Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

kur... co to za straszna baba :( obejrzałam tylko fragment i płaczę do tej pory, mąż też wstrząśnięty. Ww takich momentach wiem, że Boga nie ma, bo patrzeć na coś takiego i tolerować to - absolutnie niemożliwe. A ile takich dzieciątek (zwierzaków zresztą też) cierpi, a my nawet o tym nie wiemy.

Ja jeszcze tylko dodam żeby może dziewczyny w ciąży tego nie oglądały, bo to naprawdę może tąpnąć po psychice, lepiej się nie denerwować, ten filmik jest naprawdę straszny !

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem, to się wydarzyło rok temu, laska siedzi.
Co do stwierdzenia, czy Bóg jest, czy nie - przecież dał nam wolną wolę tym samym godząc się na wszelkie zachowanie. Teraz to do nas należy regulowanie, czy taka osoba odpowie za swoje czyny. Tu odpowiedziała, a więc w końcu wyszło dobrze (mniej więcej, względnie).

Z innych: do pupy puder czy krem, czy puder i krem? I jakie, żebym nie wyhodowała sobie dziecka z zadkiem pawiana?

Link to comment
Share on other sites

Ja używałam i teraz sporadycznie też jak się coś robi czerwone- bepanthen , myję chusteczkami nawilżającymi i używam pampersów. Jednak trudno tu coś poradzić, czy tez powiedzieć , ze od tego na 100% nie będzie odparzeń, bo mozna chuchać dmuchac, a i tak się pupa zrobi czerwona . Po kąpieli zawsze smaruję emulsją emolium .

Link to comment
Share on other sites

do pupki wypróbowałam baaaardzo dużo różnych specyfików, bo moja mała wyszła ze szpitala z odparzeniem i 2-3 tygodnie nie mogłam sobie z tym poradzić. nic nie pomagało, w końcu pomogło mycie wodą z odrobiną emolium i zasypywanie suchej pupki mąką ziemniaczaną :)
teraz odparzeń (odpukać) nie ma ale jak coś tam się czerwieni to sypnę mąką albo raz lub dwa posmaruję bepanthenem. na co dzień niczym nie sypie, nie smaruję a wycieram chusteczkami.
u noworodków najważniejsze jest by często sprawdzać czy pielucha pusta, bo takie kupki noworodków w zasadzie nie śmierdzą i można łatwo przegapić a wtedy odparzenie gotowe. noworodki niektóre robią nawet kilkanaście(!!!) kupek na dobę(również w nocy). moja lena właśnie tak robiła przez pierwsze tygodnie i dlatego tak nam było trudno tą suchą pupę utrzymać by się zagoiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']O ile wiem, to się wydarzyło rok temu, laska siedzi.
Co do stwierdzenia, czy Bóg jest, czy nie - przecież dał nam wolną wolę tym samym godząc się na wszelkie zachowanie. Teraz to do nas należy regulowanie, czy taka osoba odpowie za swoje czyny. Tu odpowiedziała, a więc w końcu wyszło dobrze (mniej więcej, względnie).

Z innych: do pupy puder czy krem, czy puder i krem? I jakie, żebym nie wyhodowała sobie dziecka z zadkiem pawiana?[/QUOTE]


Bym polemizowała czy dobrze wyszło...Bo, że idioci są wśród nas, to ja wiem ale, że ktoś sobie to spokojnie nagrywa, patrzy i nie reaguje, to już ciężko przyjąć. Dlatego jest jak jest. Okradają staruszkę, niech okradają, tłuką dzieciaka, psa, matkę- niech tłuką. Nie moja sprawa. CHore to wszystko

Link to comment
Share on other sites

Mam emulsję do ciała i do kąpieli emolium, gotowe w paczce szpitalnej. Teraz chodzę i myślę, co jeszcze kupić. Brakuje na pewno pieluch tetrowych, dokupię coś na pupę, mam parę niedrapek... No zobaczymy, co jeszcze. Kupilam też dwa smoczki takie dla noworodka, nie chcemy używać, ale na czarną godzinę chyba warto mieć.

Ludwa, ja napisałam, że względnie dobrze, bo babka zostala ukarana, czyli jej wina nie przeszła niezauważona. To dla mnie stosunkowo dobry wynik. Gdyby nikt tego nie nagral, dzieciak mógł by być bity latami, a tak ma szanse na normalne życie. Jasne, to się nie powinno było w ogóle wydarzyć, ale w ogólnym rozrachunku nie wyszło tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

;), ale lewej nie umie włożyć do buzi na razie
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Xakcqt87dV8/T7DCeCIGUKI/AAAAAAAAEF8/yRq7YvunyRk/s512/bb1.JPG[/IMG]

Patrząc na tą fotę ,stwierdziłam, że moje dziecko ma same żyrafy do zabawy :)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-_-KI_c9pOwM/T7DCamYI7xI/AAAAAAAAEF0/87xCdIurd88/s640/bb.JPG[/IMG]


Agaga- jak ząbkowanie idzie?

Link to comment
Share on other sites

Ludwa, ja też. A jeszcze znalazlam dziś taki artykuł [url]http://expressilustrowany.pl/chuligani-w-lodzkim-zoo-nie-zyje-zyrafa-suri,artykul.html?material_id=4fb0039f367dec3753000000[/url]
Ja uwielbiam nasze żyrafy, w Łodzi było kiedyś solidne stado pod wodzą Sandokana, a po jego śmierci się posypało, co chwila padają maluszki, a teraz jeszcze to... Też dobija. Wiem, ludzkie dziecko to co innego, ale ostatnio coś dużo tego.

Tak z innej beczki, od wczoraj mieszkam u mamy, jutro mój mąż jedzie na tydzień do Niemiec, więc żebym nie była sama, daleko od szpitala, to się przenieśliśmy. U nas nie ma wanny, więc wczoraj wykorzystałam sytuację, zeby się wymoczyć. TZ wszedł, bo poprosiłam o szlafrok, zerknął na mnie i z szerokim uśmiechem, niezwykle czule zapytał, czy już wzywać holownik od Greenpeace, żeby mnie wyciągnąć... Wiecie, jak odzyskam pełnię sprawnosci, to oberwie, zaraza jedna :) A na razie mam nogi tak popuchnięte, że ledwo chodzę, nawet w nocy nie schodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver'];), ale lewej nie umie włożyć do buzi na razie
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Xakcqt87dV8/T7DCeCIGUKI/AAAAAAAAEF8/yRq7YvunyRk/s512/bb1.JPG[/IMG]

Patrząc na tą fotę ,stwierdziłam, że moje dziecko ma same żyrafy do zabawy :)



Agaga- jak ząbkowanie idzie?[/QUOTE]
hahaha, jaki sportsmen! nie zauważyłąm by lena wkładała stopy do buźki ale namiętnie ściąga sobie skarpetki :D
ząbków mamy wciąż 2 sztuki ale chyba idą kolejne, których jeszcze nie widać. a jak u was?


[url]http://expressilustrowany.pl/chuligani-w-lodzkim-zoo-nie-zyje-zyrafa-suri,artykul.html?material_id=4fb0039f367dec3753000000[/url]
:(:(

sybel, kiedy ty rodzisz?

Link to comment
Share on other sites

[B]Sybel[/B], a jak z miednicą? Masz już jakieś bóle? Bo ja od kilku tygodni mam bóle kości łonowej i jak tak czytam w internecie, to jednym kobietom się to zdarza, a innym nie ;)
I tak z ciekawości zapytam: ile kg już przytyłaś?
Ja póki co tylko raz miałam spuchnięte nogi ;) Za to dłonie już kilkakrotnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Agaga, termin mam na 23.06 według OM, wedlug USG zaczynam teraz 35 tydzień.

Przytyłam 11 kg, więc nie jest źle :) Dłonie mi puchną tak, że obrączka, którą kupiłam lekko luźną, wchodzi do połowy palca. Masakra. No i mam bóle pachwin, takie, że drobię jak gejsza momentami. Czasem też idzie w rwę kulszową, ale lekką. Bardzo bym chciala już urodzić. Mam naprawdę dość, bo nie mogę się zginać, tęsknię za stopami i ostatnie dwa tygodnie dały mi popalić. Mam chyba równik, a przedmioty zaczynają krążyć po mojej orbicie :) Na dodatek szukamy teraz mieszkania, więc będzie sporo latania, ale ja drugiej zimy w Zgierzu nie przetrwam - palą w piecach takim syfem, że okien się nie da otworzyć, ze o spacerze nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero 7kg nazbierałam i wszyscy się dziwią, że tak mało :crazyeye: Tylko pani doktor jest spokojna i mówi, że tylko mo to na zdrowie wyjdzie, że nia mam zbędnych kg ;) Ja tam się cieszę, bo będzie mniej do stracenia po porodzie :) Ale z drugiej strony, dopiero zaczynam 8 miesiąc i jeszcze mogą mi te kg polecieć w górę :roll:
Ja chodzę normalnie, ale jak mam się obracać w nocy albo wychodzę z wanny, bądź inne podniesienie stopy, to zawsze ból :roll: No cóż, muszę jeszcze przetrwać te 2 miesiące ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja do 7 miesiąca taż przybierałam kilogram miesięcznie, teraz przyszło więcej, bo jestem mniej mobilna, a jem tyle samo. W sumie od majówkowych upałów mi jakoś tak ciężej.

Ludwa, wiem, mówiłam dwojgu lekarzom, ale powiedzieli, że takie uroki ciąży. Troszkę może schodzi, ale ogólnie jest fatalnie. Staram się łazić codziennie, ale bywa to krepujące, np. wczoraj jakas baba mi się z obrzydzeniem gapiła na stopy, a aż tak źle to nie wygląda - owszem spuchły, ale bez przesady...

Link to comment
Share on other sites

oo dziewczyny, pięknie tyjecie- tzn mało;) ja wróciłam do wagi sprzed ciąży, ale ciało zdecydowanie nie to samo pozostało- brzuch i trochę biodra szersze, ale nie robię tragedii

Agaga- u nas na razie ząbków nie widać, trochę się boję tego- marudzenie, płacze grrr. A jak Lenka śpi w nocy? Mam wrażenie, że wszystkim dzieciaczki łądnie śpią, a tylko nasz staje 2-3 razy i do tego pobudka codziennie o 5....dobij mnie lub pociesz haha

Link to comment
Share on other sites

a ja z innej beczki, ma ktos komunię w tym roku ?

jestem załamana tym co czytam w necie o tym co się daje teraz na komunię w ramach prezentu
a w kopercie to podobno dac mniej niż 1 000 zł to nie wypada
olaboga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']:placz::placz::placz::placz:
[URL]http://kwejk.pl/obrazek/1155197[/URL]
(drastyczne!!!)[/QUOTE]
Boże Drogi.... co to jest?????????????
Jak można stać z boku, patrzeć na to, nagrywać i nie reagować????????????????????????
Przecież tam, prócz tego dzieciątka i tej K**** są co najmniej jeszcze dwie inne osoby.......................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
Agaga- u nas na razie ząbków nie widać, trochę się boję tego- marudzenie, płacze grrr. A jak Lenka śpi w nocy? Mam wrażenie, że wszystkim dzieciaczki łądnie śpią, a tylko nasz staje 2-3 razy i do tego pobudka codziennie o 5....dobij mnie lub pociesz haha[/QUOTE]a co ty! lena minimum 3 razy w nocy się budzi na karmienie a czasem 5 a nawet 6! tyle że to jest tak na 3-5minut i dalej śpi. przyzwyczaiłam się bo wiem, że póki będzie "na cycu" to tak się będzie budziła.

[quote name='3 x']a ja z innej beczki, ma ktos komunię w tym roku ?

jestem załamana tym co czytam w necie o tym co się daje teraz na komunię w ramach prezentu
a w kopercie to podobno dac mniej niż 1 000 zł to nie wypada
olaboga[/QUOTE]też to czytałam. jak dla mnie to jakieś chore albo wyssane z palca. to jaki prezent dadzą na ślub? samochód???

Link to comment
Share on other sites

Sybel a ciśnienie masz ok? Ja puchłam jak purchawka, do tego stopnia, że na koniec jak już leżałam na patologii i się z lekarzem pokłóciłam i miałam zamiar wyjść, to bym boso musiała, bo na włożenie butów szansy nie było. Żadnych. Nawet na kapcie :-/ U mnie podobno od ciśnienia...

Link to comment
Share on other sites

3x, my dwa lata temu daliśmy kuzyniątku męża po prostu książkę o rysunku, taką dla dzieci i zestaw wysokiej klasy papieru i pasteli, bo młody uwielbia rysować i to jest jego pasja. Poszło jakieś 200 zł, bez koperty. Bez przesady, my na ślubie tyle nie dostawaliśmy. Poza tym komunia to raczej powinna być duchowa, nie prezentowa... Zresztą dlatego my naszych dzieci nie bedziemy chrzcic, chcemy im pokazac różne wyznania, a jak dorosną, same podejmą decyzję. W ten sposób unikamy też komunii...

gameta, 120/70, maks 125/80, często niższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']a co ty! lena minimum 3 razy w nocy się budzi na karmienie a czasem 5 a nawet 6! tyle że to jest tak na 3-5minut i dalej śpi. przyzwyczaiłam się bo wiem, że póki będzie "na cycu" to tak się będzie budziła.

też to czytałam. jak dla mnie to jakieś chore albo wyssane z palca. to jaki prezent dadzą na ślub? samochód???[/QUOTE]

a było któreś z was chrzesnym ?

na razie jako chrzesna kupiłam złoty łańcuszek z krzyżykiem, gdyż moim zdaniem jest to prezent jak najbardziej komunijny
choc niestety nie tak popularny jak laptop czy jakas konsola


dokupimy jeszcez jakąs grę - zabawkę, bo tż jako jeszcze nieznany wujek musi się "wkupić" w łaski chłopaków ;)

rok temu dziewczynce z rodziny (nie bylismy chrzesnymi) tez kupilismy złoty łańcuszek z przywieszką, ksiazkę i slodycza :)

edit. mnie właśnie przeraża to, że na ślub daje się mniej niż wymaga się że da się na komunie
kij
nie będę ulubiona ciotka co dała najwiecej
będe ulubiona tak po prostu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...