Jump to content
Dogomania

Leoś, mały cudny, najwspanialszy psiaczek z zamojskiego schroniska skradł moje serce, już nie szuka DS, zostaje u mnie na stałe.


Gabi79

Recommended Posts

2 godziny temu, Anula napisał:

Dlaczego Leoś ma założony kołnierz,z jakiego powodu?Pytam się bo to dla niejednego psa jest stresem.

Mój Miki jest chory i też nie chciał jeść dopiero teraz jest ciut lepiej i zaczął sam jeść.Podawałam mu przez dwa tygodnie kilka razy dziennie strzykawką Gerbery z cielęciną i to jego trzymało.Gerbery były zalecone przez weta.

Pies nie może nic nie jeść bo to się skończy dla niego tragicznie.

Anula, Leosia zabraliśmy ze schroniska  na naszą  prośbę, rana w jednym miejscu była jeszcze niewygojona. 

Leoś był wnętrem, taka kastracja jest bardziej skomplikowana, a rana głębsza.

Link to comment
Share on other sites

Leoś już po kroplówce i cewnikowaniu, Gabi właśnie go odbiera.

Przed chwilką rozmawiałam z wetką z lecznicy, w której leczony jest Leoś.

Stan maluszka jest poważny:(

Mały nadal sam nie oddaje moczu, ale wg wetki przy opuchliźnie i bólu  teraz to może też być blokada psychiczna.

Mocz jest zanieczyszczony, jest tez stan zapalny pęcherza, psiak cały czas ma podawany antybiotyk.

Większy niepokój budzą jednak wyniki krwi, bo Leosiowi codziennie spada liczba krwinek czerwonych i jest już bardzo poniżej normy.:(

W lecznicy na razie nie znają przyczyny tego stanu, pani dr mówiła coś o chorobie autoimmunologicznej; Leoś jest bardzo wychudzony i być może to, co dzieje się w jego organiźmie dzieje się od dawna...

Wetka wspominała tez o podejrzeniu babeszjozy, tylko już nie zrozumiałam, dlaczego tak trudno to teraz szybko zbadać, w czym jest problem :(

Gabrysia jest bardzo zmęczona psychicznie i fizycznie:(

 

Link to comment
Share on other sites

Mocne kciuki za Leosia, trzymaj się Gabi. Strasznie mi przykro, że maluch tak się pochorował, gdybyś go nie wzięła już by biegał za tęczowym mostem. Oby wet szybko doszedł co mu jest, daj znać gdybyś potrzebowała jakiegoś wsparcia na leczenie czy diagnostykę. Strasznie to przygnębiające :(

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Poker napisał:

Ojej, okropne. Babeszjoza  jest bardzo podejrzana. Czy on miał robione USG brzucha, bo uciekło mi.

Tak, było robione dwukrotnie, wykazało opuchnięcia w okolicach pęcherza, nic niepokojącego więcej nie stwierdzono, kamieni brak.

Gabrysia na moja prośbę od początku zgłaszała podejrzenie babeszjozy, bo tam w tej zagródce jest duże zagrożenie kleszczami, sporo zabieranych psów je ma. 

Link to comment
Share on other sites

A ja się boję o Gabi. 

Wiem że teraz to niestosowne,  ale uważam że jeśli z Leosiem wszystko się  wyjaśni Gabi powinna odpocząć. Chociaż ze dwa tygodnie.  Taki urlop. 

Wiem,  rozumiem że jest dużo  biednych piesków ale Gabi się wykańczasz się. 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, uxmal napisał:

A ja się boję o Gabi. 

Wiem że teraz to niestosowne,  ale uważam że jeśli z Leosiem wszystko się  wyjaśni Gabi powinna odpocząć. Chociaż ze dwa tygodnie.  Taki urlop. 

Wiem,  rozumiem że jest dużo  biednych piesków ale Gabi się wykańczasz się. 

Przepraszam, że tylko jedna wypowiedź cytuję. Czuwam przy Leosiu, przysypia. Zjadł troszkę tego mleczka z Royala, nic innego nie chciał, nadal nie pije i nie sika. Po powrocie od weta zrobił kupkę. 

Link to comment
Share on other sites

Piszę na szybko, bo jestem w pracy.

Wczoraj Leoś nie pił, nie chciał nic zjeść, tylko spał.

Rano podreptał pod drzwi, więc go wzięłam na dwór.

Było ciemno, postawiłam go na chodniku, żeby zobaczyć czy się wysika, ale on jest porządny i poszedł na trawkę.

Przycupnął i chyba siknął. I tak "zastygł", więc go wzięłam od razu do domu.

Na siusiaczku miał trochę moczu, więc prawdopodobnie siknął.

Pić nie chciał, zjeść karmy też nie, wylizał troszkę mleczka z Royala i zjadł troszkę paszteciku.

Jeszcze daleka jestem od tego, by odetchnąć chociaż trochę, bo te cholerne czerwone płytki mnie martwią.

Też pomyślałam o transfuzji, dzisiaj zapytam o to wetkę.

Leoś jedzie do wetki z moim tatą na 11.40

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...