Jump to content
Dogomania

Z troskliwego BDT Poker udałem się do mojego wspaniałego DS. Miałem jechać do hotelu, ale Poker dała mi BDT. DZIĘKUJĘ POKER :) Tofik - roczny psiak, 7 kilo wagi zamknięty w betonowym boksie jednego z najgorszych schronów umiera z zimna i strachu.


elik

Recommended Posts

Dołożę jeszcze kilka zdjęć  🙂 

Jeszcze w drodze do domu, ale już na Pomorzu (mam zgodę P.Arka na publikowanie wizerunku)
WdrodzedoDOMUII14_01_2024.jpg.dcca4c8f84517f360a428c4205f3d0ae.jpg
 

I już w domku  🙂 

PierwszydziewDS15_01.2024r(1).jpg.5875e5730756bd50b397c214028d1144.jpg

Odpoczynek po dniu pełnym wrażeń

PierwszydziewDS15_01.2024r(3).jpg.bc442487a6c34bba73f06fd64d68a01a.jpg
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pan Arek jest bardzo zadowolony z podjętej decyzji adoptowania Toficzka.
Cytuję:

"Bardzo nas ujął ten chłopak. Świetnie się odnajduje w nowym domu a to dopiero pierwsze godziny przecież.
Generalnie jest bardzo żywy, eksploruje nowe podwórze, póki co cały czas w mojej asyście bo muszę zobaczyć jak się zachowuje sam na podwórku.
Ale jesteśmy naprawdę bardzo bardzo zadowoleni z tego nowego domownika.
"

A ja jestem mega zadowolona z tej adopcji.

Dzięki Ci Asia Alaskan za ogłoszenie Toficzka      dziki12.png.0d85252cc266237dd92cd7e2875987c2.png      brawoTy.jpg.ab497fb556635dea1ccc1f058edb4fa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2024 o 10:52, agat21 napisał:

Jak cudnie! Oj jak dobrze robią takie wieści o dobrych domach i szczęśliwych psach. To swoisty balsam na duszę 😊

Dobrze to ujęłaś - balsam na duszę  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2024 o 11:51, Poker napisał:

Tofi wielu osobom wlazł w serca.

Wiele osób przyczyniło się do  szczęścia lobuziaka. Nie ma to jak praca zespołowa. 

elik, czy mam wysłać umowę  adopcyjną?

W pełni się z Poker zgadzam. W temacie,  którym się zajmujemy, jednostka niewiele zdziała.

Tak bardzo proszę, na PW podam adres.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomości z dziś

Dwa razy  zauważyliśmy, że próbował podsikiwać, uparł się na tymczasowo postawiony karton w worku, więc w sumie się cieszymy, że na nim skupia swoją uwagę. Żona ma środek w sprayu zniechęcający do oznaczania, i daje naprawdę niezły efekt. A jest zupełnie bezpieczny dla psów. Generalnie, jak w ogłoszeniu – pies ideał 🙂  

-6076571351076154650.jpg.3887af44b693a2c1129b6796ae500cfb.jpg

6598120987018014129.jpg.462019c4be3ede542cf414e32b3945d5.jpg

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak przy okazji - gdy trafił do mnie Tito-Malutek z Zamościa, wyglądający zresztą jak starszy o 10 lat brat Tofika, przez pierwsze dwa dni wychodziłam z nim co dwie-trzy godziny, także w nocy, oczywiście nie kończąc spaceru po jednym sikaniu.  Oprócz przerw na sen - jego i mój  - obserwowałam zwierzaka wyprowadzając dodatkowo, gdy przymierzał się do zaznaczenia czegoś w domu. Trzeci i czwarty dzień i noc - co trzy-cztery godziny, i tak dalej. Po dwóch tygodniach do tej chwili Malutek wymaga wyprowadzenia 4 razy dziennie, noc wytrzymuje. Nie próbuje niczego znaczyć, ale gdybym zaprosiła do domu kogoś z psem-samcem, Malutek  być może czułby potrzebę zaakcentowania swoich praw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wspólnie z Poker będziemy dzielić się z Wami relacjami z Domu Toficzka.  Fajnie  🙂  

Pan Arek wybrał się dzisiaj z Toficzkiem na spacer nad morze.
"Dzień dobry Pani Elu!  Kolejny dzień z Tofikiem. Właśnie spacerujemy po samiutkiej granicy Żuław i Mierzei Wiślanej, która przebiega akurat za naszym domem. Dzisiaj być może pierwsza wyprawa nad morze, jeśli pogoda pozwoli bo od wczoraj mamy sztorm. Ale przynajmniej do lasu się przejdziemy. Chłopak bardzo grzeczny, trochę szkolenia chodzenia na smyczy i będzie idealnie."

W drodze nad morze.
 
419903361_291868190533783_7884877314392668163_n.jpg.8886ca775ef0fe66cc9a21ef9eff84f9.jpg
 
419138486_1500941110755333_7303553535410460019_n.jpg.0457d52f79a75bd925d719f635c22587.jpg
 
418698957_911889630402147_2530230737968733422_n.jpg.83832401ef65fcc16446ccb265ec6562.jpg
 
 Tofiś pięknie zabezpieczony. Ma dwie smycze  🙂 
Zapytałam, czy w tamtym lesie są dzikie zwierzęta.
"Tak, od Sarny przez Daniela i dzika po Łosia. Dlatego nigdy nie puszczamy psa luzem. Zagrożenie i dla niego i dla zwierząt"
Pan Arek obiecał relację ze spotkania Tofika z morzem, ale na razie spadam, muszę iść z psami na spacer.
Acha, zaprosiłam Pana Arka na wątek i być może Pan Arek zawita do nas, a już na pewno będzie podczytywał  🙂 
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja lubię flexi. Kiedy chcę dać trochę swobody, a puścić luzem nie można.
Lubię, kiedy pies jest "na kontakcie", jak koń. Flexi to umożliwia. Oczywiście pod warunkiem, że pracujemy smyczą (bez idiotycznej blokady) i w czasie spaceru zajmujemy się psem, a nie komórką.

Mam też długą linę treningową, ale to trzeba cały czas zwijać i popuszczać, potrzebne są dwie ręce. Flexi sama się zwija, pozwala na prowadzenie jedną ręką.

Link to comment
Share on other sites

      Cuda cuda dziekujemy stokrotnie dziekujemy                                                                                              I moc pozdrowien Pańciom ślemy z serca calego

Link to comment
Share on other sites

Państwo dostali wyraźną informację, by nie używać flexi i jak widać na innych zdjęciach Tofik chodzi na szelkach i smyczach pożyczonych od nas . Zamówili już i czekają na dostawę.

Ja też nie lubię flexi.

Poleciłam państwu stronę nosem.pl i mam nadzieję, że skorzystają z niej.

Cieszy mnie, że ToFIŚ  🙂 bezboleśnie przeszedł zmianę domu.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, 

dziś Tofik pierwszy raz poszedł z nami nad morze. Wbrew naszym oczekiwaniom, bardziej zaciekawił go las w drodze na plażę niż sam Bałtyk. Trochę pobiegał sobie na smyczy treningowej, parę razy prawie go liznęła fala i wróciliśmy do lasu, bo od wczoraj wieje niemiłosiernie i warunki są mocno sztormowe.

Co do pierwszych dwóch dni w nowym domu, generalnie dużych problemów brak. Pracujemy z tym żywym sreberkiem nad skupianiem uwagi, od dziś na długiej lince doszło przywoływanie. Siadać potrafi, ale to już prezentował we Wrocławiu w domu tymczasowym. 

Co do Flexi - czasem zapinamy ją jako drugą-zapasową, bo tak nam wygodniej, ale docelowo będzie porządna smycz. 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli Tofikowi w jego drodze na Mierzeję Wiślaną i Żuławy (mieszkamy na samej granicy). Od czasu do czasu damy znać, co słychać u chłopaka.

Pozdrawiamy serdecznie - Arek, Aga i Tofik

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

  • Like 8
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Łaaaaałłłłł witajcie na wątku Waszego Toficzka  😄   Fajnie, że jesteście.   Teraz sami będziecie mogli opowiadać co u Toficzka. Będziemy mieli wiadomości z pierwszej ręki  😁  

Piękne zdjęcia, piękne, artystyczne. Toficzek wygląda na nich jak Strażnik Wybrzeża  😄     

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ja nadal widzę zdjęcia. A może nie było ich, kiedy ja tu nie byłam, ale znowu się pojawiły?
arhuku, czy  wklejając zdjęcia na wątek korzystasz z jakiegoś serwera sieciowego do edycji  zdjęć?

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 16.01.2024 o 22:22, elik napisał:

 

Ja nadal widzę zdjęcia. A może nie było ich, kiedy ja tu nie byłam, ale znowu się pojawiły?
arhuku, czy  wklejając zdjęcia na wątek korzystasz z jakiegoś serwera sieciowego do edycji  zdjęć?

Wklejam przez "wstaw grafikę z adresu URL" i podaję link do dysku Google. Zwykle działa na różnych forach. Zauważyłem, że zdjęcia, które zniknęły mają nadane tytuły "spacer.png" - nie nadawałem takiego tytułu - może ktoś moderował i zmienił nazwy i zdjęć i link się posypał? Wstawiam raz jeszcze jedno zdjęcie testowo.

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Wklejam przez "wstaw grafikę z adresu URL" i podaję link do dysku Google. Zwykle działa na różnych forach. Zauważyłem, że zdjęcia, które zniknęły mają nadane tytuły "spacer.png" - nie nadawałem takiego tytułu - może ktoś moderował i zmienił nazwy i zdjęć i link się posypał? Wstawiam raz jeszcze jedno zdjęcie testowo.

Mam chyba prostszy i niezawodny sposób na wklejanie zdjęć. Nie korzystam z żadnych zewnętrznych serwerów. Wymaga to jednak posiadania Paint`a. Z telefonu przerzucam zdjęcia na dysk. Tworzę wcześniej odrębny katalog tematyczny i do niego wklejam zdjęcia z telefonu. Poddaję zdjęcia edycji korzystając z programu Paint. Po wklejeniu na wątek zdjęcie można usunąć z dysku, albo zachować w zależności od potrzeb. Po usunięciu zdjęcia z dysku, nie znika ono z wątku. Edytując zdjęcie można zmniejszać ilość Pikseli, wykadrować... Bardzo wygodny program do obróbki zdjęć.
Wstawiłeś, to zdjęcie najładniejsze, które nasunęło mi taki tytuł dla Toficzka - Strażnik Wybrzeża  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też witam serdecznie domek Tofisia.

Niestety nie widzę zdjęć.

Ja chyba mam jeszcze prostszy sposób wklejania zdjęć i nie znikają.

Po zgraniu na komputer  najeżdżam na zdjęcie kursorem, naciskam prawy klawisz myszki i klikam na edytuj, z prawej strony pojawia się ramka, wybieram zmień rozmiar i zmieniam na duży czyli 640x 480 pikseli, zatwierdzam OK i zapisz.

Potem otwieram post na dogomanii, w którym chcę wkleić zdjęcie  ,  klikam na wybierz pliki, wyszukuję to zapisane i wskakuje do postu, klikam na insert i po wszystkim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...