Jump to content
Dogomania

Poród u Yorka


Tupsia

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tym "niechodzeniem" w wieku 4 tygodni ja bym się jeszcze jakoś specjalnie nie martwiła. Zimą odchowywałam też jedynaka i w wieku 4 tygodni suczka podobnie- umiała się podnieść tylko na przednich łapkach i to z ogromnym wysiłkiem :) Tak już "urok" jedynaków że trochę wolniej sie rozwijają + to że jedynaki są z reguły "wypasione" :lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie na dniach powinnam dodać jak tylko u nich będę a nie bywam tam za często.
Co do sterylizacji to nie jestem pewna czy nie została przeprowadzona odrazu przy cesarce bo się o to nie pytałam wiem tylko że szczeniąt więcej nie będzie więc możliwe że sterylka była, sunia potem przyjmowała dość sporo zastrzyków i miała taki gorsecik i kołnież.
Jakaś znajoma weźmie od nich tego szczeniaka w końcu za 900zł...
Rozczarowało Mnie najbardziej to gdy do nich przyszłam (to było zaraz po Moim przyjeździe) że zadzwonili z paniką iż rodzi po pierwszym szczeniaku z którym miała problemy zapytałam się ile w ogóle będzie młodych żebym wiedziała na jakim gruncie stoję jeśli mam im pomóc, to Ona Mi powiedziała że nie wie czyli nawet nie byli na żadnej wizycie u weterynarza podczas ciązy już nie wspominając o USG...
Mozliwe że psiak jeszcze nie wstaje bo jest strasznie gruby to jest parówka a nie pies :lol: suczce brakło juz pokarmu tak doi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tupsia']
Zastanawiam się czy suczka nie jest już zastara na ciążę w końcu ma dwa lata i z tego co mi wiadomo podobno Yorki żyją krócej :???:
[/quote]

:crazyeye: A niby ile żyją yorki? To co robi u mnie na osiedlu 9 letnia suczka yorka:roflt:

Link to comment
Share on other sites

też miałam raz w miocie 1 szczenię(tzn 2 ale jedno zdechło po kilku godzinach od porodu).
piesek w wieku 4 tyg podnosił się na przednich łapkach, a tylne mu się rozjeżdzały na boki. nad tym trzeba popracować bo jeśli w czasie rozwoju nóżki tak będą się rozjeżdzać to może mieć pies poważną wadę a w przyszłości nawet nie chodzić. szczenię przeszło na dietę- suka 3razy dziennie z cycem, poza tym 2 razy dziennie karma dla szczeniąt royal canin.
po drugie brałam go i "ćwiczyłam"- tak żeby chodził żeby się łapki nie rozchodziły, stawiałam go nóżkami na jednaje dłoni żeby je ćwiczył i co ważne- miałam wtedy jeszcze iiny miot więc wsadziłam go do kojca z 2 innymi szczeniętami w podobnym wieku. one też go trochę rozruszały i po kilku dniach była wyraźna różnica, a po 1,5tyg chodził już normalnie:)

Link to comment
Share on other sites

Tyle że On staje na łapkach ale zaraz pada na zad i się ciągnie :P dzisiaj podobno już zrobił pierwsze kroki więc jutro się tam przejde i zobacze jak to wygląda :)

[B]C&B[/B]
Rozumiem Twój śmiech teraz sama z siebie się śmieje ;) teraz wiem o wiele więcej o Tych psiakach a tamtą informację przekazała Mi właścicielka...

A i co do karmy to mogła bym prosić jakiś obrazek albo linka z jakiegoś sklepu internetowego żebym wiedziała konkretnie jak ta karma wygląda? :)
Ostatnio suczce kupiłam Eukanubę i padło do Mnie: "Co taka droga?!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moja suczka ma 11 miesięcy 5 dni temu skończyła jej się cieczka,lecz mam obawy że zaszła w ciąże lub może ma urojoną nie wiem potrzebuje waszej pomocy,chodzę do szkoły więc jak mnie nie ma zajmuję się nią moja babcia mieszkam w domku jednorodzinnym.Bramka była niby cały czas zamknięta moja babcia pilnowała tego,lecz kręcił się ostatnio wokół mojego domu jakiś pies...Mojej suni urosły troszkę piersi ma w nich chyba mleko ale mało(może to tylko gruczoły,nie wiem jak u psów ale możne to przez okres dojrzewanie,ponieważ była to jej pierwsza cieczka)powiekszył jej sie tez brzuszek moze dlatego ze mam tez kota a ona jest dosc łakoma jak na yorka i zjada mojemu kotu jak i zarówno swoja porcje
BLAGAM POMOZCIE MI TO JEST DLA MNIE BARDZO WAZNE:placz:
Ps.suczka ma dalej strasznie dużo energi

Link to comment
Share on other sites

Niemożliwe żeby płody w tak krótkim czasie urosły w takim tępie by już było widać :) A mleko w cyckach pojawia się dopiero pod koniec ciąży ;)
Jeżeli nie masz pewności że pies ją zapłodnił, skontaktuj się z wetem i spytaj o sterylke aborcyjną ;) Jeżeli suka jednak nie została zapłodniona- szybko umów ją na sterylke, by sytuacja się nie powtórzyła.
Tak czy siak, wizyta u weta jest potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia2222love']moja suczka ma 11 miesięcy 5 dni temu skończyła jej się cieczka,lecz mam obawy że zaszła w ciąże [/quote]

U suczek małych ras ciąża urojona występuje bardzo często, suka nie chce wychodzić z posłania, wysiaduje zabawki zamiast się nimi bawić, z sutek można wycisnąć kroplę mleka. Zwykle ma to miejsce po cieczce.Tyle na temat ciąży urojonej. Robiąc usg będziesz miała pewność , że jest naprawdę w ciąży. Musisz zabezpieczyć teren tak żeby nikt nie dostał się do cieknącej suki. Sunia chyba nie ma rodowodu, czy nie myślałaś o sterylizacji? Nie byloby takiej sytuacji. Czy bierzesz pod uwagę aborcję? czy sunia ma urodzić ?(gdyby była w ciąży)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']:wallbash::wallbash::wallbash:
to się nigdy nie skończy:angryy:
a gdzie są do diabła DOROŚLI właściciele tej suczki - kolejna zabawka dla dziecka i zero odpowiedzialności
Karola o czym Ty mówisz - sterylka z kieszonkowego?[/quote]
poprosilam o pomoc a nie komentowanie tego że mam psa nie jest dla mnie zabawka nie zajmuje sie nią tylko kiedy jestem w szkole pilnuje jej moja babcia,a kiedy ja jestem w domu jest pilnowana poprostru chcialam miec pewnosc
Ale bardzo wam dziekuje kochani za odpowiedz juz sie troszke uspokoilam:multi:pojde jeszcze do weterynarza;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']U suczek małych ras ciąża urojona występuje bardzo często, suka nie chce wychodzić z posłania, wysiaduje zabawki zamiast się nimi bawić, z sutek można wycisnąć kroplę mleka. Zwykle ma to miejsce po cieczce.Tyle na temat ciąży urojonej. Robiąc usg będziesz miała pewność , że jest naprawdę w ciąży. Musisz zabezpieczyć teren tak żeby nikt nie dostał się do cieknącej suki. Sunia chyba nie ma rodowodu, czy nie myślałaś o sterylizacji? Nie byloby takiej sytuacji. Czy bierzesz pod uwagę aborcję? czy sunia ma urodzić ?(gdyby była w ciąży)[/quote]
Sunia zachowuje sie normalnie jest pelna energi życia i bawi sie normalnie zabawkami;)suczka jest bez rodowodu i chcialabym zeby jeszcze miala potomstwo ale poczekam z tym az dojrzeje...kiedy tylko psinka dostanie znowu cieczke teren bedzie zabezpieczony dokladnie zebym sie juz nie zadreczala
jeszcze raz dziekuje za szybko odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia2222love']Sunia zachowuje sie normalnie jest pelna energi życia i bawi sie normalnie zabawkami;)suczka jest bez rodowodu [/quote]

[B]Misia -[/B] ale ja też tak uważam jak wszystkie osoby , które odpowiedziały na Twój post.[B]Twoja sunia nie powinna mieć szczeniaków nigdy[/B], jeśli nie jest w ciązy teraz to zabezpiecz podwórko, pomyśl o sterylizacji, babcia może nie dać rady jej upilnować jak będziesz w szkole. Tak dużo jest szczeniąt już na świecie, tyle bezdomnych psów , pełne schroniska. Poczytaj różne podfora i nie dziw się ,że osoby które codziennie szukają domów dla psów, które miały być yorkami (a przypominają owczarki nizinne albo jeszcze coś innego i rozczarowują swoich włascicieli wyglądem, lądują w przepełnionych schroniskach), nie są w stanie po raz setny tłumaczyć , że [B]psów nierodowodowych się[/B] [B]nie rozmnaża.[/B] Często są chore albo obciążone różnymi chorobami genetycznymi. Twoja sunia może jest w ciąży, idż do wet-a wysterylizuj ją, dla osoby niedoświadczonej odchów szczeniąt, poród suni jest bardzo trudny. Wiele yorków potrzebuje pomocy wet-a przy porodzie, często cesarskiego cięcia.

Link to comment
Share on other sites

psów ogólnie jest juz tyle, ze trzeba rozmnażanie czy rasowe czy nie ograniczyć...ale jak już ma sie coś rodzić i to planowanie to lepiej zeby to były przemyślane skojarzenia psów z uprawieniami....
niestety tłumaczenia są bez sensu...tak samo sprawa wyglada w wypaku kotów..sliczny brytek...rasowy...tak...ale bez papierów bo był 7 w miocie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Karola o czym Ty mówisz - sterylka z kieszonkowego? [/QUOTE]
Myślałam, że ta dziewczyna chce jak najlepiej dla psa... niestety po tym zdaniu
[QUOTE]suczka jest bez rodowodu i chcialabym zeby jeszcze miala potomstwo ale poczekam z tym az dojrzeje..[/QUOTE]
opadły mi ręce...
Misia, czytałaś o [U]śmiertenlych chorobach[/U] (rak sutków, ropomacice) spowodowanych przez ciąże? Znasz przodków swojej suczki (do dziadków i dalej) i masz pewność że żaden z nich nie miał choroby genetycznej np. wade zgryzu, dysplazje (dziś właśnie koleżanka musiała uśpić swojego ukochanego ONkopodobnego z powodu dysplazji :-( nie skazuj na to inne psy...), masz świadomość że to TY będziesz opiekować się szczeniakami, a nie babcia :mad: Chodzisz do szkoły, kto będzie się zajmował szczeniakami kiedy ty będziesz w szkole? Wiesz coś na temat socjalizacji? A kojec? Kto kupi? Szczeniaki trzeba zaszczepić, odrobaczyć, pare razy, masz pięniądze na to? USG?
Mogę wymieniać godzinami... :shake:
Zajrzyj, przeczytaj WSZYSTKO [url=http://rodowod.republika.pl/]Rasowy=rodowodowy[/url]

Link to comment
Share on other sites

No tak ciekawe skad będą pieniązki na koszty zwiazane z karmą dla przyszłych szczeniaków, na odbrobaczenia, na szczepienia nie mówiac już o reszcie i nie mówiąc juz o porodzie bo nie wiem jakie to dziecko co chcodzi do szkoły ma pojecie na temat porodu u psów, zwłaszcza tej rasy, a co sie stanie jak przy porodzie bedzie trzeba było robic cesarke, kolejne koszta, a co bedzie jak suczka dostanie tęzyczki bo to jest rasa w grupie ryzyka jesli chodzi o tę przypadłośc...Wiec Misia nie lepiej dac sobie spokój i wysterylizować suczke a jak nie to chociaz pilnowac ją...

Link to comment
Share on other sites

Misia chcesz rozmnażać sunie ?
Super! Będą kolejne szczeniaczki :diabloti:
Po pierwsze - jakieś 600 złotych na cesarkę, tak się składa że to rasa o wysokim progu ryzyka - mniej więcej co druga wymaga cesarki.
Po drugie czym pokryjesz - jej bratem ? Może ojcem ! Ale będzie super :multi: szczególnie że rodzina rozumię jest super przebadana na wszystkie choroby tej rasy :crazyeye:.
Po trzecie, sprzątanie kup, pranie siurów przez kilka tygodni - mówię ci, sama radocha :loveu: Ten smrodek :loveu::loveu::loveu: Uwielbiam go :loveu::loveu::loveu: Szczególnie że małe srają na pół rzadko :-o
Po czwarte po 100 zł na każdego szczeniaka jak się wychowają na szczepienia.

I co najlepsze zostawiam na koniec.
Już widzę z jaką radością Rodzice i Babcia zwalniają cię ze szkoły po nieprzespanych nocach - bo tak odpowiedzialna włascicielka wie, ze przez pierwszy tydzień nie wolno maluszków zostawiać samym ani na godzine, w tym nie wolno zostawiać Babci, trzeba w razie czego karmić (co 2 godziny w dzień i noc specjalną pipetą i specjalnym mlekiem dla psów) , sprawdzać co 2 godziny czy wszystkie maluchy zjadły, monitorować temperaturę bo to pieski delikatne, potem te nieprzespane nocki bo akurat małe rozrabiają i szczekają :loveu::mad::loveu: I tak do 8 tygodnia.

Oczywiście jako że to pieski bez papierów nie masz prawa ich sprzedać nawet za 100 zł bo byłbyś tylko handlarzem i oszustem - tak jak była nim osoba od której psa kupiłaś.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aneta napisała-dlaczego dzieci biorą się za hodowle;dop.jest prosta:rodzice.
np.moj tato nie uznaje sterylizacji,kastracji,co prawda nigdy w dziecinstwie nie mielismy suczki bo tato uwazal ,ze nie potrzebuje problemu w cieczka,ciaza,porode itp.;ale ja jakos wyroslam i mimo iz mam 2 suczki-shih tzu i yorka nie biore sie za rozmnazanie:1-psy w typie,2-nie znam sie na porodach itp.wydaje mi sie ze mogalbym sobie nie poradzic
ale jest duzo ludzi ktorzy sa zdania ze suka powinna miec min1 raz male-o zgrozo jest duzo wetow ktorzy sami im to uswiadamiaja,ja oso biscie unikam takich lekarzy.
Dzieciom.mlodziezy wydaje sie ze to zaden problem,a naetw koszty,nawet z ta cesarka liczac-to jest1200-1500zl...licza 5-6szczeniakow:yorki po800lub1000zl,czasem i 1200zl sa ceny....czyli sie oplaca-mysle ze nie nalezy najezdzac na takie osoby tylko uswiadamiac im co i jak-bo krzykiem nic sie nie zdziala.
Ktos napisal tu ze nalezy ukrocic rozmnazanie pso tych w typie jak i rodowodowych-jeste za!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

5-6 szczeniaków u mini yorka? chybaz dwóch miotów ;)

A co myślicie o tym: moja ciotka ma 3 psy kundelki, nawet nie w typie, czasem jej sie rozmnażaja, a ona rozdaje szczeniaki po rodzinie i znajomych (za darmo). Szczeniaki rosną w piwnicy... nie wiedzą co to specjalna karma... Ona jest osobą wykształconą i bardzo sympatyczną i mi bliską i jak mam jej powiedzieć, że nie powinna rozmanażać kundli skoro ona uważa, że to zupełnie normalne?! W końcu psy trafiają w dobre ręce..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...