Jump to content
Dogomania

Szczeniorki mają DS :)) Ich mama Diana - też :)) Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! :*


agat21

Recommended Posts

Dnia 12.12.2021 o 16:23, Mruczka napisał:

Kawał psa! Z miejsca rzuciłam się mierzyć Aurę. Jest trochę mniejsza i krótsza: na 35 cm w kłębie i 50 cm długości. Ale coś jamniczego w tych psiakach jest, bo już niejedna osoba pytała, czy Aura to mix jamnika. 

Kundelki nie przestaną mnie zadziwiać tym, jak geny potrafią się rozłożyć 🙂 Aira vel Milusia z kolei jest drobniejsza, niższa (chyba?). 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 21:55, rozi napisał:

Gdzieś czytałam, że dobrym sposobem na psa, który ucieka przez siatkę, jest powieszenie na drucie/lince kawałków plastikowych rur, takich kanalizacyjnych. Na górze. Pies się wspina, trafia na obrotowy wałek i wymięka.

Dziękuję, przekażę P. Marzence, ale nie wiem na ile ma możliwość takich kombinacji.

Dnia 12.12.2021 o 22:15, agat21 napisał:

Czyli dziś psiaki śpią zamknięte? Może to najlepszy sposób, żeby Diankę przyzwyczajać do życia w domu na stałe. Oby nie wyła w nocy. O rany, ale sytuacja. Pani Marzena pewnie już mocno zmęczona psią rodziną. 😕

Tak, psiaki spały zamknięte. Na szczęście, noc minęła spokojnie. Nie wyły, nie płakały. Dianka mocno się ostatnio wycofała, jak widzi człowieka, nawet swoją opiekunkę od razu czmyha do budy... 😞 Dlatego nie ma jej na zdjęciach ani filmikach. Rodzinka kosztuje sporo pracy i wyrzeczeń, to fakt. Wczorajszą nocną gonitwę Opiekunka Tymczasowa przepłaciła zdrowiem, była już na antybiotyku, ale dzisiaj była u lekarza i dostała zwolnienie na dobre. Miejmy nadzieję, że i Dianka szybko znajdzie swoją troskliwą rodzinę.

Dnia 13.12.2021 o 10:34, Alaskan malamutte napisał:

Mam transport dla Dropsa dzisiaj do Warszawy ale z Zamościa..

Tysia działa, aby ktoś podrzucił go z Tomaszowa....Ja niestety pracuję do 16 i nic nie mogę przestawić....

Mam nadzieję, że uda się... Ja znalazłam już tę brakującą część układanki, z Tomaszowa do Zamościa, dziewczyna czeka na kontakt. Dobrze, bo p. Marzenka musi wypoczywać, wygrzewać się.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Udało się! Drops jedzie dzisiaj. Rusza po 16. UFF 🙂

Dropsik jedzie z wyprawką: książeczka,, kilka żwaczów na drogę, kocyk, podkłady, gumowa zabawka, sznurek, miś karma sucha, puszka mokrej.

265246922_4507993275935787_6476861607473216640_n.jpg.012d1c313277ed9f152510a6457b6561.jpg

P. Marzenka będzie płakać... Drops to jej ulubieniec 😉 
Powodzenia, "maluchu"! 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 14:17, Tyśka) napisał:

Udało się! Drops jedzie dzisiaj. Rusza po 16. UFF 🙂

Dropsik jedzie z wyprawką: książeczka,, kilka żwaczów na drogę, kocyk, podkłady, gumowa zabawka, sznurek, miś karma sucha, puszka mokrej.

265246922_4507993275935787_6476861607473216640_n.jpg.012d1c313277ed9f152510a6457b6561.jpg

P. Marzenka będzie płakać... Drops to jej ulubieniec 😉 
Powodzenia, "maluchu"! 

 

Brawo Tysiu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 14:34, Mruczka napisał:

Czy Dianka od początku była taka wycofana? Wydawała się jedynie nieśmiała.  Co też się jej w tej głowie zadziało, że tak stroni od człowieka, w sensie, nawet od P. Marzenki, od której zaznała tyle dobra.

Nie była taka... 😞 Tzn. do budy nie wchodziła poza porą karmienia, bardzo chętnie witała gości (na odległość i za chwilę biegła na kanapę, ale była równie ciekawa ludzi, co ich się bała), dużo czasu spędzała na kanapie (również przy czyichś odwiedzinach), była wpatrzona w p. Marzenkę. Nieraz Jej towarzyszyła w czymś, podążała za Nią... Dopiero jak szczeniaki zaczęły się rozjeżdżać i zostały tylko 3, Diana zaczęła coraz częściej przesiadywać w budzie. Ale nie uciekała z kanapy na widok p. Marzenki. Nadal chętnie się witała. Dopiero od paru dni zaczęła zwiewać i tak mocno stronić od człowieka 😞 Coś się jej przypomniało? Nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 14:44, Tyśka) napisał:

Nie była taka... 😞 Tzn. do budy nie wchodziła poza porą karmienia, bardzo chętnie witała gości (na odległość i za chwilę biegła na kanapę, ale była równie ciekawa ludzi, co ich się bała), dużo czasu spędzała na kanapie (również przy czyichś odwiedzinach), była wpatrzona w p. Marzenkę. Nieraz Jej towarzyszyła w czymś, podążała za Nią... Dopiero jak szczeniaki zaczęły się rozjeżdżać i zostały tylko 3, Diana zaczęła coraz częściej przesiadywać w budzie. Ale nie uciekała z kanapy na widok p. Marzenki. Nadal chętnie się witała. Dopiero od paru dni zaczęła zwiewać i tak mocno stronić od człowieka 😞 Coś się jej przypomniało? Nie wiem...

Tęskni za dziećmi? 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie to nie pierwsze jej szczeniaki. Podejrzewam, że wcześniejsze po prostu brutalnie zabierano jej albo zaraz po urodzeniu, żeby się ich "tradycyjnym i wspaniałym" sposobem pozbyć, albo zabierano bardzo wcześnie, żeby je porozdawać po wsi. Teraz sytuacja dla niej wygląda pewnie mniej więcej tak samo. I koszmary z przeszłości wracają. 😞

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest możliwe. Mam tylko nadzieję, że to wycofanie się i brak apetytu nie są reakcją na jakiś ból, chorobę, np. ropomacicze... Martwi mnie to, że Diana za bardzo nie je, mokrą wymiotuje, suchej je ociupinkę, nie jest zainteresowana np. kiełbaską... no nic, w środę przed sterylizacją mają być zrobione badania to się dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 15:11, agat21 napisał:

Wiadomo ile badania Diany mniej więcej wyniosą?

Właśnie wet napisał koszty badań, trzeba wybrać który pakiet:

" 1/ Badania profil przed zabiegowy - 80 zł (zawiera morfologia + ALT,AST,BUN,CREAWątroba,nerki )


2/ Profil pełny to 152 zł + morfologia=17 parametrów wątrobą, nerki, trzustka i inne."

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 15:11, agat21 napisał:

Wiadomo ile badania Diany mniej więcej wyniosą?

A Dropsisko niech się aklimatyzuje szybko. Też pewnie za mamą trochę potęskni 😉

No niekoniecznie 🙃 .  Aura praktycznie nie płakała, tylko przez pierwsze dni musiała być stale zaopiekowania i przytulana. I było dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 15:19, Tyśka) napisał:

Właśnie wet napisał koszty badań, trzeba wybrać który pakiet:

" 1/ Badania profil przed zabiegowy - 80 zł (zawiera morfologia + ALT,AST,BUN,CREAWątroba,nerki )


2/ Profil pełny to 152 zł + morfologia=17 parametrów wątrobą, nerki, trzustka i inne."

Do tego sterylizacja. Koszt: ok. 320-360 zł (22-26 kg)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 15:19, Tyśka) napisał:

Właśnie wet napisał koszty badań, trzeba wybrać który pakiet:

" 1/ Badania profil przed zabiegowy - 80 zł (zawiera morfologia + ALT,AST,BUN,CREAWątroba,nerki )


2/ Profil pełny to 152 zł + morfologia=17 parametrów wątrobą, nerki, trzustka i inne."

Myślę, że jak już kłuć bidulę, to warto zrobić ten pełny pakiet, zwłaszcza, że się niepokoimy o suńkę. Zaraz kapnę grosik na konto Zea dla Dianki, nie dam rady dużo, ale jakieś 50 złociszy wysupłam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 14:54, agat21 napisał:

Pewnie to nie pierwsze jej szczeniaki. Podejrzewam, że wcześniejsze po prostu brutalnie zabierano jej albo zaraz po urodzeniu, żeby się ich "tradycyjnym i wspaniałym" sposobem pozbyć, albo zabierano bardzo wcześnie, żeby je porozdawać po wsi. Teraz sytuacja dla niej wygląda pewnie mniej więcej tak samo. I koszmary z przeszłości wracają. 😞

Pies jest pies. Się nie można nadmiernie wkręcać w empatię, bo wymyślimy milion spraw wzruszających, które nie zmienią niczego.

To odpowiedni wątek? Nie chciałaś tego napisać u tej suczki z sześcioma, co Jaagę pogryzła?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...