Jump to content
Dogomania

ABI-TERIERKOWATA SUNIA Z ZAMOŚCIA - JUŻ W SWOIM DOMKU!


Bogusik

Recommended Posts

3 godziny temu, Tola napisał:

Zdjęcia dziewczynek cudne :)

Napisałam już na wątku Daszki i Nutelki, ze nie mogę powstrzymać łez radości  - taka odmiana losu 3 suczek, tyle się dzieje, ale niech ten piękny czas trwa :)

 

To już kolejne sunieczki z Zamojskiego schroniska i mam nadzieję nie ostatnie.

Które psiaki jako pierwsze z Z-a pojechały do Hani i z czyjej inicjatywy. Chyba Bogusik i Anuli, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Abi została dzisiaj wykąpana. Niestety nie poszło tak lekko, jak z Daszką i przy okazji i ja się wykąpałam :) Abi strasznie się zestresowała, walczyła ze mną w wannie, ale jak przekonała się, że nic nie wskóra, to usiadła w wannie i poddała się. No ale zanim to nastąpiło, to ze mnie już kapało. Taka z niej mała Zadziora :)

Link to comment
Share on other sites

54 minut temu, szafirka napisał:

Abi została dzisiaj wykąpana. Niestety nie poszło tak lekko, jak z Daszką i przy okazji i ja się wykąpałam :) Abi strasznie się zestresowała, walczyła ze mną w wannie, ale jak przekonała się, że nic nie wskóra, to usiadła w wannie i poddała się. No ale zanim to nastąpiło, to ze mnie już kapało. Taka z niej mała Zadziora :)

A była bardzo brudna? Jaką Abi ma sierść twardą czy miękką? Czy Abi potrzebny jest fryzjer?

Link to comment
Share on other sites

Nie dziwię się, ze Abi dzielnie walczyła z Szafirką. Pewnie po raz pierwszy w życiu ktoś wsadził ją do wanny i zaczął polewać woda. To spanikowała. Myślę, ze następnym razem, będzie łatwiej. Mój pies robił tak samo a teraz kiedy widzi wodę w wannie, sam wchodzi.

Dziś wysłałam na konto Szafirki 635 zł z bazarku kilometrowego, na poczet zapłaty za transport 3 suczek z Zamościa.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, b-b napisał:

Moja od małego zna wannę i wodę a do tej pory - 6 lat - nie lubi się kąpać i kiedy ją wołam to ucieka pod łóżko.

Ja mojego podeszłam psychologicznie, za pomocą piłeczki, którą uwielbia i wtedy nawet woda mu nie straszna.

Link to comment
Share on other sites

Abi nie kłapała ząbkami, tylko zapierała się, próbowała wyskoczyć, trzepała się. Sierść ma terierkowatą, czyli szorstką, lekko skręconą. Myślę, że nie potrzeba jej fryzjera, zwłaszcza że włosy nie kołtunią się. Nie była bardzo brudna, o wiele mniejsza Daszka zostawiła brudniejszą wodę.

Wczoraj doszła karma z Zamościa, dziękuję w imieniu Abi.

20160115_125123a.jpg

20160115_130332a.jpg

20160115_130447a.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Havanka napisał:

Nie dziwię się, ze Abi dzielnie walczyła z Szafirką. Pewnie po raz pierwszy w życiu ktoś wsadził ją do wanny i zaczął polewać woda. To spanikowała. Myślę, ze następnym razem, będzie łatwiej. Mój pies robił tak samo a teraz kiedy widzi wodę w wannie, sam wchodzi.

Dziś wysłałam na konto Szafirki 635 zł z bazarku kilometrowego, na poczet zapłaty za transport 3 suczek z Zamościa.

 

Możliwe, że to była pierwsza kąpiel Abi w życiu, albo po prostu sunia za kąpielą nie przepada.

Obie z Daszką są śliczne, chociaż każda ma inną urodę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozliczyłam transport trzech psiaków.Jak coś nie tak to krzyczcie.

0,49gr x 1454km = 715,50zł

Nowa Sól - Kraków - Zamość = 727km x 0,49gr = 356,23zł

Zamość - Kraków = 319 x 0,49gr = 156,31zł

Kraków - Nowa Sól = 408 x 0,49gr = 199,92zł

Razem: 712,46zł (pozostało do rozliczenia 3,04zł-jest to kwota ,która wynika z dalszych cyfr po przecinku)

Nowa Sól - Zamość: 356,23zł : 3 = 118,74zł

Zamość - Kraków: 156,31zł : 3 = 52,10zł

Kraków - Nowa Sól : 199,92zł : 2 = 99,96zl

Daszka : 118,74zł + 52,10zł + 99,96zł = 270,80zł [+1,01zł(3,04zł : 3) = 271,81zł + 0,01gr = 271,82zł

Abi : 118,74 + 52,10zł + 99,96zł = 270,80zł [ + 1,01zł(3,04zł : 3) = 271,81zł + 0,01gr = 271,82zł

Nutelka : 118,74zł + 52,10zł = 170,84zł [ + 1,01zł(3,04zł : 3) = 171,85zł + 0,01gr = 171,86zł

Razem: 715,47zł (dodając po 0,01gr (do transportu jednego psiaka) = 715,50zł

Dopłata do transportu na jednego psiaka wynosi w przybliżeniu : 80,50zł : 3 = 26,83zł (26,83 x 3 = 80,49zł)

Proponuję wyrównać kwotę do 26,84zł

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Bogusik napisał:

Anulko,dziękuję że rozliczyłas koszty transportu :) Końcową brakującą kwotę 80,50zł podzieliłabym tylko na Abi i Daszkę.Nie wiem co na to inne ciocie?

Ja myślę,że też należy 80,50zł podzielić na Abi i Daszkę.Nutelcia jest w BDT i nie należy obciążać elik. To by wyszło po 40,25zł.

Ja tylko wstawiłam do wiadomości w miarę rzetelne rozliczenie transportu psiaków.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

Ja myślę,że też należy 80,50zł podzielić na Abi i Daszkę.Nutelcia jest w BDT i nie należy obciążać elik. To by wyszło po 40,25zł.

Ja tylko wstawiłam do wiadomości w miarę rzetelne rozliczenie transportu psiaków.

Ok. świetnie, w takim razie poproszę elik o przelew 40,50 za Daszeńkę, Anulko przelej proszę  40,- nie będziemy się bawić w końcówkę 25 groszy

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Bogusik napisał:

Anulko,dziękuję że rozliczyłas koszty transportu :) Końcową brakującą kwotę 80,50zł podzieliłabym tylko na Abi i Daszkę.Nie wiem co na to inne ciocie?

 

12 godzin temu, Anula napisał:

Ja myślę,że też należy 80,50zł podzielić na Abi i Daszkę.Nutelcia jest w BDT i nie należy obciążać elik. To by wyszło po 40,25zł.

Ja tylko wstawiłam do wiadomości w miarę rzetelne rozliczenie transportu psiaków.

 

11 godzin temu, Gabi79 napisał:

Ok. świetnie, w takim razie poproszę elik o przelew 40,50 za Daszeńkę, Anulko przelej proszę  40,- nie będziemy się bawić w końcówkę 25 groszy

Na wątkach Daszeńki i Nutelci dziękowałam Wam, ale i tu także chciałabym.

Jesteście wspaniałe i wspaniałomyślne :) Bardzo serdecznie Wam dziękuję

z%252520tulipanami.gif%2525C5%25259Ble%252520dwa%252520serca.g

,

 

Wczoraj zrobiłam przelew na konto szafirek na kwotę 40,50 zł

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...