Jump to content
Dogomania

TOLA I STEFCIA POKONAŁY PARWO i mają własne domy-w Krakowie i w Bytomiu:) Koffi i Bea już we własnych domach-w Bielsku B. i w Krakowie:) Cudne malizny w schronisku, nie dadzą rady w ogólnym boksie, pomóżcie zabrać je przed zimą do ciepłego miejsca.


Tola

Recommended Posts

Dnia 9.11.2021 o 12:31, Tyśka) napisał:

 

Dnia 9.11.2021 o 12:41, Jaaga napisał:

Lusia na Bielsko-Białą. Czy ktoś da radę wyróżnić? https://www.olx.pl/d/oferta/7-mies-malutka-slodka-lusia-adopcja-CID103-IDMrgBs.html

Bardzo Wam kochane dziękuję. Zapytania są, ale  jakieś takie dziwne - a to rodzina miała yorczka i teraz obawia się, ze sunia będzie za dużą, a to dzwoni pani i niby chce, ale może będzie za mała...

Czekam na tel i rozmowę, po której będę wiedziała, że sunia ma dom.

Na razie to takie podchody...

Link to comment
Share on other sites

Mała juz się wyrobiła 😄 dzis warczała przy misce i moje cavalierki nie miały odwagi podejsc. Popołudniowy gotowany posiłek jadły juz razem, ale ona pochłaniała go całą sobą po prostu. Aż miło patrzeć. Tyle ogłoszeń i tak marny efekt. Trudno, czekamy na ten jeden właściwy. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2021 o 21:44, Jaaga napisał:

Mała juz się wyrobiła 😄 dzis warczała przy misce i moje cavalierki nie miały odwagi podejsc. Popołudniowy gotowany posiłek jadły juz razem, ale ona pochłaniała go całą sobą po prostu. Aż miło patrzeć. Tyle ogłoszeń i tak marny efekt. Trudno, czekamy na ten jeden właściwy. 

Niech je, na zdrowie, bo ona taka chudziutka.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero dotarłam do wątku.....zauroczyła mnie ruda sunia. Wygląda na łobuzicę. Otóż postanowiłam, ze zafunduję jej psiego fryzjera. Jeśli będzie pięknie ostrzyżona, jej szanse na dom stały znacznie wzrosną i pewnie nie trzeba będzie za długo trzymać jej w hoteliku. Dajcie znać gdy będziecie ją miały i podajcie mi kwotę za jaką psi fryzjer zrobi z niej piękność, możecie na priva. Wówczas wyślę pieniądze do Was.

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 12:00, Kaas1 napisał:

Dopiero dotarłam do wątku.....zauroczyła mnie ruda sunia. Wygląda na łobuzicę. Otóż postanowiłam, ze zafunduję jej psiego fryzjera. Jeśli będzie pięknie ostrzyżona, jej szanse na dom stały znacznie wzrosną i pewnie nie trzeba będzie za długo trzymać jej w hoteliku. Dajcie znać gdy będziecie ją miały i podajcie mi kwotę za jaką psi fryzjer zrobi z niej piękność, możecie na priva. Wówczas wyślę pieniądze do Was.

Wspaniały pomysł i wspaniały prezent dla suni. To prawda, gdy będzie miała piękną fryzurę, to jej szansa na dom znacznie wzrośnie.
Serdecznie dziękujemy  
139745927_kwiatki7.gif.72ee31674f80487f204c09f3341cddd4.gif

Link to comment
Share on other sites

Martusiu, może dobrze byłoby zebrać wszystkie linki do ogłoszeń i wstawić je do drugiego postu, na razie wolny. Będzie je łatwiej promować i przedłużać w razie potrzeby.
Chciałam ułatwić Ci zadanie i zebrać tu wszystkie linki, ale multicytowanie raz mam, a raz go nie mam. Teraz go nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 16:49, elik napisał:

Martusiu, może dobrze byłoby zebrać wszystkie linki do ogłoszeń i wstawić je do drugiego postu, na razie wolny. Będzie je łatwiej promować i przedłużać w razie potrzeby.
Chciałam ułatwić Ci zadanie i zebrać tu wszystkie linki, ale multicytowanie raz mam, a raz go nie mam. Teraz go nie mam.

Tak Elu, bardzo dziękuję, już za moment to robię:)

Link to comment
Share on other sites

ze względu na to, ze mala sunia miała wygoloną łapkę do pobierania krwi lub kroplówki, a w schronisku tego nie robiono, to zdecydowaliśmy się na pełne badania w Idexxie. I mam je. Ma ogromnie podniesiony jeden parametr wątrobowy, za niski cukier i obniżony drugi parametr wątrobowy. Wyników nie potrafię wstawić z telefonu. W wolnej chwili z komputera sprobuje je wstawić.  Dzisiejsza sterylka jest wiec odwołana na co najmniej miesiąc.  To pewnie była przyczyna, z powodu której wylądowała w schronisku. Ktos pewnie wystraszył się kosztów leczenia i diety.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 09:31, Jaaga napisał:

ze względu na to, ze mala sunia miała wygoloną łapkę do pobierania krwi lub kroplówki, a w schronisku tego nie robiono, to zdecydowaliśmy się na pełne badania w Idexxie. I mam je. Ma ogromnie podniesiony jeden parametr wątrobowy, za niski cukier i obniżony drugi parametr wątrobowy. Wyników nie potrafię wstawić z telefonu. W wolnej chwili z komputera sprobuje je wstawić.  Dzisiejsza sterylka jest wiec odwołana na co najmniej miesiąc.  To pewnie była przyczyna, z powodu której wylądowała w schronisku. Ktos pewnie wystraszył się kosztów leczenia i diety.

Wygolona łapka od razu wzbudziła podejrzenia, tym bardziej, że wet w schronisku nic przy suczce nie robił. Podejrzewaliśmy jakąś chorobę i to się potwierdziło, znany przynajmniej powód wyrzucenia suni. 

Dnia 12.11.2021 o 09:40, Isiak napisał:

Ojej 😞 Biedna malizna. Ale ty sprytna jesteś, Jaaga, że na to wpadłaś. Czy już wiadomo, co jej dolega i jakiego leczenia wymaga? Może będzie musiała być całe życie na lekach, jak moja cavalierka 😞

Na razie z polecenia wet zamawiamy specjalistyczną karmę na miesiąc,  Jagna włączy leki i  mamy nadzieję na regenerację wątroby. W związku jednak z tą całą sytuacją moim zdaniem trzeba na razie wycofać ogłoszenia, poczekamy do kolejnego badania, które ma być za miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 09:52, Tola napisał:

W związku jednak z tą całą sytuacją moim zdaniem trzeba na razie wycofać ogłoszenia, poczekamy do kolejnego badania, które ma być za miesiąc.

O rany, ale się porobiło. Takie wyniki co oznaczają, jaka jest diagnoza? 
Ogłoszenie zdejmę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 10:44, Poker napisał:

Dobrze Jaaga, że jesteś czujna i dociekliwa. Musiałą mieć jakieś objawy skoro byli z nią u weta. A teraz są jakieś objawy choroby ?

Mogla mieć np jakieś zatrucie czy infekcję bakteryjną i problemy z wątrobą są pozostałością.  Oprócz chudości, początkowego braku apetytu nie ma objawów. Na szczęście watroba odciążona i wspomagana lekiem, zregeneruje się. Na normalnym jedzeniu juz jest cięższa niż na początku. Nawet niewlasciwa karma u małego psa może zaburzyć funkcjonowanie wątrobą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 10:26, Jo37 napisał:

A może znajdzie się dom, który będzie leczył sunię.

musiałaby zostać przekazana bez sterylizacji, a to zawsze strach, bo różnie w życiu bywa. Jak coś to proszę o informację, bo tez ją ogłaszam. Dietę już dzis dostanie pożyczoną od Amely. W przychodni są znacznie wyższe ceny, więc lepiej zamówić przez internet. Nie znam jeszcze kosztu badania, bo miałam koszmarne półtorej doby i nie mogłam niczym się zająć. Tylko mąż rozmawial z p. doktor .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 09:40, Isiak napisał:

Ojej 😞 Biedna malizna. Ale ty sprytna jesteś, Jaaga, że na to wpadłaś. Czy już wiadomo, co jej dolega i jakiego leczenia wymaga? Może będzie musiała być całe życie na lekach, jak moja cavalierka 😞

To Tola dowiedziala się, że sunia ma wygoloną łapkę, stąd od razu jej wywiad w schronisku i decyzja o bardziej szczegółowych badaniach.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 00:41, Poker napisał:

Dzięki wielkie     403372934_dzikuj.jpg.4eaae85781cdda1453dda8f68f3247d7.jpg

Oczywiście, potwierdzę gdy kasa zamelduje się na koncie   🙂   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...