Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

Szkoda,ze wyprawa poszukiwawcza nie doszla do skutku, ale rozumiem i szanuje decyzje. Szkoda, ze nie udalo sie zebrac wiekszej grupy osob glownie z terenu. Wstrzymalam swoja wplate na wyprawe poniewaz sie nie odbyla ale mam nadzieje,ze jakims sposobem Likunia w koncu sie da zlapac i jezeli beda koszty w zwiazku z tym deklaruje swoja pomoc. 

Mam wielki szacunek dla tej niewielkiej grupy Osob, ktore z taka determinacja zaangazowaly sie w poszukiwanie Liki dzialajac z odleglosci kilkuset kilometrow i tej garstce dzialajacej na obszrze gdzie Lika zaginela .

Jeszcze dodam,ze zadnej Pani z tego watku nie znam osobiscie, a szkoda gdyz znajomosc tak wartosciowych ludzi jest cenna. Pojawiam sie na tym watku dlatego,ze po przeanalizowaniu wielu wczesniejszych akcji pomagania skrzywdzonym psom przez Osoby tu zaangazowane uznalam,ze warto. Nigdy na tym watku nie zauwazylam chamstwa, ani przymusu do pomagania ( jak to ostatnio ktos zarzucil)  Wrecz przeciwnie Panie sa bardzo sympatyczne a za kazda najmniejsza pomoc w pomaganiu bardzo wdzieczne.

Wierze,ze Lika sie odnajdzie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, alma591 napisał:

W dwóch najpopularniejszych w Cieszynie  gabinetach wet.plakaty powiesiłam już dawno.Do trzech pozostałych mogę podejść.Więcej chyba w Cieszynie nie ma.Może trzeba dopisać,że psinka dalej poszukiwana.

 

12 godzin temu, alma591 napisał:

Jutro będę w mieście, to sprawdzę i powieszę w pozostałych.

Alma,no na śmierć zapomniałam,że pisaliśmy z Tobą o Cieszynie ......dziękujemy serdecznie!

 

10 godzin temu, togaa napisał:

Wysłałam plakacik i prośbę do Zakładów Oczyszczania Miasta w Ustroniu /Wisła, Goleszowie,Cieszynie (śmietniki)). Póki nie mamy nowych plakatów,  przerobiłam ciut stary, tak na już..

Wieczorem wyślę do  Urzędów Pocztowych (doręczyciele).

Może akurat jakiś Pan listonosz Likunię na wsi dostrzeże?...super Basiu!

Togaa ma zamówić w drukarni na razie 200 nowych plakatów ze zmienioną treścią,że wciąż szukana i z nagrodą.Część plakatów w Ustroniu wisi z nagrodą,część bez- są mieszane.

Z plakatowaniem planujemy rozszerzyć zasięg  w dalszych okolicach  poza miastem.Na ile to się uda nie wiemy,bo jak wiadomo...brak ludzi na miejscu.

Lika się nie ujawnia dalej..

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2017 o 22:52, elik napisał:

Bardzo dobrze, im więcej osób na wydarzeniu, tym więcej szans na to, że ktoś dołączy do poszukiwań tam na miejscu :)

Na dzień dzisiejszy na koncie Ani znajduje się łącznie 1.385,00 zł. Są to wpłaty na konto klatki, za która zapłaciła Ania 1.516,00 zł.

Wpłaty na zakup klatki - łapki

Koszt zakupu klatki, za którą zapłaciła WiosnaA, wyniósł 1.516,00 zł

Wpłaty na moje konto:

Wpłaty indywidualne

      20,00 zł  -  Tianku    wpłacone 16.10.

      20,00 zł  -  Sowa    wpłacone 16.10.

     100,00 zł  -  Bogusik   wpłacone 16.10.

       50,00 zł  -  MikAga i Mikusia    wpłacone 16.10.

     150,00 zł  -  Anula z konta uciekinierki Likuni :)  wpłacone 16.10.

       20,00 zł  -  elficzkowa   wpłacone 16.10.

       20,00 zł  -  Nesiowata   wpłacone 17.10.

       20,00 zł  -  Mysza2   wpłacone 20.10.

       30,00 zł  -  bakusiowa  wpłacone 19.10.

       30,00 zł  iwstar58  wpłacone 17.10.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

     460,00 zł  -  przelane na konto WiosnaA  23.10.2017 r.

Wpłaty z bazarków

145,00 zł  -  elik oraz Alaskan malamutte i Tola po 15 % + 26,00 zł  Bogusik   wpłacone 25.10.

  90,00 zł  -  Anula  -    wpłacone 2.11.

część kwoty z bazarku  -  Poker  - 

 

Wpłaty na konto WiosnaA:

     500,00 zł  -  WiosnaA ze skarbonki Moriska 

     130,04 zł  -  Margo3011 (bezpośrednio na konto WiosnaA)

     150,00 zł  -  Pani Agnieszka  (bezpośrednio na konto WiosnaA)

     460,00 zł  -  indywidualne wpłaty na konto elik  -  23.10.   -  potwierdzenie otrzymania wpłaty

     145,00 zł  -  z bazarku elik oraz Alaskan m. i Tola + 26,00 zł Bogusik  -  25.10.  -  potwierdzenie otrzymania wpłaty

     90,00 zł  -  20 % z bazarku Anula  -  2.11.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = == = = = = = = = = = = = = = = =

 1.475,00 zł

 

Dnia 7.11.2017 o 16:30, WiosnaA napisał:

Bogusiu w notatniku mam takie wpływy,

100zł- jaguska
30zł - Sowa
50zł - Poker
330zł -elficzkowa
245zł - Anula noclegi
50zł - iwstar58
50zł - Bakusiowa
30zł - Tianku
--------------------
R:  975zł
    326,89zł - bazarek mój
    244zł - bazarek Bogusik

Wpływy na moje konto razem: 1455,89zł

wydatki:

41zł - zostało do klatki

561,74zł - zakup ulotek

86,10zł - wykupienie ogłoszenia w gazecie Głos Ziemi Cieszyńskiej nr1.

86,10zł  - wykupienie ogłoszenia w gazecie Głos Ziemi Cieszyńskiej nr2.

245zł - zwrot Anuli za noclegi

razem: 1019,94zł

1455,89zł  - 1019,94zł = 435,95zł

 

Bogusiu,odszukałam post rozliczeniowy klatki.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2017 o 10:26, WiosnaA napisał:

 

Bogusiu,odszukałam post rozliczeniowy klatki.

 

Aniu to się wszystko chyba zgadza, bo ujęłaś już po wpłatach na klatkę brakującą jeszcze kwotę 41zł w wydatkach  1.516,00zł /w tym jest wpłata 90zł od Anuli / -1.475,00zł= -41,00zł

Tobie wyszło tak jak i mnie : wpłaty 1455,89zł - wydatki 1019,95 =  + 435,95zł i taki mamy stan konta.

Na Twoje konto jeszcze będzie wpłata od Yoana z mojej listy i nie wiem gdzie wpłaci Poker z bazarku na klatkę, czy do elik,czy bezpośrednio do Ciebie.Jak pieniądze wpłyną, to już będzie zamknięta sprawa z wpłatami na Twoje konto.Każda kolejna pomoc finansowa będzie wpłacana do Anuli-skarbnika Liki

Link to comment
Share on other sites

Na wysłane prośby do Lecznic wet. w Wiśle niestety ale nie mam odzewu.Tylko jednej z nich znalazłam maila VICKOWSKICH ul. Wyzwolenia 18 do pozostałych wysłałam wiadomość poprzez biuro reklamowe,w którym się ogłaszają:

 Zakład Wet. Ryszard Buzek ul. Lipowa 9

Lecznica dla zwierząt Pilich Krzysztof ul. Różana 9

Lecznica Wisła Centaur ul. Jawornik 1

------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj wysłałam maile do pobliskich:

6,2km od Ustronia -  Bładnice Górne 28 Przych. Wet. Kostka Mirosław

11km od Ustronia -  Skoczów:  Lux-vet ul. Mickiewicza 35, Gab. wet. ul. Górecka11, Gab. wet. ul. Rzeczna 14

27km od Ustronia -  Strumień: Przych.Wet. ul. Pocztowa 3,   Leczn. dla zwierząt ul. Letnia 1

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

Wpłacę na konto , które dostanę do wiadomości.

Nie ma sensu przerzucać kasy pomiędzy kontami. Wpłać bezpośrednio na konto WiosnaA, tylko powiedz ile i kiedy wpłaciłaś, to odnotuję w zestawieniu, żeby był pełny obraz zbiórki na klatkę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Aniu,a to na pewno nie Lika?  Oby nie!!! Czy można to jakoś sprawdzić....?

Bogusiu,pewności nie mam,wydaje mi się...sierść Lika ma dłuższą na szyi ,ogonku,

1 godzinę temu, Poker napisał:

Ten nieszczęsny piesio ma na szyi obróżkę ,a Lika nie miała.

Niewyraźnie,ale w zbliżeniu patrzyłam i  też takie odnoszę wrażenie.

Tu znalazłam...wstawione 3.11.17...jeżeli znacie czeski,można zapytać o szczegóły tego kto wstawił.

https://www.facebook.com/PsidetektivCZ/

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, WiosnaA napisał:

Bogusiu,pewności nie mam,wydaje mi się...sierść Lika ma dłuższą na szyi ,ogonku,

Niewyraźnie,ale w zbliżeniu patrzyłam i  też takie odnoszę wrażenie.

Tu znalazłam...wstawione 3.11.17...jeżeli znacie czeski,można zapytać o szczegóły tego kto wstawił.

https://www.facebook.com/PsidetektivCZ/

 

 

O ile dobrze doczytałam to znaleziono ją ok 500km od Cieszyna w powiecie Hrudim więc nie może to być Lika.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2017 o 20:30, togaa napisał:

Po południu z nowym zapasem   dodrukowanych  ogłoszeń  pojechałam do Ustronia  w okolice Daszyńskiego wieszać..

Lało jak z cebra, zimno, mglisto. Na ulicach pustki, choć to dopiero 15,00 godz. Żywego ducha, tylko samochody .

Miłe rozczarowanie. Ogłoszenia o Likuni na każdym kroku. W sąsiednich dzielnicach też. Państwo odwalili kawał dobrej roboty.  Dokleiłam w sumie ' na siłę"  zaledwie  kilka.

.......................

 

Dnia 23.10.2017 o 20:40, togaa napisał:

Na Kużniczej, Żródlanej są  porozwieszane ogłoszenia.

Bartek to dobry pomysł, nie mogłam w tą uliczkę  wjechać bo  jest tam zakaz ruchu.

 

57 minut temu, Bogusik napisał:

Czy konkretnie przy którymś z tamtych zakładów wisi,to nie wiem (pisałam do Ligierskich jakoś w paźdź.).

Bogusiu,z informacji jakie do mnie dotarły,na Daszyńskiego i jej okolicach jest dużo plakatów i chyba tam najlepiej oplakatowane.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Tam jest najwięcej ulotek . Skupiliśmy się na tej dzielnicy po inf. że Lika siedzi na Daszyńskiego pod Fittnesem, ale już wcześniej p.Maria tam je wieszała; Kużnicza(od strony Równi),Tartaczna,Fabryczna,Długa,Kościelna,Stawowa,Żródlana? chyba tak sie nazywała (wysoko w górę),Daszyńskiego w stronę domu p.Marii. Tam naprawdę było ich mnóstwo I zapewne nadal wiszą.Jak byłam ostatnio, specjalnie te okolice sprawdzałam.

Odebrałam z drukarni nowe ogłoszenia.Jutro kilka osób ma je rozwieszać po okolicy Ustronia.

 

Link to comment
Share on other sites

Tak sądziłam,że te ulice są oplakatowane jedynie nie wiedziałam,czy tam na tym terenie gdzie są te hurtownie.Tak ciągle szukam takich miejsc podobnych do tego,gdzie Lika,Tinka i Moris przebywały z nadzieją,że może tam przycupnęła...

Dostałam odpowiedź z Gab. wet. dr Kostki z Bładnic Górnych,że jedna z Pani doktor postara się informację o zaginięciu Liki rozesłać na fb.Oczywiście bardzo serdecznie podziękowałam.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, togaa napisał:

.................

Odebrałam z drukarni nowe ogłoszenia.Jutro kilka osób ma je rozwieszać po okolicy Ustronia.

 

Cudownie!...dziękujemy Dobrym Ludziom!

I znów drukarnia Abezet Plus s.c nie wzięła pieniążków...nie wiem jak im się zrewanżujemy za pomoc....Dziękujemy ogromnie!

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

,czy tam na tym terenie gdzie są te hurtownie

Jeszcze raz popatrzyłam na mapę i kwadrat; Daszyńskiego,Krzywa i Kuźnicza .

Przyznaję że na ten teren nie wjeżdżałam.  Nawet nie wiedziałam że tam są hurtownie.  To zawsze był teren (szczelnie ogrodzony) b.dużego zakładu metalowego"Kużnia". Myślałam że on nadal funkcjonuje.  Ale każdy kto by stamtąd   wyjeżdżał , musi  się natknąć na ogłoszenie; czy to na Kuźniczej, czy na Daszyńskiego. 

Pewnie że nie zaszkodzi rozwiesić tam ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, togaa napisał:

Jeszcze raz popatrzyłam na mapę i kwadrat; Daszyńskiego,Krzywa i Kuźnicza .

Przyznaję że na ten teren nie wjeżdżałam.  Nawet nie wiedziałam że tam są hurtownie.  To zawsze był teren (szczelnie ogrodzony) b.dużego zakładu metalowego"Kużnia". Myślałam że on nadal funkcjonuje.  Ale każdy kto by stamtąd   wyjeżdżał , musi  się natknąć na ogłoszenie; czy to na Kuźniczej, czy na Daszyńskiego. 

Pewnie że nie zaszkodzi powiesić tam ogłoszenia.

Basiu, to mogą być właśnie takie miejsca, których nie bierzemy pod uwagę.Według mapki to na tym terenie jest więcej małych zakładów.Warto by było mimo wszystko dotrzeć na portiernie i również poprosić aby przekazali ulotkę stróżowi,ochronie jeżeli tacy tam są.Wiem kochana,że robisz wszystko co w Twojej mocy i też nie jesteś w stanie podzielić się na czworo.My tu tylko piszemy a w realu nic nie możemy zdziałać...:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

Z bazarku w UK od Paulshadow dotarły dziś pieniążki  - 658,55zł.

Dziękujemy Wam Kochani najserdeczniej za wsparcie i pomoc!

 

Bogusiu,może zrobię już przelew całości do Anuli?

Ja również przyłączam się do podziękowań :) Naprawdę ogromna suma ! :)

Aniu,możesz przelać do Anuli te pieniążki bo ona jest skarbnikiem.Pieniążki z mojego bazarku też oczywiście będą u niej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...