Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Butki dzisiaj doszły - od ali123 i od kejciu:) od kejciu Czesia dostała też ciasteczka psie:) 

Także na razie butków Czesia ma zapas, oby starczyły na jak najdłużej. Kołnierz jutro muszę założyć ten nowo kupiony w necie, bo poprzedni już nie daje rady... cwaniara ociera się nim o kraty i w ten sposób go rozpina i niszczy. Chodzi wzdłuż kraty w te i we wte szurając kołnierzem niemiłosierne... Obróżki też mi się już kończą w jej rozmiarze, chyba jej zamontuję kołnierz na bandażu.

 

Koszty szczepienia Czesi to 25 zł wścieklizna, 28 wirusówki oraz chip 50 zł i dojazd weta 3,50 zł (25 zł na 7 psów):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/64245bc55e9b1611

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Sowa napisał:

Nie znam się na prawach rządzących facebookiem. Czy nowe wydarzenie, proponowane przez Patmol, może zwiększyć szanse Czesi na DT lub inna jakąkolwiek pomoc?

 

Nie ma chyba sensu dublować wydarzeń,  tym bardziej, ze ala 123 nie jest przekonana do tego pomysłu.  504790d595685cacc6401fa32881a792.gif Trudno przecież powiedzieć czy to coś na pewno pomoże -nikt tego nie wie.  Trzeba by tylko ruszyć to istniejące wydarzenie - może  by koleżanka, która je założyła, uaktualniła informacje, bo bez zalogowania na FB nie widać dyskusji i aktualnych postów, tylko samą informację o karze za nieudzielenie pomocy rannemu zwierzakowi. Przede wszystkim trzeba by wyrzucic te informacje o karaniu kierowców, bo zbędne, a wrzucić prośbę o DT i opis DT.

Wczoraj   wchodziłam na link wydarzenia z telefonu/ bez logowania na FB i żadne informacje aktualne/posty  o Czesi nie były widoczne. Tylko sama informacja o karze dla kierowcy.

Poza tym jak sie ma założone wydarzenie na FB, to przychodzi z FB taki wykres na maila na które posty i  ile osób zareagowało, i pod to sie pisze kolejne posty -jeśli chce się ruchu na wydarzeniu.  Pewnie koleżanka tez dostaje i widzi, jakie jest zainteresowanie wydarzeniem czy postami. Warto z tego korzystać.

Poza tym , tak zupełnie  z boku tematu, to trzeba pamiętać, bo wielu osób o tym nie wie/ nie pamięta/ nie chce wiedzieć, że jak pies wybiegnie pod samochodów na ulicę, i kierowca uderzy w psa - to kierowca może dochodzić odszkodowania np za uszkodzenie samochodu od osoby odpowiedzialnej za psa.  Nie dotyczy to Czesi, ale dotyczy wielu osób niestety puszczających luzem swoje psy w miejscach całkiem nieodpowiednich.

Link to comment
Share on other sites

Alu123, przekonaj koleżankę do uaktualnienia tego wydarzenia, przecież niejeden chory pies, wymagający indywidualnej opieki, trafił do DT, a nawet do BDT.  Pieniędzy, jak pisałaś, starczy na październikowe opłaty hoteliku - i co dalej? Co w razie konieczności kolejnej operacji? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Widzialam wydarzenie Czesi na FB i faktycznie nie dzieje sie tam zbyt duzo od sierpnia. Ale wydarzenie jest , 69 osob bierze w nim udzial 111 osob jest zainteresowanych, tytul przyciagajacy uwage. Raczej nie ma sensu zakladanie nastepnego i tak jak pisze Patmol nalezaloby rozkrecic to istniejace. Ala123 pisze, ze nie zbyt dobrze radzi sobie z FB, organizatorem wydarzenia jest jej kolezanka , ktora rowniez prowadzi inne wydarzenia i z informacjami jest roznie. 

Widzialam wydarzenia na FB prowadzone przez dwoch organizatorow. Pomyslalam sobie teraz o ile to jest mozliwe do wykonania i gdyby Patmol sie zgodzila i kolezanka Ali123, zrobic  polaczenie sil dla dobra Czesi i dopisac  Patmol jako drugiego organizatora. Z tego co wiem posty moze dodawac kazdy ale tylko te dodane przez organizatorow sa sygnalizowane u uczestnikow w powiadomieniach. To jest wazne poniewaz gdy ludzie nie dostaja powiadomien  zapominaja o wydarzeniu i nie zagladaja.

Ostatni post jest z 14 listopada i jest to informacja o Czesi ,ze przebywa nadal w hoteliku i prosba o pomoc w potryciu kosztow. Mysle, ze warto zrobic post i napisac jakie sa rokowania ( gdy wet sie wypowie) dotyczace lapki. Napisac jak bardzo Czesia potrzebuje opieki domowej , chociac DT czyli to co tu Panie pisalyscie na watku.Jaki typ domku.  Moze dzieki rehabilitacji udaloby sie uratowac lapine przed amputacja. Sowa pisala ,ze zna milosnikow malinoisow, warto takich ludzi zaprosic na wydarzenie, przeciez Czesia to sliczna madra malinka , moze ktos ja pokocha i bedzie mogl jej pomoc. Ale najwazniejsze jest zaangazowanie organizatora i podawanie informacji na biezaco czyli tez prowokowanie dyskusji. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czesia waży 20kg. Koleżanka robi co może, aby na bieżąco uzupełniać wydarzenia, ale ona prowadzi kilka wydarzeń jednocześnie, pod opieką mamy 16 psów, kotów nie liczę, nie wiadomo w co ręce włożyć.

Od kilku dni biegamy po wsi usiłując złapać kolejną psinę, dzisiaj się udało: sunia waży 3,5kg . Nie ma dnia, żeby ktoś nie dzwonił ze zgłoszeniem w spr zwierząt.

Mnie Czesia bardzo leży na sercu, znalazłam ją i robię co mogę, aby jej pomóc. Na więcej brakuje mi czasu. Żyję w jakimś matrixie, zamotałam się w tym wszystkim i zaczynam się gubić. Możecie mnie oceniać jak chcecie, ale na niektóre rzeczy nie mam wpływu.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, ala123 napisał:

Czesia waży 20kg. Koleżanka robi co może, aby na bieżąco uzupełniać wydarzenia, ale ona prowadzi kilka wydarzeń jednocześnie, pod opieką mamy 16 psów, kotów nie liczę, nie wiadomo w co ręce włożyć.

Od kilku dni biegamy po wsi usiłując złapać kolejną psinę, dzisiaj się udało: sunia waży 3,5kg . Nie ma dnia, żeby ktoś nie dzwonił ze zgłoszeniem w spr zwierząt.

Mnie Czesia bardzo leży na sercu, znalazłam ją i robię co mogę, aby jej pomóc. Na więcej brakuje mi czasu. Żyję w jakimś matrixie, zamotałam się w tym wszystkim i zaczynam się gubić. Możecie mnie oceniać jak chcecie, ale na niektóre rzeczy nie mam wpływu.

Nikt cie nie ocenia przecież, każdy pomaga jak umie. Ja w tej chwili mam koty do wydania, ale koty siedza u mnie, więc spokojnie mogę robić zdjęcia i ogłaszać, nie ma paniki.  I raczej wydarzenia robić na koty nie będę, bo lepsze są ogłoszenia. Teraz ogłaszam fajnego, uroczego, czarnego kota. Mieszka z psami, może  ktoś chce psio-lubnego czarnego kota? Kot wyjatkowo uroczy, więc tylko do naprawdę wyjątkowego domu, chętnie do domu, w ktorym juz jest zadbany kot,

Pracuję przed komputerem,  i robię sobie co jakiś czas przerwę, bo mam takie rzeczy do pomyślenia raczej, wiec ewentualnie mogę pilnować wydarzenia, to znaczy codziennie wejśc i coś napisać, pozapraszać. Ale to tylko taka luźna propozycja, nie czuj się zobowiązana.  I tak powinnam raczej klepać ogłoszenia tym swoim kotom w wolnej chwili.  Po prostu prowadzenie wydarzenia przyjemniejsze jest niż klepanie ogłoszeń, a Czesława cudna, i w moim typie psa, wiec miałam taki pomysł tylko.  (to znaczy mnie najbardziej na świecie podobają sie łajki zachodniosyberyjskie, ale ze nie planuje polować , no i czasy teraz takie,  jakie są, no to rasowa łajka, czy nawet łajka mocno w typie -no to niestety nie pies dla mnie; )

 

tutaj wpisałam https://www.facebook.com/elbert.kot/ 

post z prośbą o DT i udostępniłam wydarzenie Czesławy, Elbert jest trochę zaniedbany, (kiedyś go zrobiłam dla eksperymentu) ale ma prawie 1000 lubiących/obserwujących - zawsze jest szansa, że ta właściwa osoba zobaczy

mogę codziennie coś o Czesi napisać na Elbercie, będzie sie tym ludziom wyświetlać, a mnie informacja które posty lepsze -może akurat

 

Link to comment
Share on other sites

Co do wieku Czesi -  siwizna na pyszczku typowa dla dorosłego belga, Czesia jeszcze nie siwieje na paluchach, więc chyba nie starsza niż 4-5 lat.. Ona już rodziła i raczej niejeden raz, sądząc po sutkach.

Alu, niech tylko Twoja znajoma zaakceptuje czyjąś pomoc na wydarzeniu - przecież wiemy, ile Ci Czesia, i nie tylko ona,  zawdzięcza.

Moja pomoc  ograniczy się nadal do nieustającej żebraniny wśród wszystkich znajomych na rzecz Czesi; poproszono mnie ostatnio o pomoc przy "udomowieniu" miksa belga z azylu  - zgodziłam się pod warunkiem wpłaty na rzecz Czesi. To kwestia najbliższego tygodnia - czy mam podać konto Twoje czy Murki?

Kitkat też tu pytała, czy potrzebna pomoc finansowa, podaj Jej konto Twoje lub Murki, każdy grosz się liczy, pomagających trzeba chwytać mocniej niż diabeł dusze... I  trzymać, zanim zdążą się rozmyślić:-)

 

Link to comment
Share on other sites

A ja ostatnio widziałam w lesie malinosa przy jeźdźcach, to znaczy dwa konie  z ludźmi i pies luzem. Piękny. Kiedyś z końmi częściej biegały owczarki niemieckie, teraz wszędzie widać coraz więcej malinosów.   Z jednej strony fajnie, bo to piękne psy,  ale z drugiej  znowu sie zacznie pseudo i takich suk jak Czesia w potrzebie, po porodach  będzie pewnie coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

Ala123 nikt Cie nie ocenia tylko wszystkim zalezy na znalezieniu domu dla Czesi, ktora bardzo go potrzebuje i stad ta dyskusja.:)

36 minut temu, Patmol napisał:

 

Pracuję przed komputerem,  i robię sobie co jakiś czas przerwę, bo mam takie rzeczy do pomyślenia raczej, wiec ewentualnie mogę pilnować wydarzenia

 

Bardzo ladnie napisalas na wydarzeniu o pilnej potzrebie domu dla Czesi. Udostepnilam wydarzenie i skopiowalam ten wpis. Super, ze mozesz pilnowac wydarzenia:) jest to szansa dla Czesi.  Jednak to co napisalas jest widoczne ale ja jako osoba bioraca udzial nie dostalam powiadomienia , czyli nikt nie dostal a nie kazdy sam z siebie tam wejdzie. Wiec zapytam czy jest mozliwe ,zebys byla drugim organizatorem wydarzenia, czy moglabys sie na to zgodzic? :) Wtedy kazdy uczestnik bylby powiadomiony o tym ,ze napisalas nowy post.  A jezeli sie na to zgodzisz ( to taka prosba i nadzieja moja :)) to czy Ala123 moglabys zapytac kolezanki czy to mozliwe? Moze to bylby dobry pomysl.

Link to comment
Share on other sites

Ja juz napisałam, że ja się oczywiscie zgadzam.

Ale nie chciałabym żadnej presji czy nacisków w tej sprawie wywierać na ala123, bo to ona jest decyzyjna.

A na pewno są ważniejsze rzeczy  niż wydarzenia na FB.Ja osobiście nie lubię FB i nie mam swojej strony takiej typowej, ale FB jesdnak jest doskonałe do informowania szybko i sprawnie i masowo.

 a jednocześnie mogę wrzucać posty na Elberta Kota, bo to mój profil/ społeczność - wprawdzie z założenia koci, do kocich ogłoszeń zrobiony , ale przez polubienia/obserwowania dociera też do innych ludzi /pokazuje im się w aktualnościach., jeśli Elberta polubili lub kliknęli obserwuj - a tych osób co kliknęli trochę jest

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Patmol napisał:

Ja juz napisałam, że ja się oczywiscie zgadzam.

Ale nie chciałabym żadnej presji czy nacisków w tej sprawie wywierać na ala123, bo to ona jest decyzyjna.

A na pewno są ważniejsze rzeczy  niż wydarzenia na FB.Ja osobiście nie lubię FB i nie mam swojej strony takiej typowej, ale FB jesdnak jest doskonałe do informowania szybko i sprawnie i masowo.

 a jednocześnie mogę wrzucać posty na Elberta Kota, bo to mój profil/ społeczność - wprawdzie z założenia koci, do kocich ogłoszeń zrobiony , ale przez polubienia/obserwowania dociera też do innych ludzi /pokazuje im się w aktualnościach., jeśli Elberta polubili lub kliknęli obserwuj - a tych osób co kliknęli trochę jest

 

Oczywiscie, ze sa wazniejsze rzeczy niz wydarzenia na FB :) ale duzo ludzi siedzi na FB . Im wiecej Czesi bedzie w internecie tym wieksza szansa, ze potencjalny domek wypatrzy Czeslawe.Dzieki ,ze sie na to zgodzilas :)

Ala123 czy jest taka mozliwosc ?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elik napisał:

A co ogłasza, bo nie sunię, jeli nie prowadzi do wątku? :)

Jest zdjęcie suni, numer  telefonu  do kontaktu, i krótki opis sprawy -  to taki rodzaj ogłoszenia krótkiego;  Nie zależy mi na promowaniu wątku czy dogomanii, ale na znalezieniu domu dla Czesławy.

Wpisałam tez sobie te informacje w podpis na miau, raczej tam ludzie maja koty,  ale lepiej za duzo ogłaszac niz za mało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...