Jump to content
Dogomania

Myszeńka: bo taka mała i niepozorna - już w objęciach kochanej malagos! 12.09 MYSIA ZAMIESZKAŁA W ŁODZI, powodzenia kochana!


Recommended Posts

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

 

 

 

 

 

Dziękuję za kciuki. Dom jak najbardziej na TAK, jest z Bielska-Białej, chcą osobiście przyjechać po suczkę (to 4,5h drogi w jedną stronę). Mieli do niedawna dwie borderki, obie przeszły szkolenie Psa Towarzyszącego pod okiem instruktora szkolenia psów ZKwP, i niedawno pożegnali obie. Jedną zupełnie nagle, miała 5lat i niestety miała guza w płucach. Ciężko to przeżyli, miało już nie być psa, ale Pani przeglądała olxa i zobaczyła Larę. Suczka uderzająco podobna do tej starszej borderki, mocniej zabiło serce. Państwo są bardzo aktywni, często mają wypad w góry, z suczkami byli nawet na Roztoczu. Lubią szkolić psy, dawać im zajęcie, i ch borderki jak przystało na pastuchy hobbystycznie pasły. Cieszą się, że Lara jest tak żywiołowa :). Suczka zostanie zapisana na kurs PT jak poprzedniczki, w razie problemów konsultacje indywidualne z trenerem. Pani jest stale w domu, więc ma sporo czasu dla psa. Suczki mieli wysterylizowane, jedna po sterylizacji miała nietrzymanie moczu, ale jak najbardziej są za kastracją. Aaa, mają też kaczki bieguski i kurę, ale wiedzą, że trzeba stopniowo przyzwyczajać psa do drobiu, ptaki mają swój wybieg ale też swobodnie biegają po podwórku. Pani coś wspomniała, że może za niedługi czas adoptują kompankę do towarzystwa dla Lary, bo zawsze mieli dwie suczki w domu. Rodzina za parę dni wyjeżdża na 10 dni urlopu, mogliby już wsiąść w samochód i przyjechać po suczkę, ale doszli do wniosku, że to tylko wielkie mieszanie w głowie i przyjadą po Larę w okolicy 20. sierpnia - po urlopie. Suczka może się pakować.

To teraz ją można zrezerwować:)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, ewu napisał:

Oj to dobrze  tylko się przypominajcie bo wiem jak to bywa w takich miejsach....

Będziemy trzymać rękę na pulsie :) Tam jest jeden pracownik, któremu można zaufać. A może akurat uda się znaleźć jakiś DT dla Larci do czasu adopcji? Lara to taki typ, który lubię, nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś się jej stało.

EDIT. Przyszli właściciele Lary kończą urlop 24.08. Najchętniej do tego czasu bym wysterylizowała suczkę, aby nie tracić czasu, ale... u weta gminnego bym nie robiła nawet kastracji samca,  a że sunia żywiołową to trzeba by mieć na nią oko. I znowu rozbija się wszystko o dt :( 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze 1,5 doby i Myszka ruszy... proszę o kciuki. Transport zawsze mnie stresuje, zwłaszcza że dla Myszki oznacza to podróż aż z 3 osobami i 2 przesiadki :(

Pani Marzenka wczoraj zamówiła większy transporterek (stwierdziła, że przyda się i innym bezdomniakom). Jeśli jutro nie dojdzie to elficzkowa jest w gotowości, aby pożyczyć swój, nieco mniejszy. elficzkowa, dziękuję :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Poproszę o nr konta wpłacę parę grosików na Myszkę i jeżeli znalazłby się DT dla Lary (gdyby nie poszła do adopcji), to deklaruję stałą.

Jejku! Bardzo Ci dziękuję :) Masz pod opieką Lumi, a dzielisz się jeszcze z innymi suniami w potrzebie <3

Dla Larci szukam DT i tak, pomyślałam że skoro ma się przeprowadzić dopiero za 3 tygodnie (Państwo doprecyzowali termin urlopu - kończy się im 24.08) to można by ją wysterylizować przed adopcją - ale nie tam, gdzie jest, potrzebuje DT. Wrzuciłam post na grupę lokalną, mam nadzieję że ktoś się zgłosi. Będę spokojniejsza jak pojedzie jednak ciachnięta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Myszeńka: bo taka mała i niepozorna - kochana Malagos użyczy jej swoje serce! Zbieramy na transport i sterylizację. Szukam DT dla Lary na 3 tygodnie, czas po sterylce
2 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

Nie jestem malagos, ale odpowiem. W piątek pojadę z kotem na szczepienie do Przasnysza to się dowiem.

Dziękuję ♡ 

Transporterek doszedł, więc suczka będzie jechać komfortowo. To już JUTRO! Mysia o tej porze będzie na pewno już u malagos.

Pani Marzenka kupiła Myszce od siebie obróżkę, smyczkę, zabawkę i troszkę karmy. Brak mi słów:) ♡

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję ♡ 

Transporterek doszedł, więc suczka będzie jechać komfortowo. To już JUTRO! Mysia o tej porze będzie na pewno już u malagos.

Żeby jej tylko w czasie drogi nie wyciągali i nie otwierali transporterka, nawet jak tam bardzo nabrudzi.

Niestety będzie w stresie i trzeba odcierpieć każdy ewentualny zapach.... Nie daj Boże ktoś otworzy transporter i Myszeńka może uciec. Znam niestety takie historie, sporo psiaków woziłam i wiem jaki to niebezpieczny moment.

Co by nie było musi zamknięta dojechać do malagos. 

Uczul Tyśka Osoby , które będą ją wiozły, ludzie często nie mają wyobrażenia jak to niebezpieczne. Psiaki wymiotują, robią siusiu , koopkę i trzeba to wytrzymać. Trudno najwyżej będzie brudna ale to najmniejszy problem. Nie raz psiaki , które woziłam "pływały" w  transporterach, Poker może potwierdzić :)

Trzymam kciuki z całych sił.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

Nie jestem malagos, ale odpowiem. W piątek pojadę z kotem na szczepienie do Przasnysza to się dowiem.

Super, Małgoś, a może da się Mysie umówić na przyszły tydzień? O ile, oczywiście, nie będzie miała cieczki, co się czesto zdarza przy zmianie miejsca i warunków... A czy Skarpeta by pokryła koszty sterylizacji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Pani Marzenka kupiła Myszce od siebie obróżkę, smyczkę, zabawkę i troszkę karmy. Brak mi słów:) ♡

Wyprawka od Pani Marzenki :) Tylko karmy zabrakło na zdjęciu.
227408352_929190074344290_1791848520136219522_n.jpg.597ccb8b6054ebe580590f3c1743194f.jpg

Kciuki potrzebne, aby udało się wszystko spiąć, zdążyć ze wszystkim na czas...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, malagos napisał:

Super, Małgoś, a może da się Mysie umówić na przyszły tydzień? O ile, oczywiście, nie będzie miała cieczki, co się czesto zdarza przy zmianie miejsca i warunków... A czy Skarpeta by pokryła koszty sterylizacji?

Byłoby cudownie, gdyby udało się jak najszybciej wysterlizować niunię. Taka malusia sunia nie powinna za długo się zasiedzieć, więc obyyyy cieczki nie było. Na bazarku mamy już 120zł, co daje razem z bezpośrednimi wpłatami 475zł. Oczywiście zapraszam do dalszego podnoszenia i kupowania cegiełek.

BAZAREK - KLIK
 

Link to comment
Share on other sites

Ależ tu się dużo dobra dzieje  🙂   Wspaniała akcja.  Byłam tak zajęta swoimi psiakami i ich sprawami, że dopiero teraz znalazłam czas, żeby tu zaglądnąć. Powodzenia we wszystkich działaniach życzę.   1463761160_kciuki1.jpg.ed965dbf52d9b083dc555fd037a01361.jpg    

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewu napisał:

Żeby jej tylko w czasie drogi nie wyciągali i nie otwierali transporterka, nawet jak tam bardzo nabrudzi.

Niestety będzie w stresie i trzeba odcierpieć każdy ewentualny zapach.... Nie daj Boże ktoś otworzy transporter i Myszeńka może uciec. Znam niestety takie historie, sporo psiaków woziłam i wiem jaki to niebezpieczny moment.

Co by nie było musi zamknięta dojechać do malagos. 

Uczul Tyśka Osoby , które będą ją wiozły, ludzie często nie mają wyobrażenia jak to niebezpieczne. Psiaki wymiotują, robią siusiu , koopkę i trzeba to wytrzymać. Trudno najwyżej będzie brudna ale to najmniejszy problem. Nie raz psiaki , które woziłam "pływały" w  transporterach, Poker może potwierdzić :)

Trzymam kciuki z całych sił.

Uczuliłam, zawsze uczulam na to, aby nie wypuszczać. Na obroży będzie podany mój numer. Ehhh, będę spokojna jak już malagos odbierze sunieczkę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, elik napisał:

Ależ tu się dużo dobra dzieje  🙂   Wspaniała akcja.  Byłam tak zajęta swoimi psiakami i ich sprawami, że dopiero teraz znalazłam czas, żeby tu zaglądnąć. Powodzenia we wszystkich działaniach życzę.   1463761160_kciuki1.jpg.ed965dbf52d9b083dc555fd037a01361.jpg    

 

39 minut temu, agat21 napisał:

Wielkie kciuki za jutro :)

Kciuki baaaardzo potrzebne! Dziękuję, że jesteście:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...