Jump to content
Dogomania

Aborcja - za i przeciw.


Cekinka13*

Recommended Posts

[quote name='Milady']Zabijcie doroslego psa. Rachunek jest taki sam.[/quote]
Nie widzisz różnicy między dorosłym, świadomym psem a nieświadomym, ślepym, głuchym szczenięciem??? :shake: Ok, nie zrobisz aborcji suce i urodzi się przykładowo 8 szczeniąt, te 8 szczeniąt zajmie 8 domków i 8 szczeniąt w schronach zdechnie, ponieważ zajęto im te 8 domów... :shake: I tak uratowałaś 8 szczeniąt... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=red]USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!![/COLOR][/B]

Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka. Jakiej ideologi do tego byscie nie próbowali dorobić...

Mówicie "szczenie zabierze dom innemu psu". Ale to szczenie JUŻ ŻYJE! JUŻ JEST. Jakim prawem je zabiajcie? Zabijcie doroslego psa. Rachunek jest taki sam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'][COLOR=black]USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!![/COLOR]

Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka.

[COLOR=black][/QUOTE][/COLOR]
[B][COLOR=black][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][COLOR=black]Owszem mamy prawo, ustawodawca pozwala, czyzby ustawe tworzyli mordercy? Ustawa okresla dokladnie, ktore zwierzeta moga byc poddane eutanzji. Nie nazywaj ludzi mordercami bo najnormalniej w swiecie ich obrazasz a wrecz naruszasz ich dobra osobiste[/COLOR]. [/COLOR][COLOR=red]Juz nie raz zwracano ci na to uwage!!!!![/COLOR][/B]
Nie pisz drukowanymi literami, nie musisz wrzeszczec.

Polecam Ci to, moze zrozumiesz?

[url=http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=2915]Miau Hau - Sterylizacja zwierząt - Miau Hau - Telewizja Silesia -[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest zabicie szczeniaków, ale uważam że lepiej jest uśpić ślepy miot czy dokonać sterylki aborcyjnej niż skazywać psiaki na podły los, lub skazywać pośrednio inne psiaki na życie w schronie.
Wiem na czym to polega, tak jest to okropne, ale jest to najlepsze wyjście na ten moment. Kiedy dojdziemy do etapu że na psa ze schroniska trzeba czekać pierwsza pójdę pikietować przeciwko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'][B][COLOR=red]USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!![/COLOR][/B]

Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka. [/quote]
Milady, TU ZIEMIA, TU ZIEMIA - coś szwankuje łączność z obłokami na których siedzisz;). My tu nie rozważamy teoretycznie wyzszosci jednego życia nad drugim ani
prawa do zabijania. My tu mamy problem niewyobrażalnej nadpopulacji z którą TRZEBA coś zrobić właśnie z pobudek humanitarnych i troski o los psów.
W życiu tak bywa, że trzeba wybierać mniejsze zło bo całkowicie idealnego rozwiązania nie ma.
A co powiesz o matce która mając tak dużo dzieciaków że nie jest w stanie ich wyżywić i wychować decyduje się oddać któreś do bidula/adopcji - zwyrodniała matka? zawsze?a może wybrała "niehumanitarny" ratunek bo nie miała innego wyjścia aby je ratować?
A co powiesz gdy lekarz musi wybierać komu zleci skuteczniejsze ale bardzo drogie leczenie a może to zrobic tylko wobec jednego z kilku kwalifikujacych się pacjentów bo szpital ma tylko taki "przydział"? Dać wszystkim po trochę bo tak będzie sprawiedliwie a w kazdym razie najłatwiej dla spokoju sumienia (tyle, że wtedy nikomu nie pomoże)? I to nie jest przykład "z księzyca" bo akurat w polskiej medycynie brak srodków na wszystkie istniejące juz i skuteczniejsze procedury ale przerastające mozliwości finansowe szpitali jest codziennością.
Milady - to bardzo komfortowa sytuacja "mieć zasady" i móc sztywno się ich trzymać i teoretyzować. Niestety życie nie jest takie proste i często wymaga bardzo cięzkich decyzji.
Gdy sytuacja psiej bezdomnosci w Polsce zostanie opanowana ( a jak na razie nikt nie wymyslił realniejszej tu i teraz metody jak sterylki w tym i aborcyjne) to tak jak Władczyni pójdę pikietować w obronie KAZDEGO psiego zycia i na kazdym jego etapie. [B]Teraz jednak widzę i uwzgledniam jako kryterium koniecznego wyboru róznice między płodem czy świeżo narodzonym szczeniakiem o niewykształconym jeszcze w pełni CUN a psem juz swiadomym bólu, leku, głodu, opuszczenia...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'][B][COLOR=red]USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!![/COLOR][/B]

Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka. Jakiej ideologi do tego byscie nie próbowali dorobić...

Mówicie "szczenie zabierze dom innemu psu". Ale to szczenie JUŻ ŻYJE! JUŻ JEST. Jakim prawem je zabiajcie? Zabijcie doroslego psa. Rachunek jest taki sam.[/QUOTE]

:lol: A wsadzić te psy po 5 sztuk do 2-miejscowych boksów, gdzie spędzą resztę życia karmione kaszą z odpadkami, przymarzając do betonu, bez miłości i zaspokojenia podstawowych potrzeb ich psychiki to już mamy prawo?? To jest bardziej humanitarne??
Bardzo ładnie podsumowała to [B]taks[/B] - Halo, tu Ziemia!

Aczkolwiek jeśli oferujesz się odchować te ślepe mioty i zapewnić tym psom dobrą opiekę do końca życia, podaj adres, myślę że wszyscy obecni tu mordercy odstąpią od swoich zbrodni i przywiozą ci te tysiące maluszków. A jeśli nie jesteś w stanie zaoferować takiej przysługi to po co krytykujesz? Łatwo się pomaga cudzymi rękami i komentuje czyjąś pracę z wygodnego miejsca przed monitorem.

I wierz mi, byłabym przeciwko usypianiu ślepych miotów, gdyby nie było to już konieczne dla dobra psów w naszym kraju ogółem.

Link to comment
Share on other sites

Doda więc powiedz mi po co działasz na rzecz zwierząt, jeśli takimi poglądami zamykasz koło poszerzania się i przepełniania się schronisk?
Ale prosze bardzo, więc jak się zaciąży jakaś suka, mogę szczeniaki przynieść do ciebie?
OK.:diabloti:
Mamy szukać domów dla tysięcy szczeniaków, mających nosówki i przebywających w koszmarnych warunkach i jeszcze dodatkowo szukać dla tych, które są jeszcze w brzuchu?
Paranoja, bezdomnych szczeniaków będzie więcej niż domów na nie chętnych, a suce zawsze można zostawić jednego szczyla, nie będzie wtedy cierpiała.
Dorosły pies ma już coś za sobą, jakies przeżycia doświadczenia, a taki mały szczeniak to pusta kartka, którą skazujemy czasem na zdychanie w schroniskowym boksie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']



Nie mogę też czytać, jak decydujecie które jedno z szczeniąt ma zostać z matką a reszta ma umrzeć i jak bardzo sie cieszycie kiedy sunia jest już po sterylki aborcyjnej.[/quote]
Cieszymy się, bo zamiast tych szczeniaków ktore się urodzą, będziemy mogli szukać domu tym ktore już cierpią w schronisku.
Nikomu to nie sprawia radości, sam fakt dokonania aborcji, czy uśpienia ślepego miotu, ale jak znajdziesz idealne rozwiązanie, to zaprzestanę popierac aborcji, bo na razie masz bardzo wyidealizowane poglądy jak na możliwości w naszym kraju.
Chcesz, żeby Polska zamieniła się w Rumunię?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady'][B][COLOR=red]USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!![/COLOR][/B]

Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka. Jakiej ideologi do tego byscie nie próbowali dorobić...

Mówicie "szczenie zabierze dom innemu psu". Ale to szczenie JUŻ ŻYJE! JUŻ JEST. Jakim prawem je zabiajcie? [/quote]

Tu się zgadzam!!
Mam TAKIE SAME zdanie jak Milady!!


Cekinko,
[quote]Nie widzisz różnicy między dorosłym, świadomym psem a nieświadomym, ślepym, głuchym szczenięciem??? :shake: Ok, nie zrobisz aborcji suce i urodzi się przykładowo 8 szczeniąt, te 8 szczeniąt zajmie 8 domków i 8 szczeniąt w schronach zdechnie, ponieważ zajęto im te 8 domów... :shake: I tak uratowałaś 8 szczeniąt... :shake: [/quote]

tu czegos nie rozumiem.
Foxterierka miała szczenięta i zabito. Nie wiem ile miała, ale niech będzie 5 sztuk. Zabito je, zeby 'miejsce w domkach dać szczeniakom ze schroniska'. To czemu nie szukasz domków dla 5 szczeniąt które siedzą w schronie?? Przecież dla NICH foxterierka straciła swoje ukochane dzieci. i gdzie te uratowane szczenieta? zabito nienarodzone, a te czekajace w schroniskach też jakos nie idą do tych domków, do których by poszły szczeniaczki foxterierki gdyby żyly.

Proszę, trochę pomyślcie.
Jak najbardziej jestem ZA sterylki, a PRZECIW sterylki aborcyjnej, to okrutne morderstwo. Usypianie ślepych też. I nie mówcie ze są nieświadome, nic nie czują, głuche są itd.. bo tak wcale nie jest. Czy w ogóle kiedyś byliście ślepymi szczeniaczkami?? Na pewno nie, wiec skad wiecie o tym???????????:angryy::angryy::angryy:


Nie mogę też czytać, jak decydujecie które jedno z szczeniąt ma zostać z matką a reszta ma umrzeć i jak bardzo sie cieszycie kiedy sunia jest już po sterylki aborcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_'] I nie mówcie ze są nieświadome, nic nie czują, głuche są itd.. bo tak wcale nie jest. Czy w ogóle kiedyś byliście ślepymi szczeniaczkami?? Na pewno nie, wiec skad wiecie o tym???????????:angryy::angryy::angryy:


Nie mogę też czytać, jak decydujecie które jedno z szczeniąt ma zostać z matką a reszta ma umrzeć i jak bardzo sie cieszycie kiedy sunia jest już po sterylki aborcyjnej.[/quote]
Nie tylko nie byliśmy ślepymi szczeniakami ale i widzącymi też ;)ale tak się składa że [U]mimo to[/U] wiemy jak wygląda rozwój centralnego układu nerwowego i co i jak na określonych etapach życia płodu jest możliwe do odczuwania i w jakiej skali.Ludzka wiedza nie wynika tylko z osobistych doświadczeń i właśnie dzięki temu jesteśmy troche "do przodu":eviltong:
I ja z kolei nie mogę czytać jak emocje biorą górę nad racjonalnym myśleniem.
A co z "okrutną" naturą - w stanie dzikim przy braku terytorium/pożywienia samice też ronią, młode padają ( niedożywienie, choroby, drapieżniki) tyle że w okolicznosciach znacznie mniej "humanitarnych" - natura też jest "niemoralna"? Człowiek stworzył psom sztuczny swiat , odsunął od naturalnej selekcji ale to musi kosztować , także te "niepopularne" i trudne decyzje

Link to comment
Share on other sites

Posty skaczą:mad:
Doda, Milady, może poróbcie ogłoszenia tysiącom psów, popracujcie trochę w schronisku, jak za koszmarnie ciężką pracę znalezienia kilku psom domu, przyjdą następne szczeniaki, odbierające szansę starszy psom- to szlag Was trafi.
Najłatwiej krytykować ludzi, którzy większość czasu spędzają na pomocy bezdomnym psom i dokonują aborcji nie z przyjemności a z konieczności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']No tak, nam najłatwiej krytykować?
A wam najłatwiej pozbyć się szczeniaków :angryy: i mieć ich z głowy :angryy:
mówicie ciągle ze szczeniaczki zajmuja miejsca w domkach, [B]to ja nie rozumiem, dlaczego nie szukacie [niech będzie pięc] domków dla szczeniakow ktore siedza w schroniskach, dla ktorych nienarodzone musialy zginąc? [/B]

[B]i nie wiem po co gadacie ze to z konieczosci, bo pozniej i tak te szczeniaczki dla ktorych inne musialy umrzec, ciagle siedza w schronie[/B] :angryy:[/quote]

Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi.
Przecież ciągle szukamy domów!!!
Dobra Doda, zaproponuj cos w zamian.
Tylko krytykujesz, ale prosze czekam na propozycję.
Co mamy robić z tymi co sa jeszcze w brzuchu, jak mamy jeszcze szukać tym, ktore już są- nie tylko szczeniakom.
Psów jest więcej niż miejsc w boksach!!!

[B]No to szukaj im domu, droga wolna[/B], ja wolę szukać dorosłym, bo szczeniakom łatwiej znaleźć, a nie rozdwoję się, ale przecież są wątki, ogłoszenia robione, nie dawno od Pani Romy szczeniaczkom dziewczyny znalazły dom, co Ty bredzisz w ogóle, jaki sens miałyby watki na dogo w dziale PWP, jakby wszyscy tylko biadolili, hopali i rozsyłali wątki??

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Doda, skoro uważasz, że sterylka aborcyjna to morderstwo i nie możesz czytać takich postów - to po prostu nie zaglądaj do tego wątku.
A jak już będziesz stąd "wychodzić", to napisz jaki jest Twój "złoty środek" na zaistniałą sytuację. Na pewno masz pomysł jak uratować WSZYSTKIE zwierzęta. [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

No tak, nam najłatwiej krytykować?
A wam najłatwiej pozbyć się szczeniaków :angryy: i mieć ich z głowy :angryy:
mówicie ciągle ze szczeniaczki zajmuja miejsca w domkach, to ja nie rozumiem, dlaczego nie szukacie [niech będzie pięc] domków dla szczeniakow ktore siedza w schroniskach, dla ktorych nienarodzone musialy zginąc?

i nie wiem po co gadacie ze to z konieczosci, bo pozniej i tak te szczeniaczki dla ktorych inne musialy umrzec, ciagle siedza w schronie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']No tak, nam najłatwiej krytykować?
A wam najłatwiej pozbyć się szczeniaków :angryy: i mieć ich z głowy :angryy:
mówicie ciągle ze szczeniaczki zajmuja miejsca w domkach, to ja nie rozumiem, [B]dlaczego nie szukacie [niech będzie pięc] domków dla szczeniakow ktore siedza w schroniskach[/B], [/quote]

Doda a ty ile domkow znalazlas dla tych co siedzą w schronach, masz zielone pojecie ile tych szczeniakow trafia do schronisk, wogole?
Najlepsze rozwiazanie to stanac POD schroniskiem i jej zabierac.
Wiesz co to oznacza dla szczeniaka przekroczenie progu schroniska? Prawdopdobnie smierc w męczarniach,z powodu chorob wirusowych, nie jest to lekka smierc!:angryy:Schroniska nie maja pieniedzy na szczepionki, ba odrobaczanie!!!
NIE STAC POLSKE na ratowanie kazdego zycia poczetego, tak jest BRUTALNA prawda!!! NIe stac nas na porzadne schrniska a co dopiero mowic na powolywanie na swiat kolejnych niechcianych zwierzat!!
Ba, w schroniskach nie ma nawet miejsce, osobnych, tak są schrniska przepelnione, aby te suki mogly spokojnie rodzic, wiesz co to oznacza????!!!!:angryy:

[B]Ogladalas ten program co dalam link wyzej???[/B]
[B]W ktorym schronisku czynnie pomagasz?? [/B]

Normalnie,statystycne, 20% suk ma problemy okoloporodem.
Znaleziona suka ciezarna to duze ryzyko, prawdopodobienstwo zagrozenie dla jej zycia poniewaz:
-nie wiadomo kiedy byla pokryta
-nie wiadomo jak duzy pies ja pokryl
-nie wiadomo co przeszla i czy wszystkie szczenieta sa zywe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']
i nie wiem po co gadacie ze to z konieczosci, bo pozniej i tak te szczeniaczki dla ktorych inne musialy umrzec, ciagle siedza w schronie :angryy:[/quote]
Trudno jednak dyskutować gdy zamiast myslenia pojawia się demagogia:roll:
Usypia się nie dlatego że te większe czy dorosłe Z TEGO POWODU znajdą domy tylko dlatego, że nie ma dostatecznej ilości a/ miejsca w schronach b/ środków na zabezpieczenie w [U]przepełnionych[/U] schroniskach elementarnych warunków do zabezpieczenia przed głodem, chłodem, chorobami, wzajemną agresją c/ wystarczającej ilosci domów chętnych do adopcji
Jeśli psów bedzie nadal przybywać w takim tempie jak ma to miejsce w Polsce i nic z tym nie zrobimy to zupełnie realna jest perspektywa, że juz nic poza masowym usypianiem nie pozostanie. Ludzie "siedzący" w temacie doskonale wiedzą, że to się SAMO nie rozwiąże.
Powiem łopatologicznie - jak Ci z rozwalonej rury zalewa mieszkanie to co najpierw robisz? - latasz ze szmatką i wiaderkiem i płaczesz nad zniszczonym parkietem czy przede wszystkiem starasz sie zatkać rurę żeby powstrzymać kataklizm ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'].
Powiem łopatologicznie - jak Ci z rozwalonej rury zalewa mieszkanie to co najpierw robisz? - latasz ze szmatką i wiaderkiem i płaczesz nad zniszczonym parkietem czy przede wszystkiem starasz sie zatkać rurę żeby powstrzymać kataklizm ?[/quote]

WŁASNIE!!

taks, pozwolisz ze bede wszedzie, przy takim tamcie, dawala Twoj cytat, nie ma to jak przyklady łopatoligiczne:multi:

Link to comment
Share on other sites

Argument, że nie mamy prawa pozbawiać życia innych stworzeń, nie przemawia do mnie... bo to nie jest argument... Bezdomność psów, to jest problem, jak zatem go zmniejszać bez wdrażania takich, morderczych działań? Wybudować więcej schronisk? Przepełnić te, które istnieją jeszcze bardziej (o ile się da bardziej)? Selekcja naturalna? Zagryzanie, choroby, zimno, głód?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']Nie zmienię swojego zdania.
To morderstwo i tyle.
magie, przerażam Ciebie? dlatego że nie pozwalam zabijać niewinnych zwierząt? :razz:[/QUOTE]

Ale nikt nie twierdzi inaczej - tak te psy są zabijane, tak szczeniaki są usypiane. Znasz lepszy sposób na opanowanie tego co dzieje się w schroniskach? Wirusówek dziesiątkujących szczeniaki w koszmarny sposób, przepełnionych boksów, zagryzania się zwierzaków ze względu na koszmarne warunki, braków jedzenia/leków/pomocy czy braku zaspokojenia potrzeb psychicznych? Znasz sposób? Jeżeli tak to super, podziel się. Jeżeli nie, to zamilknij i nie oceniaj ludzi podejmujących takie decyzje bo nie wiesz o czym mówisz. Fajnie się pisze o tym jak być powinno, ale nie jest i dopóki nie rozwiążemy problemu zbyt wielkiej ilości psów to nic nie zmienimy. Psy dalej będą umierać w strasznych warunkach, zagryzać się nawzajem, cierpieć w boksach bez własnego człowieka.
Żadne zwierze nie jest winne, chcesz walczyć o ideologię walcz o prawa zabijanych krów i kur w chowie klatkowym.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dlatego jesteśmy za sterylkami aborcyjnymi, że przemyśleliśmy to tysiąc razy i mamy w oczach na przykład ciężarne suki z OSz i bezbronne szczenięta pod łapami dużych, znerwicowanych psów. I te z chowu wsobnego u VV i te wiązane po lasach, bo kiedyś komuś spodobał się malusieńki "gadżecik". I te po urodzeniu mordowane w chwili, kiedy suka już nie chce karmić a małe piszczą z głodu.
I każdy miot niechcianej suki jest zagrożeniem dla jej życia, jeżeli nie bezpośrednio to w jakiejś perspektywie czasowej.
Bosz, naprawdę trzeba nie mieć za grosz wyobrazni, żeby w tym kraju być przeciw aborcjom...

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze - jesli ciaza zagraza zyciu suni, to rozumiem, po drugie - szamanko, weszlam tu, w koncu tytul watku jest taki 'aborcja - za i przeciw' ja jestem przeciwniczka, czemu mam nie wchodzić? pisalam ze nie moge czytac, chodzilo mi ze na innych watkach.
zalozycielka watku jest cekinka, wkurzacie sie jak wchodza tu przeciwnicy aborcji to moze zmiencie tytul na aborcja-ZA ????
tak jak pisalam ja swojego zdania nie zmienie, uwazam aborcje za morderstwo, a jesli chodzi o zycie suni to jest co innego i ja to rozumie.
mam wiele do powiedzenia, jak zwykle, ale nie bede ciagnac klotni.
wyrejestruje sie z tego watku i dogomaniacy przemyslcie to jeszcze raz:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...