Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[QUOTE]nie pamiętam ile kasy zebrałam, za to pamietam i mam do dzisiaj zegarek od chrzesnej i złoty pierścionek od chrzesnego [/QUOTE]
...ja też nie pamiętam ile kasy zebrałam, ale część odłożyłam i w wieku 18 lat zafundowałam sobie za nie TATUAŻ (nie wiem, czy rodzina byłaby szczęśliwa :evil_lol: ). Tatuaż (który cały czas noszę:) ), łańcuszek i rower to jedyne prezenty jakie ze swojej komunii pamiętam :)

agaga, młoda jaka zadowolona z życia :)

Jutro z mężem wybieramy się na kontrolę, mam nadzieję, że baby ułoży się odpowiednio i zdradzi swoje imię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owca']...ja też nie pamiętam ile kasy zebrałam, ale część odłożyłam i w wieku 18 lat zafundowałam sobie za nie TATUAŻ [/QUOTE]

3X nie dawaj kasy!!!!!!! Patrz, czego może być przyczynkiem!!!!!!! ;)
BTW zdaje sie wczoraj premierę miało Diablo III - uważam, że bardzo w temacie i na pewno ucieszy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']3X nie dawaj kasy!!!!!!! Patrz, czego może być przyczynkiem!!!!!!! ;)
BTW zdaje sie wczoraj premierę miało Diablo III - uważam, że bardzo w temacie i na pewno ucieszy :)[/QUOTE]
Tylko czy Diablo III to dobry wybor dla 8-9 latka?

Link to comment
Share on other sites

Ja chrześnicy w zeszłym roku kupiłam rower:) Sama sobie wybrała. Ja byłam szczęśliwa i ona zadowolona.

A oto Oluś:)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/7/p1060050u.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/8175/p1060050u.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/651/p1060054q.jpg/][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/959/p1060054q.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/p1050929s.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/7968/p1050929s.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Z moich wspomnień: na pewno miałam zegarek i kalkulator z melodyjką, taki z niebieskim kaczorkiem ;) Od babci dostałam zegarek, ale najbardziej pamiętam prezent od jednej cioci (do dziś leży w piwnicy, nie mogę się rozstać) - deskorolkę! :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, dziecko w wieku 8-9 lat jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę, co oznacza pełne uczestnictwo we Mszy św., więc najbardziej oczekuje prezentów. I nie są one niczym złym, byle były robione z głową, a nie z portfelem. Mam wrażenie, że w porównaniu do tego, co było np. 20 lat temu, to znacznej części społeczeństwa zamiast mózgów w głowach powyrastały pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

czyli wszystko wskazuje na to ze pieniędzy się nie pamięta i tego będę się trzymać ;)

ja jeszcze pamietam, ze dostałam marcepana i jadlam go pierwszy raz w zyciu
mąż chrzesnej z zagramanicy przywiózł :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']czyli wszystko wskazuje na to ze pieniędzy się nie pamięta i tego będę się trzymać ;)

ja jeszcze pamietam, ze dostałam marcepana i jadlam go pierwszy raz w zyciu
mąż chrzesnej z zagramanicy przywiózł :)[/QUOTE]

Ja dostałam pieniądze na komunię. Uzbierałam tyle, że kupiłam sobie pierwszą w życiu prawdziwą lornetkę- mam ją do dzisiaj. A pamiętam dokładnie, że uzbierałam 25000 a lornetka kosztowała 24000.
Ja mam w niedzielę komunię chrześnicy- na pół z chrzestnym kupiliśmy jej laptopa, wiem że się ucieszy, bo już od dawna mówi o komputerze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojasia']Ja dostałam pieniądze na komunię. Uzbierałam tyle, że kupiłam sobie pierwszą w życiu prawdziwą lornetkę- mam ją do dzisiaj. A pamiętam dokładnie, że uzbierałam 25000 a lornetka kosztowała 24000.
Ja mam w niedzielę komunię chrześnicy- na pół z chrzestnym kupiliśmy jej laptopa, wiem że się ucieszy, bo już od dawna mówi o komputerze.[/QUOTE]

z chrzesnym K nie mam kontaktu ale wiem, że on kupuje rower

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

Olus-jaki blondas sie zrobil:)a jaki urosniety!

ja dostalam na Komunię oslawiony zegarek z dlugopisem,procz tego jeszcze dwa inne zegarki,zloty pierscionek od chrzestnej-przetopilam go na inny potem;)no i oczywiscie rower Jubilat-mam go do dzis w garazu,nadal sprawny

pieniedzy nie pamietam wogole

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Tak, dziecko w wieku 8-9 lat jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę, co oznacza pełne uczestnictwo we Mszy św., [/QUOTE]
Dziecko? Powiedz mi, ktory dorosly - nawet praktykujacy - zdaje sobie z tego sprawe?
Co to jest msza, z czego sie sklada, skad sie biora testy, dlaczego takie a nie inne...
Ja kiedys zrobilam prywatne badania, na wlasny uzytek wsrod znajomych i wyszlo mi, ze wiekszosc nie powinna sie w ogole nazywac chrzescijanami (znaczy, nie wierza, ze Jezus byl Bogiem i nie wierza w jego Zmartwychwstanie).
Fajnie kiedys napisal ks. Twardowski w swoich dziennikach, o nie wierzacym znajomym, ktory powiedzial mu, ze gdyby wierzyl, to do Tabernakulum podchodzilby na kolanach...

Zeby nie bylo - nie jestem nawiedzona ani zdewociala, nie chodze do kosciola jak nie musze. Ale jak to mowia - na filozofii traci sie rozum, a na teologii wiare...

Link to comment
Share on other sites

Nefesza, co do wiary, ja mam akurat dość duużo przemyśleń w tej kwestii, moja teściowa jest adwentystką, bardzo zaangażowaną itd, ale też mam wrażenie, że wielu rzeczy nie rozumie. Jakoś od czasu, jak często ktoś usiłuje mnie nawracać, więcej myślę o wierze, znaczeniu różnych rytuałów i mam wrażenie, że osoby niewierzące mają często więcej refleksji na ten temat, niż wierzące ślepo i bez pomyślunku.
Wiecie, ja już usłyszałam od ciotki - emerytki, bardzo fajnej, ale zasłuchanej w Radyjko, że jak to dobrze, że zdecydowałam się urodzić Wicia. A to, ze on nie był wpadką, tylko planowanym Bąbelkiem, to już nie dotarło, bo moje pokolenie nic, tylko wyskrobuje maluchy. Tak samo argument innej, ogólnie raczej fajnej ciotki, jak powiedziałam, ze nie chrzcimy Mlodego, niech sam wybierze swoją drogę, kiedy dojrzeje: ale co ludzie powiedzą? I moja odpowiedź: ale co mnie obchodzi cudze zdanie? Tak samo mój ojciec w kwestii chrztu: dziecko będzie całe życie płakać, ze nie jest ochrzczone... Bo to tradycja. No więc nie, to jest wiara. Albo się wierzy, albo nie. My nie wierzymy w kościół (ja w boga, tudzież siłę sprawczą blizej niezdefiniowaną wierzę, moj TZ absolutnie nie), więc dlaczego mamy dokładać nasze dzieci do listy katolików/adwentystów/zielonoświątkowców lub innych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Polecę- są w Biedronce fajne zabawki dla niemowlaków- maskotki szeleszczące z różnymi dodatkami, rozmiar duży;) , różne - my mamy kaczkę , mały zachwycony;)
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-CZ0i4EClswA/T7aPdcpyJkI/AAAAAAAAEHc/pcCk17jO3VI/s640/kkk.JPG[/IMG][/QUOTE]

Też mamy tą kaczkę i też polecamy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...