Jump to content
Dogomania

Agresor Tofik w DT u Kasi.


Recommended Posts

Dziękuję,że jesteście u Toffisia :) wszystkie rady są bardzo cenne :)

jaguska dzięki serdeczne za wpłaty ! Nawet nie wiesz jak się cieszymy :)

Toffiś w hoteliku w stosunku do ludzi jest ok,do psiaków trochę powarkuje,ważne ,że nie gryzie.

Telefony są codziennie o yorkusia,wytłumaczyć trudno,że do yorka to mu bardzo daleko.Dla potwierdzenia,że przecież w ogłoszeniu widzą co chcą na zdjęciach,przysyłają je w sms ;) Musi zadzwonić w końcu ten ktoś :)

Basiu to nie plaskaty.Cudny,powinien szybko znależć domek :)

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Bardzo ładny terierowaty... bliżej mu do grupy terierów niż do plaskatych... trochę jak norfolk/border  terier wymieszany z jakimś kundelkiem. Ja szłabym w tą stronę. Jak będzie więcej informacji, mogę dodać go na grupę terierową.

Dowiem się wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2018 o 10:23, Figunia napisał:

Cieszę się z Malinkowego szczęścia, 

A dla Toffisia glaski i życzenia, by też znalazł juz Swoja bezpieczna przystan.

Niestety dzisiaj stało się coś bardzo złego . Malinka zagryzła świnkę morską.

Paulinka strasznie rozpacza:( Państwo tłumaczą Jej ,że to ich wina  bo nadto zaufali  Malince.Malinka nie jest winna.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Niestety dzisiaj stało się coś bardzo złego . Malinka zagryzła świnkę morską.

Paulinka strasznie rozpacza:( Państwo tłumaczą Jej ,że to ich wina  bo nadto zaufali  Malince.Malinka nie jest winna.

 

No,oczywiście,że Malinka nie jest winna bo to tylko zwierzę i zadziałał instynkt łowiecki,winni są właściciele świnki,nazwałabym to nieznajomością tematu.Szkoda bardzo świnki ale jest to o jedno doświadczenie więcej dla właścicieli.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2018 o 16:44, Anula napisał:

Kupiłam i wysłałam do Anety psi gwizdek dla Toffika.Być może odrobinę słyszy i będzie mógł reagować na ten dźwięk a tym samym można będzie się z nim w ten sposób kontaktować.Trzeba spróbować.

Trixie - Gwizdek ultradźwiękowy cichy. Uwaga wydaję dźwięk 18dB.


Wykonany z metalu gwizdek dla psa ultradźwiękowy, tzw. cichy. 
Psy są w stanie słyszeć dźwięki z zakresu niesłyszalnego dla człowieka. 

Gwizdek ten wydaje dźwięk, który jest bardzo dobrze słyszalny przez psa, natomiast na tyle cichy, że nie przeszkadza ludziom. Na końcu gwizdka znajduję się pokrętło którym można zmniejszyć lub zwiększyć głośność. 

Pozwala na szkolenie psa w terenie bez zbędnego hałasu. Głos ludzki zmienia się pod wpływem emocji, np. zdenerwowania, natomiast dzięki temu gwizdkowi pies otrzymuje jednoznaczny sygnał. Model ten umożliwia indywidualne ustawienie wysokości wydawanego dźwięku.

  •  

Przesyłka u mnie. Bardzo dziękuję. Ile mam zwrócić?

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Anecik napisał:

Przesyłka u mnie. Bardzo dziękuję. Ile mam zwrócić?

Aneciu nie trzeba zwracać.Gwizdek był kupiony z myślą o Toffiku jak nie przyda się to może posłuży w szkoleniu innym psiaczkom.

Jednak warto spróbować aby ułatwić kontakt z Toffikiem.

Ja ten gwizdek używam np.na łące jak pies biega wolno,nie wydzieram się i zdaje egzamin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Niestety dzisiaj stało się coś bardzo złego . Malinka zagryzła świnkę morską.

Paulinka strasznie rozpacza:( Państwo tłumaczą Jej ,że to ich wina  bo nadto zaufali  Malince.Malinka nie jest winna.

 

:(

Teraz pytanie czy potrafią Malince wybaczyć. ..zwłaszcza dziecko...

szkoda świneczki bardzo...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

No,oczywiście,że Malinka nie jest winna bo to tylko zwierzę i zadziałał instynkt łowiecki,winni są właściciele świnki,nazwałabym to nieznajomością tematu.Szkoda bardzo świnki ale jest to o jedno doświadczenie więcej dla właścicieli.

 

Jak byłam na wizycie to tłumaczyłam i prosiłam żeby świnkę przenieść w inne miejsce. Przestrzegałam ,że pies może zrobić krzywdę i nie będzie temu winien.Niestety Państwo uznali,że skoro przez tydzień nie było zainteresowania świnką to nic się nie stanie. 

Dzisiaj zostały na 4 godziny same. Świnka była w klatce, jak ją Malnka wyciągnęła nie wiadomo. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Figunia napisał:

:(

Teraz pytanie czy potrafią Malince wybaczyć. ..zwłaszcza dziecko...

szkoda świneczki bardzo...

Państwo wiedzą.że to ich wina i nie winią Malinki. Tłumaczą Córeczce ,że Malinka nie zawiniła ale na razie dziewczynka jest załamana i j zła na Malinkę.

Link to comment
Share on other sites

Ja ma od dziesięciu lat królika , który ma otwartą klatkę i wychodzi z niej kiedy zechce.  Pilnuję psów żeby nie weszły do pokoju , w ktorym królisia biega.Pączek zawsze  je przeganiał  jak tylko chciały się zbliżyć do rewiru królika.  Śmiałam się ,że królik miał swojego ochraniarza. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

I znowu ludzie wykazali się nieodpowiedzialnością... :( Szkoda świnki i boga ducha winnej Malwinki.

Państwo nie chcą oddać Malinki, pokochali ją.Rozumieją co się stało. Mam nadzieję,że Córeczka też się do nej na nowo przekona.

Link to comment
Share on other sites

Po rozmowie z Anecik wiadomo już ,że szukamy doświadczonego domu bez zwierząt,dzieci.Jakiekolwiek rękoczyny niestety mu się nie podobają,tyle,że ostrzega warcząc,żeby dać mu spokój.Jeden miesiąc w hoteliku damy radę opłacić,kolejne będzie ciężko.

Przydałby się doświadczony dt ,tylko  gdzie znaleźć taki bez psów? Ludzie dzwonią dalej pytając o yorka.

Starała się o Toffisia dziewczyna z Andrychowa,która mieszka i studiuje na Śląsku,niestety często jeździ do rodziców a tam nie dość ,że dwa psy,to jeden agresor.Niepewny ten dom bardzo,pies potrzebuje stabilnego domu.

Link to comment
Share on other sites

dostałam zapytanie z olx: [...] Witam. Czy slodziak Tofik ma sierść czy włosy?! Mam silną alergię na siersc dlatego pytam.
Pozdrawiam [...]

Nie chce się za bardzo wymądrzać, ale odpisałabym, że alergii nie ma na włosy czy sierść lecz na roztocza na włosach lub sierści.

Ponadto chcielibyśmy uniknąć powrotu Toffisia do hoteliku jeśli okazałoby się że jego alergeny wpływają na zdrowie tej Pani/Pana.

co o tym myślicie?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.09.2018 o 09:16, uxmal napisał:

dostałam zapytanie z olx: [...] Witam. Czy slodziak Tofik ma sierść czy włosy?! Mam silną alergię na siersc dlatego pytam.
Pozdrawiam [...]

Nie chce się za bardzo wymądrzać, ale odpisałabym, że alergii nie ma na włosy czy sierść lecz na roztocza na włosach lub sierści.

Ponadto chcielibyśmy uniknąć powrotu Toffisia do hoteliku jeśli okazałoby się że jego alergeny wpływają na zdrowie tej Pani/Pana.

co o tym myślicie?

 

Toffiś ma faktycznie sierść o strukturze włosa , nie wypada,rośnie.Alergia na sierść pojawia się w mniejszym stopniu niż na ślinę i naskórek.Teraz miałam tymczasa mocno w typie Shih tzu,uczuliła mnie jego ślina,nie pytaj jak bardzo:( łącznie z atakami astmy,zareagowała śluzówka,spojówki,skóra :( mocno! Więc zawsze należy alergię na psa traktować jednostkowo.Moje mnie nie uczulają.Ze wspominanymi alergenami na szacie można się uporać kąpielami psa,w wypadku shih kąpiele co tydzień.

Gdzie ta Pani mieszka ? najlepszy byłby bezpośredni kontakt,próba z Toffisia śliną,naskórkiem,szatą.Z alergią jest niestety tak,że nigdy nie wiesz na co się uczulisz .

Jeżeli pani nadal jest zainteresowana podaj proszę mój nr tel :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Bgra 605 989 789 napisał:

Toffiś ma faktycznie sierść o strukturze włosa , nie wypada,rośnie.Alergia na sierść pojawia się w mniejszym stopniu niż na ślinę i naskórek.Teraz miałam tymczasa mocno w typie Shih tzu,uczuliła mnie jego ślina,nie pytaj jak bardzo:( łącznie z atakami astmy,zareagowała śluzówka,spojówki,skóra :( mocno! Więc zawsze należy alergię na psa traktować jednostkowo.Moje mnie nie uczulają.Ze wspominanymi alergenami na szacie można się uporać kąpielami psa,w wypadku shih kąpiele co tydzień.

Gdzie ta Pani mieszka ? najlepszy byłby bezpośredni kontakt,próba z Toffisia śliną,naskórkiem,szatą.Z alergią jest niestety tak,że nigdy nie wiesz na co się uczulisz .

Jeżeli pani nadal jest zainteresowana podaj proszę mój nr tel :)

niestety Pani nie napisała skąd jest. Odpisałam Pani tak:

Dzień dobry,
Rozumiem, że alergię na psa należy traktować indywidualnie.
Jeśli jest Pani zainteresowana Tofficzkiem proszę skontaktować się z Opiekunką pod nr telefonu: 605 989 789.
Będzie mogła Pani więcej dowiedzieć się o piesku.
pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, uxmal napisał:

niestety Pani nie napisała skąd jest. Odpisałam Pani tak:

Dzień dobry,
Rozumiem, że alergię na psa należy traktować indywidualnie.
Jeśli jest Pani zainteresowana Tofficzkiem proszę skontaktować się z Opiekunką pod nr telefonu: 605 989 789.
Będzie mogła Pani więcej dowiedzieć się o piesku.
pozdrawiam

Dziękuję :) wiele osób dzwoni ,pyta,potem cisza :(

Link to comment
Share on other sites

Pojechaliśmy dzisiaj odwiedzić Toffisia,zabraliśmy go na długi spacer,jestem pod ogromnym wrażeniem pracy jaką wykonali Anettka z mężem,to nie ten pies,wprawdzie dalej szukamy domu bez dzieci i bez psów,ale wróciłam pełna nadziei,że znajdzie dom:) Pięknie chodzi na smyczy,podchodzi po smaczki,pozwala się dotykać,głaskać,chociaż te ostatnie robiliśmy z umiarem.

 

41637621_2143457999250426_4518749158139494400_n.jpg

41678504_1933842463397149_8472632738724184064_n.jpg

Tutaj chyba widać jak niepewnie próbuję dotknąć Toffisia ;)

41647166_2015915085367044_7071064565055750144_n.jpg

41748707_1049615321864686_6012683442481790976_n.jpg

DSC_4383.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...