Jump to content
Dogomania

Brat Andżeli - Zew. Już nie gnije na mokrym betonie. Nie wiem ile zajmie "regeneracja" tego psa, ciężko będzie bez Waszego wsparcia.


Recommended Posts

Dnia 20.09.2022 o 09:42, Jaaga napisał:

niestety deklarowicze z upływem czasu się wycofali. 

Aska7 nam wszystkim pomaga, nigdy nie odmówiła transportu. Mysle, ze troche nie fajne jest, że wszyscy odwrócili się przy Zewie i została tak naprawdę sama. Zew ma ostatni worek karmy od fundacji maltańczykowej. 

Jagna, przepraszam, ale musze się odezwać. Zew miał 205 zł deklaracji stałych, z czego 140 zł jest płacone a bieżąco do września włącznie. Wykruszyły się 3 wpłaty, z których Konfirm zadeklarowala dzisiaj wpłatę 20 zł stałej (w czerwcu i lipcu wpłaciła po 30 zł). Tak naprawdę więc wykruszyły się dwie całe wpłaty 25 zł i 10 zł plus 10 zł u Konfirm.

Twierdzenie, że wszyscy odwrócili się od Zewa jest krzywdzące. Na wątek nikt nie zagląda, bo nic się nie dzieje. Mam to samo na swoich wątkach, na których nie mam czasu dbać o bieżące działanie i muszę się z tym pogodzić.  Fajnie, że wrzuciłaś zdjęcia, że cos napisałaś - to ma szansę uruchomić na nowo wątek. 

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 10:30, Ewa Marta napisał:

Elunia odpisała, że zrobi. Ma być na Żory? Podrzucisz link do swojego ogłoszenia, żeby można bo zmodyfikować treść?

 

 

   treść ogłoszenia na olx od Jaagi. z facebooka
Żory, ślaskie
https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-onek-do-adopcji-CID103-IDR0baT.html?bs=olx_pro_listing

 


Gratka na Katowice, wykorzystałam treść ogłoszenia Alaskan
https://gratka.pl/zwierzeta/piekny-zew-do-adopcji/oi/27904403

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 11:25, Ewa Marta napisał:

Jagna, przepraszam, ale musze się odezwać. Zew miał 205 zł deklaracji stałych, z czego 140 zł jest płacone a bieżąco do września włącznie. Wykruszyły się 3 wpłaty, z których Konfirm zadeklarowala dzisiaj wpłatę 20 zł stałej (w czerwcu i lipcu wpłaciła po 30 zł). Tak naprawdę więc wykruszyły się dwie całe wpłaty 25 zł i 10 zł plus 10 zł u Konfirm.

Twierdzenie, że wszyscy odwrócili się od Zewa jest krzywdzące. Na wątek nikt nie zagląda, bo nic się nie dzieje. Mam to samo na swoich wątkach, na których nie mam czasu dbać o bieżące działanie i muszę się z tym pogodzić.  Fajnie, że wrzuciłaś zdjęcia, że cos napisałaś - to ma szansę uruchomić na nowo wątek. 

 

 

 

Dziękuję Ewa Marta za przypomnienie, że deklarowałam na Zewa 30 zł stałej. Aktualizuję do 30 zł  moją deklarację i uzupełnię dzisiaj zaległe wpłaty. Cóż, skleroza.... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 11:36, konfirm31 napisał:

Dziękuję Ewa Marta za przypomnienie, że deklarowałam na Zewa 30 zł stałej. Aktualizuję do 30 zł  moją deklarację i uzupełnię dzisiaj zaległe wpłaty. Cóż, skleroza.... 

Przepraszam, że tak imiennie, ale cieszę się, że wracasz do 30 zl 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 12:00, Tyśka) napisał:

Moje ogłoszenie na Opole wciąż wisi... może podmienić mam zdjęcia na całkiem nowe? https://www.olx.pl/d/oferta/najlepszy-przyjaciel-owczarek-niemiecki-dlugowlosy-zew-CID103-IDNby8O.html

Jagna prosiła, żeby tego nie robić, bo usuwają ogłoszenia. Każde ogłoszenie ma mieć inne zdjęcia.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 11:25, Ewa Marta napisał:

Jagna, przepraszam, ale musze się odezwać. Zew miał 205 zł deklaracji stałych, z czego 140 zł jest płacone a bieżąco do września włącznie. Wykruszyły się 3 wpłaty, z których Konfirm zadeklarowala dzisiaj wpłatę 20 zł stałej (w czerwcu i lipcu wpłaciła po 30 zł). Tak naprawdę więc wykruszyły się dwie całe wpłaty 25 zł i 10 zł plus 10 zł u Konfirm.

Twierdzenie, że wszyscy odwrócili się od Zewa jest krzywdzące. Na wątek nikt nie zagląda, bo nic się nie dzieje. Mam to samo na swoich wątkach, na których nie mam czasu dbać o bieżące działanie i muszę się z tym pogodzić.  Fajnie, że wrzuciłaś zdjęcia, że cos napisałaś - to ma szansę uruchomić na nowo wątek. 

Nie pisalam o deklaracjach tych na dogo, tylko na FB od osób, które dzieki Dorocie przeniosły swoje wpłaty z ukraińskiego Maxima po jego adopcji wlasnie na Zewa. 

Nie chodzi mi tez o zaglądanie na watek i pisanie pierdółek, bo każdy z nas ma mało czasu. Chodzi o szukanie mu domu i pokazywanie go, bo tylko to zapewni mu realna szansę na adopcję.  Prosiłam o ogłoszenia na olx, o pokazanie go na fb, żeby ktoś tez dal go na Instagram. Ja tego wszystkiego nie ogarniam sama ani czasowo ani swoim sprzętem czy umiejętnościami. 

Z mojego olx nie mogę skopiować tekstu, bo się nie otwiera jako usunięte.

Czy ktoś go pokazywał na grupach owczarkowych  lub zgłosił do organizacji skupiających się na tej rasie? Od czasu, kiedy to robiłam upłynęło kilka miesięcy i warto byłoby go znowu pokazać. 

To zreszta nie jest kwestia samego Zewa. Np juz dość długo prosze o olx dla Dylana, bo mi tez usunieto.  Zew, Dylan, Andżela i Wiktor  są dużymi starszymi psami.  Naprawde musimy razem się postarać, żeby  choc jedno z nich znalazło dom. Dla nich czas bardziej działa na niekorzyść.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłam Zewa na różne grupy owczarkowe i psowe. Jest reakcja jednej z osób.  Że dzwoniła, i że tam są dwa stare 10 letnie  owczarki. 

https://m.facebook.com/groups/398280077838159/permalink/826297598369736/

Widzę, że się nie otwiera. Pisała Pani Renata Bednarska. Grupa Owczarek niemiecki 10 +. Czy możesz Jaaga? Alaskan? potwierdzić, że ktoś dzwonił w tej sprawie? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:00, konfirm31 napisał:

Wrzuciłam Zewa na różne grupy owczarkowe i psowe. Jest reakcja jednej z osób.  Że dzwoniła, i że tam są dwa stare 10 letnie  owczarki. 

https://m.facebook.com/groups/398280077838159/permalink/826297598369736/

Widzę, że się nie otwiera. Pisała Pani Renata Bednarska. Grupa Owczarek niemiecki 10 +. Czy możesz Jaaga? Alaskan? potwierdzić, że ktoś dzwonił w tej sprawie? 

Jesli dzwonila, to odebral mąż. Andżelę określamy na ok 8 lat, Zew ma wpisane mniej, jest w jej wieku raczej. jedna Pani wlaśnie na fb  na którejś z grup napisała, że to stary pies i wygląda na 12 lat nie 6, jak go oglaszalam.  

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie Zew, to taki ONek 8-9 lat, dlatego wrzuciłam go i na starsze ONki, gdzie czasem koś, kto niedawno stracił ONka, chce adoptować kolejnego starszaka, tak jak było z Kamą od Malagos. 

Nie wiem, o jakich dwóch ONkach napisała ta Pani. Jak się wyjaśni, zapytam Ją, czy jest zainteresowana adopcją. Ja bym w ogłoszeniach, nie odmładzała Zewa, bo po pysiu widać, że środek życia, ma już za sobą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:12, Jaaga napisał:

Jesli dzwonila, to odebral mąż. Andżelę określamy na ok 8 lat, Zew ma wpisane mniej, jest w jej wieku raczej. jedna Pani wlaśnie na fb  na którejś z grup napisała, że to stary pies i wygląda na 12 lat nie 6, jak go oglaszalam.  

Życie go nie rozpieszczało, zwłaszcza ostatnie lata. Pewnie dlatego wygląda na więcej lat niż ma 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:21, konfirm31 napisał:

Dla mnie Zew, to taki ONek 8-9 lat, dlatego wrzuciłam go i na starsze ONki, gdzie czasem koś, kto niedawno stracił ONka, chce adoptować kolejnego starszaka, tak jak było z Kamą od Malagos. 

Nie wiem, o jakich dwóch ONkach napisała ta Pani. Jak się wyjaśni, zapytam Ją, czy jest zainteresowana adopcją. Ja bym w ogłoszeniach, nie odmładzała Zewa, bo po pysiu widać, że środek życia, ma już za sobą. 

Tez o tym pomyślałam. Tak miał wpisane w książeczce, ale na moje oko jest w wieku Andżeli, czyli tak jak Ty tez go szacujesz. Nie mamy innych owczarków. 

Link to comment
Share on other sites

Konfirm31, dziękuję bardzo za reklamowaie go na fb. 

Dnia 20.09.2022 o 16:28, Ewa Marta napisał:

Życie go nie rozpieszczało, zwłaszcza ostatnie lata. Pewnie dlatego wygląda na więcej lat niż ma 😞

 

Teraz już wiemy, że życie caly czas go nie rozpieszczało. Żył w kojcu. Dlatego tak histerycznie teraz reaguje na zamknięcie w nim. Siedzi tam dla bezpieczeństwa moich małych, kiedy one są na spacerze. Przez ten cały czas zawodzi i gryzie nieustannie pręty. Ledwo one wracają, to ide go szybciutko wypuścić. Niestety, ale nikt z dzwoniących  nie byl zainteresowany psem typowo do domu. Każdy chcial do kojca lub częściowo do kojca, a tego nie będziemy w stanie skontrolować później. 

Marzy mi się taki dom jak ma Maro.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, stałej nie mogę dać bo mam juz kilka innych zobowiązań a jestem emerytką ale w październiku moglabym zamówić w zooplus jakąś karmę ale musiałabym wiedzieć jaką i na jaki adres wysłac bo mogę w ten sposób czyli podać inny niż mój adres.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:34, konfirm31 napisał:

Poczekajmy, czy Twój Mąż, Jaago, potwierdzi, że ktoś do Niego dzwonił ws Zewa. Może wspomniał o Andżeli? 

Na niego jest od początku telefon, wiec wszyscy tylko do niego dzwonili. Może pytał czy chodzi o psa czy sukę, stąd Pani wiedziała o dwóch.

Jesli jest nim zainteresowana i nie chce do kojca, to napisz prosze, niech śmiało dzwoni, bo my czekamy na taki telefon. Mąż jest teraz na zebraniu w szkole, a ja poluję niestety nieskutecznie na wegiel na stronie PGG, jednak pewnie i tak Pani nie skojarzy, bo raczej nikt się nie przedstawia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:38, dwbem napisał:

Dziewczyny, stałej nie mogę dać bo mam juz kilka innych zobowiązań a jestem emerytką ale w październiku moglabym zamówić w zooplus jakąś karmę ale musiałabym wiedzieć jaką i na jaki adres wysłac bo mogę w ten sposób czyli podać inny niż mój adres.

Byłoby super 😀 , dziękuję. Je Joserę, dotychczas energetyczną. Wyśle  adres na pw.

Link to comment
Share on other sites

Odpisałam na fb

Renata Bednarska, jeżeli jest Pani zainteresowana adopcją Zewa - tylko do domu, nie do kojca, to proszę o kolejny telefon na nr podany w ogłoszeniu. W hotelu w Jarząbkowicach, jest obecnie tylko jeden ONek do adopcji  - Zew. Szuka swojego kochającego Człowieka. Pozdrawiam serdecznie Krystyna

Ps

Niestety, Pani szuka psa ok 5 lat. No, tośmy sobie popisały. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.olx.pl/d/oferta/przepiekny-owczarek-zen-do-adopcji-CID103-IDPB1s7.html?bs=olx_pro_listing

Mój ten dawny OLX dla Zewa - nie zmieniam miasta, treści,  ani zdjęć, bo ryzykuję usunięciem ogłoszenia.

Zewa pokazywałam na FB na jakiejś grupie owczarkowej, również na profilu fundacji, ale brak zainteresowania.

Zasięg strony niby duży, ale zauważyłam, że spore udostępnianie jest w momentach, kiedy potrzebna pomoc dla jakiejś psiej czy kociej biedy. 

Przy pokazywaniu zwierzaków do adopcji zainteresowanie niestety znacznie spada.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 16:45, Jaaga napisał:

Byłoby super 😀 , dziękuję. Je Joserę, dotychczas energetyczną. Wyśle  adres na pw.

"Podwyższona energia metaboliczna

Podwyższona wartość energetyczna karmy dla psów o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię."

Jaaga, może zmienić karmę np na Festival...., czy karma dla aktywnych psów w przypadku Zewa (może i Andżeli) nie jest za bogata energetycznie?

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...