Jump to content
Dogomania

POMOCY. BRAKUJE 215,- DEKLARACJI .Kat czy ofiara ? Jednak ofiara nieodpowiedzialnych ludzi. Już na wolności - u Jaaga. Smutna zagubiona w schroniskowym świecie owczareczka .


mdk8

Recommended Posts

Dnia 14.10.2022 o 11:42, Tianku napisał:

jakaś dobra dusza zrobiła dużą wpłatę na zrzutce mamy już 68 % kwoty 🙂

Jeszcze rano bardzo martwiłam się, że zbiórka stanęła i poudostępniałam ją na pomocowych i owczarkowych grupach FB. Co za niespodzianka :)

Andżela nadal jest w przychodni, bo prosiłam o sprawdzenie zębów, jak bedzie spała i okazało sie, że ostatni był w ropie i z szyjką na zewnątrz, więc trzeba jej było dodać środka, zeby go wyrwać. Ponoć nie było łatwo, ale wyszedł. Może teraz wróci jej apetyt.  Sprawdzałam jej zęby, ale tak głęboko to nie dała sobie zaglądnąć. Zaniepokoił mnie tylko nieprzyjemny zapach mimo zębów bez kamienia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 21:31, Tianku napisał:

Tolu jest dobrze teraz najważniejsze udostepnianie 

 

Udało się, jeszcze chyba nie zatwierdzili😉. Bardzo się cieszę z hojności anonimowego darczyńcy, trzymam kciuki za kolejne wpłaty. Za sunię nieustannie trzymam kciuki, wierzę, że będzie dobrze, otacza ją tyle dobrych ludzi♥️

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą wrócili dopiero. Andżela na razie nie ma ubranka. Dostala ketaminę, po której chciala przy jego zakładaniu ugryźć p. Natalię. Nie chcę jej stresować, i tak położyła się i jeszcze śpi. Bardzo biedna jest. Założę jak zejdze z niej chemia i oprzytomnieje.

Link to comment
Share on other sites

Zęby to bardzo ważna sprawa, różne są dziwactwa przez zęby, a się nie przywiązuje wielkiej wagi. Jak i do pazurów.

Znajoma hodowczyni yorków miała, znaczy pies, objawy padaczkowe takie nietypowe trochę, wyginało w chiński paragraf, jak u mnie (nie przejdzie mi przez gardło Imię), a po zrobieniu porządku z zębami jak ręką odjął. U niej, u mnie padaczka była stricte.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 17:39, Poker napisał:

Może ona gorzej jadła z powodu zęba i dlatego schudła.

Tak też myślę. Dlatego cieszę się, że uparłam się na kontrolę zębów. P doktor nie chciała grzebać w nich, ale Andżela będzie w ubranku przez najbliższe dni, wiec nie zakazi ze śliny ran. Dziwne, że przy takiej ropie i stanie zapalnym wyniki krwi ma niezmiennie dobre.

 

Dnia 14.10.2022 o 17:47, rozi napisał:

Zęby to bardzo ważna sprawa, różne są dziwactwa przez zęby, a się nie przywiązuje wielkiej wagi. Jak i do pazurów. 

Dr Olender też zawsze sprawdza długość pazurów na wizytach z bolesnością przy chodzeniu.

Na razie Andżela leży na kocu, drugim ją owinęłam, bo jeszcze nią telepie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 23:34, Tola napisał:

Jest dużo wpłat dla Andżeli na konto ZEA, jutro wszystko uzupełnię. 

Bardzo się cieszę, że jest odzew. Było dużo udostepnien i reakcji ludzi, ale nie zawsze przekłada to się na wpłaty. 

Andżela w nocy byla bardzo biedna, obolala, z trudem stala na tylnych łapać. Nawet mnie postraszyła zębami. Teraz juz biega. Cieszę się, że w kilka dni udało się wszystko tak sprawnie zorganizować.

Dziękuję wszystkim dogomaniakom za wpłaty i pomoc, a Toli za błyskawiczne zorganizowanie zbiórki. 

Odczuwam ulgę tym bardziej, że mamy bardzo chorego naszego dzikiego Jimmiego. Zaczal chudnąć, pojawiły się dwa guzki, które szybko rosną i na RTG ma zmienione cale płuca, 16 lat i słabe serce. Próbujemy jeszcze sterydu i antybiotyku na płuca, ale pewnie to jednak przerzut nowotworu. Dwa psy z tym samym problemem na raz, to zdecydowanie za dużo.  Dobrze, ze chociaż Andżeli jesteśmy w stanie pomóc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 09:17, Jaaga napisał:

Andżela w nocy byla bardzo biedna, obolala, z trudem stala na tylnych łapać. Nawet mnie postraszyła zębami. Teraz juz biega

Ale się cieszę, że Andżi się tak szybko pozbierała 🙂 Ma swoich ludzi, kocha życie jakie teraz ma, więc będzie się go trzymać .

Przykro mi, że Jimmi chory ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 09:32, limonka80 napisał:

Ale się cieszę, że Andżi się tak szybko pozbierała 🙂 Ma swoich ludzi, kocha życie jakie teraz ma, więc będzie się go trzymać .

Przykro mi, że Jimmi chory ...

Też wydaje mi się, że pies jak człowiek - jak ma po co żyć, to lepiej i szybciej wraca do zdrowia 🙂

Link to comment
Share on other sites

Poudostepniałam dziś zbiórkę jeszcze na 25 grupach pomocowych, ale widzę na FB, że nadal reakcje są z mojego poprzedniego postu, a żadnych na udostepnienia samej zbiórki. Myślała, ze bedzie odwrotnie, że ludziom nie bedzie się chciało czytać dłuższego tekstu. 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie ZEA są wpłaty dla Andżeli:

20 zł - Nesiowata

100 zł - Agnieszka P. Piastów

200 zł - Monika M. Sosnowiec

10 zł - Ewelina S. Ząbki

20 zł - Aleksandra Z. Warszawa

70 zł - Marzena L. Chorzów

12.73 zł - Agata G.  Wałbrzych

50 zł - Gajowa

100 zł - agat 21

 

Link to comment
Share on other sites

Nieźle, większość czasu lezy, ale jak wychodzi, to nawet jest w stanie biegać. Wczoraj wieczorem załatwiła się pierwszy raz, bo wczesniej było tylko siku. Dostaje leki, w tym przeciwbólowy, więc jest zabezpieczona. Ma duże cięcia i jeszcze ten wyrwany ząb.

Nie chce jeść samej suchej karmy. Pomyślałam, że skoro jest finansowo zabezpieczona, to kupie jej zestaw puszek na konto fundacyjne z tych zebranych środków. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 21:17, Tola napisał:

Na koncie ZEA są wpłaty dla Andżeli:

20 zł - Nesiowata

100 zł - Agnieszka P. Piastów

200 zł - Monika M. Sosnowiec

10 zł - Ewelina S. Ząbki

20 zł - Aleksandra Z. Warszawa

70 zł - Marzena L. Chorzów

12.73 zł - Agata G.  Wałbrzych

50 zł - Gajowa

100 zł - agat 21

Mdk8, na pierwszej stronie w rozliczeniach dodaj powyższe wpłaty na konto ZEA - 582,73 i wydatki z niego, bo to się zgubi z czasem.Juz poszła do opłacenia faktura z przychodni (Tola zna dokładną kwotę), teraz kupiłam puszki - 149,90 zł. Na koncie ZEA nie ma na razie kwoty do opłacenia badań i operacji, a termin był 14 dni. Przychodnia od tego miesiaca  ma nowego własciciela, więc nie chce sobie palić mostów brakiem wpłaty. Chyba więc musiałabyś wpłacić brakująca kwotę z pieniędzy zbieranych na swoje konto. Zbiórka na ratujemy zwierzaki trwa miesiac, a potem jeszcze kilka dni, zanim przekażą pieniadze. Uzgodnijcie sobie to najlepiej z Tolą. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 21:17, Tola napisał:

Na koncie ZEA są wpłaty dla Andżeli:

20 zł - Nesiowata

100 zł - Agnieszka P. Piastów

200 zł - Monika M. Sosnowiec

10 zł - Ewelina S. Ząbki

20 zł - Aleksandra Z. Warszawa

70 zł - Marzena L. Chorzów

12.73 zł - Agata G.  Wałbrzych

50 zł - Gajowa

100 zł - agat 21

 

Tola ile mam przelać pieniędzy na opłacenie f-ry od weta ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...