Jump to content
Dogomania

Malutki Kazik,piesek bez oczka traci dom,nie ma się gdzie podziać


Recommended Posts

Kazik to ok.7 letni piesek.Waży ok.8kg.W tej chwili jest w rodzinie,która jest pod opieką MOPS-u.Małe mieszkanie,troje dzieci,w tym niemowlę.

Koordynator ds rodziny powiedziała tej kobiecie,że musi się zająć dziećmi.A Kazikowi trzeba znalezć nowy dom.

 Podpisane zrzeczenie.Ale nie ma dokąd go zabrac.

Juz raz tej rodzinie została  8 lat temu odebrana sunia przez Chełmską Straż Ochrony Zwierząt.

Kazik w tym domu stracił oczko,w jakich okolicznościach nigdy się nie dowiemy.

Kazik ma czas do końca tygodnia. Boję się,zeby  nie oddali go na wieś,pierwszej lepszej osobie,na łańcuch.

Potrzebny dom tymczasowy. O hoteliku chyba nie ma co marzyć,już mam jednego psiaka w hoteliku,bez pełnych deklaracji.

kazik.jpg

kazik2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2024 o 23:35, bakusiowa napisał:

 

Może niech sue ogłosi go na fb na szczebrzeszyniakach.

Chętnie, tylko nie wiem czy mogę. 

Myślałam, żeby podesłać go do Plaskatego Azylu, ale on chyba nie jest aż tak w typie... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2024 o 10:15, sue napisał:

Chętnie, tylko nie wiem czy mogę. 

Myślałam, żeby podesłać go do Plaskatego Azylu, ale on chyba nie jest aż tak w typie... 

Właśnie to chciałam napisać, żeby go tam zgłosić. Wygląda jak mieszaniec mopsika. Na fb są też mopsy w potrzebie. Kiedyś pomogły mi znaleźć domy dla dwóch mopsów. Nie każdego stać na psa za kilka tysięcy, więc jest szansa, że ktoś z mopsem chciałby się dopsić. Urazy i utrata oczka w rasach brachycefalicznych są częste ze względu na budowę czaszki i wypukłe gałki, więc to też może nie zrażać. 

Myślę że warto poszukać mu awaryjnego DT, żeby szybko zabrać, bo rzeczywiście wyląduje na wsi na łańcuchu. Mały zupełnie sobie nie poradzi. Jeśli mops pomoc uzależni od pozbycia się psa, to mały zniknie szybciutko.

Obawiam się tylko, że  jak niemowlę podrośnie, to zaraz sprawia sobie kolejnego, skoro to nie pierwszy zabrany od nich pies.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2024 o 10:27, Jaaga napisał:

Właśnie to chciałam napisać, żeby go tam zgłosić. Wygląda jak mieszaniec mopsika. Na fb są też mopsy w potrzebie. Kiedyś pomogły mi znaleźć domy dla dwóch mopsów. Nie każdego stać na psa za kilka tysięcy, więc jest szansa, że ktoś z mopsem chciałby się dopsić. Urazy i utrata oczka w rasach brachycefalicznych są częste ze względu na budowę czaszki i wypukłe gałki, więc to też może nie zrażać. 

Myślę że warto poszukać mu awaryjnego DT, żeby szybko zabrać, bo rzeczywiście wyląduje na wsi na łańcuchu. Mały zupełnie sobie nie poradzi. Jeśli mops pomoc uzależni od pozbycia się psa, to mały zniknie szybciutko.

Obawiam się tylko, że  jak niemowlę podrośnie, to zaraz sprawia sobie kolejnego, skoro to nie pierwszy zabrany od nich pies.

Sue miała tam napisać,za co bardzo jej dziekuję

ja zrobiłam dwa ogłoszenia,ale na razie cisza

pomaga tez ogłaszać go Kudłaty Przyjaciel

wiem,że w tym domu było dużo psiaków,gdzie się podziały nie wiem

poproszono mnie o pomoc dla Kazika więc szukam dla niego jakiegos rozwiązania

wiedziałam,że Kazik stracił oczko u nich,ale wcześniej nie było łatwo odebrać sunię

na początku była u nich w domu ,póznie wylądowała w budzie. Dokarmiałam bidulke,ale był luty,zasypało budę i psinka nie miała możliwości wyjścia z budy. Poprosiłam o pomoc Krystynę Pomarańską. I sunia została odebrana.CHSOZ przyjechała po nią.Było to gdzieś ok 8 lat temu

No może tak byc,że jak niemowlę podrośnie to wezmą kolejne psy lub koty.Bo kot też u nich był:(

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2024 o 11:43, agat21 napisał:

No i co tu zrobić 😞 Gdzie nie spojrzeć jakaś tragedia. Czy jest jakiekolwiek miejsce w okolicy, które by przyjęło pieska odpłatnie?

Rozważałam umieszczenie go w hoteliku. Wspomniałam o tym Pani Wioli z Lublina.

Ale to 600zł miesięcznie,moze tak by policzyła dla bezdomniaka,bo koszt pobytu psiaka u niej to 800zł

Nie wiem co robić. Myślę ,że długo by nie czekał na dom.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2024 o 08:13, DORA1020 napisał:

Rozważałam umieszczenie go w hoteliku. Wspomniałam o tym Pani Wioli z Lublina.

Ale to 600zł miesięcznie,moze tak by policzyła dla bezdomniaka,bo koszt pobytu psiaka u niej to 800zł

Nie wiem co robić. Myślę ,że długo by nie czekał na dom.

To chyba nie rady, trzeba zbierać deklaracje na hotel. Na dobry początek deklaruję 30 zł miesięcznie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2024 o 09:43, agat21 napisał:

To chyba nie rady, trzeba zbierać deklaracje na hotel. Na dobry początek deklaruję 30 zł miesięcznie.

 

Dnia 22.02.2024 o 10:34, Poker napisał:

Dam 100 zł jednorazowo. Może uda się go umieścić na 2 tyg. w hoteliku,a potem przejęliby go od plaskatych ?

Jak piesio się zachowuje? Czy jest spokojny, łagodny do ludzi ? Jaki jest duży?

 

Dnia 22.02.2024 o 11:58, elik napisał:

Jak będzie miejsce w hoteliku to też dam stałą deklarację.

 

Dnia 22.02.2024 o 15:27, Tola napisał:

Jak maluch będzie w hoteliku Zea wspomoże wpłatą na leczenie lub karmę.

Bardzo dziekuję💚❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2024 o 08:29, sue napisał:

Wczoraj pisałam do Plaskatego, w nocy odpowiedzieli, że już ktoś się z nimi kontaktował i znają sytuację, ale mają przepełnienie i mogą pomóc najwyżej za 2 tygodnie. 

To ja się kontaktowałam,dzwoniłam,napisałam smsa,ale odpowiedzi brak

Dobrze,że Ty otrzymałaś odpowiedz i chcą pomóc,dziekuję💜 i Tobie i Plaskatemu💚

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 08:28, DORA1020 napisał:

To ja się kontaktowałam,dzwoniłam,napisałam smsa,ale odpowiedzi brak

Dobrze,że Ty otrzymałaś odpowiedz i chcą pomóc,dziekuję💜 i Tobie i Plaskatemu💚

Tak, ale to nie jest jeszcze pewne na 100%. Mam się dowiedzieć za te 2 tygodnie. Być może jest zaplanowana jakaś adopcja i zwolni się np. miejsce w DT, ale takie sprawy lubią mieć poślizg. 

 

 

Dora rozmawiała z panią Wiolą z hoteliku i ona może przyjąć psiaka, ale za 800 zł, bo ma dużo wydatków i nie może zaproponować niższej kwoty. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...