Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Magda mnie od końca 7 mega miesiąca bardzo mocno bolało pod prawym żebrem
Leżeć za bardzo nie mogłam na tej stronie, siedzieć było ciężko i w ogóle serio istna masakra
Oczywiście okazało się,że mój kochany synek postanowił sobie tam nóżki schować
Podejrzewam,że i u Ciebie tak jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']

super, że dziewczynki grzeczne u lekarzy...kurde jak patrzę jakie one sa długie, to się zastanawiam jak to możliwe, że Bartek ma już ponad 75cm...skoro my tacy normalni wzrostowo...hmm[/QUOTE]nie martw się, teraz rośnie, potem przystopuje a nawet jeśli nie, to wysoki facet będzie a to jest plus ;)
ania ile bartuś ważył ostatnio?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']Magda mnie od końca 7 mega miesiąca bardzo mocno bolało pod prawym żebrem
Leżeć za bardzo nie mogłam na tej stronie, siedzieć było ciężko i w ogóle serio istna masakra
Oczywiście okazało się,że mój kochany synek postanowił sobie tam nóżki schować
Podejrzewam,że i u Ciebie tak jest[/QUOTE]

Miejmy nadzieje, bo 2 tygodnie temu nic mnie nie kuło, a mały na usg był jeszcze głową w górę ;) Teraz mam miec kolejne usg sprawdzające czy już się obrócił i może rzeczywiście pcha tam swoje kopytka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']nie martw się, teraz rośnie, potem przystopuje a nawet jeśli nie, to wysoki facet będzie a to jest plus ;)
ania ile bartuś ważył ostatnio?[/QUOTE]

8kg, jest taki akurat jak dla mnie:) ma słodkie wałeczki, ale nie jest gruby...no mam nadzieję, że przystopuje, bo nie nadążam z wymianą garderoby:)
a od kilku dni nauczył się krzyczeć dla zabawy - głowa mi pęka , bo robi to cały czas jak nie śpi...słodziak hehe

aaa dziewczyny- jak prowadzac następne mleko? mieszac- w jakich proporcjach?

Link to comment
Share on other sites

Dla dzieci od 0 do X lat- proszę chociaż zagladnij...[COLOR=#a9a9a9][/COLOR]Jeśli zechcesz zajrzeć i coś kupić, prosimy zaglądaj codziennie. Nowe fanty będą dodawane.

[CENTER][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227350-NORKOWO-MI%C5%9AKOWY-bazarek-na-DZIE%C5%83-DZIECKA-!-Do-04-06-12-21-00-ZAPRASZAMY-!?p=19126489#post19126489"][COLOR=#0000cd]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227350-NORKOWO-MIŚKOWY-bazarek-na-DZIEŃ-DZIECKA-!-Do-04-06-12-21-00-ZAPRASZAMY-!?p=19126489#post19126489[/COLOR][/URL][/B][/CENTER]

[B]CELEM BAZARKU jest zebranie środków na :[/B]
- kastrację Norka i pomoc w utrzymaniu na DT
- zasilenie funduszy hotelowych Misia

Bazarek to ogromna ilość dziecięcych zabawek. Kup coś proszę Twojej pociesze, otrzymasz nagrodę w dwójnasób. :smile: Uśmiech Twego dziecka i machnięcia ogonem Norka i Misia :smile:

[CENTER][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227350-NORKOWO-MI%C5%9AKOWY-bazarek-na-DZIE%C5%83-DZIECKA-!-Do-04-06-12-21-00-ZAPRASZAMY-!?p=19126489#post19126489"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/2354/bazarekkolaz1.jpg[/IMG][/URL]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']8kg, jest taki akurat jak dla mnie:) ma słodkie wałeczki, ale nie jest gruby...no mam nadzieję, że przystopuje, bo nie nadążam z wymianą garderoby:)
a od kilku dni nauczył się krzyczeć dla zabawy - głowa mi pęka , bo robi to cały czas jak nie śpi...słodziak hehe

aaa dziewczyny- jak prowadzac następne mleko? mieszac- w jakich proporcjach?[/QUOTE]

Aniu, ja nie mieszałam specjalnie - raz czy dwa zrobiłam w proporcjach pół na pół, a potem od razu dawałam mleko następne ;)

Moja Zocha za 3 dni kończy 10 miesięcy, waży już 16 kg, nie wiem ile ma wzrostu, ale ubranka nosi w rozmiarze 92, więc chyba dość duża jest :diabloti:
Raczkuje na całego, rozłazi mi się po całym domu, dzisiaj zawędrowała sama z salonu do łazienki, do swojego nocniczka :evil_lol:

[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/5305/p5276764.jpg[/IMG]

[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/7456/p5276765.jpg[/IMG]

[IMG]http://img406.imageshack.us/img406/425/p5276774.jpg[/IMG]

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/6991/p5276778.jpg[/IMG]

[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/1716/p5276789.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zocha przeurocza :D

Ja wchodzę właśnie w 7 miesiąc, generalnie spoko się czuję i nie mogę na miejscu usiedzieć :D Coraz trudniej jest się w łóżku obrócić (wzdycha człowiek wtedy jak wieloryb :))) albo schylić jak coś upadnie. No i moje szybkie tempo chodzenia zostało zredukowane ;) Czuwam z Wami cały czas, ale głównie podczytuję, bo nie mam o czym pisać (i oby tak było jak najdłużej) :)) Pozdrowienia dla wszystkich co już "na wylocie" ;)

Link to comment
Share on other sites

Darianna - to świetnie, że tak dobrze znosisz ciążę :)

Aniu - Marusia zupełnie nie zwraca na Zosię uwagi, liźnie ją parę razy po buzi jak koło niej przechodzi i to wszystko. A Zosia upodobała sobie posłanie Marusi i pełznie tam w pierwszej kolejności. Marusia dzielnie ją znosi i pozwala Zosi bawić się nawet swoimi zabawkami (ale ja nie pozwalam :evil_lol:).
Jednak szkoleniowiec uczulała nas, że najwięcej pogryzień dzieci przez psy zdarza się podczas raczkowania, więc oczy mam dookoła głowy, a psa z dzieckiem nawet na sekundę nie zostawiam samych. Ale jest bardzo dobrze, lepiej niż się spodziewałam przy nienormalnym psie, jakim jest Marusia.

Sybel - tak czytam o tych twoich kłopotach z opuchlizną i współczuję bardzo. Mi kilka razy lekko spuchły kostki i już czułam dyskomfort, a co dopiero przy Twoich dolegliwościach. Trzymaj się, jeszcze trochę.

Link to comment
Share on other sites

ja mleko następne mieszałam stopniowo (najpierw 6 łyżek 1 i jedna - 2; następnego dnia 5 i 2 etc).
Juki Małgosię omija; raz tylko się zerwał, pomruczał i uciekł, jak ona się na niego przewróciła znienacka.
a z Małą Małgosia świetnie się dogaduje i bawi (taaak, też psimi zabawkami)
w posłaniu Małej robi własne porządki. :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy produkty Mustela są dobre? Wymyśliłam sobie krem na rozstępy od nich i nie wiem, czy kupować, czy nie, bo cenę ma solidną nawet na allegro. Znalazłam zestaw w jednej aptece na allegro, w której już kupowałam i się zastanawiam, bo są tam 2 kremy na rozstępy plus kilka innych kosmetyków za 140 zł z wysyłką. A rozstępy mi się sypnęły takie, że szkoda słów :| Wiem, ze to pewnie nic nie da, ale sama świadomość, że coś robię pomaga ;) Poza tym teraz sobie niewiele kupuję, bo chodzić nie mogę, to chociaż sie chcę dopieścić tak.
Jak nie Mustela, to jakie inne firmy polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko do dziewczyn, które podają maluchom pierwszą marchewkę, ale NIE ZE SŁOICZKA. Otóż chodzi mi o to, jak uzyskać konsystencję taką , jaka jest w tychże słoiczkach. Podaję już Wikingowi od tygodnia, ale póki co przecieram mu soczki, wypija po 40 ml dziennie i nie ma żadnych rewelacji, niestety, nie chce jeść z łyżeczki gęstszej marchewki, no i w sumie nic dziwnego, skoro po starciu surowej lub ubiciu jej widelcem (na początku mu raz ugotowaną podałam), pozostaje nie gładka masa, ale farfocle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodzice Maciusia :)']Mam pytanko do dziewczyn, które podają maluchom pierwszą marchewkę, ale NIE ZE SŁOICZKA. Otóż chodzi mi o to, jak uzyskać konsystencję taką , jaka jest w tychże słoiczkach. Podaję już Wikingowi od tygodnia, ale póki co przecieram mu soczki, wypija po 40 ml dziennie i nie ma żadnych rewelacji, niestety, nie chce jeść z łyżeczki gęstszej marchewki, no i w sumie nic dziwnego, skoro po starciu surowej lub ubiciu jej widelcem (na początku mu raz ugotowaną podałam), pozostaje nie gładka masa, ale farfocle.[/QUOTE]

Gotowaną marchewkę przecierałam zawsze przez sitko. Troche roboty, ale warto. Surową ścierałam na najdrobniejszych oczkach tarki i też smakowało. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Dziewczyny, czy produkty Mustela są dobre? Wymyśliłam sobie krem na rozstępy od nich i nie wiem, czy kupować, czy nie, bo cenę ma solidną nawet na allegro. Znalazłam zestaw w jednej aptece na allegro, w której już kupowałam i się zastanawiam, bo są tam 2 kremy na rozstępy plus kilka innych kosmetyków za 140 zł z wysyłką. A rozstępy mi się sypnęły takie, że szkoda słów :| Wiem, ze to pewnie nic nie da, ale sama świadomość, że coś robię pomaga ;) Poza tym teraz sobie niewiele kupuję, bo chodzić nie mogę, to chociaż sie chcę dopieścić tak.
Jak nie Mustela, to jakie inne firmy polecacie?[/QUOTE]ponoć są dobre, choć nie stosowałam. ja kupowałam vichy dla kobiet w ciąży na rozstępy i nie miałam żadnego.

Link to comment
Share on other sites

Ja już mam rozstępy na piersi jednej. Niestety mam do nich duże skłonności więc myślę, że muszę się do nich po prostu przyzwyczaić.

Co do marchewki to ja rozgotowaną robię w blenderze jako przecier z owocami. Ale najpierw samą marchew i wychodzi papka bez żadnych farfocli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodzice Maciusia :)']nie mam blendera, i nie próbowałam w związku z tym. Jeśli rzeczywiście tylko po blenderze można uzyskać właśnie taką kons. to go nabędę :) Ale znowu nie chcę kupić aby potem leżał. Czy miksowałaś nim marchew?[/QUOTE]

Może spróbuj pożyczyć, zeby wypróbować, czasem wystarczy specjalna "noga" w zwykłym mikserze, działa bardzo podobnie, uciera wszystko na papkę.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi! Zdecydowałam, że kupię ten blender, bo się właśnie mocno wkurzyłam. Podaję marchew już od tygodnia, surową sparzam i ścieram na plastykowej tarce, po czym wyciskam przez sito. Ale dziś coś mi nie wyszło, i do soku dostały się farfocle, w związku z czym maluch mi wył, a ja walczyłam z co chwila zatykającym się smoczkiem... Ostatecznie podałam mu trochę gotowego słoiczka trzymanego na czarną godzinę, bo generalnie nie zamierzam mu ich podawać. No i oczywiście biedne dziecko zjadło, nawet nie pluł. Widać taka konsystencja mu bardzo odpowiada. Więc małżyciel wracając nabędzie to urządzonko. Mam nadzieję, że się sprawdzi :)

Co do rozstępów - jak ktoś ma je mieć to i tak będą, a żadne kremy tego nie zmienią :) Ja się prawie w ogóle nie smarowałam (ciut tylko przez pierwsze tygodnie, ale to też nie tak namiętnie) i ani jednego rozstępu, koleżanka wykupuje drogerie i ma na brzuchu mnóstwo. Tak samo z kremami do twarzy, mój mąż nie stosuje żadnych i ma cerę jak dziecko, ja mogę się smarować nie wiadomo ile, i tak mam suchą i skłonną do popękanych naczynek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...