Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Przed chwilą, mar.gajko napisał:

Oj, nie miałabym sumienia. To mordęga jest ta PP.

Może jak w godzinach jakichś 9-14 to jest luźniej, ale po pracy to dostaje bilecik "przed Tobą 24 osoby" i płakac mi się chce.

Ja mam taka poczte gdzie nie ma kolejek:)I bilecików tez ni ma:)Chyba jedyna w Warszawie:)))

A kalendarze z pracy wysylalam.Tez bez:)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, mar.gajko napisał:

Oj, nie miałabym sumienia. To mordęga jest ta PP.

Może jak w godzinach jakichś 9-14 to jest luźniej, ale po pracy to dostaje bilecik "przed Tobą 24 osoby" i płakac mi się chce.

bo na tę pocztę trzeba tuż przed zamknięciem iść. :)

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, konfirm31 napisał:

Może to nie  jest taki ogromny koszt?  W hotelu pewnie min. 12, zł,  a tu wet na miejscu,  a pewnie lekarz się chłopakowi przyda. Wg mnie,  to całkiem sensownie wygląda.   Może poprosić  Skarpetę o pomoc?  Wet wystawi faktury. 

Nie "może poprosić", tylko walić do Skarpety jak w dym ;)

6 godzin temu, mar.gajko napisał:

Poprosze Talcot o wsparcie 200 - jestem składkowiczem prawie 3 lata i nigdy nie prosiłam o wsparcie. Może Skarpeta coś dorzuci, to może będzie na to przetrzymanie i postawowe badania?

Myślę, że głosowanie w jego przypadku to formalność. Nigdy nie odmawiamy owczarkom w potrzebie, a takim których zdrowie i życie może być zagrożone, szczególnie !!!

6 godzin temu, Tola napisał:

DONka tez obiecała pomoc od Owczarków...

Obiecałam i słowa dotrzymam :)
Głosujemy wsparcie dla ONeczka w wysokości 250 zł
Na FB trwa również skarpetowy bazarek. Niewykluczone, że w lutym będziemy mogli dorzucić coś EXTRA
Myślę jednak, że zanim zaczniemy działać, to najpierw dla spokoju sumienia trzeba by jednak skonfrontować z rzeczywistością jego rzekomą agresję, bo ani Murka ani tym bardziej lecznica z psem, który ma problemy w relacjach z ludźmi sobie nie poradzą :( Gdyby (odpukać !!!) jednak okazało się, że tak jest, to trzeba mu szukać bardziej odpowiedniego miejsca
Tolu, czy jest możliwość, aby ktoś spróbował wyprowadzić go na spacer i zobaczył, jak się zachowuje ?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem,  czy taki spacer sprawdzający ew agresję w jego przypadku ma sens,  bo tak jak się zorientowałam,  tam psy na spacer nie wychodzą.  Biedak,  nie będzie wiedział o co w tym chodzi,  szczególnie jak po spacerze wróci do boksu, nie daj Boże,  tym razem do wspólnego......

 Przy kolejnym wprowadzeniu,  już do zabrania,  może zareagować nerwowo.  No i wprowadzającym  pewnie by był pracownik schroniska,  a ich Dziadek zdecydowanie nie lubi.  Jak się okaże faktycznie agresorem,  to najwyżej w Lecznicy nie będzie miał spacerów, ew  zabiegi po głupim Jasiu,  a gdyby Murkowie mieli z nim kłopoty,  to będziemy mu szukać innego miejsca.  Ja po cichu liczę na to, że  w nowych,   przyjaznych warunkach,  Dziadek będzie inny niż teraz w schronie.

 A teraz,  trzeba go szybko stamtąd zabrać. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, mar.gajko napisał:

Jo37 jakby co, jak wyjdzie ze schronu, czy zgodzisz się być skarbnikiem Starszego Pana ON-ka?

Chyba nie będę miała wyjścia. Postaram się założyć drugie konto bo na jednym 3 psy + bazarki to horror.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Naniosę deklaracje wieczorem bo teraz wyjeżdżam.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, mar.gajko napisał:

Tolu, mogłabys się dopytać do kiedy on na  "szpitalu" jest i kiedy można by go zabierać?

Oczywiscie, jutro spróbuje się czegoś dowiedzieć.

7 godzin temu, DONnka napisał:

Nie "może poprosić", tylko walić do Skarpety jak w dym ;)

Myślę, że głosowanie w jego przypadku to formalność. Nigdy nie odmawiamy owczarkom w potrzebie, a takim których zdrowie i życie może być zagrożone, szczególnie !!!

Obiecałam i słowa dotrzymam :)
Głosujemy wsparcie dla ONeczka w wysokości 250 zł
Na FB trwa również skarpetowy bazarek. Niewykluczone, że w lutym będziemy mogli dorzucić coś EXTRA
Myślę jednak, że zanim zaczniemy działać, to najpierw dla spokoju sumienia trzeba by jednak skonfrontować z rzeczywistością jego rzekomą agresję, bo ani Murka ani tym bardziej lecznica z psem, który ma problemy w relacjach z ludźmi sobie nie poradzą :( Gdyby (odpukać !!!) jednak okazało się, że tak jest, to trzeba mu szukać bardziej odpowiedniego miejsca
Tolu, czy jest możliwość, aby ktoś spróbował wyprowadzić go na spacer i zobaczył, jak się zachowuje ?

 

Możliwość zawsze jest, tylko z doświadczenia wiem, ze to ogromny stres dla psa...

Teraz na bank będzie również wyprowadzany na chwytaku, być może przez tego samego pracownika.

Przy zabieraniu ze schronu Alaski wypytywałam  o dziadeczka -  w boksie  ogólnym nie wykazywał agresji, teraz na odosobnieniu - podobnie.

Wiem, że takie informacje ze schronu mogą nie być w pełni wiarygodne, ale jednak pracownicy pytani o psy próbują sygnalizować, gdy któryś  jest wycofany  lub agresywny.

Oczywiście ja nie znam psa i nie mogę zapewnić, ze  nie będzie z nim problemów; mogę jedynie przekazać, ze  wyprowadzony na chwytaku próbował oswobodzić się z uchwytu no i  bronił,  gdy pracownik  oglądał, a potem opatrywał mu uszkodzone ucho.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Oczywiscie, jutro spróbuje się czegoś dowiedzieć.

Możliwość zawsze jest, tylko z doświadczenia wiem, ze to ogromny stres dla psa...

Teraz na bank będzie również wyprowadzany na chwytaku, być może przez tego samego pracownika.

Przy zabieraniu ze schronu Alaski wypytywałam  o dziadeczka -  w boksie  ogólnym nie wykazywał agresji, teraz na odosobnieniu - podobnie.

Wiem, że takie informacje ze schronu mogą nie być w pełni wiarygodne, ale jednak pracownicy pytani o psy próbują sygnalizować, gdy któryś  jest wycofany  lub agresywny.

Oczywiście ja nie znam psa i nie mogę zapewnić, ze  nie będzie z nim problemów; mogę jedynie przekazać, ze  wyprowadzony na chwytaku próbował oswobodzić się z uchwytu no i  bronił,  gdy pracownik  oglądał, a potem opatrywał mu uszkodzone ucho.

 

Jeśli tak to ma wyglądać, to oczywiście odpada :(
W tej sytuacji pozostaje nam polegać na opinii pracowników

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.01.2017 o 20:35, Tola napisał:

Chyba tak,  tylko to nadal ok 2 tyg. czekania aż jakiś pies od Murki znajdzie dom :(

Tuz obok Murki, w Janowie Lub.  jest gabinet weterynaryjny, który może przetrzymać onka do momentu wyjazdu do Murki, ale koszt ogromny, bo 20zł/doba :(

 

 

Dnia 28.01.2017 o 20:44, konfirm31 napisał:

Może to nie  jest taki ogromny koszt?  W hotelu pewnie min. 12, zł,  a tu wet na miejscu,  a pewnie lekarz się chłopakowi przyda. Wg mnie,  to całkiem sensownie wygląda.   Może poprosić  Skarpetę o pomoc?  Wet wystawi faktury. 

Też uważam, że koszt doby u weta wcale nie jest taki ogromny. Jeśli odejmiemy koszt hotelu - 12 zł, to okazuje się, że to tylko 8,00 zł więcej, a w razie potrzeby wet jest na miejscu.

Dnia 28.01.2017 o 20:48, Jo37 napisał:

Cały czas szukamy miejsca dla niego na ok 2 tygodnie w pobliżu Murki. Jest już jedno ale 20,00 zł na dobę.

Na razie psiak jest nie do wydania ale siedzi w oddzielnym boksie i jest bezpieczny.

I tu 20,00 zł za dobę, a bez weta :)

Dnia 28.01.2017 o 20:58, Havanka napisał:

Rozmawiałam z Tolą i cena 20 zł za dobę nie obejmuje opieki weterynaryjnej, jedynie wyżywienie, spacery, zakwaterowanie.

Ta informacja dotyczy pobytu u weta, czy tak ? Nawet jeśli tak, to w razie potrzeby nie trzeba będzie psiaka dowozić do weta, bo już u niego będzie :) W między czasie go odpchli, odrobaczy, zaobserwuje co zacz :) Psiakowi na pewno wyjdzie to na dobre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...