Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 23.11.2023 o 09:26, Jaaga napisał:

Bardzo cieszę się z decyzji fundacji odnośnie nie tylko rottkiale i jej córki.

Jednocześnie bardzo mi smutno, że z tych wszystkich pokazanych przez Aska7 suczek w najgorszym stanie, bez pomocy została tylko zabiedzona, sfilcowana owczarka 😞

Jeszcze ta została..... też mi smutno.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiele dobrego dzieje się tutaj, tyle uratowanych zamojskich  zwierzaków, taki ogrom serca  -  czytam to wszystko przez łzy - z radości i wzruszenia.  A na naszym terenie wciąż przybywa porzucanych zwierząt. Wczoraj koleżanka podesłała mi zdjęcia niewidomego psa;  w sprawie suczki zadzwoniła kobieta. Wiem, że wszystkim nie da się pomóc, ale ,😢

Link to comment
Share on other sites

Skopiowane z FB 🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘
ŚLEPY PIES, NA ŁAŃCUCHU, BEZ BUDY I OPIEKI ‼️‼️‼️
Błagam o pomoc🆘🆘🆘
Województwo lubelskie, 25 km od granicy z Ukrainą.
"Pani" wyjechała, a pies został bez opieki.
Całkowicie ślepy, zmarznięty, głodny.
Nie miał nawet budy. Spał na klepisku, wykopał sobie doły aby było mu cieplej.
A obok stodoła, pełna słomy. Wystarczyło tylko chcieć!

Pies został. 
Dostał jeść, słomę, ciepłą wodę. 
Niestety, nie ma kto go dokarmiać.
Czy ktoś może pomóc???
Pobliskie organizacje już dawno nie mają miejsc.
Pies +25 kg, ma ok 8 lat, bardzo łagodny.

 

Link to comment
Share on other sites

Suczka, od 2 lat błąka się na jednej z wsi  ok.50 km od Zamościa,  przeganiana, straszona petardami. Jakiś czas temu podobno towarzyszył jej nieduży piesek, teraz jest już sama. Dokarmiana jest przez jedną kobietę, to ona  zadzwoniła. Wczoraj wieczorem TZ zawiózł karmę, roznawiał z opiekunką, ale kobieta  nie chce słyszeć o zabraniu suczki do domu nawet na czas sterylki.😔

IMG-20231124-WA0002.jpg

IMG-20231124-WA0000.jpg

IMG-20231124-WA0001.jpg

IMG-20231124-WA0008.jpg

IMG-20231124-WA0009.jpg

IMG-20231124-WA0003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Straszne, jak on ma sobie poradzić? Niewidomy pies bez jedzenia, samotny i zdezorientowany. Widać, że nie jest jeszcze stary. Nie wyobrażam sobie Greya czy Drugiego, ze musieliby poszukiwac jedzenia. Kto zaadoptuje dużego, niewidomego psa? 

Sunia trochę podobna do Artura, jak będzie w ciąży to urodzi z 10-12 szczeniąt. Jej towarzysz pewnie zginął 😞

Oboje są większymi psami. Co za region. Tyle zwierząt w potrzebie i co jeden przypadek, to bardziej beznadziejny. 

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś kojarzy jakieś miejsca, gdzie można by umieścić te porzucone psy? Mnie do głowy przyszedł jeszcze jeden hotelik pod Łowiczem. Zapytam właścicielkę. Tolu, czy w razie czego zbiórkę na te psy Zea będzie mogła zrobić? Ja nie dam rady utrzymać kolejnych psów 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 10:21, Jaaga napisał:

Straszne, jak on ma sobie poradzić? Niewidomy pies bez jedzenia, samotny i zdezorientowany. Widać, że nie jest jeszcze stary. Nie wyobrażam sobie Greya czy Drugiego, ze musieliby poszukiwac jedzenia. Kto zaadoptuje dużego, niewidomego psa? 

Sunia trochę podobna do Artura, jak będzie w ciąży to urodzi z 10-12 szczeniąt. Jej towarzysz pewnie zginął 😞

Oboje są większymi psami. Co za region. Tyle zwierząt w potrzebie i co jeden przypadek, to bardziej beznadziejny. 

Jaaga, czy przyjęła byś na miejsce Gabi tego niewidomego biedaka, lub sunię?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 11:20, Tola napisał:

Dzisiaj do swojego nowego domu w Chorzowie jedzie też Lentilka, siostra Żelki, obie koteczki pokazywałam tutaj, dziękuję za pomoc w ogłaszaniu, a Jaaga za opiekę 🌹❤️

 

Fajnie. Zdjęłam jej moje ogłoszenie z OLX

Tolu a Kminka gdzieś ogłosić?

 

 

Dnia 23.11.2023 o 12:34, UlaFeta napisał:

Elu nr konta jest podany.

Ale można zrobić tak, że do mnie i ja hurtem wpłacę.A tytuł bym napisała "od forum Dogomanii"Rottki z Zamościa.

Oczywiście jak więcej osób by zadeklarowalo.

Mogę podesłać skromnie 20zł.

To co przelać na fundację czy gdzieś tu ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 10:09, Tola napisał:

Suczka, od 2 lat błąka się na jednej z wsi  ok.50 km od Zamościa,  przeganiana, straszona petardami. Jakiś czas temu podobno towarzyszył jej nieduży piesek, teraz jest już sama. Dokarmiana jest przez jedną kobietę, to ona  zadzwoniła. Wczoraj wieczorem TZ zawiózł karmę, roznawiał z opiekunką, ale kobieta  nie chce słyszeć o zabraniu suczki do domu nawet na czas sterylki.😔

 

 

Dnia 24.11.2023 o 09:57, Tola napisał:

Skopiowane z FB 🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘‼️🆘
ŚLEPY PIES, NA ŁAŃCUCHU, BEZ BUDY I OPIEKI ‼️‼️‼️
Błagam o pomoc🆘🆘🆘
Województwo lubelskie, 25 km od granicy z Ukrainą.
"Pani" wyjechała, a pies został bez opieki.
Całkowicie ślepy, zmarznięty, głodny.
Nie miał nawet budy. Spał na klepisku, wykopał sobie doły aby było mu cieplej.
A obok stodoła, pełna słomy. Wystarczyło tylko chcieć!

Pies został. 
Dostał jeść, słomę, ciepłą wodę. 
Niestety, nie ma kto go dokarmiać.
Czy ktoś może pomóc???
Pobliskie organizacje już dawno nie mają miejsc.
Pies +25 kg, ma ok 8 lat, bardzo łagodny.

Biedne te wszystkie psiaczki bez domów.

A bezmózgie rozmnażanie trwa w najlepsz!

Wystarczy wejść na OLX Ile tych "rasowych" i zwykłych szczeniaczków do wydania jest :((( Ile z nich trafi do kochających domów do końca swojego życia? :(((((

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 12:35, agat21 napisał:

Czy ktoś kojarzy jakieś miejsca, gdzie można by umieścić te porzucone psy? Mnie do głowy przyszedł jeszcze jeden hotelik pod Łowiczem. Zapytam właścicielkę. Tolu, czy w razie czego zbiórkę na te psy Zea będzie mogła zrobić? Ja nie dam rady utrzymać kolejnych psów 😞

Zbiórkę zrobię, tylko mieć wiem, czy przy czarnej suni cokolwiek się nazbiera 😔 No i pieniądze ze zbiórki szybko się skończą😔

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 12:57, b-b napisał:

Fajnie. Zdjęłam jej moje ogłoszenie z OLX

Tolu a Kminka gdzieś ogłosić?

 

 

Mogę podesłać skromnie 20zł.

To co przelać na fundację czy gdzieś tu ?

 

 

 

Napiszę wieczorem, muszę sprawdzić ogłoszenia. Dziękuję ❤️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...