Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dnia 3.03.2020 o 20:17, kiyoshi napisał:

o kurcze...ciekawe co to za sentyment...jesli nie za osobiste, może opowiesz?

W dzieciństwie nie lubiłam tego miasta...ale teraz jest tak dobrze tam wracać....

 

Mysle nad tymi ogłoszeniami i nie wiem, czy jednak nie jest juz dość tego Orionka na olx tymbardziej, że wyróżniasz. Chyba faktycznie tak jak z Korim...mnóstwo ogłoszeń, oglądalność jest, ale tych ludzi brak....  trzeba tylko czekać :(

Przejrzałam Twoje ogłoszenia i ja bym podobnie napisała ;) może jedynie kolejnośc bym zmieniła, bo zawsze najpierw opisuje dobre cechy psa, a dopiero po nich te słabsze strony/ wady...poza tym, lubie długie ogłoszenia, jakoś wierze, że osoba która tyle czyta zapamiętuje tego psa i nawet troche sie z nimi związuje...

Osobiste, ale nie mocno intymne ;) Jarosław to było miejsce wypadowe gdzieś dalej, bo najbliżej mam tam PKP. I tak np. jak jechałam z harcerzami w świat to dojeżdżaliśmy do Jarosławia busem, a dalej już pociągiem; z Mimi spacerowałyśmy po dworcu PKP w dniu kiedy jechała do jaguska... itd. :) Widzę dworzec PKP Jarosław i czuję dreszczyk emocji, hihi - i te czasem godziny czekania na przyjazd pociągu:) 

Jeżeli jednak będziesz miała pomysł, czas i chęci na ogłoszenie Orionka... to byłabym wdzięczna. Faktycznie nie zwróciłam aż tak uwagi na kolejności to to w wolnej chwili pozmieniam - dziękuję.

Ja też lubię długie opisy, nieraz ludzie przyznawali przy adopcji, że zwrócili na danego psa ze względu na opis... ale ludzie są też różni, żyją szybko, chcą mieć wszystko podane na tacy i to tak, żeby nie musieć się przemęczać... Może jednak opisy są za długie?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę krótkie opisy ,ale treściwe i uporządkowane. Oczywiście z emocjami.

Już dawno zbadano , że ludzie w ogłoszeniach czytają dokładnie pierwsze 5-6 zdań ,a potem albo w ogóle labo po łebkach. Zresztą macie dowód w postaci pytań , na które odpowiedzi są w ogłoszeniach.

Jak ktoś jest zainteresowany konkretnym psem to się dopytuje o jego losy .Rozmowa się toczy i czasem można wyłapać  dzięki temu ważne informacje o chętnych na psa ludziach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Osobiste, ale nie mocno intymne ;) Jarosław to było miejsce wypadowe gdzieś dalej, bo najbliżej mam tam PKP. I tak np. jak jechałam z harcerzami w świat to dojeżdżaliśmy do Jarosławia busem, a dalej już pociągiem; z Mimi spacerowałyśmy po dworcu PKP w dniu kiedy jechała do jaguska... itd. :) Widzę dworzec PKP Jarosław i czuję dreszczyk emocji, hihi - i te czasem godziny czekania na przyjazd pociągu:) 

Jeżeli jednak będziesz miała pomysł, czas i chęci na ogłoszenie Orionka... to byłabym wdzięczna. Faktycznie nie zwróciłam aż tak uwagi na kolejności to to w wolnej chwili pozmieniam - dziękuję.

Ja też lubię długie opisy, nieraz ludzie przyznawali przy adopcji, że zwrócili na danego psa ze względu na opis... ale ludzie są też różni, żyją szybko, chcą mieć wszystko podane na tacy i to tak, żeby nie musieć się przemęczać... Może jednak opisy są za długie?

 

kurcze Tysiu...to skąd pochodzisz?? jeśli moge spytać...jesteś moja "rodaczka" z tego wynika :) dworzec w Jarku pięknie teraz odnowili, ja pamiętam iinny, stary, z "orygialnym" piętrem....no...;)

 

a wracając do ogłoszeń..ostatnio miałam nieprzyjemną sytuacje i dotyczyła Kubusia naszego z przytuliska...zrobiłam mu 10 olx i ktoś napisał do mnie niemiła wiadomośc, że te ogłoszenia to spam...zgłosił tez moje konto na olx:( nadal jestem w stresie czy mi nie zablokuja,bo strace i ogłoszenia i co gorsze też wyróznienia...w każdym razie- chwile korespondowałam z tą osoba i zdałam sobie sprawe  że za dużo ogłoszeń jednak moze zniechęcać ludzi...może działac właśnie na odwrót :(

eh...ciężko zachować jakiś zdrowy umiar.

 

Co do opisów w ogłoszeniach to miałam wiele razy takie adopcje, że ktoś naparwde dokładnie przeczytał teskt ogłoszenia i to ten tekst sprawił, że wybrał "mojego" psa....ja się staram opisać w miare dokładnie sytuacje psa, to co o nim wiem, o przeszłosći itd. dlatego chyba mamy tak dobre i szybkie adopcje ze schroniska... zawsze robie dość długie ogłoszenia...zawsze sie staram wczuć w te psiaki żeby ktos je poczuł...

Gorzej z pieskami z hotelików...bo te nie zawsze czuje. 

Wiadoe każdy człowiek jest inny i co innego mu pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2020 o 00:03, Poker napisał:

Ja wolę krótkie opisy ,ale treściwe i uporządkowane. Oczywiście z emocjami.

Już dawno zbadano , że ludzie w ogłoszeniach czytają dokładnie pierwsze 5-6 zdań ,a potem albo w ogóle labo po łebkach. Zresztą macie dowód w postaci pytań , na które odpowiedzi są w ogłoszeniach.

Jak ktoś jest zainteresowany konkretnym psem to się dopytuje o jego losy .Rozmowa się toczy i czasem można wyłapać  dzięki temu ważne informacje o chętnych na psa ludziach.

Tak właśnie pomyślałam, że brakuje krótkiego opisu. Chcę dorobić takie ogłoszenie, ale już z nowymi zdjęciami. Czekam aż Rafał mi je podeśle.Masz rację, że niektórzy czytają tylko pierwsze zdania, ja czasem też zawieszę oko na tych krótszych, a nie dłuższych - dziękuję za opinię i podpowiedź.  :)

 

Dnia 5.03.2020 o 20:18, kiyoshi napisał:

kurcze Tysiu...to skąd pochodzisz?? jeśli moge spytać...jesteś moja "rodaczka" z tego wynika :) dworzec w Jarku pięknie teraz odnowili, ja pamiętam iinny, stary, z "orygialnym" piętrem....no...;)

 

a wracając do ogłoszeń..ostatnio miałam nieprzyjemną sytuacje i dotyczyła Kubusia naszego z przytuliska...zrobiłam mu 10 olx i ktoś napisał do mnie niemiła wiadomośc, że te ogłoszenia to spam...zgłosił tez moje konto na olx:( nadal jestem w stresie czy mi nie zablokuja,bo strace i ogłoszenia i co gorsze też wyróznienia...w każdym razie- chwile korespondowałam z tą osoba i zdałam sobie sprawe  że za dużo ogłoszeń jednak moze zniechęcać ludzi...może działac właśnie na odwrót :(

eh...ciężko zachować jakiś zdrowy umiar.

 

Co do opisów w ogłoszeniach to miałam wiele razy takie adopcje, że ktoś naparwde dokładnie przeczytał teskt ogłoszenia i to ten tekst sprawił, że wybrał "mojego" psa....ja się staram opisać w miare dokładnie sytuacje psa, to co o nim wiem, o przeszłosći itd. dlatego chyba mamy tak dobre i szybkie adopcje ze schroniska... zawsze robie dość długie ogłoszenia...zawsze sie staram wczuć w te psiaki żeby ktos je poczuł...

Gorzej z pieskami z hotelików...bo te nie zawsze czuje. 

Wiadoe każdy człowiek jest inny i co innego mu pasuje.

80km od Jarosławia, już Lubelszczyzna :) Ale niedaleko przebiega granica dwóch województw.

Od dawna boję się, że ktoś po złości zgłosi moje konto... Bardzo współczuję sytuacji, ludzie są straszni... zamiast najpierw napisać do Ciebie to od razu zgłosić, brrr... :( Z drugiej strony uważam, że naprawdę warto robić wszędzie ogłoszenia. No nie wiem, mam wrażenie że wtedy pies ma większe szanse na zauważenie i adopcję. Ale może się mylę. Sama już nie wiem co robić.

Masz rację, trzeba wczuć się w psiaki. Zwłaszcza w przytuliskowce. I ogłaszać na różne sposoby, bo ludzi jest multum i co człowiek to na co innego zwróci uwagę w ogłoszeniu. Na razie moją bolączką jest to, że ludzie zwracają uwagę tylko na zdjęcia i ew. tytuł. :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2020 o 22:37, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Amika (05.03.2020):

Ewa Marta - dla Oriona : 10 zł 

christo-fair - dla Aleksa : 20 zł

mari23 - Orion - stała : 20 zł

elficzkowa - stała na marzec : 10 zł

 

 

22 godziny temu, elficzkowa napisał:

I kolejna wpłata na konto Oriona/Amika:

Uxmal- stała : 10 zł

 

Dziękuję za wpłaty, za chwilę naniosę na rozliczenie.

I bardzo przepraszam, że od przyszłego tygodnia będą mniej regularne. 
Tak, jak pisałam już - mam szalony czas.

Nadal bardzo proszę kogoś o pomoc w odbieraniu telefonów. Kogoś, kto będzie dopisany jako druga osoba kontaktowa w ogłoszeniach (tak jak w przypadku Roxi - Aldrumka; czasowo przy Mimi - elik). Nie chciałam pisać publicznie, ale szykuje mi się dłuższy pobyt w szpitalu :/ Tam nie będę mieć ani głowy, ani zapewne czasu odbierać telefonów (zwłaszcza po operacji), a nie chcę, aby psiaki traciły dom tylko z tego powodu. Potrzebuję pomocy przy weryfikowaniu chętnych na Orionka tak do początku kwietnia. Później sobie poradzę. Bardzo proszę.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.03.2020 o 17:55, Tyś(ka) napisał:

 

Dziękuję za wpłaty, za chwilę naniosę na rozliczenie.

I bardzo przepraszam, że od przyszłego tygodnia będą mniej regularne. 
Tak, jak pisałam już - mam szalony czas.

Nadal bardzo proszę kogoś o pomoc w odbieraniu telefonów. Kogoś, kto będzie dopisany jako druga osoba kontaktowa w ogłoszeniach (tak jak w przypadku Roxi - Aldrumka; czasowo przy Mimi - elik). Nie chciałam pisać publicznie, ale szykuje mi się dłuższy pobyt w szpitalu :/ Tam nie będę mieć ani głowy, ani zapewne czasu odbierać telefonów (zwłaszcza po operacji), a nie chcę, aby psiaki traciły dom tylko z tego powodu. Potrzebuję pomocy przy weryfikowaniu chętnych na Orionka tak do początku kwietnia. Później sobie poradzę. Bardzo proszę.
 

Nie mam w ogóle doświadczenia w takich rozmowach ale spróbuję. Jeśli ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony zadeklaruje pomóc to byłoby lepiej, wtedy zrezygnuje. 

Rozumiem że tak przez ok miesiąc?  Może się zdarzyć że będę zajęta w pracy albo na zajęciach i nie będę mogła odebrać. 

Mam podobnego psiaka jak Amik i chyba wiem mniej więcej kogo mu potrzeba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, uxmal napisał:

Nie mam w ogóle doświadczenia w takich rozmowach ale spróbuję. Jeśli ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony zadeklaruje pomóc to byłoby lepiej, wtedy zrezygnuje. 

Rozumiem że tak przez ok miesiąc?  Może się zdarzyć że będę zajęta w pracy albo na zajęciach i nie będę mogła odebrać. 

Mam podobnego psiaka jak Amik i chyba wiem mniej więcej kogo mu potrzeba. 

Dziękuję, uxmal <3 Dla mnie to ogromna pomoc. Na razie nikt się nie zgłosił, a chciałabym od poniedziałku wpisać drugą osobę do kontaktu. Pomoc potrzebna mniej więcej na miesiąc, w poniedziałek idę jeszcze do lekarza na badania to będę wiedziała więcej: jak długo będę w szpitalu i co teraz przy koronawirusie... Ale zasiedzieć się tam nie zamierzam... ani umierać, więc pomoc na miesiąc mniej więcej jest potrzebna. Teraz się pakuję na wyjazd, ale w wolnej na pw napiszę Ci co i jak. Generalnie chodzi o wyczucie ludzi, skąd pomysł na takiego psa jak Amik, czy wiedzą co to oznacza, wybadać mniej więcej jak żyją, jak mieszkają. Tłumaczę, gdzie psiak przebywa, pytam o ew. transport. Jeżeli brzmią sensownie to wtedy umówiam się na wizytę przed/a. I niby sama mam za sobą wiele takich rozmów to nie każda rozmowa przebiega gładko i sprawnie, czasem nie idzie się porozumieć. Ale i czasem zdarza się, że ktoś dzwoni... i jakby się kogoś znało od lat, i się po prostu wie, że to TEN człowiek.

DZIĘKUJĘ raz jeszcze <3 Oczywiście poczekam do poniedziałku, aby ktoś się chciał pomóc, ale jeżeli nie - to już dziękuję :) Kamień z serca mi spadł właśnie.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, uxmal <3 Dla mnie to ogromna pomoc. Na razie nikt się nie zgłosił, a chciałabym od poniedziałku wpisać drugą osobę do kontaktu. Pomoc potrzebna mniej więcej na miesiąc, w poniedziałek idę jeszcze do lekarza na badania to będę wiedziała więcej: jak długo będę w szpitalu i co teraz przy koronawirusie... Ale zasiedzieć się tam nie zamierzam... ani umierać, więc pomoc na miesiąc mniej więcej jest potrzebna. Teraz się pakuję na wyjazd, ale w wolnej na pw napiszę Ci co i jak. Generalnie chodzi o wyczucie ludzi, skąd pomysł na takiego psa jak Amik, czy wiedzą co to oznacza, wybadać mniej więcej jak żyją, jak mieszkają. Tłumaczę, gdzie psiak przebywa, pytam o ew. transport. Jeżeli brzmią sensownie to wtedy umówiam się na wizytę przed/a. I niby sama mam za sobą wiele takich rozmów to nie każda rozmowa przebiega gładko i sprawnie, czasem nie idzie się porozumieć. Ale i czasem zdarza się, że ktoś dzwoni... i jakby się kogoś znało od lat, i się po prostu wie, że to TEN człowiek.

DZIĘKUJĘ raz jeszcze <3 Oczywiście poczekam do poniedziałku, aby ktoś się chciał pomóc, ale jeżeli nie - to już dziękuję :) Kamień z serca mi spadł właśnie.

Oki,  :) jak Ci coś jeszcze się przypomni o co pytać i co jest ważne to będę wdzięczna. 

Szpitale przyjmują nawet te zaplanowane. Mój TZ leży od niedzieli .Odwiedzin tylko nie ma. 

Link to comment
Share on other sites

Tysia, sorry, nie mam doswiadczenia w przeprowadzaniu takich rozmów, dlatego nie chciałabym brać tego na siebie. Myślę, ze Martusia i Ela poradzą sobie najlepiej ze wstępną selekcją. W zwiazku ze zmianą osoby kontaktowej, chciałabym też zmienić nr tel. osoby do kontaktu. Numerek Eli mam, tylko prosiłabym o nr Marty na pw.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.03.2020 o 23:09, uxmal napisał:

Oki,  :) jak Ci coś jeszcze się przypomni o co pytać i co jest ważne to będę wdzięczna. 

Szpitale przyjmują nawet te zaplanowane. Mój TZ leży od niedzieli .Odwiedzin tylko nie ma. 

Dziekuję uxmal... przepraszam za ciszę, mam trudny czas... :( Czy mogę poprosić Cię o numer telefonu do ogłoszeń? Za chwilkę/maksymalnie jutro postaram się skrobnąć parę słów na pw nt Oriona, zostawię Ci też swój numer.

Na razie jednak sprawa odbierania telefonów jest w zawieszeniu. Mój szpital, w którym miałam być operowana przekształcają na zakaźny, jeszcze w piątek lekarz dzwonił, że poniedziałkowa wizyta z badaniami przed jest aktualna i czy się pojawię... a wczoraj w południe zadzwonił, aby ją odwołać. :( Byłam w takim szoku, że nie powiedziałam mu nic, tylko odpowiedziałam że rozumiem, jutro będę dzwonić i prosić, aby jednak mnie przyjął nawet tylko na badania kontrolne, bo nieco walczę z czasem. Siedzę na kwarantannie pod Poznaniem od paru dni, aby się nie zarazić (jestem w grupie ryzyka) i aby nie było przeszkód do operacji, a tu nagle taka informacja... Z racji kwarantanny (i ciągłego siedzenia w domu) mam sporo czasu dla siebie, odbierać telefony na razie mogę. Zobaczymy - niemniej jednak dziękuję i odezwę się na pw :)

21 godzin temu, elficzkowa napisał:

Zamówiłam wczoraj karmę dla Oriona. Mam nadzieję, że dotrze bez problemów.

Bardzo, bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

Rafał napisał mi w piątek, aby jak najszybciej zamówić karmę, bo nie wiadomo jak sytuacja w Polsce się rozwinie, w hurtowniach sklepów brakuje obecnie karmy, więc bezpieczniej byłoby ją zamówić, mimo że Orion jeszcze coś tam ma. Napisałam do elficzkowa, a Ta Wspaniała Osoba zrobiła zamówienie natychmiast, DZIĘKUJĘ. Też mam nadzieję, że przyjdzie bez problemu, dość zmartwień...

5 godzin temu, Havanka napisał:

Tysia, sorry, nie mam doswiadczenia w przeprowadzaniu takich rozmów, dlatego nie chciałabym brać tego na siebie. Myślę, ze Martusia i Ela poradzą sobie najlepiej ze wstępną selekcją. W zwiazku ze zmianą osoby kontaktowej, chciałabym też zmienić nr tel. osoby do kontaktu. Numerek Eli mam, tylko prosiłabym o nr Marty na pw.

Dziękuję za pomoc w ogłaszaniu <3 Wiem, że każdy z nas pomaga jak może.
Jak tylko dostanę od uxmal numer to Ci przekażę, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elficzkowa napisał:

Tyś(ka), dużo sił i zdrowia dla Ciebie . Oby to wszystko szybko wróciło do normy. 

Dziękuję, oby... od paru dni uprawiam czarnowidztwo jakoś.

Adopcji nie ma :( Ludzie nawet zrezygnowali z przytuliskowych szczeniaków. Niech ta zła passa minie.

Link to comment
Share on other sites

Taka oto dostałam dzisiaj wiadomość odnośnie zamówionej karmy dla Oriona :)

Witam, witam!

Twoje zamówienie jest w trakcie kompletowania.

Zosia właśnie przyniosła mi listę Twoich zakupów. Świetny wybór! Widzę, że dbasz o swojego pupila. Szykuję wszystkie zamówione przez Ciebie artykuły. Skończę moją ulubioną kolbę z ziarnami i zabiorę się za pakowanie. Powiadomię Cię, jak tylko wyślę paczkę. Postaram się jak najszybciej wszystko załatwić. Ostatnio mamy tyle zamówień, że nie ma najmniejszej szansy na odrobinę lenistwa.

Magazynier
Adam Szczur

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elficzkowa napisał:

Taka oto dostałam dzisiaj wiadomość odnośnie zamówionej karmy dla Oriona :)

Witam, witam!

Twoje zamówienie jest w trakcie kompletowania.

Zosia właśnie przyniosła mi listę Twoich zakupów. Świetny wybór! Widzę, że dbasz o swojego pupila. Szykuję wszystkie zamówione przez Ciebie artykuły. Skończę moją ulubioną kolbę z ziarnami i zabiorę się za pakowanie. Powiadomię Cię, jak tylko wyślę paczkę. Postaram się jak najszybciej wszystko załatwić. Ostatnio mamy tyle zamówień, że nie ma najmniejszej szansy na odrobinę lenistwa.

Magazynier
Adam Szczur

 

Ja na moje 3 zamówienia otrzymałam zawiadomienie, że na razie nie ma karmy, ale będzie  :)  

Gdzie zamawiasz karmę, że dostajesz takie bajkowe informacje o braku towaru  :) ?        

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Ja na moje 3 zamówienia otrzymałam zawiadomienie, że na razie nie ma karmy, ale będzie  :)  

Gdzie zamawiasz karmę, że dostajesz takie bajkowe informacje o braku towaru  :) ?        

Karmę zamówiłam w naszezoo. Mam nadzieje, że szybko dotrze do Oriona.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.03.2020 o 22:30, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Aleksa (09.03.2020)

Istar19 - stała na marzec: 5 zł

Filipki - stała na marzec:20 zł

 

 

Z całego zamieszania przeoczyłam ten post, PRZEPRASZAM. hailm.gif
Już nadrobiłam i zaktualizowałam rozliczenie, bardzo dziękuję za wszystkie stałe.
 

16 godzin temu, elficzkowa napisał:

Taka oto dostałam dzisiaj wiadomość odnośnie zamówionej karmy dla Oriona :)

Witam, witam!

Twoje zamówienie jest w trakcie kompletowania.

Zosia właśnie przyniosła mi listę Twoich zakupów. Świetny wybór! Widzę, że dbasz o swojego pupila. Szykuję wszystkie zamówione przez Ciebie artykuły. Skończę moją ulubioną kolbę z ziarnami i zabiorę się za pakowanie. Powiadomię Cię, jak tylko wyślę paczkę. Postaram się jak najszybciej wszystko załatwić. Ostatnio mamy tyle zamówień, że nie ma najmniejszej szansy na odrobinę lenistwa.

Magazynier
Adam Szczur

 

Jaki pomysłowy e-mail ;)
Dziękuję za informację, mam nadzieję że szybko sklepy uzupełnią magazyny, choć wiem, że kurierzy mniej chętnie teraz jeżdżą.

Dnia 15.03.2020 o 23:46, elik napisał:

Śliczne, kochane piesio  <3>

Jestem w nim zakochana flircik.gif Cudowne psisko z niego, mimo trudności cieszę się, że jest na wolności.

Podmieniłam ogłoszeniom zdjęcia główne, z Wrocławia jedno ogłoszenie przeniosłam na Legnicę; z Gliwic - na Rudą Śląską, a z Jarosławia - do Ustrzyk Dolnych. I ledwo to zrobiłam i miałam telefon z Ustrzyk. Pan mieszka z żoną w domu z dużym ogrodem, ma odchowane dorosłe dzieci, w domu nie ma zwierząt. Pan szukał aktywnego, młodego i radosnego psiaka, opis psiaka mu przypasował. Mówiłam o problemach, nie zraził się. Jest w stanie podjechać kawałek po psiaka (Jarosław/Tomaszów/Janów), ale odezwię się jak trochę z koronawirusem się uspokoi. Nic więcej nie wiem o ew. przyszłym domku, ale pojawiła się malutka nadzieja dla Amika. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...