Jump to content
Dogomania

Malutki Rysiu ze szkolnego parkingu prosi o pomoc...


Recommended Posts

Alez cudenka sie zadzialy az czlekowi lzej na duszy na sercu i uskrzydlony wielce

sciskam ogromnie za Bialogonki i za domus dt

Rysienku skarbie 

Cudny stokroc oprzecudny Rysieniek 2016%2B-%2B1  i na tym zdjateczku jak braciszeczek mojej skarbuni 1463767875686.jpg

Link to comment
Share on other sites

Z wieści z Białogonkowa od Rysia : Rysiu grzecznie przespał całą noc , dosłownie jakby nie było psa :) Rano było tylko jedno siusiu na ręczniczku który mu zostawiłam obok kocyka do spania . Rysio przywitał mnie merdaniem ogonka i chętnie wyszedł na podwórko . Wywęszył wszystkie Białogońskie zapachy , załatwił wszystkie swoje potrzeby i już dużo chętniej do mnie podchodził do głaskania . Coś mi sie wydaje że zapowiada się na pieszczocha ;) Niestety gdy tylko Krzysiu pojawił się na podwórku to Rysiu wcisnął się pod krzesło i nie chciał wyjśc :( I znowu potwierdziła sie niezmienna od lat reguła : w świętokrzyskim psy boja się facetów :(. Gdy Krzysiu pojechał do Kielc to maluch poczuł się pewniej i sam bez wołania wrócił do łazienki na kocyk . Dałam mu tabletke na robaczki i zaraz dostanie śniadanko :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kochany maluch.

Mortes, nie tylko w Świętokrzyskiem spy boją się facetów. Większość naszych tymczasek bała się na początku facetów. Mój mąż pomału przełamywał strach ,ale  u części i tak pozostał.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, zachary napisał:

Mortes, Ciebie to sklonować trzeba!....Rysiaczku, jak słodko spisz na tym kocyku...pewnie pierwszy raz w zyciu masz tak ciepło w brzusio...

 

 

3 minuty temu, Dorot131 napisał:

jeszcze nie skończyłam się zastanawiać jak mogę pomóc , a tu już wszystko zorganizowane ,, brawo dziewczyny

Nie tylko Izę trzeba sklonować :) Trzeba sklonować wszystkie Was kochane Dogomaniaczki :)

I część klonów zapraszam w moje okolice, bo niestety nie tylko na świętokrzyskiej wsi jest tak źle :(

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Jestem częścią Inkowej rodzinki z Krakowa. Wczoraj po południu jak zwykle odwiedzając Białogonkowy wątek zobaczyłam link do wątku o Rysiu. Weszłam i to co przeczytałam (plus zobaczyłam na zdjęciach) bardzo mną wstrząsnęło... Jak można tak traktować zwierzęta? Ja wiem, żę mieszkańcy wsi inaczej podchodzą do psów ale trzeba nie mieć za grosz wrażliwości, żeby psy przeganiać kamieniami...

Jak tylko zobaczyłam się z Mamą Inką, od razu zapytałam czy widziała Rysia i powiedziałam, że trzeba go zabrać chociaż na ten dom tymczasowy. Przyznam się, że skradł moje serce :) Taki mały okruszek... Bardzo jestem ciekawa jak Pani Domu Inka przyjmie nowego towarzysza choć nie ukrywam, że chciałabym, żeby mu troszkę pomatkowała... :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Witaj cavalliaa :) Cieszę się że zaglądasz na Białogonkowy wątek , no , w końcu macie Białogonkę Inkę więc jakże mogło by być inaczej ;) Bardzo się cieszę że zaopiekujecie się tymczasowo Ryśkiem i popracujecie z tym  psiakiem :) Choć na razie nie ma mu co zarzucić co do zachowania ale wiadomo jak sie chłopak ośmieli może być różnie . Mam nadzieję że Inka stanie na wysokości zadania i przygarnie pod swoje skrzydła malucha . Na razie zapoznałam Rysia z naszą Dupcia bo jest najłagodniejszym naszym pieskiem . Było super :) Rysiu ani odrobiny złości  a wręcz początkowe zainteresowanie a potem to juz wąchał sobie trawkę a Dupcia go pilnowała ( w pozytywnym znaczeniu) Zaraz spróbuję jeszcze zapoznać go z Lenką i Sambusią bo to też grzeczne sunie . Potem może zobaczę jak reaguje na psy i pokażę mu Noska . Spróbuję dziś dopasować mu jakieś szelki i przypiąc do smyczy . Do obroży jak przypinam smycz to bardzo się boi . W dalszym ciągu boi się gwałtowniejszych ruchów i choć chodzę przy nim na palcach to i tak co chwile się kuli :( Ale sa tez momenty że się rozwesela i nawet zamerda ogonkiem :)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Witam nasze serduszko! A ja wracam z demonstracji przeciw wywozowi koni do rzeźni w Japonii, troche mało ludzi, oby to cos dało;/.

Dobrze że Rysiu idzie do Inki, bedzie miał koleżanke, nie będzie wiele godzin sam, noi liczę że ten dt to tak sie zakocha potem w Rysiu;p. Gdyby nie było dt żadnego to pewnie trafił by do mnie, ale umęczyłby sie sam przez ponad 9 godzin;/ my to pewnie skonczymy z kotem, albo i dwoma

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy dzień był bardzo emocjonujący , no może nie tak jak ten wczoraj ;) ale było bardzo ciekawie . Rysiu zwiedzał Białogonkowo chętnie i już coraz śmielej . Najpierw chodził sam

DSCF3481.jpg

 

DSCF3478.jpg

 

DSCF3505.jpg

 

a potem zapoznałam go z Dupcią .

DSCF3484.jpg

 

DSCF3491.jpg

 

Tak jak juz pisałam wcześniej Rysiu zareagował na Dupcię chwilowym pozytywnym zainteresowaniem a potem wrócił do obwąchiwania naszych kątów ;) To Dupcia domagała się uwagi a Rysiu nie za bardzo . Potem Rysiu zapoznał sie z Lenka , Ernim i Noskiem .

DSCF3507.jpg

Było bardzo poprawnie :) Żadnych zgrzytów ale Rysiu nie jest pieskiem który zabiegałby o względy innych psiaków .  Po obwąchaniu nowo poznanych towarzyszy Rysiu stracił nimi zainteresowanie . Dziś na obiadek w Białogonkowie było bardzo dobre danie i niestety dosyć rzadkie u nas : wołowinka z ryżem i marchewką . Rysiowi aż uszy się trzęsły tak wcinał :) a potem już coraz chętniej do mnie sie przybliżał i nawet wtulał . Dalej jednak jest bardzo płochliwy :(

DSCF3472.jpg

 

Próbowałam dziś założyć mu obrożę i smycz ... Obrożę zaakceptował a smycz na razie nie :( Rysiu polubił leżenie na brzydkich Białogońskich schodach .

DSCF3525.jpg

 

Potem spróbowaliśmy z szelkami i to juz przerosło Rysia :( Odkąd zapięłam mu szelki to obraził sie na całego i aż do teraz nie zrobił w nich ani kroku .

DSCF3528.jpg

 

Dopiero dosłownie przed chwilą gdy wyniosłam go na podwórko to gdy podeszłam z mięskiem i zaczęłam mu rzucać to zaczął powoli iśc az w końcu przeszedł w tych nieszczęsnych szelkach całe podwórko i sam wszedł do łazienki i położył się kocyk. Jutro znowu spróbujemy ze smyczą ...

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Rysiek jest świetny! 

Zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteśmy spokrewnieni?

Podobna budowa, wiek zbliżony, uszy mniej spiczaste ale też stojące, łapy przednie stawia szeroko jak ja, choć widzę, że nie ma w nich wilczego pazura. No i miejsce błąkania się i uratowania to samo i Ratowniczka ta sama :) 

Pozdrawiamy Białogonkowo i miętoszki po grzbieciku dla Rysia.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Rysiek jest świetny! 

Zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteśmy spokrewnieni?

Podobna budowa, wiek zbliżony, uszy mniej spiczaste ale też stojące, łapy przednie stawia szeroko jak ja, choć widzę, że nie ma w nich wilczego pazura. No i miejsce błąkania się i uratowania to samo i Ratowniczka ta sama :) 

Pozdrawiamy Białogonkowo i miętoszki po grzbieciku dla Rysia.

Potwierdzam. Rysiek jest świetny  Amour62.gif I podobny do maleńkiej Dusieńki.

I Mortes ponownie "potknęła się" o bidę - maliznę. Rzut okiem na wątek i decyzja. Ratujemy! Rysiek dostaje deklarację stałą = 40 zł.

Serdeczne głaski dla Rysia, małego rudzielca  0059.gif

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Figunia napisał:

Kochany Malentas!

Jak dobrze pomyslec, ze teraz jedyne niedogodnosci, to beda fochy, bo kaza chodzic na smyczy i jeszcze zakladaja jakies szelki. No i tych psow tak duzo...okropnosc...

Figuniu niestety bardzo niewiele Białogonków może zapoznać się z Rysiem ... Nie wszystkie sa niestety przyjażnie nastawione do nieznanych piesków . :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...