Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Pani z urzędu wprowadziła cię w błąd. Poszerzona lista nigdy nie została wprowadzona w życie. Jako posiadaczka potencjalnie niebezpiecznej rasy z listy, powinnam chyba wiedzieć czy muszę rejestrować swojego psa. Na stronie urzędu wisi stara, jedyna słuszna lista:

[URL]http://www.um.warszawa.pl/faq/ochrona-srodowiska#t387n59835[/URL] - 4 pytanie.

Nie wiem gdzie mieszkasz w Warszawie, ale mój pies do co najmniej 13 miesiąca życia nie chodził w kagańcu i nikt się nigdy nie przyczepił.

Link to comment
Share on other sites

hmmm... to warunki też świetne to jako właściciel sznaucera olbrzyma polecam bardzo, miałam inne psy pinczera też i jestem zakochana w tej rasie. Pinczery i terriery jakoś do mnie nie przemawiają (są nadpobudliwe :P) choć kocham jednego terrierka bardzo. choć erdele uważam akurat za te mądrzejsze.
trzeba psa do ciebie dopasować jak najbardziej no i zapoznać mamę bo jak widze też ma sporo do powiedzenia, wszyscy muszą psa akceptować.
A ta rozszerzona lista to nie jest wasza jakaś wewnętrzna? (spotkałam się z próbami takich osiedlowych wymogów) Znajomy w tym roku kupował azjatę i dopytywał w gminie i nie było potrzeby zezwoleń bo nie ma go na obowiązującej liście... z tego co mi się wydawało obowiązuje ta krótsza
a może masz jakieś wymagania chociaż co do wlosa psa? (próbuje jakokolwiek zawęzić wybór bo w sumie wychodzi że możesz brać co ci się spodoba) a masz jakieś doświadczenie z większymi albo "bojowymi" psami? bo np sznaucery są cudowne ale potrafią być mocno uparte no i np. mój jest z adopcji bo poprzedni właściciel dawał sobie wejść na głowę i pies zaczął sprawiać poważne problemy

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Amber sama zastanawiałam się nad kupnem dobermana jednakże matka czepia się iż nie poradzimy sobie z psem(właściwie to sobie poradzimy, ale generalnie nie lubi też gdy psu z krótką sierścią coś ,,wisi" :)

;P




Jestem zaskoczona że tyle osób mi pomogło.


Kocham psy bojowe i jeszcze raz dokładnie obstawie kupno któregoś z nich. Jednak nie chciała bym suki, a matka nie chce w wypadku psa bojowego samca....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Powiem Ci że straż miejska tak się zna na rasach że mojej koleżance która ma psa w typie labradora powiedzieli że to rasa agresywna, więc... :/[/QUOTE]




Widziałam jak babce z psem w typie bulla wypisali mandat bo na chwile go spuściła bez kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Więc wtedy odmawiasz przyjęcia mandatu, spisujesz obu panów lub panie, idziesz z tym incydentem tam gdzie trzeba i tłumaczysz co trzeba. To już nie twoja wina, że strażnicy nie znają się na swojej robocie.

Tutaj artykuł na ten temat:

[url]http://pieswwarszawie.blogspot.com/2011/01/na-smyczy-i-w-kagancu.html[/url]

Edited by Amber
Link to comment
Share on other sites

dalmat też wydaje mi sie dobrym wyjściem :P a nawet bardzo (tylko jemu też "wisi" i w sumie sznupowi też "wisi")
możesz jeszcze wziąć pod uwagę finanse bo wiadomo że im większy i bardziej żarty to i koszty większe i koszty leczenia też większe no i niestety większość akcesoriów też droższa nad czym ja ubolewam strasznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Więc wtedy odmawiasz przyjęcia mandatu, spisujesz obu panów lub panie, idziesz z tym incydentem tam gdzie trzeba i tłumaczysz co trzeba. To już nie twoja wina, że strażnicy nie znają się na swojej robocie.

Tutaj artykuł na ten temat:

[URL]http://pieswwarszawie.blogspot.com/2011/01/na-smyczy-i-w-kagancu.html[/URL][/QUOTE]



Mieszkasz w Warszawie?

Ja osobiście mieszkam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']

(to gdzie kto mieszka masz napisane przy każdym poście naprzeciwko avatara)[/QUOTE]

kiedyś to było bardziej czytelne, ale się dogo rozjechało ;)

a ja sobie siedzę i rozmyślam, jaka rasa ma charakter najbardziej zbliżony do mojej Etny- malina czy jednak ONek. i czytam różne opisy i porównania nawet i nadal nie wiem... :lol: bo ja to bym bardzo chciała, żeby moje kolejne psy były takie jak Etna- pobudliwe, gotowe i chętne do pracy, wpatrzone w przewodnika, silne psychicznie, dość pewne siebie(choć Etna ma to skopane przez poprzedniego właściciela, ale wiem, że mogłoby być inaczej), uniwersalne(w końcu moja suczka i do obrony i do agi predysponowana:cool3:)- jednym słowem doskonały pies :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam wprawdzie mixa amstaffa, ale znam kilku przedstawicieli tej rasy. Biegają bez kagańców, nie są na liście ras niebezpiecznych. Jak idę do miasta mam w torebce wydruk przepisów, także tych dot. wyprowadzania psów w mojej gminie, albo tam gdzie akurat przebywam.

Link to comment
Share on other sites

no ja ma 2 bojowe i cao.swego czasu wszystkie w mieście -jak na spacer wychodziłam to w kagańcach,po za terenem zabudowanym namordnik ściągniety,z psami innymi pobawić sie mogly na polach,wilk syty i owca cała ;).nikt mi uwagi nie zwracał-z reszta tylko ja byłam taka "dziwna"co swoje psy wyprowadzała w kagańcach(fizjologiczne kagańce).
grand jeśli chcesz psa do towarzystwa,wpatrzonego w ciebie jak w obrazek,niekłopotliwego w pielęgnacji,potzrebujacego sportu/ruchu,polecam amstaffa lub pita.kochaja bezgranicznie-życie odda za ciebie i twoja rodzinę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Powiem Ci że straż miejska tak się zna na rasach że mojej koleżance która ma psa w typie labradora powiedzieli że to rasa agresywna, więc... :/[/QUOTE]
A ja myślałam, ze tylko w Szczecinie nie rozróżniają ras. Moja ciocia ma goldena i sama odczytywała czytnikiem chipa, bo strażnik się bal ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']magdola w lublinie tez sie nie znają.porażka więc nie wiem po co ta lista-czy to dog kanaryjski,bojowy z majorki to i tak amstaff :shake:[/QUOTE]
No tak, tylko szczerze to sama bałam się ttb, ale odkąd poznałam bliżej te rasy... zakochalam się. Marzy mi się i mojej córce (9lat) taki pies, jednak nie możemy sobie pozwolić na teriera ze względu na brak czasu... a dokładniej o spacery, ćwiczenia, itp. Na szczęście moje obecne suki są zadowolone z ekspresowych spacerów (same po załatwieniu się chcą do domu), jednak jeżdżą z nami na wycieczki w plener, i cześć spacerów jest dłuższych to jednak to nie są teriery, które lakna ruchu... Ale chociaż sobie pomarze;) zwłaszcza o red nosie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Ten dog nie ma w ogóle oczu...
Widać, że radzą sobie razem.
Przyjaźń psa to coś takiego, czego wiele ludzi nie jest w stanie dać.
Moje psiaki nawet pyszczki sobie myją.[/QUOTE]
U nas jak jednej dzieje się krzywda to druga piszczy ;) nie ma porównania przyjaźni psów i ludzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']A ja myślałam, ze tylko w Szczecinie nie rozróżniają ras. Moja ciocia ma goldena i sama odczytywała czytnikiem chipa, bo strażnik się bal ;)[/QUOTE]
zapytam z ciekawości - a w jakim celu był ten odczyt?



[B]Grand Perro[/B] do Twoich wymagań i podejścia rodziny to najbardziej pasuje mi dalmatyńczyk. Tylko pamiętaj,że biała sierść będzie wszędzie i dalmatyńczyki gubią jej naprawdę sporo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...