Jump to content
Dogomania

Kastracja - zmiana w zachowaniu


LALUNA

Recommended Posts

Chciałabym pozbierac dane statystyczne. Dlatego chciałabym poznac relacje włascicieli psów kastrowanych jak kastracja wpłyneła na zachowanie konretnych psów. To moze byc bardzo ciekawa lektura.;)
Opiszcie swoje własne doswiadczenia i odpowiedzcie na pytania:
- w jakim wieku pies był kastrowany
- rasa psa
- powód kastracji
- czy był agresywny do domowników, psów
- czy był wczesniej lub później szkolony
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
- inne zmiany które zauważyliscie
- ewentualny wpływ na zdrowie
Jakbyscie mogli rozwinac te punkty podajac konretne przykłady.
Dzieki
A jak by sie ktoś krępował to prosze chociaz na priv

Link to comment
Share on other sites

1. 7,5 miesiąca - przed pierwszą cieczką
2. Kundel
3. Profilaktyka (zapobieganie nowotworom sutka, itd.) oraz dla wygody psa i właściciela :lol:
4. Nie.
5. Później.
6. Żadnych zmian (oprócz oczywistych zmian w zachowaniu wynikających z dorastania psa, wychowania, itd.)
7. Nie dotyczy.
8. Nie zauważyłam innych zmian.
9. Zmian zdrowotnych zw. z kastracją też nie zauważyłam

Link to comment
Share on other sites

Będę pierwsza? :evil_lol::evil_lol:

- w jakim wieku pies był kastrowany
[B]5 lat[/B]
- rasa psa
[B]kundel, wilczurowate "coś"[/B]
- powód kastracji
[B]agresja, szaleństwo na punkcie cieczek i brak dotarcia do niego w jakikolwiek sposób, zdrowie[/B]
- czy był agresywny do domowników, psów
[B]do niektórych domowników, do każdego psa - amok :roll:[/B]
- czy był wczesniej lub później szkolony
[B]szkolenie rozpoczęte miesiąc po kastracji[/B]
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
[B]już kilka dni po kastracji brak namiętnego znaczenia terenu i zmniejszenie zainteresowania sukami z cieczką[/B]
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
[B]tak + szkolenie - praktycznie zerowa agresja, jakiekolwiek inne zachowania niepożądane można natychmiast wyhamować[/B]
- inne zmiany które zauważyliscie
[B]dużo łatwiejszy kontakt z psem[/B]
- ewentualny wpływ na zdrowie
[B]mniej stresu przez cieczki :evil_lol: nie chodzi cały czas nabuzowany[/B]

Link to comment
Share on other sites

pies Leon

1/ wiek - ok. 4-6 lat
2/ rasa - mieszaniec raczej duży w typie owczarkowatym
3/ powód - agresja, nadpobudliwość seksualna, miewał problemy z prostatą
4/ był agresywny wobec psów (suki, szczenięta również - bez różnicy), czasami wobec obcych ludzi, nigdy nie było problemów z agresją do domowników
5/ był szkolony zarówno wcześniej jak i później
6/ trudno mi ocenić, na ile zmiany w zachowaniu psa były spowodowane kastracją, a na ile ciągłą i bezustanną pracą, ale faktem jest, że z czasem pies nabierał ogłady, niewątpliwie ograniczenie popędu seksualnego ułatwiło szkolenie i miało zbawienny wpływ na koncentrację
7/ na psy jest wciąż uczulony, ale jest zdecydowanie bardziej odwoływalny i przewidywalny, złagodniał w stosunku do suk, można odnieść wrażenie, że zaczął rozróżniać płeć :evil_lol:, choć nadal potrafi dziewczynie przydzwonić, jeśli jest niemiła, mniej tłucze również szczeniaki, [B]zaczął się kumplować z samcami[/B], nie z każdym oczywiście, ale ma już kilku kolegów, w tym jednego reproduktora (bula)
jeśli chodzi o stosunek wobec obcych ludzi, to raczej nie ma większej różnicy, kilku potrafi minąć obojętnie, a któregoś wyhaczy sobie z tłumu i próbuje zaatakować, nadal działa ten sam schemat - jeśli dużo wychodzimy między ludzi i spacerujemy po ulicy, pies jest bardziej obojętny na obcych, jak trafi nam się przerwa i hasamy tylko po odludnych terenach, znów musimy się socjalizować
8/ nie biegamy już za sukami w cieczce, choć pięknie je wystawiamy i czasami próbujemy kryć :evil_lol:, nie obsikujemy wszystkich krzaczków, załatwiamy tylko niezbędne potrzeby
9/ wpływu na zdrowie nie zauważyłam, pies jest z odzysku, więc już od nowości był felerny (połamany i źle zrośnięty, wykryto ciężką wirusówkę przebytą w szczenięctwie), obecnie ma ok. 9-11 lat, co przy jego rozmiarze jest już poważnym wiekiem, ale nadal galopuje na spacerach, biega za frisbee (choć to staram się oczywiście dawkować umiarkowanie), zdarza mu się bawić z zaprzyjaźnionymi psami, a w ubiegłym roku wystartował nawet w zawodach agility, bez sukcesów, ale ukończył wszystkie przebiegi, nadal chętnie tropi, ale do pozoranta już nie jeździmy, bo to są zbyt wielkie emocje dla jego skołatanej duszy

dodam jeszcze, że pies nie przytył, nie stracił nic z temperamentu i chęci do pracy

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nie moj, ale znany mi pies
bouvuier, 3 lata, rasowy, rodowodowy, niehodowlany
Powod kastracji - podsikiwanie wszystkiego, ciagle pobudzenie, niepokoj, pierwsze oznaki agresji lękowej do ludzi, trudny w kontroli przy psach, zmiany uczuleniowe wybuchajace co jakis czas - nacieki przy stawach przednich lap
Byl szkolony wczesniej. Pozniej troche mniej.
Po kastracji po dwoch miesiacach koniec z podsikiwaniem, stopniowo wiecej zrownowazenia, zwiekszenie pewnosci siebie psa, wieksze pilnowanie sie czlowieka i wieksza chec wspolpracy - i ogromne na plus zmiany zdrowia - skonczyly sie uczulenia i nacieki, ktore przedtem wymagaly punkcji ciaglych.
Wet. nie umie okreslic, czemu przedtem robily sie te nacieki i czemu po kastracji znikly, ale znikly.

Drugi znajomy pies - mieszaniec
Powod kastracji w wieku trzech lat - histeryczna nieustanna agresja lękowa do psow i ludzi
Szkolony przedtem i potem, tak samo intensywnie, dwa lata po kastracji nastawil sie na prace z czlowiekiem na tyle, ze uczestniczyl bez smyczy w grupie psow w pokazach szkolenia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

- w jakim wieku pies był kastrowany - [B]4,5 roku[/B]
- rasa psa - [B]chiński grzywacz[/B]
- powód kastracji - [B]ciągłe ucieczki, agresja do psów gdy jest na smyczy[/B]
- czy był agresywny do domowników, psów - [B]do domowników i ludzi ogólnie nie, obce psy tak warczy szczeka ale nie gryzie.[/B]
- czy był wczesniej lub później szkolony - [B]w minimalnym zakresie[/B]
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie - [B]3 mies. po kastracji żadnych zmian[/B]
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów - [B]bez zmian[/B]
- inne zmiany które zauważyliscie - [B]żadnych, dalej kombinuje jak nawiać[/B]
- ewentualny wpływ na zdrowie - [B]nieznane[/B]

Link to comment
Share on other sites

- w jakim wieku pies był kastrowany [B]ok 2 lata[/B]
- rasa psa [B]mieszaniec
[/B]- powód kastracji [B]agresja do psów, b. częste znaczenie terenu[/B]
- czy był agresywny do domowników, psów [B]był agresywny do psów "nie prowokowany"[/B]
- czy był wczesniej lub później szkolony [B]był szkolony po kastracji[/B]
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie [B]w pierwszym tygodniu po kastracji pies zaczął jednorazowo skutecznie oddawać mocz, sikał raz a porządnie, czasami znaczy teren kropelkami, ale nie tak często[/B]
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów [B]agresja do psów zmniejszyła się dzięki pracy z psem, wystarczy kilka tygodni nie przypomina psu jak się ma zachowywac to agresja wraca lecz nigdy nie jest ona rozpoczęta przez mojego psa. Coś musi go sprowokować. Niestety jego już prowokuje podejście drugiego psa.[/B]
- inne zmiany które zauważyliscie [B]czy to możliwe, że już mi nie czernieją iglaki w ogrodzie od moczu wykastrowanego psa? :D Bo taka zmianę zauważyłam właśnie.[/B]
- ewentualny wpływ na zdrowie [B]jest tendencja do tycia, ale da sie to opanować. Mój pies schudł po kastracji 2 kg, bo dmuchałam na zimne. Poza tym kastracja jest profilaktyką przeciwko chorobom narządów płciowych naszych psów.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Pies koleżanki, 4 lata, ok. 2 lat po zabiegu:
- w jakim wieku pies był kastrowany
ok. 2 lat
- rasa psa
jamnik krótkowłosy
- powód kastracji
niehodowlany, znaczenie terenu
- czy był agresywny do domowników, psów
do ludzi nie, do osobników tej samej płci - umiarkowana
- czy był wczesniej lub później szkolony
nie
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
ok. 5-6 miesięcy po - znaczny ubytek sierści na uszach, klatce piersiowej, podbruszu, pośladkach
- czy zmniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
do ludzi - bez zmian, bez zmian czyli umiarkowana, z tym że teraz potrafi zaatakować przdstawicieli obu płci, przy czym ten konkretny pies sam z siebie nie szuka zaczepki
- inne zmiany które zauważyliscie
nieznaczny przyrost wagi
- ewentualny wpływ na zdrowie
zdiagnozowane zaburzenia hormonalne, pies jest leczony

Link to comment
Share on other sites

[B] - w jakim wieku pies był kastrowany
[/B]1 rok
[B] - rasa psa
[/B]siberian husky
[B] - powód kastracji
[/B]niechciane ciąże i choroby (nowotwór sutka itp.)
[B] - czy był agresywny do domowników, psów
[/B]nie
[B] - czy był wczesniej lub później szkolony
[/B]wcześniej podstawowych komend, później z zakresu posłuszeństwa
[B] - kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
[/B]suńka stała się spokojniejsza, przed operacją w okresie cieczek zachowywała się nerwowo
[B] - czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
[/B]do ludzi bez zmian, psy (przedstawicieli płci przeciwnej) zaczęła zaczepiać
[B] - inne zmiany które zauważyliscie
[/B]brak
[B] - ewentualny wpływ na zdrowie
[/B]brak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Laluna, o sukach wyciętych też pisac?

Zofia[/quote]
Pisz a takze o doswiadczeniach Kanadyjskich.
Chodzi mi aby zebrac doswiadczenia pojedynczych włascicieli, aby ten topic słuzył szkoleniowca, oraz tym co nie moga sie zdecydowac a pies jest agresywny i wyczerpali już wszelkie mozliowsci które nie przyniosły skutku

Link to comment
Share on other sites

- w jakim wieku pies był kastrowany
4,5 roku
- rasa psa
Siberian Husky
- powód kastracji
chora prostata, cysty na prostacie
- czy był agresywny do domowników, psów
jakies 3 tyg po kastracji sobie warknoł na domownika na tym koniec
- czy był wczesniej lub później szkolony
Wybieramy się w połowie stycznia
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
nie ma zadnych zmian poza tym ze niewylizuje juz tak namietnie trawy pachnącej sunią
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
psiak wyzbyty agresji, chyba ze go którys pies naprawde wrednie zaczepi
- inne zmiany które zauważyliscie
normalnie sika, idzie pod drzewe lub inne odpowiednie według niego miejsce i poprostu sika, a nie neiaczy co 5 kroków. przestał mieć problemy z [rzewodem pokarmowym i snie smierdzi mu z buzi...
- ewentualny wpływ na zdrowie
uniknięcie zmian nowotwoeowych w prostacie

Link to comment
Share on other sites

[B]- w jakim wieku pies był kastrowany[/B]
Rok z kawałkiem
[B]- rasa psa[/B]
W typie rasy Sznaucer Miniatura
[B]- powód kastracji[/B]
Agresja do psów + profilaktyka zdrowotna
[B]- czy był agresywny do domowników, psów[/B]
Do domowników przez pierwsze 3 lata nie, do psów przez pierwsze 3 lata zdecydowanie tak (zdiagnozowana agresja lękowa)
Po 3 roku zaczął czasem być agresywny do domowników.
Interwencja zoopsychologa przyniosła stopniową poprawę tak do ludzi jak i psów.
Tutaj istotne jet to, że w wieku 3,5 roku zdiagnozowano wrodzoną wadę wątroby i złe syntezowaniu amoniaku w mocznik. 5 krotne przekroczenie normy Amoniaku we krwi powodowało prawdopodobnie postępującą encefalopatię. Odszedł w wieku 5 lat...

[B]- czy był wczesniej lub później szkolony[/B]
PT1 w wieku ok. 1,5 roku

[B]- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie[/B]
Zmiany praktycznie niezauważalne
[B]- czy zmnniejszyła się agresja do domowników, obcych innych psów[/B]
W okresie "okołokastracyjnym" nie występowała agresja do ludzi - więc brak danych.
Agresja do psów była na tle lękowym, więc kastracja tego nie zmieniła.
[B]- inne zmiany które zauważyliscie[/B]
Nic co mógłbym z całą pewnością wiązać z kastracją
[B]- ewentualny wpływ na zdrowie[/B]
Prawdopodobnie brak (choroba wątroby byłą wrodzona, a więc bez związku z kastracją)

To niezbyt typowy przypadek, gdyż nie znany jest wpływ jego choroby na psychikę.
Amoniak niszczy układ nerwowy i wywołuje encefalopatię, która w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do zaprzestania rozpoznawania właścicieli...
-----
Wziąłem 1,5 roku temu 5. letniego Sznaucera Olbrzyma (obecnie 6,5) w typie rasy ze schroniska. Zdrowy, wesoły posłuszny, zero agresji. ([B]NIEZWYKLE [/B]SPOKOJNY I ZRÓWNOWAŻONY!!)
Jak było wcześniej - brak danych
Kastrowany za młodu (przed schroniskiem). Szkolony

Link to comment
Share on other sites

- w jakim wieku pies był kastrowany
[B]19 miesięcy (kilka miesięcy po drugiej cieczce)[/B]

- rasa psa
[B]suka mieszaniec, trochę w typie ON[/B]

- powód kastracji
[B]zabezpieczenie przed niechcianymi ciążami, uciążliwością cieczek, profilaktyka ropomacicza[/B]

- czy był agresywny do domowników, psów
[B]nie[/B]

- czy był wczesniej lub później szkolony
[B]Od szczeniaka, właściwie do dziś.[/B]

- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie
[B]ok. 5-6 miesięcy symetryczne pierwsze wyłysienia na mostku, przybieranie na wadze[/B]

- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów
[B]Nie; w stosunku do obcych suk wręcz przeciwnie[/B]

- inne zmiany które zauważyliscie
[B]ok. 5-6 miesięcy po sterylizacji pojawiło się znaczenie terenu z podnoszeniem nogi[/B]

- ewentualny wpływ na zdrowie
[B]- mimo wieku (10 lat) brak jakichkolwiek zmian w sutkach
- problemy hormonalne - niedoczynność tarczycy[/B]

Link to comment
Share on other sites

To teraz my ;)

[B]- w jakim wieku pies był kastrowany [/B]- 5,5 roku (luty 2008)
[B] - rasa psa[/B] - collie długowłosy, samiec
[B] - powód kastracji [/B]- Wybujały temperament. Decyzję podjęłam, gdy wyskoczył za suczką z 1 piętra, otwierając uprzednio okno. Liczyłam także, że zmaleje jego zaczepnośc w stosunku do innych samców.
[B] - czy był agresywny do domowników, psów[/B] - Do ludzi nigdy i w żadnej sytuacji, do psów - tak, samców podobnej wielkości.
[B] - czy był wczesniej lub później szkolony[/B] - Gdy go wzięłam miał objawy ciężkiego syndromu kennelowego, więc to byla raczej rehabilitacja.
[B] - kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie[/B] - Na drugi dzień (sic!) pies przestał znaczyć na spacerach. Robił jedno duże siuuu. Po mniej więcej tygodniu jego zachowanie do innych samcow uległo znacznemu złagodzeniu. Zdarza się, że się "rzucnie", ale bez tego impetu, co dawniej. Jak wspomniałam pies był "psem na baby". W lipcu (pół roku po kastracji) ze stoickim spokojem zniósł w kawalerce cieczkę tymczasowiczki. Nawet nie próbował na nią skakać. Nic - pełen spokój
[B] - czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów [/B]- Jak już pisałam - jest znaczna poprawa
[B] - inne zmiany które zauważyliscie[/B] - Niestety BARDZO pogorszyła się jakość szaty. Przed - miał wzorcową. Wystarczyło przeczesać raz w miesiącu. Teraz przerasta podszerstek i sierść ma o wiele większe tendencje do plątania i kołtunienia. Czesać trzeba na okrągło (a on tego baaardzo nie lubi).
[B] - ewentualny wpływ na zdrowie [/B]- pożyjemy, zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

[B] w jakim wieku pies był kastrowany[/B]
po 3 cieczce (~2,5 roku, luty 2008 )
[B]rasa psa[/B]
w typie prt
[B]powód kastracji[/B]
silne pobudzenie przed, w czasie i po cieczce, erotyczne zapędy ale samcze - to ona chciała skakać na inne zwierzęta
[B]czy był agresywny do domowników, psów [/B]
tak, lubi się bawić innymi pieskami
[B]czy był wczesniej lub później szkolony[/B]
nigdy profesjonalnie, domowo ciągle coś robimy i robiłyśmy
[B]kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie[/B]
spadek popędu - od momentu ostatniej cieczki (cięta w połowie cyklu) nie powtórzyło się molestowanie innych zwierząt
[B]czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów[/B]
nie, choć dzięki mniejszej ilości amantów spadła moja agresja
[B]inne zmiany które zauważyliscie[/B]
raczej nie, jest wciąż tak samo aktywnym potworem
[B]ewentualny wpływ na zdrowie[/B]
prawie rok od kastracji wszystko w normie, co prawda znaczy teren z uniesioną łapą, ale zaczeła to robić przed kastracją więc nie łącze tego zachowania z wycięciem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Chciałabym pozbierac dane statystyczne. Dlatego chciałabym poznac relacje włascicieli psów kastrowanych [/quote]

1. wiek 1 rok 4 miesiące
2.nadpobudliwość (obskakiwał wszystko co się rusza,nieodwoływalny, niechętny do współpracy,)
3.nigdy nie był agresywny w stosunku do domowników , a jeśli chodzi o psy to typ krzykacza i pewniaka jak jest na smyczy, wolny jest zdecydowanie przyjaznie nastawiony z wyjątkiem buldożków.
4.uczony był od 4 miesiąca podstawowych komend i posłuszeństwa, po kastracj nauka idzie zdecydowanie łatwiej,
5.Po 2 miesiącach po zabiegu był zdecydowanie bardziej skoncentrowany
6.z agresją j.w. czyli nigdy jej tak naprawdę nie było
7.zmiany tylko pozytywne, zlikwidowany popęd seksualny przez co pies chętnie współpracuje, jest posłuszny, odwoływalny, spokojny,
8.Nie widzę żadnego wpływu na stan zdrowia

Link to comment
Share on other sites

Suka nalezaca do mojej rodziny. (Nie mieszka ze mna ale czesto ja widuję)
Kastrowana w wieku 5 lat
Kundel (mix pekińczyka z yorkiem)
Powód kastracji; ciąza (sterylka aborcyjna)
Czy był agresywny do domowników, psów? Nigdy
Czy był wczesniej lub później szkolony. Nie
Kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie. Żadnych zmian nie zaobserwowano.
Agresja nadal zerowa.
Inne zmiany które zauważyliscie. Żadnych. Oprócz oczywistej czyli braku cieczek.
Ewentualny wpływ na zdrowie. Brak.

Suka prawie 5 lat po zabiegu, okaz zdrowia i kondycji.
Jej energia zmalała nieco ostatnio z racji wieku ale nadal jezeli tylko nie ma deszczu wiekszosc dnia woli spedzac w ogrodzie niz na kanapie. Nikt nigdy nie ograniczał jej ilosci pozywienia a mimo to po kastracji nie przytyła.
Co roku przed zima przybierała troche na wadze a wiosna chudła i to sie nie zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

[B]- w jakim wieku pies był kastrowany [/B]- niecały rok
[B]- rasa psa[/B] - kundel na całego (mój na marginesie)
[B]- powód kastracji [/B]- suka w domu, początki agresji do samców psów, nadpobudliwość, dominujący charakter, tendencje do włóczęgostwa, moja wygoda (obojętność na cieczki)
[B]- czy był agresywny do domowników, psów[/B] - nigdy w stosunku do ludzi, to psów zaczynał "się sadzić"
[B]- czy był wczesniej lub później szkolony[/B] - był i jest, przeze mnie.
[B]- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie[/B] - nie było szybkich spektakularnych zmian. Cięzko mi stwierdzić czas. Na pewno liczony w tygodniach.
[B]- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów [/B]Młody zrobił sie bardziej uległy w stosunkach z psami
[B]- inne zmiany które zauważyliscie[/B] - no oczywiście zmniejszenie popędu płciowego ale nie do zera, jak mu moja stara suka się podstawiała w czasie cieczki to nawet próbował sie wspinać na nia ale nie kumał za bardzo o co chodzi (ku jej frustracji ;) ). Mniejsza prawie zerowa skłonność do bójek. Takie zmiany jak chęć do współpracy, większe pilnowanie sie człowieka i wieksza karność - to nie wiem czy to spowodowane kastracją czy moją ciężką pracą ;) Nie wiem jak by było gdyby miał jajka. Zmian w charakterze nie zauwazyłam, a bałam sie że się zrobi ciapa.
[B]- ewentualny wpływ na zdrowie [/B]- nie wiem czy to przypadek ale po kastracji przestało mu się sączyć z siurka (wet mówił ze to wirus opryszczki)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[U]
-w jakim wieku pies był kastrowany[/U] : prawie 5 lat

[U]- rasa psa[/U] : west highland white terrier
[U]
- powód kastracji [/U]: profilaktyka zdrowotna (skłonność do nowotworów) + zdecydowanie przesadny popęd płciowy

[U]- czy był agresywny do domowników, psów[/U] : do ludzi nie, do psów bardzo zadziorny, agresja to przesada

[U]- czy był wczesniej lub później szkolony [/U]: tak, szkolony zarówno w zakresie posłuszeństwa na codzień, a także sportowo : agility, obedience, praca z klikerem, zarówno przed zabiegiem, jak i po

[U]- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie [/U]: już około tygodnia po zabiegu przestał tak mocno się stresować na spacerach zapachami, sukami, stał się jakby radośniejszy, aktywniejszy, można powiedzieć trochę bardziej chętny do współpracy w rozproszeniach, łatwiej mu się skupić

[U]- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów :[/U] zadziorność do psów wręcz trochę zwiększyła się, nadal nie lubi obcych samców, a już zwłaszcza dużych, nie jest łagodniejszy

[U]- inne zmiany które zauważyliscie[/U] : bardziej żarłoczny, chociaż zawsze był żarłok :evil_lol:

[U]- ewentualny wpływ na zdrowie[/U] : brak, jeśli już - pozytywny, nie jest już pod ciągłym działaniem stresu w okresach cieczkowych

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moze moje pytanie nie dokladnie tyczy sie topicu, ale nie wiem gdzie je zadac... Mam zamiar wykastrowac mojego Dogo Canario, pies nie skonczyl jeszcze rku, wiec jeszcze poczekamy z kastracja... Chce sie dowiedziec, czy z wykastrowanym psem mozna uczestniczyc w szkoleniu obronnym??? Czy kastracja nie przeszkodzi w tym???

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Chce sie dowiedziec, czy z wykastrowanym psem mozna uczestniczyc w szkoleniu obronnym??? Czy kastracja nie przeszkodzi w tym???
[/QUOTE]
Kolega miał psa patrolowego, w wieku 6 lat musieli go wykastrowac ze względów zdrowotnych. Pies po zabiegu dalej był w słuzbie jeszcze kolejne lata.
A jakie szkolenie chcesz robic? IPO?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kastracja 2 psów

- w jakim wieku pies był kastrowany [B]4 i 6lat[/B]
- rasa psa [B]2 mieszańce[/B]
- powód kastracji [B]pojawienie sie w domu 2 suk hodowlanych, obawa przed chorobami u samcow[/B]
- czy był agresywny do domowników, psów [B]nie[/B]
- czy był wczesniej lub później szkolony [B]nie[/B]
- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie [B]zadnych zmian[/B]
- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów [B]minimalnie mniejsza agresja do obcych, lecz moglo na to wplynac wiele czynnikow wiec trudno powiedziec[/B]
- inne zmiany które zauważyliscie [B]brak[/B]
- ewentualny wpływ na zdrowie [B]brak[/B]

Link to comment
Share on other sites

Też się podzielę, dla dobra nauki :)

- w jakim wieku pies był kastrowany - około roku, raczej mniej niż więcej

- rasa psa - [I]pareras[/I] :p. takie spore, czarne, wyżłowate, tylko potężniej zbudowane

- powód kastracji - bo kundel :eviltong:, przede wszystkim dla zdrowia i dobra gatunku

- czy był agresywny do domowników, psów - do psów absolutnie nie, wtedy zachowywał się jeszcze jak szczenior i wszystko, co włochate, zapraszał do zabawy. do niektórych ludzi, głównie biegaczy i pojawiających się znienacka, przejawiał agresję lękową

- czy był wczesniej lub później szkolony - później

- kiedy zauwazyliscie pierwsze zmiany po kastracji i jakie - trudno powiedzieć, Kazan trafił do mnie tuż po kastracji, więc okres stopniowego spadku poziomu hormonów zbiegł się z adaptacją do nowych warunków... generalnie przez pierwsze dwa miesiące był bardzo wyciszony, potem stopniowo się ośmielał

- czy zmnniejszyła sie agresja do domowników, obcych innych psów - agresję lękową w stosunku do biegaczy/rowerzystów/nagle pojawiających się facetów wyciszyliśmy, ale chyba bardziej dzięki pracy z psem niż z powodu kastracji ;). bywa, że odburknie coś innemu dużemu samcowi, który na niego szczeka, czasem wystartuje (bez draki, daje się odwołać), ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest zasmyczony; puszczony luzem z tym samym psem chętnie się bawi :loveu:

- inne zmiany które zauważyliscie - muszę pilnować wagi, ale [U]nie wiem[/U], czy ma to związek z kastracją, bo nie mam porównania. energii młody nadal ma mnóstwo, bez trudu dotrzymuje kroku (a raczej biegu) haszczakowi :diabloti:. poza tym bywa brutalny w zabawie, nie umie się bawić z małymi zwierzami, co wymaga delikatności, jednak przypisuję to raczej traumatycznemu dzieciństwu :shake:. a, i nie znaczy terenu, załatwia się dwa-trzy razy na spacerze, nie zawsze podnosi przy tym nogę

- ewentualny wpływ na zdrowie - tryska zdrowiem, komplikacji brak. piękna sierść, wspaniała kondycja. jedyny kłopot: alergia pokarmowa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...