Jump to content
Dogomania

Niestety! Kolejny dramat i kolejna wyrzucona jak śmieć sunia z sześcioma maleństwami !! :(( Nie ma nic. Tylko nas. Jest już bezpieczna u Jagi, ale na jej utrzymanie nie ma ani grosza. POMOCY! - Psiaczki w DS :))


agat21

Recommended Posts

Male zaczęły pokaslywać, podalam im Drontal Junior i dzis rano zamiast kupek znalazłam kłęby cieniutkich glist.  Ich mama była odrobaczana i nic nie było. Kupie jej tez drontal, bo trudno uwierzyć, że może nic nie mieć. Odrobaczania trzeba powtarzać i najlepiej zabezpieczyć je wszystkie strongholdem. Na szczęście są odizolowane w zagródce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 10:15, agat21 napisał:

Rany, skąd się bierze takie zarobaczenie u psiaków, które nie były długo w schronie albo nawet wcale 😕

Suka ma larwy róznego stopnia w całym swoim organizmie i na skutek zmian hormonalnych przemieszczają się poprzez łozysko do płodów. Dlatego ona moze nie miec dorosłych form w przewodzie pokarmowym, ale kazde jej potomstwo bedzie już zarażone w życiu płodowym lub z pobieranym mlekiem. Gaja miała czystą kupę, a małe mają mnóstwo młodych glist. Kupiłam pierwszą cavalierkę z takiego miotu. Podawałam jej co miesiac stronghold przez pierwsze pół roku i jej dzieci nigdy nie miały glist, bo udało mi się jej wyeliminować larwy w ostatnim stadium, w miare jak dojrzewały. Hodowczyni zrobiła to samo i też pozbyła się nicieni. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 11:30, Jaaga napisał:

Rano pozbierałam, teraz są nastepne kupy i jeszcze wyłażą.  Male zaczęły bardziej kaszleć.

20211119_112659_resized_resized.jpg

Biedne 😞

Kolor może mówić że wątroba do leczenia...

 

Jaaga, potrafisz zachować zimną krew..., takie atrakcje przy psach hodowlanych mogą podnieść ciśnienie...

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 14:53, Moli@ napisał:

Biedne 😞

Kolor może mówić że wątroba do leczenia...

 

Jaaga, potrafisz zachować zimną krew..., takie atrakcje przy psach hodowlanych mogą podnieść ciśnienie...

Kolor trochę przeklamany, raczej normalny na żywo. Moje maluchy są na parterze, te na piętrze i dodatkowo wyizolowane w zagrodce. Glisty są paskudne, ale to nie tragedia. Moje psy i szczeniaki są co miesiąc zabezpieczone wcierką. Piesek przestal kaszlec po antybiotyku, dzien później zaczęła sunia. Tez juz drugi dzień dostaje tez antybiotyk. Reszta jest ok, chcą juz same jeść.  Wszystko myje Domestosem lub specjalnym środkiem do stosowania w szpitalach i używam mopa parowego. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Maluchy są caly czas oddzielone, dostaly surowicę i Gamavit. Ich mama też. Mam maty z virkonem przed wszystkimi drzwiami, wszystko dezynfekuje,a tamta sunia pojechała do szpitalika. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Dwa z maluchów jeszcze pokaslują, dostają antybiotyk. Jeszcze wczoraj jeden z nich zrobil kupę z glistami. Na razie jednak nie podam ponownego odrobaczania. Kupki są normalnie uformowane. Szczepienie wstrzymane, będzie po surowicy dopiero. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2021 o 16:36, Jaaga napisał:

Maluchy są caly czas oddzielone, dostaly surowicę i Gamavit. Ich mama też. Mam maty z virkonem przed wszystkimi drzwiami, wszystko dezynfekuje,a tamta sunia pojechała do szpitalika. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Dwa z maluchów jeszcze pokaslują, dostają antybiotyk. Jeszcze wczoraj jeden z nich zrobil kupę z glistami. Na razie jednak nie podam ponownego odrobaczania. Kupki są normalnie uformowane. Szczepienie wstrzymane, będzie po surowicy dopiero. 

Oby nic się nie stało. Jaaga Ty też się trzymaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...