Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Bardzo jest mi przykro, że nie da się pomóc nie tylko wszystkim, ale nawet kilku, bo kwestią są pieniądze. Ale skoro można u kikou (Kasi) utrzymac psa za ok. 300 zł. bez karmy i u Jaagi za 450 z karmą, to dlaczego trzeba zapłacić 770.00 za "tę samą usługę" ? To się robi chore.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:17, wiolhelm170 napisał:

A może napisać do jakiejś fundacji np.Boguszyce - ostatnia szansa.

Można pisać do fundacji... Na fejsbuku też warto psa pokazać (pisała o t5m już rozi, pisałam i ja), ale też nie ma  chętnego, aby to zrobić, tzn. wrzucić post z Misiem na grupie psiej, np @Duże psy do adopcji i poudostepniac go potem w jak największej ilości grup pomocowych. To nie jest trudne, może zrobić każdy, kto ma fejsbuka. Na pewno coś robić trzeba, jak się chce temu psu odmienić los. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:31, Tyśka) napisał:

Można pisać do fundacji... Na fejsbuku też warto psa pokazać (pisała o t5m już rozi, pisałam i ja), ale też nie ma  chętnego, aby to zrobić, tzn. wrzucić post z Misiem na grupie psiej, np @Duże psy do adopcji i poudostepniac go potem w jak największej ilości grup pomocowych. To nie jest trudne, może zrobić każdy, kto ma fejsbuka. Na pewno coś robić trzeba, jak się chce temu psu odmienić los. 

Ok, Tyska to ja się zapisze do tej grupy . A jest jakieś gotowy tekst żeby udostepnic ?bo nie pamiętam całego wątku

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:31, mari23 napisał:

rozi, błagam....

Mari, nie.

A dlaczego ten pies, a nie inny jakiś, a dlaczego cena wysoka.

To nie są warunki do szukania pomocy dla niego. Nie będę pakować ewentualnego DT w taki pasztet.

Chyba że sam się zdecyduje, dałam link do wątku. Ja nie będę firmować.

Dajcie go na FB, od początku mówiłam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:49, wiolhelm170 napisał:

Ok, Tyska to ja się zapisze do tej grupy . A jest jakieś gotowy tekst żeby udostepnic ?bo nie pamiętam całego wątku

Nie ma tekstu, trzeba napisać. Przynajmniej nie kojarzę, żeby ktoś tworzył tekst. 

 

Przypomniałam sobie, mari23 napisała Misiowi ogłoszenie na olx. 🙂 Wiec jednak tekst jest.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ zaczyna się robić nieprzyjemnie na wątku to wyjaśnię dlaczego go założyłam .

Na wątku zamojskim pojawił się temat "agresora" . Było dużo lamentu, pisania jaki on biedny itd... Narodził się pomysł aby założyć mu wątek i spróbować mu pomóc. Nikt nie chciał  tego zrobić. Padło zdanie , że jak powstanie  wątek to jakoś to pójdzie. Było tam zaznaczone ,że założenie wątku nie wiąże się z wzięciem za psa odpowiedzialności. 

Założyłam wątek bo nie było chętnych ale od początku zastrzegłam ,że nie wezmę psa na siebie. Prowadzę finanse dwóch psów i wiem , że w razie problemów finansowych u nich będę musiała dołożyć ze swoich pieniędzy / przynajmniej na jakiś czas/ w dniu płatności za ich pobyt lub wyżywienie. Nie mogę sobie pozwolić na 3-go psa.

Na dogo są wątki prowadzone przez osoby ,które nie są odpowiedzialne za dane psy i nikt nie ma z tym problemu. Przykro mi ,że tak wyszło ale jest to dla mnie nauczka na przyszłość. Nie założę już żadnego wątku dla psa , którego nie będę mogła wziąć " na siebie " .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 20:10, elik napisał:

No i można się było tego spodziewać.

 

Dnia 12.12.2021 o 17:42, elik napisał:

To czemu tak walczymy o niego, a nie o tego gorzej wyglądającego?

 

Dnia 12.12.2021 o 17:47, Aska7 napisał:

Bo jest ich więcej niż jeden

 

Dnia 12.12.2021 o 17:51, elik napisał:

To dlatego wybieramy tego mniej potrzebującego?

 

Dnia 12.12.2021 o 18:10, Aska7 napisał:

Bardzo jest mi przykro, że nie da się pomóc nie tylko wszystkim, ale nawet kilku, bo kwestią są pieniądze. Ale skoro można u kikou (Kasi) utrzymac psa za ok. 300 zł. bez karmy i u Jaagi za 450 z karmą, to dlaczego trzeba zapłacić 770.00 za "tę samą usługę" ? To się robi chore.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:50, rozi napisał:

Mari, nie.

A dlaczego ten pies, a nie inny jakiś, a dlaczego cena wysoka.

To nie są warunki do szukania pomocy dla niego. Nie będę pakować ewentualnego DT w taki pasztet.

Chyba że sam się zdecyduje, dałam link do wątku. Ja nie będę firmować.

Dajcie go na FB, od początku mówiłam.

On jest na Fb od dawna, ogłaszam go też na wyróżnionym OLX  i ogłasza go moja koleżanka, która ma szkołę językową i mnóstwo znajomych, oprócz "wyrazów współczucia" efekt zerowy... z Fb nie mam dobrych doświadczeń, prośba o pomoc wywołuje pytania: dlaczego jeszcze nie zabrano psa? albo coś w tym stylu 😞

 pytam, szukam, także po fundacjach, nie tylko jemu próbuję pomóc, jest tam pręgus, jest "sfilcowany" rudy i wiele innych... tam jest tragedia, znów dużo nowych psów... nie damy rady pomóc wszystkim, ale może choć jednemu....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 20:32, mdk8 napisał:

Tylko troszkę zrobiło mi się przykro .

Niepotrzebnie, bo nikt nie ma do Ciebie pretensji. Od początku postawiłaś sprawę jasno, że tylko zakładasz watek, żeby sprawa tego psiaka ruszyła z miejsca, no i ruszyła.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 19:31, Tyśka) napisał:

Można pisać do fundacji... Na fejsbuku też warto psa pokazać (pisała o t5m już rozi, pisałam i ja), ale też nie ma  chętnego, aby to zrobić, tzn. wrzucić post z Misiem na grupie psiej, np @Duże psy do adopcji i poudostepniac go potem w jak największej ilości grup pomocowych. To nie jest trudne, może zrobić każdy, kto ma fejsbuka. Na pewno coś robić trzeba, jak się chce temu psu odmienić los. 

Tysiu, a Ty nie mogłabyś tego zrobić? Jesteś obeznana z robieniem wpisów na fb, masz wprawę, tyle różnych piesków ogłaszasz na grupach na f.b. Czy jeszcze tego jednego nie mogłabyś ogłosić? Co stoi na przeszkodzie? Wiem, powiesz czas i będziesz miała rację, ale z drugiej strony dla tego biedaka, czas to życie, albo śmierć!
Ja na fb potrafię tylko udostępniać i zawsze to robię, jak tylko widzę, że trzeba, że ktoś prosi. Gdybym umiała, wiedziała jak, już dawno psiak byłby poogłaszany wszędzie na fb, gdzie tylko można.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 20:33, mari23 napisał:

On jest na Fb od dawna, ogłaszam go też na wyróżnionym OLX  i ogłasza go moja koleżanka, która ma szkołę językową i mnóstwo znajomych, oprócz "wyrazów współczucia" efekt zerowy... z Fb nie mam dobrych doświadczeń, prośba o pomoc wywołuje pytania: dlaczego jeszcze nie zabrano psa? albo coś w tym stylu 😞

 pytam, szukam, także po fundacjach, nie tylko jemu próbuję pomóc, jest tam pręgus, jest "sfilcowany" rudy i wiele innych... tam jest tragedia, znów dużo nowych psów... nie damy rady pomóc wszystkim, ale może choć jednemu....

mari wyślesz mi link do tego fb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...