Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Weo, z Twoich wypowiedzi powoli klaruje się, że [U]wydaje Ci się[/U], że znasz sześć ras:

1. greyhounda (bo miałeś)
2. amstaffa (bo masz)
3. sznaucera (bo sąsiad ma)
4. łajkę (bo widziałeś w internecie)
5. labradora (bo widziałeś w cyrku)
6. pudla (albo coś w typie... bo sąsiadka ma)


Masz zamiar pisać książkę, a brak Ci podstawowej wiedzy. OK, wiedzę można uzupełnić, ale na boga - powstrzymaj się od wypisywania rad na forum i opini o rasach, które znasz tylko z widzenia, albo słyszenia, albo gdzieś kiedyś coś przeczytałeś na necie... To jest żałosne, po co robisz z siebie błazna? Z głupoty? Dla zabawy? Daj spokój, bo niedługo przestaniesz być zabawny.

Aha, nie możesz sprawdzić z jakiej hodowli jest Twój amstaff, bo przygotowujesz się do studiów? Dobrze zrozumiałam? Jeśli nie, to popraw mnie proszę.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie pudel na co poluje.A i co za kundla ma gops na avatarze.A i do kendolee ja się ciebie pytałem
jakie miałaś psy i słowem nie wspommniałaś o amstaffach.I co do pudli pudle jeśli miały być psem myśliwskim to raczej aporteterem i od kiedy pudel to zaprzęgowiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']w takim razie pudel na co poluje.A i co za kundla ma gops na avatarze.A i do kendolee ja się ciebie pytałem
jakie miałaś psy i słowem nie wspommniałaś o amstaffach.I co do pudli pudle jeśli miały być psem myśliwskim to raczej aporteterem i od kiedy pudel to zaprzęgowiec.[/QUOTE]
haha
tak mam kundla tak samo jak TY
jak pokazesz mi papiery swojego psa to powiem ze jest rasowy
masz zwyklego kundelka :) nie ma co sie wstydzic, nie martw sie nie wszystkich stac na rodowod

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']w takim razie pudel na co poluje.A i co za kundla ma gops na avatarze.A i do kendolee ja się ciebie pytałem
jakie miałaś psy i słowem nie wspommniałaś o amstaffach.I co do pudli pudle jeśli miały być psem myśliwskim to raczej aporteterem i od kiedy pudel to zaprzęgowiec.[/QUOTE]

Wymieniłam moje poprzednie psy.Teraz od kilku lat mam tylko ttb.A nie lubię się chwalić.I po jakiego grzyba miałabym w avatarze umieszczać nie mojego psa?
Pokaż nam swojego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']haha
tak mam kundla tak samo jak TY
jak pokazesz mi papiery swojego psa to powiem ze jest rasowy
masz zwyklego kundelka :) nie ma co sie wstydzic, [B]nie martw sie nie wszystkich stac na rodowod[/B][/QUOTE]
[B] Weo [/B]też mam najzwyklejszego kundelka i co z tego? :?
i na taki rozum jak Weo pewnie też nie wielu ludzi stać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A co to za różnica z rodowodem czy bez to tylko żółty papierek który pozwala na udział w wystawie i myślicie że wywalę 2000 zł na psa z papierkiem z koro mogę mieć identyko za 500 zł.Przecież greyhound z i bez rodowodu to ta sama rasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']A co to za różnica z rodowodem czy bez to tylko żółty papierek który pozwala na udział w wystawie i myślicie że wywalę 2000 zł na psa z papierkiem z koro mogę mieć identyko za 500 zł.Przecież greyhound z i bez rodowodu to ta sama rasa.[/QUOTE]
i TY chcesz pisac ksiazke..
powodzenia Ci zycze

Link to comment
Share on other sites

No co zgodnie z badaniami 80% polaków ma psa bez rodowodu jakoś nie rozpacza i jeszcze coś wyjaśnie
Każdy student ma stypendium ja mam 500zł stypendium za dobre stopnie i co 4 miesiące mam zbieraż wolę już kupić taniej i już

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']A co to za różnica z rodowodem czy bez to tylko żółty papierek który pozwala na udział w wystawie i myślicie że wywalę 2000 zł na psa z papierkiem z koro mogę mieć identyko za 500 zł.Przecież greyhound z i bez rodowodu to ta sama rasa.[/QUOTE]

Prawie ta sama,a prawie robi wielką różnicę.Podam Ci to na przykładzie astów.W hodowli rodzice są odpowiednio dobierani aby wyeliminować u potomstwa agresję,dysplazję i inne choroby dziedziczne między innymi.Patrzy się na ich eksterier.U pseudo rozmnaża się pierwszą lepszą sukę z obojętnie jakim psem,jeśli rodzice byli agresywni w stosunku do ludzi,dzieci mają dużą szansę odziedziczyć tą skłonność.Jeśli takiego psa kupi na bazarku laik taki jak Ty,to nieszczęście gotowe.To tak w wielkim skrócie.

Link to comment
Share on other sites

Weo, ubrania też kupujesz w lumpeksie, bo są tanie, a na markowe trzeba wydać więcej? A samochód - kupiłbyś bez dokumentów, bez gwarancji że to jakakolwiek marka, tylko taki który jakiś domorosły mechanik wyklepał sobie w stodole, żeby przypominał mercedesa?
Psy bez rodowodu to kundelki przypominające daną rasę. Można eufemistycznie nazywać je "miksami", "w typie rasy", ale nie są to psy rasowe. Nie są przez to gorsze i nie znaczy to że nie zasługują na opiekę, miłość i dobre traktowanie. Po prostu są mieszańcami.

A te badania 80% Polaków... to robiłeś na onecie, czy jakimś innym forum?

Link to comment
Share on other sites

ale skąd taka pewność coś ci powiem mój kuzyn dostał ON po bardzo agresywnych rodzicach bez rodowodu a jest ten pies słodki jak baranek i bawi się z mojim amstaffem
po 2 nie jestem laik
po 3 jeśli chodzi o moje kompetencje to przejdź do działu 1000 ras psów ?? gdzie z pewnością będziemy ciągnąvc naszą konserwację

Link to comment
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi to że pies nie ma rodowodu to nie znaczy że gorszy ale nadal jest to rasowiec>
po 2 ciuchy markowe to dlamnie normalka bo to są normalne rzeczy.Auta też bo mam audi a3 za 10000zł
ale pis za 2000zł to wydaje się drziwne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...