Jump to content
Dogomania

shanon

Members
 • Posts

  131
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shanon

 1. zważywszy na to, że dzień krycia nie koniecznie musi pokrywać się z dniem zapłodnienia, to w 25 dniu może być jeszcze za wczenie na jednoznaczne potwierdzenie ciąży
 2. Po interwencji Pan zgodził się wysłać mi druga partię bez kości, a w aukcji miał dopisać, że sa kości. Nie mniej jeśli kupujesz na allegro to znalazłam ostatnio podobne kostki koło lublina ale jakość lepsza przy tej samej cenie.
 3. No i zawsze można pomyśleć o drugiej towarzyszce, wtedy sunia nie będzie się czuła samotna :) I nie musi to być wcale drugi york, ale piesek podobnej wielkości i dopasowany charakterem.
 4. Ja też zdecydowanie widzę plus gdy w domu są dwa yorki i mogą stanowić dla siebie towarzystwo. Zdecydowanie też polecam kastracje i sterylizację, które jak już pisano wyżej nie tylko chronią przed problemami zdrowotnymi, ale też pozytywnie wpływają na psychikę, ponieważ zwierzę wykastrowane/wysterylizowane nie przeżywa stresu związanego z niemożnością zaspokojenia naturalnych instynktów. Lepeij chyba się dogada piesek z suczką, ale może też być drugi piesek jesli z charakteru będzie spokojniejszy i bardziej uległy od pierwszego.
 5. shanon

  kupno yorka

  witam! Niestety raczej nie uda się kupić zdrowej ładnej suni w cenie 1200zł... Tym bardziej jeśli myślisz o wystawach, to koszt przeciętnie wystawowej suki zaczyna się od ok. 2500zł. Zdecydowanie radzę dłużej poodkładać pieniążki i kupić porządnego psa z porządnej hodowli i naprawdę nie liczyć na to, że tanio kupisz wystawową sunię, bo może się okazać, że koszt jest adekwatny do jakości suni. No i przy suni hodowlanej to waga 2,5 to jest minimum! Przy zakupie zwróć uwagę na prawidłowy zgryz i prostą budowę, odpowiedni temperament. Pozdrawiam!
 6. Psu nic się nie stało bo na szczęście miałam kaprys pokarmić go z ręki. Jak poczułam w palcach coś ostrego to rozbabrałam całą kostkę no i wyszło szydło z worka :(
 7. tak niestety nabyłam a spodziewałam się tego co w opisie czyli 100% mięsa gdyby było uczciwie napisane co jest w tym niby mięsie to bym tego nie kupiła
 8. Proszę uważać na tę aukcję, sprzedający umyślnie pisze iż jest to 100% mięsa a w rzeczywistości sprzedaje pokruszone na ostre kawałki kości z dodatkiem mięsa! [URL]http://allegro.pl/mieso-mrozone-dla-psa-wolowo-indycze-kostka-4x250g-i3847159270.html[/URL]
 9. dużo problemów na raz... kontaktowałaś się z hodowcą w sprawie wychowania pieska? Jeśli chodzi o zabawę to mnie trochę dziwi, że yotk nie chce się z Tobą bawić tylko sam. Yorki z reguły są bardzo kontaktowe i uwielbiają zabawy z właścicielem. Może spróbuj nie rzucać mu zabawki tylko trzymać w ręce i tak się z nim pobawić. Polecam też wspólne bieganie lub przynajmniej spacery na dworze. Zostawania w domu trzeba nauczyć psa stopniowo. Kiedy wychodzisz, ogranicz mu przestrzeń do jednego pomieszczenia, ewentualnie jeśli nie jest to długa nieobecność do kojca / klatki. Zostaw zabawki i wodę ewentualnie jakiś smakołyk. Nie żegnaj się zbyt wylewnie, po prostu wyjdź. Na początku trenuj zamykając psa w pokoju i stojąc za drzwiami kilka minut. Stopniowo wydłużaj czas, wychodź do innego pomieszczenia zostawiając malucha samego. Jeśli nauczy się siedzieć spokojnie kilka minut zacznij wychodzić na zewnątrz. Ewentualnie możesz tez spróbować zostawiania go w jego miejscu przy otwartych drzwiach. Wydajesz komendę zostań i wychodzisz, jeśli idzie za Tobą odprowadzasz go z powrotem do pokoju i wydajesz stanowcza komendę. (Nigdy nie krzycz na psa jeśli chcesz go czegoś nauczyć) Musisz sobie wyrobić jakieś hasło, na które pies będzie reagował, jakiś znak, że coś źle robi. To ma być krótkie hasło: np. "nie!" "źle!" "hej!" itp. Nie tłumacz psu jak dziecku, bo monologi nie mają dla niego większego znaczenia. Po powrocie też nie przesadzaj z wylewnością, jeśli pies będzie bardzo podekscytowany będzie skakał na ciebie i szczekał czy piszczał nie dotykaj go aż się trochę uspokoi. Półrocznemu psu jeszcze może zdarzyć się sikanie w domu, więc warto zostawić mu podkład szczenięcy lub gazetki. Acha no i z doświadczenia wiem, że yorki lepiej znoszą zostawanie w domu jeśli mają drugiego yorka do towarzystwa ;)
 10. Witam! Tydzień to bardzo krótki okres i jeszcze wszystko w zachowaniu suni może się zmienić. Bać się może weterynarza, ale nie właściciela, nawet jeśli to on ją do lekarza wozi. Jeśli śpi na Pana kolanach to znaczy, że czuje się tam bezpiecznie, a to bardzo dobry objaw :) Ze swojej strony zalecam też w miarę długie spacery (dostosowane do wieku psa), które bardzo zacieśniają więzi pupila i opiekuna. No i może niech Pan sam ją zachęca do zabawy, kiedy już się wyśpi ;)
 11. YorkomankaDostajesz złotą łopatę za odkop roku :lol: Haha nie zwróciłam uwagi na datę :D Pewnie dlatego, ze sama dawno tu nie zaglądałam ;) [IMG]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWKIn6ZsNT48zKj5WPpI89Oqt7Hp5G8h8Dn92DHvINKtPYlPQ5OQ[/IMG][/QUOTE]
 12. shanon

  Wystawy Zkwp

  W związku z powalającą liczbą odpowiedzi myślę, że wątek można usunąć..
 13. Jeśli pies jęczy a Ty go bierzesz na ręce lub bawisz się, to wtedy go za to jęczenie nagradzasz. Musisz nauczyć się go ignorować kiedy źle się zachowuje. Jeśli nie chcesz go wziąć na ręce, to nie bierz i nie zwracaj uwagi na żadne jęki. Przecież nie dzieje mu się krzywda.. Nie masz ochoty na zabawę, to się nie bawisz i koniec. Zdaje się, że Twój pies Tobą rządzi musisz więc doprowadzić do zmiany ról :) Polecam program "Zaklinacz psów" :)
 14. Może zaopatrzyć rodziców w metalowe płotki, które ustawisz przy bramie na czas swojego pobytu? Ewentulanie jakaś siatka.
 15. Acha, jeśli wyprowadzasz go na nieogrodzony teren to smycz i obraża jak dla mnie jest obowiązkowa!
 16. witam. Radzę uczyć malucha czystości od pierwszych dni, ponieważ jeśli pozwolisz mu przez kilka miesięcy załawiać się w domu, to cieżko będzie mu zrozumieć dlaczego nagle nie wolno tego robić. Wyprowadzaj mniej więcej co trzy godziny i zawsze po jedzeniu lub kiedy się obudzi. Staraj się wyłapac moment, w którym napewno mu się chce i wtedy wychodź na dwór. Chwal jeśli się załatwi na dworze. Jeśli zostawiasz matę to stopniowo co kilka dni przesuwaj ją bliżej drzwi wyjściowych. Kiedy będzie już pod drzwiami i zauważysz, że maluch do niej idzie po prostu wynieś go na dwór. Jesli marznie kup mu nieprzemakalną kurteczkę.
 17. witam mam wolne miejsce dla jednej osoby i psa najlepiej nie za duzego
 18. Sandro trzymam kciuki za Twojego piesia! Natomiast zgłaszanie sprawy do związku kynologicznego mozesz sobie darować, ponieważ Zwiazek ten zahjmuje się tylko i wyłącznie swoimi hodowlami , a ta pseudohodowla do niego nie należy.. Wydaje mi się, za to, że zgłoszenie do Powiatowego Inspektora Weterynarii mogłoby coś dać?
 19. [quote name='Olusia994']mam małe doświadczenie. To jest mój pierwszy piesek, bardzo bym chciała, żeby miał długą szatę. Ile się zapuszcza i czy trzeba wtedy chodzić do fryzjera?[/QUOTE] Jeśli piesek nie bedzie wystawiany, to papiloty są zbędne. Wystarczy codzienne czesanie i cotygodniowa kąpil plus dobre kosmetyki, zwłaszcza natłuszczająca odżywka i coś do rozczesywania. Ze strzyżeniem uszek i łapek oraz okolic intymnych poradzisz sobie sama. Włos by dorosnąć o ziemi potrzebuje ok roku w zaleności od wysokości psa i jakości włosa.
 20. Ja też zgadzam się z przedmówcami. Także nie musisz się niczego obawiać. Wiele jest osób, które pytają, obiecują, że przyjadą nawet umawiają się na konkretną godzinę i w ogóle są na 100% zdecydowane, a potem ni widu ni słychu. To niestety częste zjawisko. Tak więc nie ma kasy - nie ma żadnych konsekwencji. Nawet jeśli ktoś podpisze umowę rezerwacji i zobowiąże się do zapłaty w określonym terminie zadatku/zaliczki, ale nie wpłaci, to również umowa jest uznana za nieważną i nie ma żadnych konsekwencji dla żadnej ze stron.
 21. W takiej sytuacji jeśli tylko jeden lub dwa ostatnie sutki są dużo bardziej nabrzmiałe, twarde, czasem skóra wygląda na pomarszczoną, to może to być zapalenie. Najlepiej pójść do weta niech na wszelki wypadek obejrzy. Jeśli będzie to konieczne przepisze antybiotyk i będzie ok.
 22. Z tych, które podałaś Ars Ashanti wydaje mi się najlepsza.
 23. Ja też czasem wzięłabym kogoś do pomocy, ale chyba głównie potrzebowałabym kogoś przy sprzątaniu po psach, bo np. na spacer obcej osoby z moim psem na pewno bym nie puściła ;) Inna sprawa jeśli by ten ktoś chciał wziąć ode mnie psa i w ramach przygotowania się przychodził pomagać czy chciałby jeździć ze mną na wystawy to nie widzę problemu.
 24. [quote name='chau']Poza tym można to też oszacowac po budowie rodziców - jeśli matka i ojciec są dośc dużymi psami to wiadomo, że dziecko do małych nie będzie należeć ;)[/QUOTE] Z tym się nie mogę zgodzić. Po jednej z moich dość dużych suk rodzą się w jednym miocie szczeniaki mini i duże, różnica wagi między najmniejszym a największym przekracza nawet 1,5 kg (w wieku dorosłym). Moim zdaniem trzeba więc zdać się na ocenę konkretnego szczenięcia, jego wagi urodzeniowej i wagi w kolejnych tygodniach życia. Także hodowca powinien mniej więcej określić wielkość. Przy czym może się zdarzyć, że wysoki i szczupły piesek będzie ważył więcej niż mały, ale z grubszą kością.
×
×
 • Create New...