Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

2 godziny temu, elficzkowa napisał:

Przelew poleciał.

Dziękuję, w takim razie lecę zanotować, a jutro dołączę potwierdzenie przelewu :)

2 godziny temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Amika:

Kaas1 - dla Orionka : 25 zł (31.01.2020)

Anica - dla Aleksa na luty : 10 zł (03.02.2020)

 

Dziękuję za Waszą pamięć.

Wczoraj stuknęło 7msc od czasu, gdy taki obrazek:
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

stał się przeszłością.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Havanka napisał:

Niech w koncu zadzwoni właściwy człowiek ! Nie wierzę, ze nie ma juz takich. Moze mieszka w kujawsko-pomorskim ? Oby, trzymam mocno kciuki !

Witam droga Havanko.Razem z Tobą kciuki zaciskam.Urodziłam się w Bydgoszczy,tam spędziłam młodość.Może tam?Tak bym chciała żeby ktoś wreszcie się odezwał.Taki konkretny,dobry człowiek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, guccio napisał:

Witam droga Havanko.Razem z Tobą kciuki zaciskam.Urodziłam się w Bydgoszczy,tam spędziłam młodość.Może tam?Tak bym chciała żeby ktoś wreszcie się odezwał.Taki konkretny,dobry człowiek.

Guccio, miło Cię znów widzieć. Moze wspólne kciuki będą miały większą moc...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2020 o 21:12, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Aleksa (04.02.2020):

christo-fair - stała dla Aleksa : 20 zł

 

 

14 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Aleksa (05.02.2020):

Ewa Marta - dla Oriona : 10 zł

mari23 - deklaracja stała : 20 zł

Isiak - deklaracja za luty: 20 zł

elficzkowa -deklaracja za luty : 10 zł

Nadziejka z bazarku dla Oriona : 40 zł

 

Dziękuję za Wasze wpłaty i pamięć divers2291.gif Naniosłam do rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Havanka napisał:

Niech w koncu zadzwoni właściwy człowiek ! Nie wierzę, ze nie ma juz takich. Moze mieszka w kujawsko-pomorskim ? Oby, trzymam mocno kciuki !

 

19 godzin temu, guccio napisał:

Witam droga Havanko.Razem z Tobą kciuki zaciskam.Urodziłam się w Bydgoszczy,tam spędziłam młodość.Może tam?Tak bym chciała żeby ktoś wreszcie się odezwał.Taki konkretny,dobry człowiek.

 

18 godzin temu, Havanka napisał:

Guccio, miło Cię znów widzieć. Moze wspólne kciuki będą miały większą moc...

Dziękuję za Waszą obecność, kibicowanie i wsparcie. Dla mnie to wiele znaczy Bisous28.gif  tak szybko moje psiaki znajdywały domy, a teraz na te dwa szubrawce ktoś rzucił urok :( Proszę, zaglądajcie nadal - to dodaje mi sił.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

 

 

Dziękuję za Waszą obecność, kibicowanie i wsparcie. Dla mnie to wiele znaczy Bisous28.gif  tak szybko moje psiaki znajdywały domy, a teraz na te dwa szubrawce ktoś rzucił urok :( Proszę, zaglądajcie nadal - to dodaje mi sił.

Cały czas zaglądam i kciuki mocno też cały czas trzymam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2020 o 17:56, guccio napisał:

Cały czas zaglądam i kciuki mocno też cały czas trzymam.

Dziękuję! Może wiosna przyniesie Orionowi dom... w końcu na wiosnę świat i ludzie budzą się do życia...

20 godzin temu, elficzkowa napisał:

I kolejna wpłata na konto przystojniaka (06.02.2020):

Uxmal - stała : 10 zł

Dziękuję, już dodaję do rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

Zosia jednak nie pojechała, więc Orion cieszy się z mieszkania z dziewczyną :) - ale z przyszłym współlokatorem codziennie widują się na wybiegu i jest bezkonflitkowo, więc jest spora szansa na to, że będą zgodnie dzielić ze sobą pokój i... łóżko :) 

Orion ma też nową rolę w hotelu: robi za testera nowych pracowników i wolontariuszy w hotelu - czy nadają się do opieki nad psami :) Nie, nie gryzie. Natomiast zawał gwarantowany, bo.... Amik jak widzi obcego człowieka na swoim terenie (ale przy Rafale) to robi rozbieg w stronę obcego, jeszcze dodaje przyspieszenia przy ostatnich 3m i wygląda tak, jakby chciał Obcego staranować (albo zagryźć :D)... Zatrzymuje się na człowieku, wjeżdżając przednimi łapkami w nogi, odbija się od nóg i biegnie w swoją stronę.  :D W ten sposób przywitał też nowych 3 wolontariuszy w hotelu, we wtorek. Serca mieli w gardle, a ten maiał niezły ubaw. I to nie jest tak, że gryzie czy nawet leci z warkotem. Raczej ma chochliki w oczach "hehehe, zabawimy się!", ale spokojnie za chwilę można się z nim zapoznać bez strachu, że straci się rękę czy stopę. Z godnością przyjmie nawet głaski.

Oczywiście nadal stróżuje... ale... kiedy w biurze Obcy już jest, a Orion dopiero tam wchodzi i widzi jegomościa - zupełnie już nie reaguje, jakby miał ramiona to by nimi wzruszył, a tak to tylko omija godnie obcego i tyle ;) Gorzej jak Rafał jest w domu  (albo poza wybiegiem), a Orion biega sam po posesji i ktoś próbuje wejść... to wtedy faktycznie Orion przejmuje stery gospodarza: szczeka, warczy i lepiej nie wchodzić - poczekać aż Rafał przyjdzie i przejmie rolę witania przybyłych. Morał z tego taki: Orion MYŚLI. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Zatrzymuje się na człowieku, wjeżdżając przednimi łapkami w nogi, odbija się od nóg i biegnie w swoją stronę.  :D W ten sposób przywitał też nowych 3 wolontariuszy w hotelu, we wtorek. Serca mieli w gardle, a ten maiał niezły ubaw.

Ostrożnie, jeśli ktoś się przestraszy, Orion za bardzo polubi straszenie ludzi, a to nie ułatwi adopcji. Oczywiste, że nie atakuje ludzi, którzy już są w jakimś pomieszczeniu - w odczuciu psa, ktoś, kto wszedł pierwszy, ma prawo być w tym miejscu, pierwszym ćwiczeniem kontrolującym psią agresję wobec ludzi jest wprowadzanie psa do pomieszczenia, w którym ktoś już jest.  Orionowi bardzo, ale to naprawdę bardzo, potrzebne są ćwiczenia elementarnego posłuszeństwa. On tego potrzebuje po prostu dla równowagi psychicznej, wygląda na to, że Orion musi coś robić - i lepiej, aby człowiek wymyślał mu zajęcie, niż żeby Orion sam sobie zajęcia szukał.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2020 o 10:12, Sowa napisał:

Orionowi bardzo, ale to naprawdę bardzo, potrzebne są ćwiczenia elementarnego posłuszeństwa. On tego potrzebuje po prostu dla równowagi psychicznej, wygląda na to, że Orion musi coś robić - i lepiej, aby człowiek wymyślał mu zajęcie, niż żeby Orion sam sobie zajęcia szukał.

Masz rację i tu na razie pies pogrzebany. Na razie kto nie zadzwoni to chwali się dużym podwórkiem, a jak pytam co jest w stanie zaoferować psu to nie rozumie :( Orion jest stworzony do robienia czegoś z człowiekiem - to nie jest mój kaprys, ale on naprawdę potrzebuje tego, aby miał porządek w główce. Inaczej zaczyna kombinować. A na razie ludzie nie rozumieją tego, nawet od paru osób, które znają historię Oriona usłyszałam, że przesadzam, że temu psiakowi starczy kawałek ogrodu do stróżowania, a nie jakieś spacery i zajęcia umysłowe. No nie wiem, mnie się wydaje że to dobra droga do problemów, do tego że kogoś ugryzie, zacznie uciekać itd. - poznałam go jako psa mocno rozemocjonowanego i sfrustrowanego, i jestem w stanie uwierzyć, że w poprzednim domu zwiewał i był nieznośny, i z tego powodu wylądował na łańcuchu. Teraz ma uskuteczniane spacery z jakimiś ćwiczeniami, totalnie banalnymi, ale ćwiczeniami i bardzo dobrze to na niego działa: może biegać na wybiegu z psimi samcami, już tak nie szczeka jak nakręcony. To fajne psisko, ale nie dla kogoś, kto szuka tylko miłego towarzysza rodzinnego, ale dla kogoś, kto też da coś od siebie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Havanka napisał:

Zaglądam z nadzieją, ze pojawił się dom dla Orionka...

Lata na łańcuchu zrobiły swoje. Teraz trzeba sporo czasu i pracy, zeby Orion nauczył się właściwych zachowań. Najważniejsze, ze nauka  pomału zaczyna przynosić efekty.

Kompletnie nikt nie dzwonił :( Sprawdzam już ew. połączenia kilka razy z nadzieją, że mój telefon się zawiesił i nie slyszałam, a ktoś dzwonił. Niestety...

Na pewno efekty szkolenia byłyby szybciej, gdyby Orion był jedynym albo jednym z niewielu psów u kogoś w domu. A w hotelu, przy 24 innych psach, mimo najszczerszych nie dostanie nigdy tyle uwagi i czasu, aby pewne rzeczy wypracować dość sprawnie. :( Nieraz sobie myślę, jakim byłby psem, gdyby nie był na łańcuchu, nie był bity, ale mądrze poprowadzony... :(

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.02.2020 o 22:56, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Aleksa (10.02.2020):

b-b - stała na luty : 10 zł

Guccio -  stała : 10 zł

Istar19 - stała na luty : 5 zł

 

Dziękuję wszystkim za pamięć i wpłaty! 0heart.gif

Nie sądziłam, że tak się zasiedzi chłopak. Dzisiaj nikt do mnie nie dzwonił :( Chłopak ma ogłoszenia na Warszawę, Wrocław,  Poznań, Opole, Mińsk Mazowiecki, Katowice, Świdnik, Kraków, Bydgoszcz. 
Od anica jest jeszcze ogłoszenie na Łódź, ale teraz widzę, że wskoczyło do archiwum. Poproszę anica o odświeżenie tego ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Przeniosłam ogłoszenie z Katowic na Jastrzębie-Zdrój (jest wyróżnione), a z Krakowa na Tarnów - długo Amik się w obu miastach pokazywał i bez rezultatu. Obawiam się, że jego wygląd jest przekleństwem, bo wzbudza zainteresowanie ludzi, którzy szukają miłego psa rodzinnego, a nie psa do pracy, do jakiś użytkowych celów - oczywiście do sportu na poważnie się nie nadaje, ale jeżeli ktoś chciałby hobbystycznie, podwórkowo ćwiczyć dla siebie to obie strony powinny być zadowolone. Ja lubię takie psy jak Amik, zresztą jest bardzo podobny do mojego z wyglądu i charakteru (choć mój jest bardziej miękki), i żałuję, że nie mam możliwości adopcji Amika... :(

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Havanka napisał:

Tysia, ja też pozwoliłam sobie na zmianę. Z Opola przeniosłam na Kraków. Opole jak zaczarowane.

https://www.olx.pl/oferta/wlasciciel-pieknego-puszystego-ogona-do-adopcji-CID103-IDCc6I1.html

Dziękuję, ostatnio w Krakowie ciężko o domki, ale może akurat.
Orionek jak zaczarowany, nikt nie dzwoni, a jak dzwoni to z propozycją na łańcuch, do pilnowania domu :( Załamać się można.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...