Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Przed chwilą, Tola napisał:

A stali deklarowicze?

Ile jest tych stałych deklaracji?

Trzeba chyba jeszcze dodać w tytule, ze potrzebna pomoc finansowa...

 

Przed chwilą, Tola napisał:

Onaa - czy Miła otrzymała wsparcie ze  Skarpety im. Talkott?

Nie widzę banerka na 1 stronie, a ja nie pamiętam...

Jak nie to poproszę o taką pomoc, Miła to starsza suczka...

 

Przed chwilą, Jo37 napisał:

Niestety finanse Miłej wyglądają fatalnie. 

 

 

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Też myślę, że przydałoby się zaktualizowanie tytułu.

 

No niestety sytuacja finansowa Miłeczki bardzo się pogorszyła w tym roku :(.

Zmieniłam już tytuł wątku.

Deklaracji stałych było na 410zł , minus jedna po była na pół roku to jest 390zł, więc deklaracje miesięczne na hotelik są pełne, jeśli wszyscy deklarowicze płacą, ale niestety problemy zdrowotne Miłeczki, te nawracające uczulenia, problemy z wątrobą , wydatki na leki mocno nadwyrężają finanse Miłki i zaraz Miłeczka będzie na minusie :(.

A czy miesięczne utrzymanie Miłki by kosztowało mniej Murko gdyby karma była dla niej osobno zamawiana ?

Taka specjalistyczna karma jest bardzo droga - ZEA bardzo dziękuję.

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Onaa napisał:

A czy miesięczne utrzymanie Miłki by kosztowało mniej Murko gdyby karma była dla niej osobno zamawiana ?

 

Jeśli będzie karma koszt hotelowania Miłej będzie wynosił 10zł/doba.

 

Przejrzałam wyniki testów alergicznych Miłki i jest uczulona na łososia. Trochę też reaguje na soję, ryż, tuńczyka, jęczmień i strusia. Mi sie jednak wydaje, że jest mocno uczulona na składnik karmy, który nie był wymieniony w teście (bo przecież nie da się wszystkiego sprawdzić), może jakiś chemiczny dodatek.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Murka napisał:

Jeśli będzie karma koszt hotelowania Miłej będzie wynosił 10zł/doba.

 

Przejrzałam wyniki testów alergicznych Miłki i jest uczulona na łososia. Trochę też reaguje na soję, ryż, tuńczyka, jęczmień i strusia. Mi sie jednak wydaje, że jest mocno uczulona na składnik karmy, który nie był wymieniony w teście (bo przecież nie da się wszystkiego sprawdzić), może jakiś chemiczny dodatek.

Ja podczytuję wątek i przyszedł mi do głowy taki pomysł, że,  może by ograniczyć podawanie suchej karmy do minimum ? Tylko co w zamian?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, jankamałpa napisał:

Ja podczytuję wątek i przyszedł mi do głowy taki pomysł, że,  może by ograniczyć podawanie suchej karmy do minimum ? Tylko co w zamian?

To byłby dobry pomysł, ale nie w hoteliku :(

Czyli dla Miłeczki wyłącznie karma bezzbożowa, naprawdę wysokiej jakości, najmniej przetworzone. Niestety, takie karmy są drogie. Dopytam się znajomych posiadającymi silnych alergików, co by polecali.

Ja na razie podrzucam:
1). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/366013
2). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/411793
(te karmy osobiście znam)

A te poniżej są trochę z wyższej półki:
3). https://www.kocimietka.pl/wildes-land/1721-wildes-land-sucha-karma-królik-z-ziemniakami.html
https://www.kocimietka.pl/eden-dog/1751-eden-dog-country-cuisine-kaczka-jagnięcina-6kg.html
4). ZiwiPeak podobno też dla alergików jest fajna, niestety cenowo już niefajnie: https://www.kocimietka.pl/ziwipeak/1802-ziwipeak-air-dried-dog-food-lamb-jagnięcina-454g.html

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

Jeśli będzie karma koszt hotelowania Miłej będzie wynosił 10zł/doba.

 

Przejrzałam wyniki testów alergicznych Miłki i jest uczulona na łososia. Trochę też reaguje na soję, ryż, tuńczyka, jęczmień i strusia. Mi sie jednak wydaje, że jest mocno uczulona na składnik karmy, który nie był wymieniony w teście (bo przecież nie da się wszystkiego sprawdzić), może jakiś chemiczny dodatek.

A jaką karmę ma Max ? chyba że on jest uczulony zupełnie na co innego.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Onaa napisał:

A jaką karmę ma Max ? chyba że on jest uczulony zupełnie na co innego.

Max je karmę Brit Care Grain free giant salomon&potato. 

Z tego co pisze Murka wynika, że Miłeczkę może uczulać ryba. Dlatego uważam, że należy podać karmę bezzbożową ale też i bez ryby. 

Karmy Brit Care Grain Free to naprawdę dobre i skuteczne karmy. Mój osobisty bardzo chory pies zajada i wyniki ma bardzo dobre!!

A ma ZNT i problemy z wątrobą. 

Link to comment
Share on other sites

Mój też jadł Brit Care przez 8lat życia i zawsze byłam zadowolona. Teraz trochę mnie bardziej stać na inne karmy, trochę z wyższej półki (bo odeszła kotka, która była mocno kosztownym domownikiem, więc niejako miesięcznie mam te parę groszy w kieszeni więcej), a i widziałam też po psie, że jak dojadał po kocie (a kot je jak król) to miał lepszą sierść - mimo że po BC naprawdę miał dobrą i nie miałam o co się przyczepić. Postanowiłam poszukać jakiejś innej karmy, zwłaszcza że jadł już BC mniej chętnie... No i znalazłam, te karmy wymieniłam też wyżej... I się zachwyciłam, pies też :) Konsultowałam też przypadek Miłki ze znajomymi, którzy mają psich alergików i też powiedzieli o tych karmach. BC naprawdę jest dobrą karmą (nadal będę go polecać), ale patrzyłam na skład i chyba nie jest dla Miłki... bo ma w sobie produkty, które mogą suczynkę uczulać.

Zastanawiam się tylko czy Miłka ma alergię też na olej z łososia? On z reguły poprawia stan zdrowia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...