Jump to content
Dogomania

Aborcja - za i przeciw.


Cekinka13*

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko proszę, jeśli chcesz zostawić jednego to zostaw KOCURKA... bo inaczej zostawiona koteczka może nie znaleźć domu i rodzić tak jak jej mamusia :shake:...

A czy zostawiasz 1 malucha czy nie to już musisz sama podjąć decyzję... niektórzy uważają, że wtedy matce jest łatwiej.
Jeśli to bezdomna kotka to ja bym 1 kocurka zostawiła - żeby kotka nie miała aż takich zastojów w piersiach, bo to niesamowicie boli :shake:

Link to comment
Share on other sites

Problem tylko, że oznaczenie płci u takich maleństw jest praktycznie niemożliwe ( mówię o kotach i sekserce:diabloti: bez baardzo dużego doświadczenia). Ja bym jednak zabrała wszystkie - pozostawienie jednego będzie podtrzymywać laktację a tak kotka szybciej "zaschnie" - zresztą nie wiem, może ktos bardziej "kocioobyty" się wypowie...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Taks[/B] wyszłam z założenia, że usypiać będzie wet i że jemu powinno się udać rozpoznanie płci ;)...
Co do zasychania piersi to ja pamiętam co miała Birma [uśpiono wszystkie młode] - przy przyłożeniu ciepłej butelki mleko jej samo tryskało, nacierpiała się też porządnie... każde mocniejsze dotknięcie piersi to był pisk :shake:. Dopiero masaże i ciepłe okłady jej pomogły [tak, żeby zastoje rozmasować, ale nie odciągać mleka, bo wtedy zabawa potrwałaby dłużej :roll:]. Za to taki maluch sam by masował mamusię łapkami, a na dodatek ściągałby niewielkie ilości mleka...

A... mając parę kociaków do porównania da się łatwiej rozpoznać co jest co ;). To się udało z 1-dniowymi szczurkami, to z kociakami też może się udać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][/color]

[B][COLOR=#ff0000][COLOR=black]. Nie nazywaj ludzi mordercami bo najnormalniej w swiecie ich obrazasz a wrecz naruszasz ich dobra osobiste[/COLOR]. [/COLOR][COLOR=red]Juz nie raz zwracano ci na to uwage!!!!![/COLOR][/B]
[/quote]

hmm, owszem, zwracałas mi na to uwagę i nie wiem, czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej. Usypisza ślepe szczeniaki - dla mnie jesteś mordercą psów i kropka!!!!!

PRAWDA W OCZY KOLE???????? Nie podoba ci sie nazywanie rzeczy po imieniu. Dorabiasz sobie jakąs ideologie i chcesz w nią wierzyc? Tak samo mozna dorobic ideologię do zabiajania wszystkich zwierząt, do wszystkiego, co wygodne mozesz sobie dorobic ideologię. A ja i tak nzwe to wprost!!!

[quote name='Martens']:lol: A wsadzić te psy po 5 sztuk do 2-miejscowych boksów, gdzie spędzą resztę życia karmione kaszą z odpadkami, przymarzając do betonu, bez miłości i zaspokojenia podstawowych potrzeb ich psychiki to już mamy prawo?? To jest bardziej humanitarne??
Bardzo ładnie podsumowała to [B]taks[/B] - Halo, tu Ziemia!

Aczkolwiek jeśli oferujesz się odchować te ślepe mioty i zapewnić tym psom dobrą opiekę do końca życia, podaj adres, myślę że wszyscy obecni tu mordercy odstąpią od swoich zbrodni i przywiozą ci te tysiące maluszków. A jeśli nie jesteś w stanie zaoferować takiej przysługi to po co krytykujesz? Łatwo się pomaga cudzymi rękami i komentuje czyjąś pracę z wygodnego miejsca przed monitorem.

I wierz mi, byłabym przeciwko usypianiu ślepych miotów, gdyby nie było to już konieczne dla dobra psów w naszym kraju ogółem.[/quote]

Ale zaraz - może lepiej zabijmy te dorosłe, bo zabierają miejsca szczeniakom. Argumenty będa tu takie same. A nawet - uwaga! szczeniaczkom łatwiej znaleźć dom. Wybijmy kalekie i stare - jak nazisci :razz:

[quote name='Rybka_39']Posty skaczą:mad:
Doda, Milady, może poróbcie ogłoszenia tysiącom psów, popracujcie trochę w schronisku, jak za koszmarnie ciężką pracę znalezienia kilku psom domu, przyjdą następne szczeniaki, odbierające szansę starszy psom- to szlag Was trafi.
Najłatwiej krytykować ludzi, którzy większość czasu spędzają na pomocy bezdomnym psom i dokonują aborcji nie z przyjemności a z konieczności.[/quote]


Znowu ten argument... który nic nie wnosi. Zabij te, które już są w schroniskach - nie będa przepełnione! Będzie i humanitarnie i optymalnie kosztowow - bo łatwiej wychować szczenie od nowa. Jesteś za zabijaniem, wiec bez róznicy którego psa wyślesz za tęczowy most

[quote name='Cekinka13*']Nie widzisz różnicy między dorosłym, świadomym psem a nieświadomym, ślepym, głuchym szczenięciem??? :shake: Ok, nie zrobisz aborcji suce i urodzi się przykładowo 8 szczeniąt, te 8 szczeniąt zajmie 8 domków i 8 szczeniąt w schronach zdechnie, ponieważ zajęto im te 8 domów... :shake: I tak uratowałaś 8 szczeniąt... :shake:[/quote]


Nie ma róznicy miedzy już żyjącym stworzeniem!

A ja nie pisałam, że jestem przeciwna sterylkom aborcyjnym. Szczególnie we wczesnej fazie ciąży...

Ta logika jest taka sama jak to, że szum motylich skrzydeł w Polsce powoduje tajfun w Japonii

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']Ale zaraz - może lepiej zabijmy te dorosłe, bo zabierają miejsca szczeniakom. Argumenty będa tu takie same. A nawet - uwaga! szczeniaczkom łatwiej znaleźć dom. Wybijmy kalekie i stare - jak nazisci :razz:[/QUOTE]

tja my jesteśmy naziści?! My?! To TY jesteś ZA trzymaniem zwierząt w takich warunkach 'obozów zagłady' jakimi SĄ schroniska. TY jesteś przeciwna JEDYNYM rozwiązaniom które MOGĄ przynieść skutek.
Masz lepszy pomysł - podaj go. Myślisz że to frajda usypiać, czy zanosić do usypiania?

Selekcja w schroniskach, usypianie ślepych miotów, sterylki aborcyjne, kastracja wszystkich samców będących w schroniskach - na ten moment to jedyne sposoby powstrzymania przepełnienia schronisk i zwiększenie szansy na adopcję zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']ale wiedzą, że te szczeniaczki w większości w schroniskach nie przeżyją, tylko będą się się męczyć, aż umrą to... wolę je uśpić niż skazywać na takie męczarnie :shake:[/quote]
Gdybym miała mojego dorosłego psa skazać na schronisko, to bym wolała uśpić :shake: Tak samo, gdybym miała trafic do tzw. domu "opieki", wolałabym zostać poddana eutanazji, czy jak to obrońcy życia wolą: zabita.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'] Wybijmy kalekie i stare - jak nazisci :razz:[/quote]
No cóż jeśli nie widzisz różnicy - to znaczy, że kompletnie nie znasz ideologii nazistowskiej i Z NIEJ wypływającej zbrodniczej działalności faszystów a stać Cię tylko na bezmyślne przywoływanie rzekomych analogii ( że niby też selekcja , że niby też starych i chorych?) to mogę tylko współczuć ignorancji:shake:
Dla mnie szczytem marzeń nie jest być [B]"wiernym[/B] ale miernym" - jeśli podzielam czyjeś poglądy, ideologię, przekonania to staram się je jednak najpierw dogłębnie poznać i ocenić a nie bezkrytycznie przyjąć i klepać formułki tylko dlatego ,że pochodzą od "autorytetu" . Kimkolwiek by ten autorytet był i jaki berecik zalecał...
I jeszcze chciałam przypomnieć, że ani tu nie miejsce na ideologiczne/religijne agitacje ani dyskusja nie polega na obrzucaniu się inwektywami zza okopów własnych fundamentalnych poglądów - pyskówka może tak ale dyskusja nie.
Tu poprosimy o argumenty a nie wyznanie wiary

Link to comment
Share on other sites

[B]Milady[/B] byłaś kiedyś uśpić psa? Ja musiałam uśpić psiaka, z którym przeżyłam 15 lat. Było to jedne z najgorszych przeżyć w moim życiu... przy usypianiu ślepych szczeniaczków pewnie czułabym się równie źle... ale wiedzą, że te szczeniaczki w większości w schroniskach nie przeżyją, tylko będą się się męczyć, aż umrą to... wolę je uśpić niż skazywać na takie męczarnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']tja my jesteśmy naziści?! My?! To TY jesteś ZA trzymaniem zwierząt w takich warunkach 'obozów zagłady' jakimi SĄ schroniska. TY jesteś przeciwna JEDYNYM rozwiązaniom które MOGĄ przynieść skutek.
Masz lepszy pomysł - podaj go. Myślisz że to frajda usypiać, czy zanosić do usypiania?

Selekcja w schroniskach, usypianie ślepych miotów, sterylki aborcyjne, kastracja wszystkich samców będących w schroniskach - na ten moment to jedyne sposoby powstrzymania przepełnienia schronisk i zwiększenie szansy na adopcję zwierzakom.[/quote]

Chyba pierwszy raz zgadzam się w 100% z [B]WŁADCZYNIĄ[/B]
Podpisuję się pod tym rękami i nogami nawet...

Jeśli miałabym życ kilka lat w takiej gehennie jaką są schroniska w Polsce, to wolałabym,żeby mnie uśpiono....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']hmm, owszem, zwracałas mi na to uwagę i nie wiem, czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej. Usypisza ślepe szczeniaki - dla mnie jesteś mordercą psów i kropka!!!!!

PRAWDA W OCZY KOLE???????? Nie podoba ci sie nazywanie rzeczy po imieniu. Dorabiasz sobie jakąs ideologie i chcesz w nią wierzyc? Tak samo mozna dorobic ideologię do zabiajania wszystkich zwierząt, do wszystkiego, co wygodne mozesz sobie dorobic ideologię. A ja i tak nzwe to wprost!!![/quote]

[B]To nie kole w oczy, czego sie nie chce widziec![/B] Widzisz wszystko, dokladnie wszystko, te konajace szczeniaki w schroniskach tez widzisz, inne psy zagryzajace sie wzajemnie tez widzisz?? Te dla ktorych nie ma pieniedzy aby je wyleczyc, np. zlamana lapa i ida pod igle???Te, na ktorych robi sie kase i trafiaja do komercyjnych schronisk i miejsc dla nich tam poprostu nie ma, na normalniej w swiecie,są to zdrowe, mlode psy ale sa poddawane eutanazji(oby eutanazji).
Robisz cos wiecej dla tych[B][U] wszystkich psow[/U][/B] oprocz wrzeszczenia o mordowaniu???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']A ja nie pisałam, [B]że jestem przeciwna sterylkom[/B] aborcyjnym. Szczególnie [B]we wczesnej fazie ciąży...[/B]
[/quote]

:roll: a co to za roznica? A co to za roznica wogole czy sterylka aborcyjna czy uspienie slepego miotu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']I jeszcze chciałam przypomnieć, że ani tu nie miejsce na ideologiczne/religijne agitacje ani dyskusja nie polega na obrzucaniu się inwektywami [/quote]

1. Nikogo nie obrzuciłam inwektywami.
2. Jestem zadeklarowanym ateistą, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.
3. Sądziłam, że to wątek do dyskusji. Argumenty również polegają na używaniu porównań i metafor.
4. Znam doskonale sytuację w polskich schroniskach, zgadzam się, że jest dramatyczna! Byłam, widziałam, wyciagałam, pomagałam...
5. Nie wypowiadam się na temat sterylek aborcyjnych.
5. Eufemistyczna nazwa "usypiania" nie zmieni faktu, że jest to po prostu zabicie psa, który JUŻ żyje. [B]JA[/B] nie widzę różnicy w zabiciu psa dorosłego czy szczeniaka. Wszystkie wasze argumenty na zabicie ślepego maleństwa można odnieść do zabicia psa dorosłego. Dlaczego zatem oburza Was,kiedy chłop aplikuje psu kulke w łeb (szybka śmierć!) lub zakopuje czy topi ślepe mleństwa (niczego nie czują bo mają nierozwinięty system nerwowy)?

Link to comment
Share on other sites

.To moja druga wypowiedź na forum więc jeszcze raz witam wszystkich.Jeśli pies jest w schronisku i nikt go nie chce to dlaczego mieliby być chętni na jego dzieci?Jeśli się by nawet jacyś znaleźli to jaka jest gwarancja,że do końca jego dni?.Lepiej zrobić co trzeba nawet uśpić stare i chore psy niż żeby się miały męczyć w schroniskach.Ja też niedawno uśpiłem psa po 2 letniej walce o jego życie(rak kości)Szkoda,że tak późno się na to zdecydowałem bo pies się bardzo męczył.I naprawdę to nie było takie straszne i sam bym sobie w takim spokoju życzył odejść.Natomiast jestem przeciw temu by wymuszać na właścicielach zwierząt sterylizację.Znam wielu którzy chętnie by poddali swoje zwierzaki temu zabiegowi ale ze względów finansowych tego nie robią.I znam też takich którzy wolą się okresowo pomęczyć ,a w życiu by takiego czegoś zwierzakowi nie uczynili.Jak zwierzak ma dom i dobrego opiekuna niech to on decyduje .Apel do wszystkich którzy tu nazywają kogoś mordercami jeśli zabijanie zwierząt tak was boli to nie miejcie psów czy kotów bo one aby żyć muszą jeść mięso,a ono pochodzi od zabitych zwierząt.Nie likwidujcie pcheł,kleszczy nie leczcie chorób .To wszystko żyje i ma prawo żyć tak jak ten chory pies.Zaznaczam,że to moje osobiste zdanie i nikogo nie będę winić za to że ma inne poglądy

Link to comment
Share on other sites

[B]Milady[/B] dyskusja polega chyba na tym, że druga strona może odpowiedzieć, prawda :razz:?
Pomijam już fakt, że usypianie jest podawane pod znieczuleniem [więc nie boli], a topienie czy zakopywanie to już sadyzm :shake:... Nawet nowo narodzone szczenie czuje ból jak woda wlewa mu się do płuc :-(... nawet takie maleństwo może być po prostu zgniecione pod nawałem ziemi [ból!] czy zacząć się dusić, jak je ktoś zakopuje :shake:... Za strzeleniem psu w łeb też nie będę - czasami [chociaż bardzo rzadko] pies może to przeżyć, nie paść od razu... będzie wtedy czuło niesamowity ból :placz:.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz... wbrew temu co napisałaś nikt z nas nie nienawidzi nowo narodzonych szczeniaczków, nie wyzywa ich od gnojków czy zbrodniarzy, bo "śmią żyć" :shake:... jednak naprawdę uważam, że lepsze jest dla nich uśpienie od razu, a nie zdychanie w męczarniach w schronisku :shake:...

Czy tobie się naprawdę wydaje, że te wszystkie uśpione szczeniaczki były niesione na zastrzyk z uśmiechem na ustach :crazyeye:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]…jest takie maleńkie. Kruszynka ledwie narodzona. Drżąca z wilgotnym futerkiem. Maleństwo mieści się w mojej dłoni. Porusza niezdarnie łapkami. Cichutko popiskuje, Maleństwo słodkie, drżące, bezradne. Pojawiło się na świecie. Zakwiliło. Czuję na dłoni jak w tej maleńkiej istotce tli się obudzona iskierka życia... Jak łomocze powołane do życia serduszko. Krucha, bezsilna, bezradna istotka. Obdarza mnie całkowita ufnością, bowiem nie ma wyboru. Jest ode mnie całkowicie zależna. To ja decyduję o jej dalszym losie. Takie maleństwo a już tyle do niego nienawiści. Gnojek jeden. Zbrodniarz. Zabiera miejsca na świecie innym. Jakim prawem małe gówno pojawiło się na świecie? Dlaczego żyjesz? Dlaczego odbierasz szanse innym? Przez ciebie mały, nikomu niepotrzebny smrodzie inne psy cierpią. To twoja wina. Zapłacisz mi za to. Nikt ciebie nie chce. Won z tego świata. Igła zatapia się w bezbronnym i ufnym ciałku. Serduszko wydaje z siebie ostatnie tchnienie. Wilgotne ciałko ląduje w krematorium. Nikt ciebie nie chciał… Musiałeś maleństwo zapłacić za to najwyższą cenę… W imię mniejszego zła… Minuta życia, a tyle popełnionych grzechów masz na swym koncie maleństwo…[/SIZE][/FONT][/quote]

Milady potem ta kruszynka , sama popatrz - jeśli nie dostrzeżesz problemu , znaczy że jesteś ślepa !!!!


[URL="http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ"]YouTube - Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie..?[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...