Jump to content
Dogomania

Mati chory dziadeczek ze schronu


ewu

Recommended Posts

Ogólnie Matiś jest radosny,ale odezwała się narośl kręgosłupa w postaci tylnej,bolesnej prawej łapeczki.

Łapkę oszczędza,nie staje na niej,ale biega jak szalony na trzech,taki to jest staruszek wicherek.

Robię mu zastrzyki i jest już poprawa,ale niestety to się będzie powtarzać,jak powiedział wet,oby jak

najrzadziej,żeby nie cierpiał.Apetyt chłopakowi bardzo dopisuje,już waży 9 i pół kilograma,a jak

przyjechał do mnie 4 miesiące temu ważył 6 kilogramów.

I bardzo poprawiła mu się sierść,jak przyjechał to przez dłuższy czas wyczesywałam codziennie ogromne 

ilości,a fruwała i była dosłownie wszędzie.A teraz przy czesaniu,ani jeden włosek nie wychodzi,na szyi i poniżej

zrobila się miękka i falowana,a i ogon pogrubiał.Myślę,że to zasługa dobrego jedzonka do syta,wyczesywania,

witaminek,olecardinu no i bezstresowego,szczęsliwego życia. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam duże trudności w pisaniu postów, ale tu nie mogę nie napisać :)

Ogromnie się cieszę, że Matisek tak dobrze się czuje u Ciebie, ale martwią mnie te jego problemy zdrowotne i wynikające z tego kłopoty dla Ciebie.

Mati bądź zdrowy i szczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

Elik,dziękuję za życzenia dla Matisia w imieniu swoim i chłopaka.

Dziękuję Ci za troskę,ale Mati nawet jak mu coś dolega jest pogodny i kochany,nieuciążliwy.

Ma w ogrodzie swoją "bazę",którą zrobił mu mąż(takie podwyższenie przy ogrodzeniu,od

strony sąsiadów,wyłożył mu płytkami,żeby miał dobrą widoczność na psy sąsiadów),teraz 

się śmiejemy,ze Mati czai bazę,wie kiedy przyjeżdżają sąsiedzi i wypuszczają psy i wtedy 

wysiaduje na swojej "bazie".On jest ciągle w ruchu,choć wetka powiedziała,że to cud,że

z takim kręgosłupem nie jest sparaliżowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 2.08.2017 o 10:51, ewu napisał:

Mam nowe fotki Matiego. Kwitnie:):):)

Elik posłałam Ci na maila:)

No to łaaaadny poślizg - od środy do soboty :( Przepraszam, gdzieś mi zniknął Twój e-mail ze zdjęciami Matiego.

2287.jpg.7f4d0898d099d3fedd0f6ec223de868f.jpg   2288.jpg.abbfca99ec43b1c2a8337647d935019c.jpg

2286.jpg.5fdbf34d2c0bed99cc7ce1e55c2d58a2.jpg  2290.jpg.5a58912a50ecf3f8c155f59c356d263b.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, azalia napisał:

Matiś i ja dziękujemy serdecznie elik za wstawienie zdjęć.

Mati pięknie macha ogonkiem,kręci kółka i podskakuje(bardzo to lubi).

Nie ma za co :) To przyjemność pokazywać psiaki, którym tak fantastycznie udało się wyjść z bezdomności.

Na tym zdjęciu widać, że Mati potrafi okazać zadowolenie :)

2288.jpg.faefd97c81f7470a4de07bb4366baa9f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ala pozdrawia,

nie ma możliwości zalogowania się na dogo-problemy techniczne.

Matisek ma się dobrze,jest wesołym chłopaczkiem-waga prawie 10kg,mały smoczek a jak go przejmowalam chwilowo-transportowo to był takim malutkim szczurkiem.

Na obecną chwilę,Matisiowi nic nie brakuje-Ala prosi tylko o ogloszenia dla dwóch kocich maleństw,dla reszty rodzeństwa znalazła domy-zostały dwa.Ewu nie zawracamy głowy,bo ma wiele psich i nie tylko problemów.Kto pomoże w ogłoszeniach?Ala zrobiła olx i tylko tyle może-ma gotowy tekst i zdjęcia.

Czekamy i pozdrawiamy.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, MikAga napisał:

Ala pozdrawia,

nie ma możliwości zalogowania się na dogo-problemy techniczne.

Matisek ma się dobrze,jest wesołym chłopaczkiem-waga prawie 10kg,mały smoczek a jak go przejmowalam chwilowo-transportowo to był takim malutkim szczurkiem.

Na obecną chwilę,Matisiowi nic nie brakuje-Ala prosi tylko o ogloszenia dla dwóch kocich maleństw,dla reszty rodzeństwa znalazła domy-zostały dwa.Ewu nie zawracamy głowy,bo ma wiele psich i nie tylko problemów.Kto pomoże w ogłoszeniach?Ala zrobiła olx i tylko tyle może-ma gotowy tekst i zdjęcia.

Czekamy i pozdrawiamy.

Dzięki za dobre wieści :)  Przekaż proszę pozdrowienia dla azalii :)  Jak będzie chciała pokazać Matiego na wątku, niech przyśle zdjęcia, wstawię.

Żeby ogłosić kociaki potrzebne są zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, MikAga napisał:

Elu,

czy pomożesz Ali w ogłoszeniach?-są zdjęcia i tekst.Kiedyś na dogo były bazarki ogłoszeniowe,ale teraz chyba nikt już ich nie robi.

Dzisiaj będę rozmawiała z Alą,pozdrowienia przekażę-dziękuję.

+

Oczywiście :)  Mam już tekstr i zdjęcia. Koteczki są śliczne i powinny szybko znaleźć domek/domki :)

Link to comment
Share on other sites

Chętnie dołożę się do Waszego dziadeczka, ale pewnie nie macie takiego starego jak mam ja.Mój 21latek śleputek Edi, kocha mnie bardzo, potrzebuje tylko mnie i śpi tylko ze mną.Gadajmy po ludzku.Wydajesz mi się znajoma.Zapodaj konto, jeszcze coś wysupłam.Chociaż tę 50tkę.Uwielbiam dziadki i zawsze każdemu pomogę.Byłam na Waszym bazarku, ale nie mam czasu go śledzić, choć kilka rzeczy bardzo mi się podobało.Może innym razem.Jak mi Edi odejdzie, będę potrzebowała wsparcia a u niego, to jak na karuzeli.Aż się boję, nawet myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2017 o 12:41, MikAga napisał:

Elu,

czy pomożesz Ali w ogłoszeniach?-są zdjęcia i tekst.Kiedyś na dogo były bazarki ogłoszeniowe,ale teraz chyba nikt już ich nie robi.

Dzisiaj będę rozmawiała z Alą,pozdrowienia przekażę-dziękuję.

Też rozmawiałam z sympatyczną Alą :) Na razie tylko 4 ogłoszenia, bo net zaczął mi wariować. Jutro jeszcze spróbuję zrobic kilka ogłoszeń. Trzeba Dziewczynie pomóc.

https://www.olx.pl/oferta/szila-i-szopen-czteromiesieczne-rodzenstwo-szuka-opiekunow-CID103-IDpn3Iw.html

https://www.gumtree.pl/a-koty/jelenia-gora/szila-i-szopen-czteromiesieczne-rodzenstwo-szuka-opiekunow/1002125851140910489582609

http://jelenia-gora.lento.pl/szila-i-szopen-czteromiesieczne-rodzenstwo,6095355.html

http://alegratka.pl/ogloszenie/szila-i-szopen-czteromiesieczne-29147906.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zaglądam,ale zdjęć Matisia nie widzę,a miały być wstawione.Trudno,dopytam kiedy będą. Mati ogólnie,jak na swój wiek i przypadlości czuje się w miarę dobrze.Walczymy z jakąś alergią,niepokarmową,prawdopodobnie na pyłki,jest trochę lepiej,bo chłopak drapał się dosłownie prawie że bez przerwy.Czasem kuleje na łapkę i wtedy podajemy leki,ale cóż jego chory kręgosłup będzie się odzywał,jest to poważne schorzenie.Ale Mati się nie poddaje,zawsze energiczny i wesoły,apetyt dopisuje,za mną nadal chodzi jak cień.Lubi wszystkich,tylko niestety moje koty goni z zapamiętaniem i nie odpuszcza,w domu muszę ich izolować,ale jakoś musimy sobie radzić. Musimy koniecznie zrobić morfologię i profil tarczycowy.Wyniki były robione14 miesięcy temu.Trzeba sprawdzić watrobę,nerki,bo wyniki nie były w normie,no i koniecznie tarczycę.Matilek zażywa rano i wieczorem euthyrox,bo ma niedoczynność tarczycy.Prawdopodobnie  dawkę trzeba będzie zwiększyć,choćby dlatego,że waga pacjenta prawie się podwoiła.Dostaje też codziennie olekardin,alerbon i vetoskin na skórę i sierść oraz witaminy dla seniora.Wzięłam pieska na BDT,ale nie otrzymujemy pieniędzy ani na jedzonko,ani też na leki.Ja nie pracuję niestety(po 30 ponad latach pracy zlikwidowali mój bank),więc lekko nie jest.Mimo to  Mati dostaje codziennie mięsko,bo je uwielbia i bezzbożową,dobrą karmę.Brakuje na nasze potrzeby,my sobie odmawiamy,ale zwierzaki zawsze mają to co najlepsze.                   Matisiowi miała pomagać fundacja i początkowo tak było,ale póżniej po kosztownej wizycie u weta(usuwanie 11 zębów,leki itp.) zniechęcili się,a może funduszy nie mieli.Zdjęć praktycznie przez jakiś czas nie można było zrobić,ponieważ Matisiek przeraził się strasznie petard,bo sąsiad obchodził hucznie 90-te urodziny .Teraz też cieżko jest mu je zrobić,jak zobaczy aparat to ucieka w panice i cały się trzęsie.No,ale wszystkie trudy Matilek wynagradza swoim radosnym usposobieniem,jedynie hałasu się bardzo boi,jak coś spadnie  na przykład,być może przez to ,że był postrzelony biedaczek,bezdomny był wtedy,jak musiał cierpieć,nikt mu nie pomógł,nie przytulił.To cudownie   ,że pomimo tylu przeżyć i bolesnych doświadczeń  zachował radość życia. 

Link to comment
Share on other sites

Alu niestety brak zdjęć  spowodował ,że wydarzenie Matiego na FB umarło.

Wszyscy deklarowicze się wycofali.

Ja miałam sporo przykrości  ze strony Fundacji  szczególnie za fakturę na 970 zł ale cały czas prosiłam żeby reaktywować wydarzenie.

Dziewczyny z Fundacji też mają tylko to co wyżebrzą a psów w strasznym stanie mnóstwo.

Na ile ja mogłam to z własnej kieszeni wysyłałam Ci pieniądze.Niestety  psów w tragicznym stanie przybywa a ludzi do pomocy a tym bardziej wsparcia finansowego jest jak na lekarstwo. 

Też nie umiem wstawiać zdjęć , proszę Elik..

Moja doba ma za mało godzin.

 

Rozliczenie pieniędzy wysłaych do tej pory  przez Fundację:

WYDATKI
rok 2017

140,00 transport hotelik i dom tymczasowy-marzec
225,00 lecznica badania- marzec
100,39 leki- marzec
101,99 karma marzec
160,00 lecznica badania-kwiecień
49,95 leki
100,00 karma kwiecień
100,00 karma maj
970,00 lecznica zbiorczo-RTG, badania krwi, usuwanie zębów, leki-czerwiec
84,00 karma lipiec
156,00 karma sierpień
Rok 2018
162,00 karma 
-----------
 2349,53 Razem 

Wpłaty ode mnie 

03.07.2017   100 zł

11.08.2017    100 zł

20.09 .2017    100 zł

05.02.2018     320 zł

Razem 620 zł 

 Azalia zweryfikuj proszę ,czy coś się nie dubluje ,mam na myśli wpłaty fundacyjne i moje.

 

Azalia obliczyła ,że Mati zjada za 100 zł miesięcznie . Trudno bez zdjęć pozyskiwać pieniądze.

Ratujemy  psy w tragicznym stanie i niestety mamy ograniczone możliwości.

Cztery dni temu dostałam zdjęcia na maila ale nie zdążyłam ich wysłać elik bo nie wiem w co mam wkładać ręce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dopiero odkryłam wątek Matiego... Sam Mati przypomina mi pewną rasę pasterską... i z opisu wydaje mi się, że charakter ten sam.
Na ile lat został oceniony Mati? Ogłaszać go?

Czytam teraz o problemach finansowych... może warto pozapraszać tutaj ludzi na wątek? Oraz napisać do fundacji psich staruszków?

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dopiero odkryłam wątek Matiego... Sam Mati przypomina mi pewną rasę pasterską... i z opisu wydaje mi się, że charakter ten sam.
Na ile lat został oceniony Mati? Ogłaszać go?

Czytam teraz o problemach finansowych... może warto pozapraszać tutaj ludzi na wątek? Oraz napisać do fundacji psich staruszków?

Czy mogę Ci przesłać zdjęcia , nie umiem wstawiać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...