Jump to content
Dogomania

POMOCY. BRAKUJE 215,- DEKLARACJI .Kat czy ofiara ? Jednak ofiara nieodpowiedzialnych ludzi. Już na wolności - u Jaaga. Smutna zagubiona w schroniskowym świecie owczareczka .


mdk8

Recommended Posts

Dnia 23.05.2022 o 19:51, Aska7 napisał:

Tiaa, pies morderca dostał bęcki od ledwo żywej trzęsącej się galarety. 

Wszyscy dostają. Kiedy wychodzimy z domu to musze zabierać wszelkie jedzenie, żeby nie było nieszczęścia. 

Link to comment
Share on other sites

Wstawię to co napisałam na zamojskim:

O matko !!! Nie wierzę !!! 🙂

Ostatnio spędzał mi sen z powiek . Jutro miałam napisać błagalny post , aby ktoś  pomógł mi  go ratować. 

Tak bardzo się cieszę .  Pomogę finansowo tak jak obiecałam .

Będzie miał swój wątek ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.05.2022 o 17:51, mdk8 napisał:

Wstawię to co napisałam na zamojskim:

O matko !!! Nie wierzę !!! 🙂

Ostatnio spędzał mi sen z powiek . Jutro miałam napisać błagalny post , aby ktoś  pomógł mi  go ratować. 

Tak bardzo się cieszę .  Pomogę finansowo tak jak obiecałam .

Będzie miał swój wątek ?

Ma

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzis wyczesałam naszą dziewczynę,  bo przez upał strasznie linieją psy i kłaki są wszędzie. Mam je nawet w doniczkach. Andżela reagowała zębami na wyczesywanie pod pachami i przy brzuchu, wiec zaniechaliśmy myśli o kąpieli,  przynajmniej dopóki nie będzie kagańca.

O w poł do pierwszej w nocy miałam o nią SMS. Facet podal swój numer do kontaktu, ze ją chce, bo mial taką samą. Czy Ci ludzie nie zauważają, ze kontakt w sprawie ogłoszenia w środku nocy nie jest normalny? Wiekszosc osób ma powiadomienie dźwiękowe i nie musi zrywać się ze snu. Wystarczyło spisać numer i zadzwonić rano. 

Jakoś coraz bardziej przywykam do myśli, że adopcja Andżeli będzie trudna. Mam do niej słabość.  Jest dla mnie fascynującą zagadką. Z jednej strony bez chwili zastanowienia, gdyby tylko miała okazję, dorwałaby wybrane mniejsze psy ( nie trawi jasnych) a z drugiej akceptuje malutką białą wojtyszkową dziką Adę, ktora jest taką zołzą jak ona. Szczuje psa, jeśli wyczuje ze jest chory, ale bez problemu śpi razem z naszą  "zombie" zdemenciałą Nelą.  Nela zawiesza się  i reaguje zębami na jakikolwiek kontakt, ale Andżela jakby rozumiała, ze to nie jest zamierzone i całkowicie ignoruje Nelkę.

Andżela nie jest łatwa, ale ja lubię takie psy. Mam do niej od początku słabość i chyba przez to oburzam się tymi kiepskimi zainteresowanymi. Stawiam poprzeczkę wyżej. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś   kto doceni i pokocha ją jak my. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bliss po wzięciu ze schroniska, też na początku kłapała zębami przy czesaniu, bo pewnie nigdy nikt jej nie czesał. Dawałam jej do tej kłapiącej paszczy, miękką, sprężystą, dużą i niepiszczącą zabawkę do gryzienia, na której odreagowywała swój stres. Oczywiście, cały czas, mówiłam, chwaliłam jaka dzielna i mądra. 

Na zakończenie czesania, dawałam nagrody, głaskałam i rzucałam jej kilka razy zabawkę, którą w międzyczasie wypuściła z pyska. Resztę emocji, rozładowywała w zabawie. 

Potem takie akcje nie były potrzebne, ale nagroda za czesanie, była zawsze 🙂

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 12:33, Jaaga napisał:

Dzis wyczesałam naszą dziewczynę,  bo przez upał strasznie linieją psy i kłaki są wszędzie. Mam je nawet w doniczkach. Andżela reagowała zębami na wyczesywanie pod pachami i przy brzuchu, wiec zaniechaliśmy myśli o kąpieli,  przynajmniej dopóki nie będzie kagańca.

O w poł do pierwszej w nocy miałam o nią SMS. Facet podal swój numer do kontaktu, ze ją chce, bo mial taką samą. Czy Ci ludzie nie zauważają, ze kontakt w sprawie ogłoszenia w środku nocy nie jest normalny? Wiekszosc osób ma powiadomienie dźwiękowe i nie musi zrywać się ze snu. Wystarczyło spisać numer i zadzwonić rano. 

Jakoś coraz bardziej przywykam do myśli, że adopcja Andżeli będzie trudna. Mam do niej słabość.  Jest dla mnie fascynującą zagadką. Z jednej strony bez chwili zastanowienia, gdyby tylko miała okazję, dorwałaby wybrane mniejsze psy ( nie trawi jasnych) a z drugiej akceptuje malutką białą wojtyszkową dziką Adę, ktora jest taką zołzą jak ona. Szczuje psa, jeśli wyczuje ze jest chory, ale bez problemu śpi razem z naszą  "zombie" zdemenciałą Nelą.  Nela zawiesza się  i reaguje zębami na jakikolwiek kontakt, ale Andżela jakby rozumiała, ze to nie jest zamierzone i całkowicie ignoruje Nelkę.

Andżela nie jest łatwa, ale ja lubię takie psy. Mam do niej od początku słabość i chyba przez to oburzam się tymi kiepskimi zainteresowanymi. Stawiam poprzeczkę wyżej. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś   kto doceni i pokocha ją jak my. 

Ktoś, kto doceni i pokocha tak, jak Wy raczej się nie znajdzie..... mało jest TAKICH ludzi, coraz mniej...

Mój dom jest pełen psów, które bardzo potrzebują człowieka i adopcji, ale starych, chorych przecież nikt nie chce, szukają młodych, pięknych, zdrowych, a najlepiej szczeniaczków, ale zachowujących się, jak dorosłe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2022 o 10:34, Nadziejka napisał:

 

 
      Malgosiu poslalam z zakonczonego kramiku 96 zl 
 pozdrawiam pozdrawiam lapucki

Dziękuję pięknie. Już są .

07.07  Nadziejka bazarek 96,50

07.07  Figunia  60,- VII-IX

Dziękuję 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Na wątku Zewa pisalam o tym, że znalazłam kupę z tasiemcem. Zakładam, że jego, ale dostęp do tego miejsca ma jeszcze tez Andżela, wiec na wszelki wypadek jej tez podałam odrobaczenie Cestal Plus oraz zastrzyk Anipracid,  koszt 3 tabl.x10 zł i 30 zl zastrzyk, razem 60 zł. Wstaeiam paragon za zastrzyk. 

Resized_20220714_125711.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozliczenie lipcowe -oplata będzie rozbita za hotelowanie i za karmę osobno. Niestety, ZUS mamy teraz naliczany od obrotu, a nie stały, więc  gdybym doliczyła do paragonu karmę, ktora kupilam i zapłaciłam podatek, to zwiększyłby się obrót i ZUS  oraz dodatkowo drugi raz musielibyśmy płacić podatek. Kwota 235 zł nie ulega zmianie, tylko paragon hotelowy wynosi 112 zł, a reszta to zwrot za zakupioną karmę i takprosiłabym zaznaczyć we tytule wpłaty. Resized_20220731_120438(2).thumb.jpeg.60a545b6306e7a470e7dcd95f28bfa08.jpeg

Resized_20220731_124141.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...