Jump to content
Dogomania

KOLIA-SMUTNA I ZREZYGNOWANA SUNIA Z RADYS....POMÓŻMY JEJ UWIERZYĆ!!!-0D 19.03.19 W DS. W RADOMIU.


Bogusik

Recommended Posts

10 minut temu, b-b napisał:

No to teraz trzymajmy kciuki aby się psiaki dogadały:)

Bogusiu a Pani wie jak najlepiej je zapoznać?

Najlepiej jak zapoznanie odbywa się na zewnątrz, ale to raczej nie wchodzi w rachubę.Zapewne p.Konrad wniesie transporterek z Kolii na górę do mieszkania aby nie ryzykować ucieczką....Masz Bogduniu jakieś rady,jak najlepiej to zrobić? Inaczej jest jak Piotrek sam wiezie,a inaczej jak obcy człowiek

Link to comment
Share on other sites

Bogusiu nie jestem pewna gdzie mieszkają Państwo. Domek? Blok?

Gdyby dom z dobrze ogrodzonym ogrodem to ułatwiłoby wszystko. Jeśli blok to wiadomo ,że trzeba uważać na małą aby wystraszona gdzieś nie uciekła. Boję się tylko ,żeby po  wprowadzona - wniesiona do domu bez zapoznania poza nim - chłopak, który tam jest nie poczuł się panem na swoim i nie ruszył na Kolinkę a ta w obronie... No i będą już od początku stosunki napięte.

Może Tyśla by coś doradziła?:)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Bogusik napisał:

Najlepiej jak zapoznanie odbywa się na zewnątrz, ale to raczej nie wchodzi w rachubę.Zapewne p.Konrad wniesie transporterek z Kolii na górę do mieszkania aby nie ryzykować ucieczką....Masz Bogduniu jakieś rady,jak najlepiej to zrobić? Inaczej jest jak Piotrek sam wiezie,a inaczej jak obcy człowiek

najlpeiej na zewnatzr, ale jak sie nie da to pewnie trzeba chociaz  wnieść transporter z Kolą , jak drugi pies będzie na intensywnym spacerze/ i jak zmęczony i zadowolony po spacerze wróci do domu - to Kola już tam będzie, i juz sie rozejrzy

ale do tego są potrzebne dwie osoby - jedna wnosi Kolę/ i  z nia jest;  a inna -idzie na spacer z drugim psem - najlepiej ta osoba, która więcej zajmuje się psem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Bogusik napisał:

Najlepiej jak zapoznanie odbywa się na zewnątrz, ale to raczej nie wchodzi w rachubę.Zapewne p.Konrad wniesie transporterek z Kolii na górę do mieszkania aby nie ryzykować ucieczką....Masz Bogduniu jakieś rady,jak najlepiej to zrobić? Inaczej jest jak Piotrek sam wiezie,a inaczej jak obcy człowiek

Najlepiej doradzi nasza forumowa Sowa..

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Najlepiej doradzi nasza forumowa Sowa..

na pewno -może zajrzy tutaj i napisze więcej

ale zawsze zasadą jest że w takiej sytuacji pierwszy wchodzi obcy pies, do mieszkania czy samochodu,

i drugi wychodzi obcy pies z mieszkania czy samochodu

a najlepiej zapoznać na zewnątrz,

a Jeszce lepiej umówić się z kimś kto się zna dobrym /trenerem z ich miasta/ żeby pomógł przy zapoznaniu, jesli oni nie maja doświadczenia

takie pierwsze zapoznanie jest bardzo ważne

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kiyoshi napisał:

A moze pies rezydent bylby na spacerze w momencie przyjazdu suni? Pan by ja wniosl do domu, napila by sie cos itd i Pani wyszlaby z nia na zewnatrz- doszla do psa rezydenta i razem troche by pochodzili

świetny pomysł, o ile ona chętnie z nimi pochodzi ( bo zrozumiałam z postów, ze Kola to taka trochę uciekinierka)

 

dwa psy w domu to fajny pomysł - ale ten początek jest bardzo ważny

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję dziewczyny za rady :) Kolia nie ma zapędów uciekinierskich ale będzie na pewno zestreowana i jazdą i nową sytuacją.W takich przypadkach najważniejsze jest bezpieczeństwo,czyli wniesienie kontenerka do mieszkania.Porozmawiam z p.Anią.

Link to comment
Share on other sites

Kolia na dzień dzisiejszy jedzie do mieszkania w bloku.W planach bliskich jest przeprowadzka do domku jednorodzinnego.Z rozmowy wynika,że rezydent jest bardzo przyjazny do zwierząt i ludzi ale to może być różnie.Ja bym osobiście też proponowała zapoznanie przed blokiem,spacer z dwoma psami po trawce,dwoje ludzi i powrót razem do domu.To jest najbezpieczniejsze zapoznanie na neutralnym terenie.Miałam tymczasiki i tak zawsze wprowadzałam obcego psa do domu i było okey.Może TZ pani pomoże?To by było najlepsze rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Trzymam mocno kciuki za udane pierwsze zapoznanie się z rezydentem i szybką aklimatyzację Kolii. No racja nerwowka będzie. Ja też mieszkam w bloku i mój rezydent Hektor wszedł do mieszkania jako drugi ;) tylko tu była trochę inna sytuacja, bo moje gałgany zapoznawaly się jeszcze w schronisku, na spacerach, piknikach i razem przyjechały. Ale nerwy i tak były. Bo wiadomo co dom to dom. A teraz śpią razem na legowisko, to drugie często jest puste :) 

Kolia ma dziś trudny dzień/wieczór, trochę stresu, wrażeń... ale będzie mogła w końcu poznać Swój Dom :)) powodzenia psino!

Kolia taka szczęśliwa biega, bawi się :) Pogoda widać fajna i korzysta przed podróżą: )

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Ainana napisał:

Trzymam mocno kciuki za udane pierwsze zapoznanie się z rezydentem i szybką aklimatyzację Kolii. No racja nerwowka będzie. Ja też mieszkam w bloku i mój rezydent Hektor wszedł do mieszkania jako drugi ;) tylko tu była trochę inna sytuacja, bo moje gałgany zapoznawaly się jeszcze w schronisku, na spacerach, piknikach i razem przyjechały. Ale nerwy i tak były. Bo wiadomo co dom to dom. A teraz śpią razem na legowisko, to drugie często jest puste :) 

Kolia ma dziś trudny dzień/wieczór, trochę stresu, wrażeń... ale będzie mogła w końcu poznać Swój Dom :)) powodzenia psino!

Kolia taka szczęśliwa biega, bawi się :) Pogoda widać fajna i korzysta przed podróżą: )

 

33 minuty temu, b-b napisał:

Trzymam mocno kciuki aby psiaki bez problemu się dogadały!!

Trudny dzień dla nas wszystkich,a Kolinki przede wszystkim.Jestem dobrej myśli bo rozmawiałam długo z p.Anią i to bardzo świadoma i znająca cały proces wprowadzania psa do rodziny.O tyle dobrze,że rezydent jest bardzo tolerancyjny i jak była u nich koleżanka ze swoją sunią,to przywitał ją z wielką radością.Dziękuję dziewczyny za kciuki! :)

Link to comment
Share on other sites

O! Nasza cudna Kolia ma pod brzusiem ogonek.Mam nadzieję,że Radysy już zapomniała i nie myśli o tym,że wraca tam skąd przyjechała.

A to zdjęcie rozwaliło mnie,jak ona patrzy biedna.

54436291_2232355710360552_7648683558369755136_n.jpg.53b1e92f5299837b0dcc7a39f36705d2.jpg

Kolia jest porządnie zabezpieczona,kontenerek super.Teraz tylko trzeba trzymać za bezpieczną jazdę i oczekiwać wiadomości od p.Konrada i ze swojego domku.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Anula napisał:

O! Nasza cudna Kolia ma pod brzusiem ogonek.

A to zdjęcie rozwaliło mnie,jak ona patrzy biedna.

54436291_2232355710360552_7648683558369755136_n.jpg.53b1e92f5299837b0dcc7a39f36705d2.jpg

.

Tak samo Anulko pomyślałam.

Biedula zaniepokojona .Gdyby wiedziała ,że jedzie do swojego domku...że to już daj Boże ostatnia taka jej podroż w nieznane.

Kolinko samych już teraz radosnych dni. Bądź szczęśliwa ze swoją Rodziną i nowym towarzyszem zabaw. Pokochajcie się z braciszkiem na zabój. a Twoja nowa Rodzinka niech dba o ciebie jak najlepiej potrafi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja trzymam za pierwsze chwile, i w ogóle. :)

Dziewczyny (Patmol i kiyoshi) dobrze podpowiedziały. Dobrze by było, aby rezydent był na spacerze, kiedy pojawi się Kolia w domku. Optymalnie byłoby spotkać ich na spacerze (piesek powinien już być trochę "zmęczony") i potem powolutku iść razem w jedną stronę i dotrzeć do mieszkania. Nie zawsze to jest możliwe, więc ta pierwsza opcja nie jest kiepska - na pewno lepsza niż scenariusz, że Kolia w mieszkaniu wychodzi z transporterka w obecności rezydenta. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...