Jump to content
Dogomania

TYMEK TERAZ BAKI MA DOM!!!Uwolnij mnie proszę..Duży, czarny, kudłaty..bez szans na adopcję ze schroniska. Bardzo prosimy o wsparcie na ratowanie tego psa!!Ma na imię Tymek.


Recommended Posts

Dnia 27.01.2024 o 17:43, elik napisał:

Łoooołł, pan zrezygnował, czy Ty Asiu z pana?

Asia zrezygnowała z rodziny. Tego samego zdania były Viola i Lidka. Przyjechał Pan z Dziadkiem i dziewczyną. Asia w tej chwili wraca, moze potem coś napisze. Jest załamana tą sytuacją. Dziadek od razu powiedział, ze pies duży, będzie brudził i trzeba go ogolić 😡

Dnia 27.01.2024 o 17:50, Poker napisał:

O matko. Co  się  stało?  A dom z Zamościa? 

Asia będzie się kontaktować z Państwem.

Link to comment
Share on other sites

Pies duży to przynajmniej jest się do kogo przytulić. Zmniejszyć się nie da. Co do brudzenia - moja sąsiadka mojego psiaka, ważącego 20 kg też wyzywała od byków i twierdziła, że brudzi na klatce schodowej samym tylko chodzeniem ( z sąsiadką nie utrzymuję kontaktów). Mojego niby brudzącego psa zmuszona byłam znosić i wnosić po schodach przez ostatni tydzień jego żywota - mimo jego problemów z chodzeniem i moich prób przekonania go do załatwiania potrzeb w domu, na podkład, mój czyścioch ani myślał słyszeć, żeby siusiać w domu... Co do golenia - przecież Tymuś to taki słodki puchatek. Mam nadzieję, że tylko dziadziuś był taki roszczeniowy, że jego wnuk ma serducho do zwierząt. Przykre, że tak się stało. Z drugiej jednak strony, to dobrze, że szydło z worka wyszło tak wcześnie, że Tymuś nie pojechał do domu, który na niego nie zasługuje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2024 o 17:57, Ewa Marta napisał:

Asia zrezygnowała z rodziny. Tego samego zdania były Viola i Lidka. Przyjechał Pan z Dziadkiem i dziewczyną. Asia w tej chwili wraca, moze potem coś napisze. Jest załamana tą sytuacją. Dziadek od razu powiedział, ze pies duży, będzie brudził i trzeba go ogolić 😡

No to tego się po panu nie spodziewałam. Zapowiadał się bardzo sympatycznie, a tu taka porażka  😳 
Przecież wielkość i to, że Tymek ma bujne owłosienie, widać na zdjęciach i wszystko panu odpowiadało. Jechali taki szmat drogi tam i z powrotem, żeby zobaczyć to, co widzieli na zdjęciach???  Po co to marnowanie czasu swojego i naszego???

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2024 o 18:14, Kate1 napisał:

Z drugiej jednak strony, to dobrze, że szydło z worka wyszło tak wcześnie, że Tymuś nie pojechał do domu, który na niego nie zasługuje. 

Dokładnie tak. Już dawno stwierdziłam, że niektórzy ludzie mają nierówno pod kopułą, ale niektórzy nadal mnie zaskakują. A wydawał się taki normalny. Chłop 26 lat, a jedzie z dziadziusiem, żeby się zdecydować na adopcję psa. Ech...  Wydał mi się być dobrym człowiekiem, bo odwożąc mnie, jechał do dziadka i wziął dla niego własnoręcznie upieczony chlebek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Dobrze  się stalo, że dziadek też przyjechał i się wygadał .

 I że nie doszło do sytuacji,  gdy wnuk by zabrał psa,  dziad by ogolił   Tymka albo zamknął w końcu i pies by był pędem odbierany.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miałam najwspanialszego dziadka na świecie ... Mój by się tak nie zachował. Będąc jednak na miejscu tego pana, który chciał Tymusia nie sugerowałabym się tym co powie dziadek. Dziwne , że oprócz dziewczyny zabrał ze sobą i jego. Skoro to zrobił, znaczy, że liczy się z jego zdaniem, ewentualnie dziadek mężczyzną rządzi. A jeśli to taki typ, na jego miejscu po pierwsze powiedziałabym - Dziadku, ja szukam psa dla siebie, a nie dla ciebie. Przecież mężczyzna ma własne mieszkanie więc potencjalny pies będzie brudził właśnie u niego. Poza tym, jeśli ktoś się czepia brudzenia psa - niezależnie od wielkości każdy pies przynosi pod łapkami różne rzeczy ze spaceru (jest na to sposób - łapki się wyciera, czy myje), linieje, zdarza się, że coś zniszczy, czy przydarzy mu się wpadka bo na przykład załatwi się w domu , itd... Samo życie. To jak wygląda Tymuś tajemnicą nie było - przecież tutaj jest pełno jego zdjęć. Ja myślałam, że takie spotkania przed adopcyjne to są po to, żeby zobaczyć, czy zaiskrzy, czy psiak będzie się komfortowo czuł w otoczeniu przyszłego swojego człowieka, żeby człowiek zapoznał się z psiakiem, z jego charakterem ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No, jeśli dorosły, samodzielnie mieszkający człowiek potrzebuje akceptacji dziadka dla swojej decyzji o adopcji psa, to on ma poważny problem... Dobrze, że dziadek dziewczynę zaakceptował 😛 - widocznie ona nie brudzi, a może nawet sprząta 😄

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

No coż......Na moją odmowną decyzję co do adopcji Tymka złożyło się kilka rzeczy. 

Nie będę wdawała się w szczegóły. 

Mam żal do siebie, że nie zaufałam swojej intuicji....Przedwczoraj chciałam odwołać przyjazd pana....

Jutro spotykam się z państwem z Zamościa na rozmowę. 

Zobaczymy.....

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tymuś skradł serce mojemu TZ...Niestety, w domu trzy koty....mogłoby być gorąco....

To cudo nie pies. Kocha ludzi, szuka non stop kontaktu. Przytula się, próbuje wejść na kolana. Posłuszny, karny. 

Dzisiaj, po tym nieudanym spotkaniu z potencjalnymi chętnymi wiem jedno. 

Tymek będzie czekał na dom, dotąd aż nie będę miała żadnych wątpliwości. Znam tego psa osobiście. Są takie psy, które chwytają za serce mocniej, najmocniej...Takim psem jest właśnie ON.

Ma szczególne miejsce w moim sercu❤️ Tuż obok Alaski [*]

Zaraz wrzucę zdjęcia, jakie udało mi się zrobić. 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...