził mnie na jedzenie o 2:30 ja szczęśliwa bo spioszki suche , przewinęłam go , obudził się do kolejnego picia o 7dmej i już nie było tak wesolo , calutki mokry , dzisiaj pomyślalam ze to moze wina tego że ma te pieluszki właśnie luźne i mimo że mu sprawdzam ułożenie fifolka to wiercąc się ten fifolek sam mu leci w górę i się przesikuje , innego rozwiązania nie widzę , pieluchy trójki spadły by mu na pewno , On ma wagę 3655 więc max 2jki mogę mu zakładac ale One też mu przeciekają . 

Link to comment
Share on other sites

moja 3 letnia córka, która już od dawna nie sika w majtki i od dawna nie śpi w pampersach w ostatnich dniach 3 razy zsikała się w nocy do łóżka. nie wiem czy ma mnie to niepokoić, czy to taki przypadek i jeszcze może się w tym wieku zdarzyć? od 2 dni śpi w pampersie i rano pampers jest suchy. nie wiem co o tym myśleć.

 

najdziwniejsze jest to, że po tym jak się zsikała, nie obudziła się, nie wołała że ma mokro, dopiero rano zauważyłam całą wilgotną piżamę i łóżko jak ją ubierałam.

Link to comment
Share on other sites

 On ma wagę 3655 więc max 2jki mogę mu zakładac ale One też mu przeciekają . 

Przedziały wagowe sa orientacyjne. Co Ci szkodzi kupić 3? Moja 4 nosi odkąd zaczęła ważyć 6kg, nic jej nie jest.

 

Aga niedawno czytałam artykuł, ze w normie jest sikanie w nocy do 6-7 lat. Osobiście doświadczeń nie mam, ale utkwiło mi to w pamięci. Lena ma juz 3 lata skończone?

Link to comment
Share on other sites

 

Aga niedawno czytałam artykuł, ze w normie jest sikanie w nocy do 6-7 lat. Osobiście doświadczeń nie mam, ale utkwiło mi to w pamięci. Lena ma juz 3 lata skończone?

oo, 6-7 lat? no to jestem w szoku. tak, lena w listopadzie 3 skończyła. dziś kolejna noc w pampersie i znów na sucho, także mam nadzieję, że to nie będzie norma to jej nocne sikanie. w każdym razie wszystkie kołdry i pościele mi już doschły po proaniu jeszcze tylko poduszka dosycha, także w razie czego znów mam pod czym ją kłaść )

 

co do pampersów, my też używaliśmy zawsze większych o rozmiar i nie było problemu z przeciekaniem.

Link to comment
Share on other sites

Agata, a Lenka nie piła wtedy więcej czy coś?

U nas do tej pory zdarzyła się jedna nocna wpadka z posikaniem.

Jakiś tydzień przed świętami obudził się nad ranem i krzyczał "mama pipi".

Myślałam, że chce na nocnik. Jak go wyciągnęłam z łóżka, to okazało się, że jest mokry i on i łóżko.

Przebrałam młodego i resztę nocy spał z nami.

Potem sobie przypomniała, ze młody przed snem wypił 2 butelki mleka, a zawsze dostaje tylko jedną ;)

 

Jak na 2.5 letnie dziecko, to i tak Theoś sobie świetnie daję radę bez pieluch :)

U mnie w pracy jest dziewczyna, która ma córeczkę w wieku Twojej Lenki.

I ta jej córka do teraz nawet w dzień chodzi w pampersie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja młodemu na noc zakładam rozmiar większe, przesypia cale nocki wiec nie mam okazji go w nocy przewinąć, mniejsze przeciekały a teraz rano suchutko :) 

Wczoraj go rano znalazłam w takiej pozycji, mam lekka schizę ze może sie udusić...myślałam ze trochę później zacznie sie przekręcać...

https://lh3.googleusercontent.com/-DQFcKSpMv9c/VLoiIO4aVsI/AAAAAAAAQes/wNEJKyAyrCc/w771-h578-no/manio.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Przesypia całe nocki...." - masz ogromne szczęście!! ;) Bart do 2 lat pobudki .... a my oczy na zapałki.

 

Od 22 do 8 śpi jak zabity, psy mogą szczekać, wyć, biegać...nic go nie rusza. Ja wstaje o 5 i do 8 spokojnie psy wybiegam, kawy się napije...anioł nie dziecko. W dzień tez spokojny, płacze tylko jak jest już straasznie głodny i na szczepieniach hihi

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek  może coś takiego mu kup : http://allegro.pl/klin-ogranicznik-bezpieczne-waleczki-dla-niemowlat-i4976143852.html

 

Ja też się miałam chwalić , odstawiliśmy nocne karmienia i pierwszy raz od 17 miesięcy przesypiam po 6-7 h bez przerwy , a młody śpi od 20 do 6 rano :) W dzień nadal je cycka kilka razy , ale odkąd w nocy nie je to apetyt na stałe posiłki w dzień też się zwiększył .

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek ja bym zawału dostała jak bym moje malenstwo w takiej pozycji znalazła , mój mąż mówi ze mam z glowa bo co chwile podchodze do lozeczka sprawdzic czy lezy na boku , Fabian jest dzieckiem mocno ulewajacym i ja juz dostaje zawalu jak go zastaje w lozeczku lezacego calkiem na pleckach , jak mi z rozka wyrosnie to nie wiem co zrobie , bez rozka mi nie ulezy na boku ....

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek  może coś takiego mu kup : http://allegro.pl/klin-ogranicznik-bezpieczne-waleczki-dla-niemowlat-i4976143852.html

 

Ja też się miałam chwalić , odstawiliśmy nocne karmienia i pierwszy raz od 17 miesięcy przesypiam po 6-7 h bez przerwy , a młody śpi od 20 do 6 rano :) W dzień nadal je cycka kilka razy , ale odkąd w nocy nie je to apetyt na stałe posiłki w dzień też się zwiększył .

 

Dzieki, fajna sprawa te wałeczki. Zaraz będę zamawiać :) 

 

Furciaczek ja bym zawału dostała jak bym moje malenstwo w takiej pozycji znalazła , mój mąż mówi ze mam z glowa bo co chwile podchodze do lozeczka sprawdzic czy lezy na boku , Fabian jest dzieckiem mocno ulewajacym i ja juz dostaje zawalu jak go zastaje w lozeczku lezacego calkiem na pleckach , jak mi z rozka wyrosnie to nie wiem co zrobie , bez rozka mi nie ulezy na boku ....

 

Moj nie ulewa jakoś bardzo ale tez mam stresa jak po karmieniu na pleckach leży, ten wałeczek co Anja wkleiła fajna sprawa, może tez zamów dla swojego...człowiek spokojniejszy będzie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam ;)

 

Mojemu dziecku często na buźce wychodzą czerwone place , takie drobne krosteczki , w zeszłym tygodniu leżeliśmy w szpitalu na zapalenie oskrzelików , pytałam lekarzy o te place , jeden mówił że to od inhalacji , drugi że od tego że mały śpi na szpitalnej poduszce a One sa prane w zwykłym proszku ( nie spał na tej poduszce miałam ze sobą własny rożek i pieluszki tetrowe ) jeszcze inny że to skaza , i mam pytanie , jakie badania robi się 3 miesiecznemu dziecku żeby sprawdzić skąd te place się biorą ? wydaje mi się że gdyby była to skaza białkowa miał by wysypkę na całym ciele a On ją ma tylko na buźce , na policzkach i w okolicy czoła ....

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady ;)

 

Magda ja dzisiaj miałam ochotę udusić Sebka , ja całą noc nie spałam bo Fabian postanowił sobie zrobić dzień z nocy i opowiadał całą noc a rano Sebastian wstał i raczył ziewać i narzekać że cos sie nie wyspał a tak chrapał całą noc że sąsiadom dach skakał grrrr ....

Link to comment
Share on other sites

Tak sie zastanawiam od którego miesiąca można zmienić dziecku smoczek w butelce do mleka na 2jke? używamy butelek TT i od kilku dni młody pije mi mleko 110 ml 1,5 godziny , bawi sie przy tym zamiast ssać , jak by mu sie nie chciało ciągnąć bo za słabo leci , ma 3 miesiące , nie za szybko na smoczek 2jke ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...