Jump to content
Dogomania

Bezunia i Toficzek już mają swoich ukochanych ludzi i są szczęśliwi. Beza zamieszkała we Wrocławiu, Toficzek w Żarach!!!


Gabi79

Recommended Posts

Cudne zdjęcia Bezuni, sama słodycz :)

Mnie  podoba się ten dom dla Tofika - pies po przejściach, ludzie z przyszłością ;)

Jest ich dwoje, psiolubni, nie zaskoczy ich żaden wybryk ani niewłaściwe zachowanie Tofika, będa wiedzieli co z tym zrobić.

Psiak będzie miał wokół siebie ludzi aktywnych, z dużą ilością czasu wolnego,  a perspektywa wyjazdów z własną rodziną w nowe miejsca na pewno  zaspokoi  wielką ciekawość malca ;)

Do kompletu  - córki  z sercem do zwierząt i inne zwierzaki w rodzinie.

Oczywiście  trzeba poczekać na relację z wizyty, bo może wnieść nowe ważne informacje...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po uzgodnieniu z szafirka rozliczyłam ostatecznie Daszeńkę i przelałam pozostałą po niej kasę na konto Bezi i Tofika.

Aktualny stan kasy psiaczków to kwota 1.313,60 zł.

Rozliczenie funduszy psiaczków znajduje się na pierwszej stronie wątku w tym poście klik

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gabi79 napisał:

 

Czekam na tel. do Iwony, już prawie na zawał zeszłam.

 

Jestem, już jestem :)

Udało mi się namówić memory i poszłyśmy obie.

Dom bardzo ciepły, zwierzolubny, zdecydowanie na tak z naszej strony.

Nawet wspólnych znajomych znaleźliśmy, którzy mają działkę niedaleko Państwa działki i będę mogła tam "podglądać" Tofcia.

Obszerniejszą relację zdałam Gabi,  teraz musi podjąć decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gabi79 napisał:

Dziękuję Elu!!!

Znowu nie mogę cytować.

Bezunia jest prześliczna, takie słodkie minki robi.

Można powoli zacząć ogłaszać ślicznotkę.

Ma ktoś pomysł na tekst?

Czekam na tel. do Iwony, już prawie na zawał zeszłam.

No Gabrysiu nie zawalaj z zawałem, bo tu ważą się losu Toficzka :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Iwonką, obie z memory są zachwycone Państwem.

W dodatku znajoma Iwony ma działkę obok Państwa, więc jeśli Toficzek pojedzie do Nich to Iwona będzie latem go często widywać.

Córki namówiły Państwa, by adoptowali pieska po przejściach.

Pani od dłuższego czasu przeglądała ogłoszenia i Toficzek skradł jej serce.

Od wczoraj rozmyślam, pytam ludzi o opinię, nerwy mnie zżerają.

Gdyby chodziło o samotną osobę nie zdecydowała bym się wydać Toficzka, ale Państwo są we dwoje.

W razie potrzeby córki Państwa zajmą się Toficzkiem. 

Decydowanie o losach i całym życiu pieska jest cholernie trudne i stresujące.

Po długich rozmyślaniach jestem na TAK

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja Sawana została oddana do Schroniska po 8 latach bycia pod opieką starszych Państwa.Być może z tego powodu,mając przykład w domu jestem sceptycznie nastawiona do takich adopcji.Wiem,że szczeniaczki się bardzo podobają, wszystkie są śliczne tylko trzeba sobie zdać sprawę,czy starczy siły i życia aby na starość psiak nie trafił na ulicę czy do Schroniska,ponieważ zgotować mu taki los to jest coś okropnego.W przypadku tych Państwa to chociaż jest nadzieja,że są dwie córki,które zagwarantują opiekę nad Tofikiem.Słowo "zagwarantują" jest nad wyraz napisane ale trzeba mieć nadzieję.Czy Państwo mieszkają w mieszkaniu w bloku,czy w domku?

I jeszcze coś napiszę,wyadoptowałam do starszego małżeństwa mieszkającego w Kłodzku moją tymczasię Isię.Isia miała 3 lata a więc też nie była staruszką ale umowę podpisałam z córką Państwa.Do tej pory mam kontakt z córką P.Małgosią i jestem zadowolona z tej adopcji a minęło już ponad 3 lata.A wiecie dlaczego jestem zadowolona,ponieważ mam kontakt z tymi ludźmi do tej pory i wiem,że gdyby starsi Państwo nie mogli się Isią dalej opiekować to P.Małgosia przejmie opiekę.Zaufałam im.

To jest Isia ze swoją najukochańszą Pańcią.

 

received_476952735796704.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli oneczka mówi tak, to znaczy tak.Państwo mają po 60 lat, więc jak zostało policzone starość Toffika przypadnie , gdy będą mieli po 75. Czyli całkiem niestarzy na dzisiejsze czasy.

Można  zawrzeć umowę z podpisem głównego opiekuna i z aneksem podpisanym przez córkę ,ze w razie gdyby ... to ...

Link to comment
Share on other sites

Gabrysiu, bardzo sie ciesze:) naprawde!

Myślę, że 'nie taki wilk straszny jak go malują'. Uważam, że ludzie w wieku 60 lat są dojrzali, świadomi i z pewnością dobrze przemyśleli posiadanie młodego psa.

Córki z pewnością też w tym uczestniczyły i zdają sobie sprawę z tego co nas tu zastanawiało. Uważam, że gdyby nie chciały rodzicom pomóc, to stanowczo by im tą adopcję odradziły.

Będzie dobrze:) Trzymamy kciuki i czekam na wieści- może nawet już od Państwa!

 

Link to comment
Share on other sites

To może i ja kilka słów dodam od siebie.

Ludzie mili, sympatyczni, obeznani z tematem, wydają się mądrzy życiowo i odpowiedzialni.
Zadbane, trzypokojowe mieszkanie w bloku, pierwsze piętro.
Sąsiedzi bezpośredni w klatce zwierzolubni, prawie wszędzie były, są i będą zwierzaki, głównie psy.

Państwo zgodnie twierdzą, że dom bez psa jest pusty, a życie niepełne i czas najwyższy na powiększenie rodziny.
Pani wprawdzie kiedyś marzył się pies duży, z konkretnych ras, ale mierzy siły na zamiary.
Małego psa łatwiej wnieść po schodach, nosić w razie kłopotów zdrowotnych, wykonywać przy nim niektóre czynności, łatwiej transportować do weta.
Pies ma być pełnoprawnym członkiem rodziny, brać czynny udział w jej życiu.
Towarzyszyć w domu, wspólnie spacerować w mieście i wyprawiać się w plenery, ciepłe dni spędzać z Państwem na działce, jeździć na ryby, odwiedzać rodzinę.

Dlaczego Państwu zależy na psie młodziutkim, na szczeniaku?
Jedna z Córek Państwa przygarnęła z przytuliska sunię po przejściach.
Jej wcześniejszy los nie jest znany.
Sunia jest płochliwa i niepewna, boi się dorosłych psów, ale w pełni akceptuje szczeniaki i małe zwierzaki.
Ponieważ kontakty rodzinne są częste, sunia przy pierwszych spotkaniach nie przeżyje stresu, a nim szczenior stanie się psem, zdążą raczej bezboleśnie do siebie przywyknąć.
Druga z Córek ma przygarniętego kota, kot malucha sie nie przestraszy, a młody psiak też łatwiej zaakceptuje kota.

Pies starszy, którego przeszłości się nie zna, może mieć zadawnione nawyki, zaskoczyć czymś nieprzewidywalnym, szczeniak jest otwarty na naukę i zmiany, chetny do poznawania czegoś nowego, łatwiej akceptuje zmiany.
Temat powiększenia rodziny o nowego członka rozważany jest od dawna, Państwo w teorii rozważali nawet kupno psa, ale sprzeciwiły się temu gorąco obie córki.
Obie zgodnie twierdzą, że jest zbyt wiele zwierzaków bezdomnych, które potrzebują domu, a Państwo w zupełności się z tym zgadzają.

Państwo mają dużo czasu, cierpliwości, nie straszne im ani potknięcia fizjologiczne malucha, ani psoty i zabawy.

Tyle z mojej strony w uzupełnieniu relacji z wizyty.

Prywatnie wg mnie aneks do umowy to wymaganie nieco przesadne.
Państwo są dorośli i odpowiedzialni.
Ale to już moja prywatna opinia.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Kochane ciocie z tych emocji siedzę i płaczę

Pani Irenka jest cudowną osobą. Ma tak samo na imię, jak moja Mama i z charakteru też do mojej Mamy jest podobna!!!

Nie potrafię opisać wszystkiego o czym rozmawiałyśmy. Rozmowa  z takimi osobami (nie tylko o zwierzętach) to sama przyjemność.

Pani bardzo się ucieszyła, że dostaną Toficzka, mówiła, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by był szczęśliwy.

Państwo byli gotowi od razu jechać po malucha.

Pojadą jutro i zaszczepią Toficzka we własnym zakresie. Tym samym pieniążki zostaną na kolejne "bidy".

Pani stwierdziła, że u Hani Toficzek ma super opiekę, ale po co ma dłużej czekać, skoro ma już dom i swoich ludzi.

Skoda każdej chwili, którą już może spędzić w domku.

Ona03, memory, bardzo serdecznie Wam dziękuję za przeprowadzenie wizyty i obszerną relację!!!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...