Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dnia 10.10.2022 o 09:50, agat21 napisał:

Elu, jestem z Tobą bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz. Ważne, żeby wreszcie pomóc psu. Ile czasu już czeka ten biedak. I powtórzę się: każdy pies wyciągany ze schronu to niespodzianka, nie da się przewidzieć wszystkiego, nie da się przewidzieć jego zachowania w hotelu na podstawie obserwacji psa w schronisku. Ale mimo to psy są wyciągane ze schroniska. Niech ten psiak też tego wreszcie doczeka.

Amen!!!!!  Niech tak się wreszcie stanie!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 09:50, agat21 napisał:

Elu, jestem z Tobą bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz. Ważne, żeby wreszcie pomóc psu. Ile czasu już czeka ten biedak. I powtórzę się: każdy pies wyciągany ze schronu to niespodzianka, nie da się przewidzieć wszystkiego, nie da się przewidzieć jego zachowania w hotelu na podstawie obserwacji psa w schronisku. Ale mimo to psy są wyciągane ze schroniska. Niech ten psiak też tego wreszcie doczeka.

Bardzo dziękuję Agatko  ❤️
Jeśli szczepienie p/chorobom wirusowym Hotel dla Psów u Reksa uzna za wystarczające zamiast testu na parwo i jeśli jeszcze przyjmą tam Agata, tam wznowię rozmowy o przyjęcie go do tego hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Wami i gotowa do wspierania. Myślę, że to odpowiednia pora do zabrania Agata ze schronu skoro tak pozytywnie reaguje na zmianę warunków.

Mam jeszcze prośbę, Marta jak będziesz w schronisku następnym razem, zajrzyj proszę do boksu, tego z którego wyszedł Agat. Czy nie ma tam tego chudziaka, czy rudzielec jest naprawdę tym psem, którego oglądałyśmy. Tak dla mojego spokoju bo nie potrafię ich rozpoznać. Jeśli oczywiście nie sprawi Ci to wielkiego kłopotu. 

Link to comment
Share on other sites

Prosiłam Hotel u Psiej Mamy o wzór umowy. Dostałam dzisiaj na skrzynkę pocztową. Nie podoba mi się zapis § 6

                                                              &5

1.       Ustalony w niniejszej umowie termin pobytu zwierzęcia u Opiekuna może być- za zgodą Opiekuna- zmieniony

2.       W przypadku skrócenia terminu pobytu, zapłacona kwota nie podlega zwrotowi.

3.       W przypadku wydłużenia- za zgodą Opiekuna-czasu pobytu zwierzęcia. Właściciel jest zobowiązany do uregulowania uzgodnionej wcześniej kwoty, powiększonej o ustaloną należność za dodatkowe dni pobytu.

4.       Całą kwotę za opiekę i ewentualne koszty dodatkowe, Właściciele jest zobowiązany uregulować  najpóźniej przy odbiorze zwierzęcia.

5.       W przypadku, gdy Właściciel:

a) nie przekazuje pełnej wpłaty w terminie , o którym mowa w ust 4,

b) po wskazanym w umowie  terminie odbioru zwierzęcia, nie będzie kontaktował się z Opiekunem w sprawie przedłużenia pobytu, oraz nie będzie odpowiadał na telefony Opiekuna,

c) okaże się ,że podany w Formularzu Zgłoszeniowym nr tel jest nieaktualny, a Właściciel go nie zaktualizował,

d)Właściciel, bądź upoważniona przez Niego na piśmie osoba- bez powiadomienia Opiekuna i dopełnienia wymogów , o których mowa w ust 3 i 4 nie odbierze zwierzecia w ciągu 2 dni po upływie terminu odbioru, określonego w niniejszej umowie,

e)Strony ustalają, iż zastosowanie znadjuje się w &6 niniejszej umowy

 

 

                                                                           &6

1.       W sytuacjach , o których mowa w &5 ust.5 niniejszej umowy, Włascicieil zrzeka się na rzecz Opiekuna wszelkich praw do zwierzęcia, o którym mowa w &1 ust 1. Niniejszej umowy.

2.       W przypadku sprzedaży zwierzęcia, przekazania go do  schroniska dla bezdomnych zwierząt, uśpienia bądź rozporządzania nim przez Opiekuna w inny sposób. Właściciel oświadcza, iż nie będzie zgłaszał w stosunku do Opiekuna żadnych roszczeń.

 

Jeśli nie przyjmiemy tej umowy to pozostaje hotel u Reksa. Zaraz zadzwonię i zapytam, czy jest jeszcze wolne miejsce i czy może być szczepienie, zamiast testu na parwo.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:21, Grażka123 napisał:

Mam jeszcze prośbę, Marta jak będziesz w schronisku następnym razem, zajrzyj proszę do boksu, tego z którego wyszedł Agat. Czy nie ma tam tego chudziaka, czy rudzielec jest naprawdę tym psem, którego oglądałyśmy. Tak dla mojego spokoju bo nie potrafię ich rozpoznać. Jeśli oczywiście nie sprawi Ci to wielkiego kłopotu. 

Mam podobnie  😞 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ten artykuł 6 to pewnie zabezpieczenie na wypadek gdy "właściciel" oddaje psa do hotelu, a potem nie płaci. Rozumiem, że hotel musi się też jakoś zabezpieczyć przed taką ewentualnością. W ostatnich miesiącach znajoma pytała mnie o sposoby szukania nowego domu dla psów, których "właściciele" w taki właśnie sposób porzucili je w jej zaprzyjaźnionym hotelu. Niestety ludzie bywają beznadziejni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dwa dni to może być za mało, aby odebrać zwierzę, jeśli hotel zażąda odbioru. Nie wiem, czy w ciągu dwóch dni realne jest zorganizowanie transportu - bodaj do schroniska.  A jak to jest uregulowane w umowach z innymi hotelami, też taki krótki termin? No i nie ma informacji, czy hotel może zażądać natychmiastowego obioru, bo np nie radzi sobie z opieką.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 10:46, agat21 napisał:

Ten artykuł 6 to pewnie zabezpieczenie na wypadek gdy "właściciel" oddaje psa do hotelu, a potem nie płaci. Rozumiem, że hotel musi się też jakoś zabezpieczyć przed taką ewentualnością. W ostatnich miesiącach znajoma pytała mnie o sposoby szukania nowego domu dla psów, których "właściciele" w taki właśnie sposób porzucili je w jej zaprzyjaźnionym hotelu. Niestety ludzie bywają beznadziejni.

 

Dnia 10.10.2022 o 10:47, Sowa napisał:

Dwa dni to może być za mało, aby odebrać zwierzę, jeśli hotel zażąda odbioru. Nie wiem, czy w ciągu dwóch dni realne jest zorganizowanie transportu - bodaj do schroniska.  A jak to jest uregulowane w umowach z innymi hotelami, też taki krótki termin? No i nie ma informacji, czy hotel może zażądać natychmiastowego obioru, bo np nie radzi sobie z opieką.

Nie przestrasza Was ten zapis?  Może faktycznie jestem przewrażliwiona  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą oddzwonił mi Hotel u Reksa. Dzwoniłam wcześniej, ale była to pora karmienia i nie mogłyśmy rozmawiać.  Pani zgadza się na szczepienie p/chorobom wirusowym zamiast testu, oczywiście przyjęłaby Agata po okresie kwarantanny. Uprzedziłam o lamblii i konieczności odrobaczenia nitronidazolem i częstszym karmieniu  Przyjechałaby po Agata swoim psiowozwem oczywiście odpłatnie. Jeszcze poproszę o wzór umowy. Zobaczymy co w niej piszczy  🙂  

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 11:38, elik napisał:

 

Nie przestrasza Was ten zapis?  Może faktycznie jestem przewrażliwiona  🙂  

Mnie przestraszyłby. Czegoś takiego nie mam w swojej umowie i w umowach hotelowych, które czytalam.  Zawsze jest ryzyko, że wlasciciel nie odbierze swojego psa, ale wtedy to jest porzucenie, które reguluje ustawa o ochronie zwierząt, wiec trzeba załatwiać sprawę droga prawna.

Nie oddałabym psa do hotelu z takim zapisem nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 11:45, elik napisał:

Jeszcze poproszę o wzór umowy. Zobaczymy co w niej piszczy  🙂  

Dostałam. Jest to wierna kopia umowy z hotelu U Psiej Mamy. Zapis § 5 i 6 dokładnie taki sam.

Co robimy?
Płacić będziemy w terminie, Agat nie zje innego psiaka, a że będzie może szczekał, czy rozrabiał, to nic wielkiego, bo w trakcie rozmowy słyszałam dosłownie psi jazgot więc bójki są tam chyba normalne. W końcu to są psy.

EDIT

Dać go tam i po odrobaczeniu szukać innego hotelu?

Link to comment
Share on other sites

Pies czeka na pomoc. Elu, zabieraj go, miejsce u p. Kasi po jej powrocie z urlopu pewnie się znajdzie. Do tego czasu może pobyć w którymś z tych dwóch hoteli. Rozsyłaj konto i ruszamy, bo każdy dzień Agata w schronie to dzień straconego życia. My sobie piszemy i super, a on gnije w więzieniu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 18:19, agat21 napisał:

Pies czeka na pomoc. Elu, zabieraj go, miejsce u p. Kasi po jej powrocie z urlopu pewnie się znajdzie. Do tego czasu może pobyć w którymś z tych dwóch hoteli. Rozsyłaj konto i ruszamy, bo każdy dzień Agata w schronie to dzień straconego życia. My sobie piszemy i super, a on gnije w więzieniu. 

Agatko, mam duże wątpliwości, czy pies oddzielony, to ten sam o którego tak bardzo się martwimy. Oprócz mnie takie same obawy mają jeszcze 3 osoby  😞  Nie chciałabym, żeby się okazało, że włożyłyśmy tyle wysiłku w wydostanie tego psa ze schroniska, a on tam zostanie, bo zamiast niego został oddzielony inny psiak.

Tolu, w jaki sposób odbyła się selekcja tego psiaka, czy ktoś z Was był przy tym, wskazał  o którego psa chodzi? Jeśli tak to umawiam się z Hotelem dla Psów u Reksa, bo tam właścicielka jest cały czas z psami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 19:32, Sowa napisał:

Zdjęcia mogą być mylące, sprawdzić chyba można. 

Myślę,że aby już zacząć proces wyciągnięcia psiaka ze schroniska, można zaszczepić przeciw chorobom wirusowym tego, który został oddzielony. Kwarantanna ma trwać chyba 7 dni więc można będzie w sobotę sprawdzić czy to Agat jest oddzielony, czy nadal tkwi w boksie ogólnym. Jeśli to rzeczywiście Agat, będzie gotowy do zabrania i uzgodnię z hotelem kiedy mogą po niego przyjechać. Jeśli to nie Agat, zwrócę Fundacji za szczepienie tego psiaka, a trzeba będzie zabrać z boksu ogólnego Agata i to jego przygotować do zabrania ze schroniska.
Przepraszam, ale muszę mieć pewność, że pomagamy temu psiakowi, który tak bardzo nas poruszył swoim wyglądem wskazującym na to, że bardzo cierpi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2022 o 18:58, elik napisał:

Agatko, mam duże wątpliwości, czy pies oddzielony, to ten sam o którego tak bardzo się martwimy. Oprócz mnie takie same obawy mają jeszcze 3 osoby  😞  Nie chciałabym, żeby się okazało, że włożyłyśmy tyle wysiłku w wydostanie tego psa ze schroniska, a on tam zostanie, bo zamiast niego został oddzielony inny psiak.

Tolu, w jaki sposób odbyła się selekcja tego psiaka, czy ktoś z Was był przy tym, wskazał  o którego psa chodzi? Jeśli tak to umawiam się z Hotelem dla Psów u Reksa, bo tam właścicielka jest cały czas z psami.

Wszystko odbyło się tak jak zawsze - pokazałam psa, ale nie byłam przy jego zabieraniu do osobnego boksu. Rozmawiałam z wolontariuszką, wg niej odłączony został ten wychudzony pies. Ten z pierwszego planu jest starszy, ma lekko siwiejący pysk.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 11:14, Tola napisał:

Elu, czyli mam rezerwowac? 

Tak, dziękuję  🙂 
Jeszcze chciałabym negocjować z hotelem dodanie aneksu do umowy, że w razie braku możliwości sprawowania dalszej opieki nad psem przez hotel, dostanę tydzień czasu na znalezienie nowego hotelu. Tak podpowiedziała mi wczoraj Sowa, za co Jej bardzo dziękuję. Nie wiem czy hotel się na to zgodzi, ale będę próbować.

EDIT
Bardzo proszę podaj mi kiedy Agacik będzie zaszczepiony, żebym mogła uzgodnić z hotelem dokładna datę przyjęcia go do hotelu. Hotel przyjechałby po niego do Zamościa. Jak już wszystko będzie ustalone, to podam Ci nr telefonu do hotelu, żebyście mogli skontaktować się w sprawie odbioru Agata ze schroniska.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 11:18, elik napisał:

Tak, dziękuję  🙂 
Jeszcze chciałabym negocjować z hotelem dodanie aneksu do umowy, że w razie braku możliwości sprawowania dalszej opieki nad psem przez hotel, dostanę tydzień czasu na znalezienie nowego hotelu. Tak podpowiedziała mi wczoraj Sowa, za co Jej bardzo dziękuję. Nie wiem czy hotel się na to zgodzi, ale będę próbować.

EDIT
Bardzo proszę podaj mi kiedy Agacik będzie zaszczepiony, żebym mogła uzgodnić z hotelem dokładna datę przyjęcia go do hotelu. Hotel przyjechałby po niego do Zamościa. Jak już wszystko będzie ustalone, to podam Ci nr telefonu do hotelu, żebyście mogli skontaktować się w sprawie odbioru Agata ze schroniska.

Ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...