Jump to content
Dogomania

~ AMELKA w domu w Warszawie :) Takiego cudka to jeszcze nie było - Amelka z szosy...


malagos

Recommended Posts

14 minut temu, malagos napisał:

I to taką zagłodzoną!...ja chyba nie widziałam nigdy tak chudego psa :(

Pewnie to również skutek tego, że była w ciąży. Nie tylko, że nie miała co jeść, ale jak nawet coś zjadła, to " tworzyła nowe życie"

:((((

Natura jest znacznie bardziej okrutna dla samic, niż  dla samców. I  dotyczy to wszystkich gatunków. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

 pęknięta jest kość łonowa i trochę odłupana główka kości udowej. Suczynka jest tak spokojna i pokorna, że nie trzeba jej było usypiać. Przy omacywaniu nawet nie pisnęła. Wg dr Magdy powinno się tak zostawić, spróbować zostawić naturze do zagojenia.

A jakieś usztywnienie tej nóżki nie będzie potrzebne?

Ze sterylką aborcyjną nie można czekać, a ona taka zabiedzona, nawet najlepsze jedzenie przez tydzień nie wzmocni jej za bardzo, czasu mało, pozostaje tylko trzymać za nią. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Biedna maleńka. Całę szczęście , że jest u Was.

Czy gmina pokryje sterylkę? no i gdzie bidusia będzie po niej? Znajdziecie miejsce choćby w łazience?

Tak, gmina pokrywa koszty sterylizacji, jak i wczorajszego badania. 

Po sterylizacji musimy jej znaleźć miejsce w domu, nie ma innego wyjścia. Wiecie, jak to jest: nie ma miejsca, dużo psów, kłopot, ale jak co do czego, to... coś wymyślę :)....

48 minut temu, Anula napisał:

A miała robione badanie krwi,mam nadzieję,że tak bo jechała na głodniaka do weta.Może ma anemię i trzeba wzmocnić ją lekami przed sterylizacją?

Badanie krwi było oczywiście - nie jest źle, dobre jedzonko powinno ją wzmocnić. 

Już się gotuje garnek mięsiwa z ryżem i warzywami. Będzie dobrze!

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Czuję niedosyt informacji ...

Przymilna, przyjazna do wszystkich, bardzo wdzięczna ( w sensie wdzięku), ma bystre, brązowe oczy, miękką długą zaniedbaną sierść i jest bardzo chudziutka. Łagodna. Kontaktowa. Jak napisała Gosia- cudko  :). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Przymilna, przyjazna do wszystkich, bardzo wdzięczna ( w sensie wdzięku), ma bystre, brązowe oczy, miękką długą zaniedbaną sierść i jest bardzo chudziutka. Łagodna. Kontaktowa. Jak napisała Gosia- cudko  :). 

Trochę mi lepiej.Szkoda , że nie mogę osobiście jej wymiziać.

Link to comment
Share on other sites

Amelka szykuje się na sterylizację w piątek. Mamy taki plan: jutro wieczorem ją kąpiemy i wycinamy większe i mniejsze dredy. Zapoznajemy ją z naszymi suczkami, wszystkimi czterema, i kotami. A w sobotę po południu przyjedzie po Amelkę pani Ewa z Warszawy. 

Po wielu telefonach i debatach, zrezygnowałam z dt oferowanego przez p. Magdę (tę od Frygi) - pani ma kłopoty w domu, słabe zdrowie, zero funduszy, remont przedpokoju, córkę, która straciła mieszkanie i takie tam same problemy :(

A pani Ewa cierpliwie czekała na moje decyzje, i bardzo się ucieszyła z Amelki :) Przyjedzie z koleżanką, by opiekować się Amelką w czasie podróży, niedzielę mają dla siebie, a od poniedziałku sunią zajmie się też mam p. Ewy. To dla mnie najlepsze wyjście, i myślę, że i dla Amelki też.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, konfirm31 napisał:

Ale się będzie działo! A Pani Ewa, to kto, bo nie kojarzę? 

Pani Ewa to była narzeczona pana Tomasza, który znalazł Amelkę :). Ma już jedną suczkę, też znalezioną, i dwa koty. Mieszka na Ochocie. A pan Tomasz dzwonił dwa dni temu, dowiedzieć się co u suczki, i polecić dom pani Ewy jako odpowiedni dla Amelki. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...