Jump to content
Dogomania

~ AMELKA w domu w Warszawie :) Takiego cudka to jeszcze nie było - Amelka z szosy...


malagos

Recommended Posts

Wieczorem SMS: Milka przyjęła Amelkę spokojnie, bez warczenia (przekazałam pani Ewie wskazówki, jak zapoznać psiaki, dzięki konfirm! ), ale Amelka odmówiła wieczornego spaceru, boi się miasta...

Teraz wszystko zależy od cierpliwości p. Ewy, częstego wychodzenia, spokoju, serca...

Link to comment
Share on other sites

To jest blok w centrum Warszawy, więc na początku, wspólnych spacerów z dwoma psami ( Amelka nie zna miasta i smyczy), nie polecam. Wychodzić osobno żeby cały spacer poświęcić Amelce i oswajać ją z miejscem. Najpierw wychodzić z rezydentką, żeby nie czuła się odrzucona, bo to może spowodować wrogość do nówki. 

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast bym wychodziła z dwoma psiakami.Zawsze jak miałam tymczasika u siebie to właśnie na dzień dobry wychodziłam z dwoma tak aby tymczas trzymał się rezydenta i naśladował go.Aklimatyzacja bardzo była sprawna i szybka.Takie jest moje kilkuletnie doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie razem. Amelka będzie się czuła pewniej przy drugiej suni i będzie brała przykład z jej zachowań. Zawsze tak robię i zdaje egzamin.

Nasz Dolarek po przywiezieniu ze schronu był przerażony . Na dworze wbijał się śnieg, przemykał się pod murkami i nie załatwiał się. Dopiero jak wyszliśmy razem z Pokerkiem , wziął z niego przykład i posiusiał dokładnie w to samo miejsce do Pokerek.

Nasze dzikie tymczaski wszystkie brały przykład z naszych psów.

Mieszkam przy dość ruchliwej ulicy i do parku muszę przejść dwie jezdnie.

Link to comment
Share on other sites

Amelka nie boi się człowieka. Poznałam ją, jest przyjazna do ludzi i w nich szuka oparcia, darząc ich pełnym zaufaniem. To nie jest dzikus, który boi się ludzi i szuka oparcia w drugim psie. Natomiast, nie zna smyczy i jak napisała Malagos, boi się miasta. Dlatego  ja bym  wychodziła  z nią osobno i 100% uwagi jej poświęcała. Szczególnie, w pierwszych dniach, kiedy może ją wystraszyć niespodziewany hałas, obcy duży pies itd itp.

Ale jak napisałam, każda z nas ma inne doświadczenia ( ja od zawsze blokowa), inne czytanie psów, inne uwarunkowania. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak pani Ewa wychodzi, ale mam sms, ze udało się załatwić psie sprawki na dworze. I że Amelka zajęła posłanie Milki, a ta śpi w nowym, przeznaczonym dla Amelki. Najważniejsze, ze jest zgoda :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, malagos napisał:

Nie wiem, jak pani Ewa wychodzi, ale mam sms, ze udało się załatwić psie sprawki na dworze. I że Amelka zajęła posłanie Milki, a ta śpi w nowym, przeznaczonym dla Amelki. Najważniejsze, ze jest zgoda :)

No i miód malina. Dziewczyny się zgodziły, wspaniale :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, malagos napisał:

Nie wiem, jak pani Ewa wychodzi, ale mam sms, ze udało się załatwić psie sprawki na dworze. I że Amelka zajęła posłanie Milki, a ta śpi w nowym, przeznaczonym dla Amelki. Najważniejsze, ze jest zgoda :)

Znalezione obrazy dla zapytania: gify misie tedi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...