Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

mnie zastanawia jak hodowca moze mowic, ze dla wyzla 1 h to moze byc optimum ruchu...no kurde:))

ja z dwoma moimi doroslymi psami przeszlam okresy unieruchomenia w chacie i jeszcze mam nnadzieje, ze juz ostatni przede mna. i moja starsza suka dostawala po prostu pierd...no szajby. robila takie rzeczy, ze masakra. mlodsza mimo ze jej przypadek byl cezszy, a unieruchomienie dluzsze, dala rade duzo lepiej i to nie swiadczy o tym, ze ma mniejsza potrzebe ruchu. tylko ze jest skrajnie zrownowazonym przypadkiem psa. nie spokojnym, nie malo energicznym. po prostu zrownowazonym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']no jasne, zawsze można coś lepszego wybrać ;) mnie po prostu drażni to, że ludzie mówią, że 2 godziny ruchu to za mało, a moje psy mają mniej i widzę, że wcale nie płaczą z tego powodu. Chyba trzeba trochę wyluzować.[/QUOTE]


Lepiej z góry założyć że psu rasy uchodzącej za aktywną będą potrzebne minimum 2 godziny ruchu ;)
bo i tak zawsze teoria teorią, a praktyka praktyką

Link to comment
Share on other sites

A to chyba jeszcze zależy jakiego ruchu?? Bo jest ruch i ruch - spacer przez 3h przy nodze i intensywne bieganie przy rowerze przez 60 min. Ja widzę tutaj pewną różnicę. Zresztą można z psem spacerować godzinę i do tego np zmęczyć go psychicznie i myślę, że tez będzie szczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

Może dla charta to nie jest zajebioza bo to one zostały stworzone do zapieprzania, ale nie przesadzajmy, że wyzły to 5 godzin ruchu dziennie potrzebują, bo trochę demonizujesz. To , że Twoja suka ma ********ca bo obecnie nie biega to się nie dziwię skoro do tego czasu miała tego ruchu naprawdę sporo z racji Twojej pracy z nimi w terenie,wiadomo pies się przyzwyczaja i jak zaczyna mu tego brakować to nie wie na co swoją energię przerzucić.

Link to comment
Share on other sites

godzina ruchu dziennie, nawet urozmaiconego spaceru z treningiem posłuszeństwa, szukaniem zgub, aportowaniem to nie jest dużo ruchu. to raczej takie niezbędne minimum, które powinien mieć zapewniony każdy zdrowy pies niezależnie od rasy i tego, czy mieszka w bloku czy na podwórku. a intensywność dodatkowych spacerowych doznań trzeba psu dozować indywidualnie, bo jeden będzie miał dosyć jak zrobi pięć razy siad/waruj/stój z zostawianiem, a potem przyniesie 10 razy piłeczkę "zgubioną" w krzakach, a dla drugiego to będzie tyle co nic.

Link to comment
Share on other sites

tak jak wcześniej napisałam, to wszystko zależy od indywidualnego przypadku. znam labradorkę, której wystarczy spacerek dwa razy 15 minut na fizjologię plus jeden "dłuższy" 0,5godziny biegania za piłeczką i jej starczy, a znam labradora, który wychodzi dziennie przynajmniej na 3 godziny i to spaceru intensywnego, bo inaczej sam znajduje sobie w domu zajęcie i dziwnym trafem to zajęcie zawsze wiąże się z czymś, co zwraca uwagę właściciela na psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='domi.skw']Witam ;-) jestem nowym użytkownikiem tego fora, myślę że moje pytanie na dobra grupę teraz skieruje ;-) od jakiegoś roku myślę o zakupie psiaka. U mnie wygląda to tak posiadam ok 60 m mieszkanie,mieszkam z narzeczonym i 3 ma kociambrami , miałabym czas na wychodzenie z psem rano ,popoludniu i wieczorem. Mieszkam w krainie tysiąca jezior. Często jeżdżę rowerem dla zdrowia do moich koni gdzie często jeździmy w tereny konne. Nie mam bladego pojęcia jaki psiur pasowalby do takiego trybu życia a zarazem na ile ka będę pasować do niego ;-) chciałabym aby ta rasa była mocno przywiazujaca się do człowieka ale także aby w przyszłości nie przekasila na deser moich podopiecznych tych małych jak i zarazem tych dużych. W weekendy miałabym czas na dodatkowe szkolenia dla psiaka jako formę wspólnej zabawy,dogadania się. Wspomnę iż często jeżdżę samochodem do domu rodzinnego gdzie mam brata 11 letniego i przemierzajac pół polski chętnie bym chciała zabierać go że sobą. Proponowano mi owczarka niemieckiego bądź szwajcarskiego,szczerze mówiąc bardzo duże wrażenie wywierają na mnie te rasy aczkolwiek chciałabym dopyrac prawdziwych znawców jak i właścicieli tych ras jak to naprawdę jest ;-) z góry dziekuje za pomoc ![/QUOTE]

Może Bearded Collie ? Jeśli nie masz czasu na pielęgnowanie futerka można go ostrzyc , a tak to są to psi optymiści , wesołe , zabawne, kochają się bawić , uwielbiają ludzi , no i ogólnie psy bardzo pogodne, szybko sie uczą.
Jak coś to pisz na pv bo mam Beardeda :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Może dla charta to nie jest zajebioza bo to one zostały stworzone do zapieprzania, ale nie przesadzajmy, że wyzły to 5 godzin ruchu dziennie potrzebują, bo trochę demonizujesz. To , że Twoja suka ma ********ca bo obecnie nie biega to się nie dziwię skoro do tego czasu miała tego ruchu naprawdę sporo z racji Twojej pracy z nimi w terenie,wiadomo pies się przyzwyczaja i jak zaczyna mu tego brakować to nie wie na co swoją energię przerzucić.[/QUOTE]

moja suka nie ma *******ca i biega tyle, ile powinna, bo jest pozrastana. co wiecej napisalam wyzej: NIGDY NIE MIALA *******CA. czas nauczyc sie czytac, kiedy chcesz ze mna dyskutowac.

charty stworzone zostaly do zapierdzielania sprintem. wyzly do dlugodystansowego galopu. i juz tu raz bylo o charcie, ktory na rower to gora 5 km mimo ze zdrowy, szybki pies.

Link to comment
Share on other sites

spokojnie moje Panie ;),myslę że większośc ras psów potrzebujacych ruchu a przyzwyczajonych do zycia domowego(czyt.blokowego)gdzie wychodzi się na spacer 3 x dz.po srednio ok 1h,w końcu przywyknie do takiego trybu zycia i nie bedzie sie domagac więcej,ale jeśli osoba będzie psa pwyprowadzac na bardzo długie spacery +dodatki "bodzcowe"to wtedy faktycznie nie ma sie co dziwić-pies będzie otrzebował wiele godzin żeby się "wylatac"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']mnie zastanawia jak hodowca moze mowic, ze dla wyzla 1 h to moze byc optimum ruchu...no kurde:))

ja z dwoma moimi doroslymi psami przeszlam okresy unieruchomenia w chacie i jeszcze mam nnadzieje, ze juz ostatni przede mna. i moja starsza suka [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]dostawala po prostu pierd...no szajby. robila takie rzeczy, ze masakra[/COLOR][/SIZE]. [/B]mlodsza mimo ze jej przypadek byl cezszy, a unieruchomienie dluzsze, dala rade duzo lepiej i to nie swiadczy o tym, ze ma mniejsza potrzebe ruchu. tylko ze jest skrajnie zrownowazonym przypadkiem psa. nie spokojnym, nie malo energicznym. po prostu zrownowazonym.[/QUOTE]

No chyba jednak dostają *******ca ,sama to napisałaś więc może Ty sobie rób notatki z tego co piszesz i gdzie piszesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']spokojnie moje Panie ;),myslę że większośc ras psów potrzebujacych ruchu a przyzwyczajonych do zycia domowego(czyt.blokowego)gdzie wychodzi się na spacer 3 x dz.po srednio ok 1h,w końcu przywyknie do takiego trybu zycia i nie bedzie sie domagac więcej,ale jeśli osoba będzie psa pwyprowadzac na bardzo długie spacery +dodatki "bodzcowe"to wtedy faktycznie nie ma sie co dziwić-pies będzie otrzebował wiele godzin żeby się "wylatac"[/QUOTE]
z tego wynika, że przeciętny Kowalski spokojnie może sobie np. belga brać tylko musi od małego go uczyć, że pies nie ma dużo ruchu i belg będzie idealnym blokowym pieskiem wyprowadzanym na szybką fizjologię;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Może dla charta to nie jest zajebioza bo to one zostały stworzone do zapieprzania, ale nie przesadzajmy, że wyzły to 5 godzin ruchu dziennie potrzebują, bo trochę demonizujesz. To , że Twoja suka ma ********ca bo obecnie nie biega to się nie dziwię skoro do tego czasu miała tego ruchu naprawdę sporo z racji Twojej pracy z nimi w terenie,wiadomo pies się przyzwyczaja i jak zaczyna mu tego brakować to nie wie na co swoją energię przerzucić.[/QUOTE]

[quote name='a_niusia']mnie zastanawia jak hodowca moze mowic, ze dla wyzla 1 h to moze byc optimum ruchu...no kurde:))

ja z dwoma moimi doroslymi psami przeszlam okresy unieruchomenia w chacie i jeszcze mam nnadzieje, ze juz ostatni przede mna. i moja starsza suka dostawala po prostu pierd...no szajby. robila takie rzeczy, ze masakra. mlodsza mimo ze jej przypadek byl cezszy, a unieruchomienie dluzsze, dala rade duzo lepiej i to nie swiadczy o tym, ze ma mniejsza potrzebe ruchu. tylko ze jest skrajnie zrownowazonym przypadkiem psa. nie spokojnym, nie malo energicznym. po prostu zrownowazonym.[/QUOTE]


taaak...rinus...jak na podstawie mojego posta wywnioskowalas, ze ktoras moja moja suka obecnie nie biega i ma *******ca?:)))
chyba cos ci nie zatrybilo.


moja mlodsza suka jest 3 miesiace po tplo, daje czadu jak przed operacja, tak bawila sie na wakacjach [url]http://imageshack.us/a/img600/3747/ejfc.jpg[/url] i jak napisalam w moim powyzszym poscie, ktory zacytowalam, dzieki swojemu bardzo zrownowazonemu charakterowi, unieruchomienie zniosla bardzo dobrze.

tak wiec:)) mysl, co piszesz.

Link to comment
Share on other sites

[B]niusia[/B] swego czasu mieszkajac w duzym mieście posiadając dwa duże -teoretycznie potzrebujace ruchu psy,wychodziłam z nimi "3 x dz :rano na poł godz,potem 1,5 h po południu,wieczorem pół godz.przez 2 lata(czyli okres pobytu w mieście)nie zauważyłam zwiększonej potrzreby ruchu u tych zwierząt,dlaczego?-zabierajac je okazjonalnie na "grzyby do lasu"po 2 h psy padały jak muchy,czyli miały dośc i nie chcialy więcej bo tak były przyzwyczajone-krotkie spacery(oczywiście nie znaczy to ze posiadajac np.charta w domu bedziemy wychodzic w sumie 2 h dziennie na dwór)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']z tego wynika, że przeciętny Kowalski spokojnie może sobie np. belga brać tylko musi od małego go uczyć, że pies nie ma dużo ruchu i belg będzie idealnym blokowym pieskiem wyprowadzanym na szybką fizjologię;)[/QUOTE]

albo kaukaz:))
kazdy przywyknie hahahaha


serio to po prostu jak ktos nie lubi takiego trybu zycia, jakiego potrzebuje wyzel to niech sobie kupi cos innego, a nie liczy na to, ze "przywyknie", "inne psy jakos zyja" itd.
o to chodzi.

co ciekawe juz mnostwo razy byla ta dyskusja i zawsze ci, ktorzy maja wyzly, twierdza, ze duzo, duzo ruchu itd, a ci ktorzy ich nie maja twierdza, ze to pies jak kazdy inny.
ej jasne...sa wyzly smyczowe itd. ale to nie jest pies do takich warunkow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]niusia[/B] swego czasu mieszkajac w duzym mieście posiadając dwa duże -teoretycznie potzrebujace ruchu psy,wychodziłam z nimi "3 x dz :rano na poł godz,potem 1,5 h po południu,wieczorem pół godz.przez 2 lata(czyli okres pobytu w mieście)nie zauważyłam zwiększonej potrzreby ruchu u tych zwierząt,dlaczego?-zabierajac je okazjonalnie na "grzyby do lasu"po 2 h psy padały jak muchy,czyli miały dośc i nie chcialy więcej bo tak były przyzwyczajone-krotkie spacery(oczywiście nie znaczy to ze posiadajac np.charta w domu bedziemy wychodzic w sumie 2 h dziennie na dwór)[/QUOTE]

mialy dosc, bo nie mialy kondycji.

a wyzel bez kondycji to slaby widok i tragedia.

Link to comment
Share on other sites

o to,to.nie miały kondycji i wiekszośc psów mieszakjacych u przeciętnych "kowalskich'tez ich nie ma.bo tak zostały wychowane bo zostaly "wdrożone"w domowo-pracujacy "kierat'przykre troche ale prawdziwe.co do kondyci nie wybieganego wyzła (widoku)popieram.mieszka taki weimar na"drugiej wiosce",nie zabierany na spacery,zyje tylko za ogrodzeniem,a na smyczy do sklepu z właścielem i z powrotem,idzie toto smutne ze spuszczonym łbem i tak się zastanawiam czy tak dobrze wychowane że idzie powoli czy po prostu "w depresji psiej"pograzone

Link to comment
Share on other sites

dodam jeszcze, ze wyzel to nie NADPIES. bez problemu zniesie czasowe ograniczenie ruchu.
ale trzeba pamietac, ze aktywnosc wyzla to inna aktywnosc niz np boksera, o ktorych wszyscy mysla, ze to psy aktywne i tak, fakt. ale takiego psa bez problemu zmeczy sie np w godzine w parku. wyzla...nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...