Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Nie widzę nic złego w chodzeniu w kagańcu. Mój też pies obronny, a w kagańcu chodzi paradoksalnie, żeby sobie podbiegacze na nim krzywdy nie zrobiły. W razie jakiejś akcji kaganiec zawsze można zdjąć. Lepsze to niż, operacja psa bo się najadł śmieci, albo tłumaczenie się czemu pudelek albo inny jamnik został pozbawiony głowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Karolina, a nie lepiej popracować nad psem, zeby nie żarł? w dość dosadny sposób poinformować go, ze żarcie z ziemi nie jest akceptowane?[/QUOTE]

Niektóre psy są tak zaprogramowane, że oduczanie jest drogą przez mękę - mam tak ze swoją suką. Dwa lata walki a suka i tak w rejony "niepewne" chodzi w kagańcu, dla świętego spokoju :roll:

Link to comment
Share on other sites

no niestety sama nie potrafię go tego oduczyć, ale idzie wiosna i chcemy przejść się na jakieś szkolenie(metody pozytywne)
jest wspaniałym psiakiem tylko niestety odkurzacz:(
operację miał miesiąc temu ... niedaleko bloków mamy pola gdzie puszczamy psiaki , Borysowi zabawa się znudziła i uciekł pod balkony zanim dobiegłam widziałam jak coś pochłania- rentgen wykazał duże ciało obce w żołądku operacja w tym samym dniu - w żołądku byłay chusteczki do pupy bądz mebli(takie sztuczne) gałązki i skarpeta...... rozcięty żołądek i jelito -MOJA CHWILA NIEUWAGI.... nikomu tego nie życzę.... sprawczyni- młoda dziewczyna z zaburzeniem odżywiania - wyrzuca przez okno wszystko czego nei zje w chusteczkach i papierkach

Link to comment
Share on other sites

zanim zaczniesz go puszczać luzem to na smyczy trenuj niezżeranie i to niekoniecznie metodami pozytywnymi. noi odwoływanie, tak żeby sobie do 'stołówki' nie poleciał, bo pewnie doskonale zapamiętał, gdzie takie 'cudowne' dania serwują.
mój też był odkurzaczem i gdybym go tego nie oduczyła to pewnie bym już psa nie miała, bo by go wykończyły biegunki albo tez by coś zeżarł, co by mu jelita rozwaliło.

Link to comment
Share on other sites

metody szkolenia jak najbardziej pozytywne, ale kwestia niezżerania z ziemi to wychowanie. to, ze piesek nie będzie umiał zrobić siad czy przy nodze nie będzie grzecznie truchtał to nie tragedia. ale to, ze pies samowolnie opuszcza właściciela i idzie się nażreć śmieci zagraża jego bezpieczeństwu i jako takie powinno być wyeliminowane.

Link to comment
Share on other sites

od operacji nie rozstaje się poza domem z kagańcem:)
nie jest to nawet dla niego problem -bardzo szybko się przyzwyczaił:)
jedyny problem to wybór i rozmiar Bryś ma dopiero 7 miesięcy a rozmiarówka się kończy... wększość jednak się robi na inną kufę...
następny chyba będziemy robić coursingowy....

Link to comment
Share on other sites

tak czytam i czytam i nic nie świat mi w głowieją jeszcze do wyboru 2 psa mam jeszcze bardzo dużo czasu(czytaj 2 albo 3 lata-jak będę na swoim:)ale chciałabym się zorientować trochę.
więc tak jakie psy są nastawione na typowo pracę z człowiekiem, nadają się do sportów także obrony ale też agi, fresbee. są średnie badz duże?
interesuje się niektórymi rasami i sporo o nich wiem ale o innych za mało:)
dziękuje za rady

Link to comment
Share on other sites

ok lubię owczarki belgijskie, bordery, owczarki szwajcarskie coś w tym typie:), myślałam o hovawartach, myślę o psie który trochę by"odstraszał" swoim wyglądem ale tylko nim. nie lubię psów kochających wszystkich ludzi. zastanawiam się nad tymi co wymieniłam ale te rasy nie są najłatwiejsze więc tak zastanawiam się nad innymi

Link to comment
Share on other sites

Sznaucer olbrzym - znam takie, które trenują i to zarówno agility jak i obronne, wyglądem odstrasza, ale bez potrzeby nie wchodzi w spięcia i zaczepki. Uwielbia pracować i dały się pokroić za właściciela. (sama też mam, więc znam nie tylko z opowieści)

Link to comment
Share on other sites

Z tych wymienionych, dla "niedoświadczonych" BOS byłby niezłym wyborem. Może jeszcze collie smooth tricolor z dużą ilością czarnego ;) Nie wiem, co z ludźmi jest, ale wystarczy, że pies jest ciemno umaszczony i już budzi grozę...

W obydwu przypadkach należałoby się jednak dokładnie rozejrzeć po hodowlach, żeby sobie nie wziąć na głowę niepewnego szczeniaka po lękliwych rodzicach.

O właśnie, a może OH? Ta rasa ponoć plasuje się gdzieś pomiędzy ONkami a malinami, nie jest tak reaktywna i wrażliwa jak belgi, ale jest na pewno zdrowsza i mniej sfiksowana niż obecne ONki.

Link to comment
Share on other sites

Owczarek szwajcarski raczej wyglądem nie odstraszy;) .W Polsce hodowli owczarków holenderskich nie ma, więc trzeba szukać w innych krajach. A z socjalizacją holendrów i belgów nie jest tak wesoło dla niedoświadczonego właściciela. Z tego co pamiętam fajny temat o OH-ach jest na forum belgów, więc jak ktoś się interesuje może zajrzeć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aguja']Owczarek szwajcarski raczej wyglądem nie odstraszy;)[/quote]

Zależy co kto lubi i co kogo rusza, w niektórych sytuacjach sama obecność dużego psa, niezależnie od umaszczenia, sporo daje ;)

[quote name='Aguja']W Polsce hodowli owczarków holenderskich nie ma, więc trzeba szukać w innych krajach. A z socjalizacją holendrów i belgów nie jest tak wesoło dla niedoświadczonego właściciela. Z tego co pamiętam fajny temat o OH-ach jest na forum belgów, więc jak ktoś się interesuje może zajrzeć.[/QUOTE]

Nie ma, ale gdzieś mi się o oczy obiło, że być może w tym bądź przyszłym roku będzie jakiś miocik w PL. Co do socjalizacji, to właśnie moja zagwozdka na obecną chwilę, znaczy chciałabym znaleźć fajną hodowlę belgów albo hienek i nie trafić na bombę zegarową :roll: W sensie psa, który jest super hiper, a po przyjeździe do domu się okazuje, że wcale nie jest tak różowo :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...