Jump to content
Dogomania

Saint

Moderators
 • Content Count

  1,700
 • Joined

 • Last visited

About Saint

 • Rank
  Brunet w typie bull

Contact Methods

 • AIM
  1728125

Converted

 • Location
  Mosina
 • Occupation
  doktor nauk biologicznych

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niemalże równe dwa miesiące temu (06.10.2012) pisałem na fb do Marty, że mam do wydania kilka arkuszy waty mineralnej - takiej, jakiej używa się do ocieplania budynków. Do ocieplenia bud jak znalazł - powiedziałbym nawet, że luksus. Pytałem, kiedy mogę je przywieźć. Do dziś nie doczekałem się odpowiedzi.. :shake:
 2. [quote name='borysova']Ale po studiach... jedna wielka niewiadoma. [/QUOTE] Czyżbyś była z tych idealistów, którym wydaje się, że po wecie łatwo o pracę? ;) Wykładowcy szybko takie pomysły wybiją Ci z głowy zatem ;)
 3. motyleqq - zgadzam się w pełni z tym, co napisałaś. Z tym, że trzeba chcieć się potem rozwijać - nie 'zaliczać korespondencyjne kursy', a dążyć do zrozumienia 'o co w tym wszystkim chodzi' - a ta droga wiedzie tylko przez Uniwersytet i jest dość pracochłonna.
 4. [quote name='Soko']Poza tym - co to za gadanie, że przez wątek wierzę w słuszność jakiegoś poglądu? Niby jak możesz to oceniać i uznawać, że to jest dla mnie jedyny wyznacznik prawdziwości jakiegoś twierdzenia, bo akurat na ten argument się powołałam, więc nie mam innych, czy jak? To już wykracza poza Twoje kompetencje.[/QUOTE] Radzę spokojnie jeszcze raz przeczytać mój poprzedni post i następnie zastanowić się, czy rzeczywiście ja Ci cokolwiek zarzucam w kwestii tego jakie poglądy wyznajesz. Wierzę, że brak logicznej spójności w swojej odpowiedzi zauważysz sama. I na tym proponuję zakończyć dyskusję ad personam.
 5. I cóż z tego, że każdy na tym wątku myśli w podobny sposób? Czy to dowodzi słuszności twierdzenia Evel - bo wielu ludzi w nie wierzy? Nie. W Średniowieczu zdecydowana większość medyków uważała, że schizofrenię należy leczyć okadzaniem pochwy. Czy mieli rację? Na jednej z wysp Oceanii żyło niegdyś plemię, które zabraniało wchodzić do rzeki kobietom, o ile te nie miały na sobie sandałów - w obawie, że woda obmywająca ich stopy zapłodni je i zajdą w ciążę. Czy mieli rację? Twierdzenie, że jakiś pogląd jest słuszny tylko dlatego, że wierzy w niego kilka osób na wątku jest pozbawione sensu. Nie musisz wierzyć w to, co piszę - możesz sama sprawdzić, sama się przekonać. Z tym, że zanim zaczniesz kwestionować posiadanie (lub brak) wiedzy biologicznej u 'treserów' i 'behawiorystów po kursach', braku znajomości podstaw etologii, neurobiologii, czy choćby fizjologii - sama musisz stosowną wiedzę posiadać. Akurat w tym wypadku, uważam, że mam pełne prawo do wytykania niekompetencji (w tych kwestiach) wszelkiej maści 'specjalistom po kursach'.
 6. motyleqq - na tym etapie jest podejrzany, a dlaczego - napisałem wcześniej. Jeśli znana będzie kadra i plan studiów - wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Zauważ, że 'podejrzany na tym etapie' bynajmniej nie oznacza 'nie warty uwagi, bezsensowny'. Odpowiem też na pytanie, które skierowałaś do a_niusia: zoologia jest specjalnością w obrębie szeroko rozumianej biologii. Np. ktoś kończący biologię, broniąc pracę dyplomową (mgr) z zoologii jest zoologiem. (w dużym uproszczeniu, formalnie tego typu specjalności nazywa się i nadaje dopiero po obronie rozprawy doktorskiej) evel - wszystko zależy od tego, czy chcesz wiedzieć jak nauczyć psa siadać, czy chcesz wiedzieć dlaczego możesz go tego nauczyć. Aktualnie w Polsce nie da się w jednym miejscu nauczyć jednego i drugiego. Soko - mylisz się. To skąd ktoś czerpie wiedzę jest równie istotne jak to, w jaki sposób ją wykorzystuje. Analogie medyczne (samozwańczy radiesteci, etc.) nasuwają się same.
 7. Błagam was.. tego typu kursy i "tytuły" behawiorysty to klasyczny przykład na to, do czego prowadzi "pogoń za papierkiem". Brak stosownego przygotowania naukowego (!!) przez osoby prowadzące takie kursy skutkuje tym, że później np. w przypadku psa 'nadpobudliwego' słyszy się od takiego 'behawiorysty' - proszę dać mu karmę bogatą w tryptofan, będzie spokojniejszy. Taki kurs, jeśli ktoś ma serce do pracy z psami da mu papier i pomoże usystematyzować wiedzę, żeby być dobrym rzemieślnikiem. Natomiast w żadnym wypadku nie daje wiedzy opartej o aktualne badania naukowe dla osób, które chcą zrozumieć (!!) zachowania zwierząt. Jeśli ktoś chce nauczyć psa czystości, nieciągnięcia na smyczy, etc. - owszem, nauczy się na takich kursach jak to zrobić. Problem w tym, że nie będzie rozumiał dlaczego dane zwierzę właśnie tak się zachowuje - a raczej będzie mu się jedynie wydawało, że rozumie. A cóż to za przyjemność posiadać odpowiedzi, które są błędne.. Inną sprawą jest, że akurat kursy Gałuszki często produkują bardzo kiepskich rzemieślników, ale to już temat na inną dyskusję. Prowadzący takie kursy w większości przypadków przekazują wiedzę bardzo fragmentaryczną, nie są na bieżąco z aktualnymi badaniami naukowymi, publikowanymi pracami - bo po prostu nie mają do nich dostępu. Choćby dlatego lepszym wyjściem jest wybranie Uniwersytetu - dostęp do najnowszej, bardzo bogatej literatury, do której nie mają dostępu wszelkie "ośrodki szkolenia psów". Ten kierunek studiów który powstaje póki co wygląda podejrzanie - UP w Lublinie nie ma w kadrze etologów, więc bardzo ciekawi mnie kadra, która będzie prowadziła zajęcia. Gdy zostanie ogłoszona, gdy znany będzie program tego kierunku - będzie można powiedzieć coś więcej.
 8. Saint

  Schronisko w Swarzędzu.

  Jurku, a kto Twoim zdaniem miałby ochotę rozmawiać z kobietą, która doprowadziła do krzywdy tak wielu zwierząt i jej zagorzałym orędownikiem? Nie bardzo wiem, dlaczego Cię te sytuacje dziwią. Przyjmij wreszcie do wiadomości, że stoisz po złej stronie barykady i bronisz złych osób..
 9. Saint

  Schronisko w Swarzędzu.

  [quote name='Matador']pani z artykułu prezentująca się na zdjęciu obok pani szefowej musi trochę się promować, jak na hodowcę rasowych kotów i psów w sam raz okazja, nie ma co![/QUOTE] Najwyraźniej nie znasz tej pani osobiście, jeśli sugerujesz, że mogłaby się w taki sposób 'promować' jak to określasz. Akurat p. Ewa jest najlepszym przykładem na to, że można prowadzić hodowlę, a przy tym z ogromnym zaangażowaniem działać na rzecz bezdomnych zwierząt.
 10. Saint

  Schronisko w Swarzędzu.

  Jurku wypowiedziałeś się, że schronisko powinno być traktowane jako zasługa pani SK?! Kuriozalnym jest to, że ten wyrok jest w zawieszeniu! Za to, co przez tyle lat wspólnie z Dorotą i nie tylko tym zwierzętom zrobiły powinny wylądować od razu w Rawiczu! Nie może nazywać się miłośnikiem zwierząt ten, kto staje w obronie osób zarządzających do niedawna schroniskiem w Swarzędzu.
 11. Saint

  WET-erynaria

  Sunshinee zawsze możesz masowe szczepienia w kurniku robić.. Jak już przeżyjesz studia - bo na nich od 'zabawy wnętrznościami' nie uciekniesz.
 12. Saint

  WET-erynaria

  Ale bzdura totalna. W 3 klasie liceum ma się za mało rozumu, żeby takie decyzje podejmować.
 13. Saint

  Jak w Polsce zostaje się psim behawiorystą?

  Martens dziwnym byłoby, gdyby weterynaria, czy tym bardziej zootechnika miała w większym stopniu coś wspólnego z zachowaniami zwierząt. Nie po to te kierunki były tworzone i zupełnie inny jest profil ich absolwentów. Na złe kierunki patrzysz. Oczywiście - czymś innym jest wiedza akademicka i badanie zachowań zwierząt, a czym innym 'praca u klienta'. Wręcz rzadko udaje się pogodzić jedno z drugim - bynajmniej nie ze względów merytorycznych i braku aplikacyjności wiedzy akademickiej, a raczej ze względów czasowych.
 14. Byłem, byłem - też pamiętam :) Ale życie szybko weryfikuje wielkie plany i bezkompromisowo depcze wyobraźnie :P
×