Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Orion był wczoraj na spacerze z Pimpkiem po mieście (dwie osoby trzymały po jednym psie, czworonogi szły obok siebie) - i test zdał wzorowo, po raz kolejny zaskoczył bardzo pozytywnie. :) Bardzo ładnie szedł na luźnej smyczy, zdarzało mu się ciągnąć tylko jak czymś się podekscytował (np. chciał koniecznie coś powąchać, złapał jakiś arcyciekawy zapach). Nie reagował na szczekaczy za płotem ani nic nie wyprowadzało go z równowagi. Poza małym incydentem: kiedy z podwórza wyszedł jakiś pan, Orion zaczął głośno szczekać. Rafał odszedł kawałek i to pomogło psiakowi opanować swoje emocje. Opiekunowie obstawiają, że szczekanie na obcego człowieka to incydent wynikający z silnych emocji, akurat kilka psów z sąsiedztwa mocno się rozszczekało, do tego silne zapachy... zbyt wiele bodźców i Orion skapitulował. Nie rzucał się z zębami, ale się rozszczekał - i jak szybko się rozszczekał, tak szybko ochłonął :) Brawo, piesku!!! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Havanka napisał:

Orion zaskoczyl wszystkich bardzo pozytywnie. Widac, że jest pojetnym i chetnym do nauki psem. Teraz ma kogos, kto koryguje jego zachowania i są efekty. Brawo Orionku !

To wszystko, co napisałaś to prawda :) Orion potrzebuje mądrych ludzi, aby zaskakiwać pozytywnie. 
Z radością nieco zmodyfikowałam opisy w ogłoszeniach. Zaczęłam się zastanawiać, czy Orion byłby szczęśliwy w bloku? Bardzo lubi stróżować, ma frajdę z biegania po ogrodzie... ale może to nie jest taki mus? 
Skoro już omija psy bez nerwów i jest coraz fajniejszy... to może jednak tutaj można coś podziałać? Jak myślicie? Zapytam jeszcze o opinię opiekunów Oriona, ale chciałabym wiedzieć, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Dziękuję, Havanko że tak kibicujesz Orionowi. Świadomość, że ktoś zagląda i czyta wieści o psiaku dodaje mi sporo sił.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli blok, to wydaje mi się, że nie może być czyimś pierwszym psem w życiu, najlepiej, aby ktoś nie musiał zostawiać go na cały dzień w domu. Żeby w ograniczonej przestrzeni i różnych sygnałach z klatki schodowej nie włączało się szczekanie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Właśnie tego się trochę boję, że włączy mu się niezła czujność - nic na siłę, taka luźna myśl odnośnie ew. mieszkania w bloku pojawiła mi się teraz w głowie, więc rzuciłam na forum.

Tak, Orionowi szukam doświadczonego przewodnika, bo jest zbyt kombinujący i myślący, żeby było miejsce na błędy nowicjusza, źle poprowadzony może sterroryzować rodzinę. Wiemy już, że to przesympatyczne psisko, ale nadal psisko, a nie wydmuszka pluszowa, potrzebuje świadomego, konkretnego prowadzenia. Nie wiem czy odważę się oddać Oriona w ręce kogoś, kto nie miał nigdy psa. Może to przezorność, ale wolę w tę stronę niż w drugą.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

To wszystko, co napisałaś to prawda :) Orion potrzebuje mądrych ludzi, aby zaskakiwać pozytywnie. 
Z radością nieco zmodyfikowałam opisy w ogłoszeniach. Zaczęłam się zastanawiać, czy Orion byłby szczęśliwy w bloku? Bardzo lubi stróżować, ma frajdę z biegania po ogrodzie... ale może to nie jest taki mus? 
Skoro już omija psy bez nerwów i jest coraz fajniejszy... to może jednak tutaj można coś podziałać? Jak myślicie? Zapytam jeszcze o opinię opiekunów Oriona, ale chciałabym wiedzieć, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Dziękuję, Havanko że tak kibicujesz Orionowi. Świadomość, że ktoś zagląda i czyta wieści o psiaku dodaje mi sporo sił.

Wpadam.Czytam Nie piszę bo nie mam nic do powiedzenia

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Nesiowata napisał:

Też cały czas jestem, ale cóż jeszcze można napisać o takim ślicznym pracusiu?

Dziękuję, Nesiowata - wiem, że zaglądasz... zostawiasz po sobie ślad. Dziękuję 0heart.gif

Wydawało mi się, że znalezienie Orionowi domu to będzie bułka z masłem. :( A tu cisza.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, guccio napisał:

Też ciągle zaglądam.Z najlepszymi myślami i życzeniami dobrego domku.

Dziękuję Bisous28.gif

Zosia pojechała parę dni temu i Orion mieszka obecnie sam. Jest psim tradycjonalistą i choć lubi z Pimpkiem iść po kumpelsku na sparing i się bawić w najlepsze na wybiegu, tak on - samiec z krwi i kości, nie chce współdzielić pokoju z innym samcem. Co to to nie! Nie wpuszcza żadnego samca do pokoju, nie pozwala. To JEGO i już...! 
Na razie mieszka więc jako jedynak w dwupsim pokoju, a być może niedługo pojawi się w hotelu inna psia dziewczyna w typie Oriona to wtedy zamieszka z nią. Innego wyjścia nie ma. ;) 

Mam obiecane zdjęcia oraz fakturę za luty - od czwartku będę już w rozjazdach, więc będzie mnie mniej. Ponawiam prośbę o pomoc innej osoby w odbieraniu telefonów. Proszę.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

To nie jest takie proste Tysiu. Chciałabym Ci pomóc, ale czy sprostam zadaniu? Nie wiem jakie masz oczekiwania.

Jeżeli byś się zgodziła to bym zadzwoniła i porozmawiała o szczegółach. Przede wszystkim chodzi mi o to, że gdybym nie mogła odebrać to żeby ktoś był do pomocy: czyli tak naprawdę proszę o pomoc w pierwszym etapie adopcji - odbieranie telefonów, przesiew ludzi niewłaściwych. Nie proszę o podejmowanie decyzji czy to ten dom, czy nie - bo jakby jakaś rodzina brzmiałaby dobrze to chciałabym sama z nimi porozmawiać i wtedy dopiero umówić się na wizytę. No ale z tych różnych okoliczności nie zawsze będe uchwytna na telefon i to moja bolączka.

Link to comment
Share on other sites

Ani przez moment nie pomyślałam, że mam podejmować decyzje odnośnie adopcji, nawet nie zgodziłabym się, Zbyt duża odpowiedzialność, ale czy nie obawiasz się, że może to być zniechęcające, gdy będą musieli opowiadać o sobie mnie, a potem jeszcze drugiej osobie?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elik napisał:

Ani przez moment nie pomyślałam, że mam podejmować decyzje odnośnie adopcji, nawet nie zgodziłabym się, Zbyt duża odpowiedzialność, ale czy nie obawiasz się, że może to być zniechęcające, gdy będą musieli opowiadać o sobie mnie, a potem jeszcze drugiej osobie?

Powiem tak: myślę głośno. W ogłoszeniach byłyby dwa numery: mój i Tej Dobrej Duszy. Odpowiadając na Twoje pytanie... wydaje mi się, że jeżeli dom telefonicznie wypadnie OK to jedynie prosiłabym o informację (smsem), że taki domek na horyzoncie jest (ja oddzwonię w wolnej chwili i dopytam), a ja najwyżej zadzwonię do Rodziny z konkretami: odnośnie wizyty p/a albo transportu, a nie po to by robić drugi raz wywiad... co trzeba dowiem się już wcześniej, ufam Dogomaniakom na tyle, żeby nie powtarzać już jakiś wywiadów. Myślę też, że szczegóły pomocy ustaliłabym z chętną Osobą telefonicznie, bo nie chciałabym na razie opisywać całej swojej sytuacji publicznie na Forum ;) Ale na ten moment wiem, że będę w rozjazdach, wyjazdach i w szpitalu i dopiero w praniu wyjdzie na ile będę potrzebowała pomocy drugiej osoby do odbierania telefonu. Bo może wszystko szybko pozałatwiam... ale może i zniknę na dłuższy czas. Ciężko mi powiedzieć :(. Na wszelki wypadek podam namiary też Drugiej Osobie namiary do Hotelu.
Tak jak pisałam, nie chcę jedynie, aby pies się zasiedział w hotelu tylko dlatego, że ja nie jestem dyspozycyjna.

4 godziny temu, teresaa118 napisał:

Poszly alimenty na marzec

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) Rafał przysłał mi rachunek: hotelowanie + odrobaczenie (Aniprazolem) + zabezpieczenie od pcheł i kleszczy (krople Bravecto) = 344zł . Właśnie mu przelewam tę należność, a jutro wrzucę potwierdzenie i zaktualizuję rozliczenie. 

Nikt nie dzwoni. Zupełnie nikt.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kiyoshi napisał:

Tysiu...może dorobie mu kilka ogłoszeń? czasem się nudze i wyszukuje kogo tu "wystawić" ;) tylko bym prosila o linki do ogłoszeń które już są

kiyoshi kochana! <3 :) Byłabym uradowana mocno! Może Twój opis kogoś ujmie?

Wszystkie ogłoszenie wrzucam na pierwszą stronę, post 2. Zwłaszcza, że czasem skaczę po miastach i samej mi to ułatwia ;)
 

OGŁOSZENIA ORIONKA-AMIKA NA OLX:
<<olx na WARSZAWĘ>>
<<olx na KRAKÓW>>

<<olx na GRUDZIĄDZ>>
<<olx na WROCŁAW>>
<<olx na WROCŁAW II>>
<<olx na POZNAŃ>>
<<olx na JAROSŁAW>>

<<olx na GLIWICE>>
<<olx na ŁÓDŹ>>
<<olx na CHEŁM>>


Mam obiecane nowe zdjęcia, ale nie wiem kiedy będą. Miały być dzisiaj razem z fakturą, a Rafał zapomniał :p Muszę mu się przypomnieć.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję :) Rafał przysłał mi rachunek: hotelowanie + odrobaczenie (Aniprazolem) + zabezpieczenie od pcheł i kleszczy (krople Bravecto) = 344zł . Właśnie mu przelewam tę należność, a jutro wrzucę potwierdzenie i zaktualizuję rozliczenie. 

Nikt nie dzwoni. Zupełnie nikt.

Przelew poleciał. Czy zamówić karmę dla Oriona ?

Jest tez wpłata na konto Oriona (02.03.2020):

Teresaa118 - wpłata na marzec :50 zł

Znalezione obrazy dla zapytania: przebisnieg gif

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję :) Rafał przysłał mi rachunek: hotelowanie + odrobaczenie (Aniprazolem) + zabezpieczenie od pcheł i kleszczy (krople Bravecto) = 344zł . Właśnie mu przelewam tę należność, a jutro wrzucę potwierdzenie i zaktualizuję rozliczenie. 

Faktura:
3f7a194cfd7b5de7med.jpg

Mój przelew:
b5288a8e641871f8med.jpg

16 godzin temu, elficzkowa napisał:

Przelew poleciał.

I zwrot od elficzkowa na moje konto:


Dziękuję za tak szybki zwrot :)
d36cc762a412f259med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.03.2020 o 21:52, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Oriona (28.02.2020 ):

Isiak - stała na marzec: 20 zł

 

 

19 godzin temu, elficzkowa napisał:

Jest tez wpłata na konto Oriona (02.03.2020):

Teresaa118 - wpłata na marzec :50 zł

 

Dziękuję za wpłaty :)
Dzisiaj mamy na koncie 200zł - będzie w sam raz na karmę, którą jakoś w okolicach 22. marca będzie trzeba zamówić. Rafał mnie poinformuje jak będzie karmy tak na około tydzień, że się już kończy :)

Próbuję sprzedać resztki fantów, które mi zostały... drogą internetową (grupy i olx) - ale na razie nic nie sprzedałam, a myślałam, że jakaś kaska wpłynie na konto.

19 godzin temu, kiyoshi napisał:

Tysiu :) ogłaszasz Oriona na mój rodzinny Jaroslaw :D ale niespodzianka! :)

musze się troche przedrzeć przez watek, ale cos napisze...duuuzo ma ogłoszeń...:)

A i owszem :), mam sentyment do tego miasta. Przez jakiś czas to ogłoszenie wisiało na Rzeszów, ale z 3dni temu przeniosłam na Jarosław.

Dziękuję :) Ma dużo, a i staram się, aby od początku zawsze miał te 3-4 ogłoszenia wyróżnione (1-2 ogłoszenia albo finansowane z pieniędzy Oriona, albo ktoś mu finansuje; ja sama staram się mu wykupować dodatkowo z dwa inne wyróżnienia). Niestety, na razie zainteresowanie psiakiem znikome. Jak z Twoim Korim :(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

 

A i owszem :), mam sentyment do tego miasta. Przez jakiś czas to ogłoszenie wisiało na Rzeszów, ale z 3dni temu przeniosłam na Jarosław.

Dziękuję :) Ma dużo, a i staram się, aby od początku zawsze miał te 3-4 ogłoszenia wyróżnione (1-2 ogłoszenia albo finansowane z pieniędzy Oriona, albo ktoś mu finansuje; ja sama staram się mu wykupować dodatkowo z dwa inne wyróżnienia). Niestety, na razie zainteresowanie psiakiem znikome. Jak z Twoim Korim :(

o kurcze...ciekawe co to za sentyment...jesli nie za osobiste, może opowiesz?

W dzieciństwie nie lubiłam tego miasta...ale teraz jest tak dobrze tam wracać....

 

Mysle nad tymi ogłoszeniami i nie wiem, czy jednak nie jest juz dość tego Orionka na olx tymbardziej, że wyróżniasz. Chyba faktycznie tak jak z Korim...mnóstwo ogłoszeń, oglądalność jest, ale tych ludzi brak....  trzeba tylko czekać :(

Przejrzałam Twoje ogłoszenia i ja bym podobnie napisała ;) może jedynie kolejnośc bym zmieniła, bo zawsze najpierw opisuje dobre cechy psa, a dopiero po nich te słabsze strony/ wady...poza tym, lubie długie ogłoszenia, jakoś wierze, że osoba która tyle czyta zapamiętuje tego psa i nawet troche sie z nimi związuje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...