Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Grand Perro']Postanowiłam jeszcze poszukać innych ras na własną rękę ;)



Myślimy nad ściągnięciem psa z Czech. Konkretniej Czeskim łaciatym psem, Perros de Uruguay, a także belgiem laekenois. Oczywiście dalmatyńczyk nadal jest w grze ;)

:):)[/QUOTE]

Takich "czeskich łaciatych" to znajdziesz mnóstwo w polskich schroniskach, serio. Skoro szukasz rasowego, to jest sens brania "wieloskładnikowej" mieszanki o nie do końca jeszcze poznanych wymaganiach, psychice itd., mocno zinbredowanych (pan Horák zdaje się wykorzystywał masowo chów wsobny)? :cool3:

A jeśli chodzi o belgi - serdecznie polecam zarejestrowanie się na belgowych forach i poczytanie, jak wygląda życie z belgiem na co dzień ;) Jeśli to Cię nie odstraszy ani nie zniechęci to może właśnie belg jest psem dla Ciebie? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']belg-szorściak wow!,mało ich w świecie-może przez to że nie sa tak urodziwe jak pozostałe belgi[/QUOTE]

Dla mnie najpiękniejsze. Malions (bez urazy) ale to wygląda jak kundle... a te długowłose... pielęgnacja za trudna. Szorściaka się wytrymuje, obetnie, od czasu do czasu umyje, czesze 3 razy w tygodniu.



Mnie zależy na psie mało wymagającym(oczywiście chodzi o pielęgnacje ;)

[QUOTE]Takich "czeskich łaciatych" to znajdziesz mnóstwo w polskich schroniskach, serio. Skoro szukasz rasowego, to jest sens brania "wieloskładnikowej" mieszanki o nie do końca jeszcze poznanych wymaganiach, psychice itd., mocno zinbredowanych (pan Horák zdaje się wykorzystywał masowo chów wsobny)? :cool3:[/QUOTE]

Bez urazy... Ja chce mieć szczenie... Może i w schronisku tak owe znajdę, ale jednak chcę wiedzieć co z psa wyrośnie.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tam lata, na co wydasz swoje pieniądze, po prostu ja w tym sensu nie widzę. A jak szczenię tej super "rasy" wyrośnie na inne, niż zamierzone, to co?

I malinois wygląda jak kundel?! :icon_roc: A ten czeski łaciaty to doprawdy, normalnie czempion nad czempiony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']
I malinois wygląda jak kundel?! :icon_roc: A ten czeski łaciaty to doprawdy, normalnie czempion nad czempiony...[/QUOTE]

może chodziło o porównanie z innymi belgami? krótkowłosy, ale i tak dziwne sformułowanie że jak kundel
(ale dlaczego grand porównujesz do kundli, kundle brzydsze, głupsze czy do tego że kundle nie są jednakowe?-nie czepiam się chce wiedzieć co miałaś na myśli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']może chodziło o porównanie z innymi belgami? krótkowłosy, ale i tak dziwne sformułowanie że jak kundel
(ale dlaczego grand porównujesz do kundli, kundle brzydsze, głupsze czy do tego że kundle nie są jednakowe?-nie czepiam się chce wiedzieć co miałaś na myśli[/QUOTE]

Jasne, evel tak uważa i właśnie z tego powodu ma kundla :roll: Po prostu niektóre psy wyglądają na kundle, inne nie - np dla mnie pyrki wyglądają dość pospolicie, takich znaleźć można masę w schroniskach, natomiast np. tervik czy gronek, a nawet maliniak - takie jest trudno znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']może chodziło o porównanie z innymi belgami? krótkowłosy, ale i tak dziwne sformułowanie że jak kundel
(ale dlaczego grand porównujesz do kundli, kundle brzydsze, głupsze czy do tego że kundle nie są jednakowe?-nie czepiam się chce wiedzieć co miałaś na myśli[/QUOTE]

No ja też właśnie nie rozumiem - porównywanie rasy hodowanej od tylu lat i "rasy", która została stworzona z kundli (sic!), wielorasowców, mieszańców, jak zwał tak zwał, początkowo tylko do potrzeb naukowych, badań i doświadczeń. Zadziwiające.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Jasne, evel tak uważa i właśnie z tego powodu ma kundla :roll: Po prostu niektóre psy wyglądają na kundle, inne nie - np dla mnie pyrki wyglądają dość pospolicie, takich znaleźć można masę w schroniskach, natomiast np. tervik czy gronek, a nawet maliniak - takie jest trudno znaleźć.[/QUOTE]

to prawda że niektóre wyglądają bardziej, niektóre mniej ale jakoś nie lubię porównania do kundli bo one jednak są różne
ale maliniak jak napisałaś naprawdę trudno znaleść w schroniskach i to się zupełnie dla mnie nie zgadza
no ale każdy inaczej patrzy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Oj, nie wierze...[/QUOTE]
Moje potrafią się pobić o kość, na początku się docierały, bo jedna u mnie od szczeniaka, a druga z ulicy z problemem z pilnowaniem jedzenia.
Walki były ostre, rozdzielałam bo pekiny zawzięte bywają.
Teraz myją sobie pyszczki, nawet jak jedna zieje to druga potrafi ją lizać w pyszczku :D.
Przytulone sypiają często, ale czasem drobne nieporozumienia się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jaka tu cisz ostatnio ;)

A może mi ktoś coś podpowie ? :razz:

Piesek na być:
*mały max 8-10kg, ale lepiej mniej
*najlepiej krótkowłosy, ale niekoniecznie
*Musi lubić pracę z człowiekiem
*aktywny, ale nie przesadnie, czyli żeby nie skakał mi po ścianach jak przez dzień czy dwa wyjdzie tylko na siku ;), ma być szybki, zwrotny
*tolerujący ludzi, nie musi ich kochać ;)


Myślałam o charciku włoskim, ale boję się ich trochę ze względu na skłonność do łamliwości o której juz co nieco słyszałam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']jaka tu cisz ostatnio ;)

A może mi ktoś coś podpowie ? :razz:

Piesek na być:
*mały max 8-10kg, ale lepiej mniej
*najlepiej krótkowłosy, ale niekoniecznie
*Musi lubić pracę z człowiekiem
*aktywny, ale nie przesadnie, czyli żeby nie skakał mi po ścianach jak przez dzień czy dwa wyjdzie tylko na siku ;), ma być szybki, zwrotny
*tolerujący ludzi, nie musi ich kochać ;)


Myślałam o charciku włoskim, ale boję się ich trochę ze względu na skłonność do łamliwości o której juz co nieco słyszałam. ;)[/QUOTE]
Mi tu cavalier pasuje, ale niestety ma długą sierść ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dużo ras pasuje, bardzo różnych ;) Poczynając od sheltie, papillona, przez pudle (mini i średniaki), nawet boston terrier drobny by się łapał :lol: Albo jakieś takie mało znane rasy typu [URL="http://www.podengos.pl/orasie.htm"]podengo portugalski[/URL] :) No i zawsze możesz sobie kupić cziłałę, ja ostatnio byłam zaczepiana na wystawie przez jedną taką lizawkę, jestem zauroczona :loveu: [SIZE=1]ale spoko, przejdzie mi :evil_lol:[/SIZE]


Aaaaalbo sprawdzony i wytestowany kurdupelek z DT ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Te podengo kurde fajnie wyglądają :P
hmm a corgi to niema za krótkich nóżek troszke :lol:?[/QUOTE]
Ja corgi bardzo często widziałam jak brały udział w różnych zawodach ;-) W końcu to psy pasterskie, więc zwinne i szybkie mimo krótkich nóżek :lol:
Westy też mają krótkie nóżki, a jakoś częto też je widzę na agility, czy w innych sportach ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Ale wydawało mi się że mają takie.. hmm nogi pokroju jak jamniki, z niskim podwoziem;) ale jak tak to spoko.
Weź nie mów mi o westowych krótkich nogach :eviltong:[/QUOTE]
Widziałam corgi na żywo i fakt mają krótkie łapki, ale na prawdę są bardzo zwinne i przy tym mega wesołe :loveu:

Dlaczego? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Dużo ras pasuje, bardzo różnych ;) Poczynając od sheltie, papillona, przez pudle (mini i średniaki), nawet boston terrier drobny by się łapał :lol: Albo jakieś takie mało znane rasy typu [URL="http://www.podengos.pl/orasie.htm"]podengo portugalski[/URL] :) No i zawsze możesz sobie kupić cziłałę, ja ostatnio byłam zaczepiana na wystawie przez jedną taką lizawkę, jestem zauroczona :loveu: [SIZE=1]ale spoko, przejdzie mi :evil_lol:[/SIZE]


Aaaaalbo sprawdzony i wytestowany kurdupelek z DT ;)[/QUOTE]

o kurcze podengo są świetne! zupełnie o nich zapomniałam :evil_lol: musze się im bliżej przyjrzeć.
O pudelinach myślałam, ale tu włos to już wyższa siła jazdy, przy jednym kudłaczu drugie wolałbym coś z mniejszą ilością włosa :lol:

a cziłki straaasznie mi się podobają, ale jednak za małe, zupełnie nie widzę cziłki biegającej przy rowerze czy na frisbee :diabloti:

[quote name='vege*']Rozumiem ;-)
Welsh corgi pembroke się fajnie nadaje do sportów ;-)[/QUOTE]

oj corgi to zupełnie nie mój tym psa, lubie bardziej smukłe, na dłuższych nogach :eviltong:

[quote name='Kirinna']a szelciak ?[/QUOTE]

straszliwie szczekliwe są :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...