Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 17.12.2022 o 08:51, Ewa Marta napisał:

Wspanialy widok♥️ Michu juz zadomowiony i kochany♥️

Gdy zobaczyłam te zdjęcia i filmiki, zwłaszcza ten pt Wyznanie,  oczy zrobiły mi sie jakieś mokrawe.  Tym razem ze szczęścia.  Przyznam, że nie spodziewałam się, że Michu znajdzie swój własny dom. Szukałam mu hotelu z ciepłym pomieszczeniem - w doku lub ogrzewanym budynku. Niestety kolejne próby nie przyniosły pozytywnego rezultatu. To był jakiś przedziwny traf. W tamtym czasie zadzwoniło do mnie trzech poważnie zainteresowanych adopcją Micha ludzi. Mężczyźni. Z Wolbromia, Częstochowy i Legnicy. Wybrałam Legnicę. Wcześniej i później zero telefonów. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brawo dla tego Pana. Pies widzi szykowanie jedzenia, Pan podaje psu jedzenie stojąc tuż obok - to sygnał dla psa oczywisty, informacja, że to człowiek daje jeść, a nie miska. I Pan nie wymaga żadnej tzw. "samokontroli", co jest nie samokontrolą, ale zachowaniem wymuszonym przez człowieka; źródełkiem poważnych nerwic u wrażliwych psów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2022 o 09:55, mgog napisał:

Miszka w domu wspaniały widok. Elu tylko czy miska nie powinna być trochę wyżej byłoby mu łatwiej?

 

 

Dnia 17.12.2022 o 09:59, Sowa napisał:

Co do miski wyżej - pół wieku temu czytałam,  że miska powinna być wyżej, a potem weci zmienili zdanie i zalecają, aby stała na ziemi.

Też spotkałam się z różnymi zdaniami na ten temat. 
Być może budowa układu pokarmowego psów powoduje to, że lepiej trawią, gdy jedzą z poziomu ziemi?

Link to comment
Share on other sites

  • mdk8 changed the title to Nasz Miszka ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.
  • mdk8 changed the title to Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.

"Przez wiele lat weterynarze oraz osoby związane z psami zawodowo zalecali stawianie miski na podwyższeniu, aby pies mógł wygodniej jeść. Według nich ułatwianie zdobywania pokarmu odciążało przednie łapy oraz przełyk szczególnie ważne było to dla dużych psów. Jednak w ostatnich latach zmieniono stanowisko w tej sprawie: twierdzi się, że bardziej naturalny, a co za tym idzie zdrowszy sposób jedzenia, to jedzenie z ziemi. Obecnie weterynarze łączą ryzyko wystąpienia skrętu żołądka z jedzeniem karmy z miski na podwyższeniu. Twierdzi się, że taka postawa może powodować skłonności do tego niebezpiecznego schorzenia".

 

 

-artykuł z Krakvetu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2022 o 11:35, Sowa napisał:

"Przez wiele lat weterynarze oraz osoby związane z psami zawodowo zalecali stawianie miski na podwyższeniu, aby pies mógł wygodniej jeść. Według nich ułatwianie zdobywania pokarmu odciążało przednie łapy oraz przełyk szczególnie ważne było to dla dużych psów. Jednak w ostatnich latach zmieniono stanowisko w tej sprawie: twierdzi się, że bardziej naturalny, a co za tym idzie zdrowszy sposób jedzenia, to jedzenie z ziemi. Obecnie weterynarze łączą ryzyko wystąpienia skrętu żołądka z jedzeniem karmy z miski na podwyższeniu. Twierdzi się, że taka postawa może powodować skłonności do tego niebezpiecznego schorzenia".

-artykuł z Krakvetu. 

I ta argumentacja wydaje mi się logiczna i uzasadniona.

Cytat

Twierdzi się, że taka postawa może powodować skłonności do tego niebezpiecznego schorzenia".


Przypomniałam sobie, że już gdzieś spotkałam się z takim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2022 o 12:41, AniaB napisał:

Najcudowniejsze filmy swiata!!!🥰🥰 Wzruszylam sie bardzo!! Nasz Misio ma dom i to jaki wspanialy!!!😍  tak dobrze widziec go szczęśliwego:)))

A to Ty zapoczątkowałaś jego przemiany i drogę do własnego domu  514596344_brawoTy.jpg.188255b5543127ca763652eac1ed314f.jpg  756936144_BeDzikujCi.png.0d627f4ba56c85734ed9542ef4a5e82f.png    

Ja się popłakałam przy oglądaniu tych filmów.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Miszka wpłynęły poniższe kwoty:

    50,00 od  koja  deklaracja  XII  -  12.12.
    50,00 od  ania75 deklaracja  XII  -  12.12.
    30,00 od  Gabi79  deklaracja XI-XII  -  12.12.
    20,00 od  Livka  deklaracja XII  -  13.12.
  100,00 od  Karen116 deklaracja XII -  14.12.
    20,00 od  Dulska  deklaracja XII  -  16.12.


      Bardzo serdecznie dziękuję 

457429233_choinka21.jpg.f80b03331ff5e43700f8215d55b5d02b.jpg 

                     34647423_pikne1.jpg.ede26ef1ada78f3f6ea11630610f5eee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2022 o 09:55, elik napisał:

Gdy zobaczyłam te zdjęcia i filmiki, zwłaszcza ten pt Wyznanie,  oczy zrobiły mi sie jakieś mokrawe.  Tym razem ze szczęścia.  Przyznam, że nie spodziewałam się, że Michu znajdzie swój własny dom. Szukałam mu hotelu z ciepłym pomieszczeniem - w doku lub ogrzewanym budynku. Niestety kolejne próby nie przyniosły pozytywnego rezultatu. To był jakiś przedziwny traf. W tamtym czasie zadzwoniło do mnie trzech poważnie zainteresowanych adopcją Micha ludzi. Mężczyźni. Z Wolbromia, Częstochowy i Legnicy. Wybrałam Legnicę. Wcześniej i później zero telefonów. 

I mnie się oczy mocno spociły...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...