Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

A jak ma się sprawa apropo wieprzowych nóg i kolanek? :) a skrawek niestety nie dostałem i muszę popytać gdzie indziej.

Isabelle wyszło 525 ale dostaje różnie. Raz nie całe 500, raz pojedzą lepiej. Nie liczę tego dokładnie. Pies jest aktywny dosyć bo spędzamy średnio ok 2-3h, biegają ok godziny luzem dziennie na spacerach. Wiem że 2-3% ale 2.5% wydaje mi się idealnie. Nie za dużo nie za mało, zjadają idealnie. Czasami i 3% zjedzą. Dzienna dawka liczona jest na jednego psa a że drugi waży 20 kg no to kilo mniej, więc jakieś 500 musiałby jeść a drugi 525, więc jaki sens jest sprzeczać się o 25g? Więć dostają różnie jak mi się podzieli.

Edited by Parysio
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe rzeczy tu piszecie... Ian Billinhurst mówi o 60-80% mięsnych kości w diecie, a nie o 15%. Moje psy dostają kości schabowe, karkowe, ogony świńskie i kurze kadłuby. To jest podstawa ich diety. Papek nie chcą jeść, czasem uda się przemycić. Poza tym dostają kubki po jogurtach do wylizania i warzywa i owoce, jeśli chcą. Samego mięsa nie daję. Wyniki krwi mają wzorcowe.

Link to comment
Share on other sites

[B]Hecia [/B]Ty się nie znasz :diabloti: I Ian Billinhurst też się nie zna :diabloti:
Pies ma jeść mięso, mięso i jeszcze raz mięso :mad: Bo psowate kości ze swoich ofiar praktycznie nie jedzą ;)
Aaaaaaaa i nie zapomnij, że kefiru czy jogurtu nie wolno dawać, bo w naturze wilki tego nie jedzą :diabloti:
Za to potrafią upolować algi, drożdże itp. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

motylqu - sprawdź prosze tego zająca którego koleżanka dziś ode mnie zabrała - bo mój juz rozczłonkowany i częściowo pożarty. Myślę, ze te ponad 2kg zwierza to głównie gnaty...

Czy naprawdę myślicie, że psowate sobie obierają mięso z kości, kości zjadają a mięso zostawiają? Bo tak wynika z tego co piszecie...

Możecie sobie pisać, przekonywać, płakać, krzyczeć i nabijać się z innych. Do woli. Prawdy nie zmienicie. Psów tylko szkoda. Jak zwykle. A najsmutniejsze w tym jest to, że to wasze słowa - "za głupotę człowieka płaci jego pies".
Amen

Link to comment
Share on other sites

Dobra. W takim razie podsumowując to wszystko. Dieta moich psów będzie składać się z: szyji indyczych/kaczych, kości schabowych, udek i skrzydełek z kurczaka, ogonów wieprzowych, nóg i kolanek wieprzowych, ryby, szprotki wędzone jako przysmak, kurze łapki, kości gulaszowe, jakaś wołowina (jeszcze nie wiem). Do tego papki warzywne, jajka i podroby takie jak: serca kurze/indycze, wątróbka i co tam jeszcze upoluję :)

Link to comment
Share on other sites

nadal w jadłospisie nic sie nie zmienia... nadal widzę tam same kości. Choć już masz kilka gatunków zwierzaków. Kombinuj dalej. Podpowiedź - nogi i kolanka wieprzowe, kości schabowe, ogony wołowe - absolutnie nie są odpowiednie dla Twojego psa i nie nalezy ich wogóle umieszczac w jadłospisie.
Tutaj masz wszystko o kosciach jako takich
[url]http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2070[/url]

Poczytaj także na temat jajek
[url]http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2729[/url]

Link to comment
Share on other sites

W tyn menu sie zmienia bardzo wiele bo udka czy skrzydełka mogą dostać bez kości np. Taki przykład i nie jedyny:) Ogony WP tam są. Dlaczego schab czy nogi wieprzowe są nie odpowiednie? Jeżeli moje psy lubie je, jedzą powoli i nic się nie dzieje to dlaczego mam im odbierać to przyjemność jedzenia ogonów? bo pewnie wielkość psa nie odpowiednia. Powtarzam... radzą sobie i zyją bo już kiedyś próbowałem ogony.

Nie dajmy się zwariować... Onek mojego pradziadka przeżył 14 lat a był karmiony w dużej mierze kośćmi z obiadu, ziemniakami, ryżem, kaszą, czasami dostał udka z kurczaka, czy też płucka wieprzowe i żył 14 lat jak już pisałem. Dzisiaj za dużo jest filizofii w tym wszystkim a kiedyś było o wiele prostsze myślenie. Wczoraj psom rzuciłem nogi wieprzowe, mięso obdarły, nadgryzły kości i zostawiły.

Edited by Parysio
Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.barfaustralia.com/Products/DrBsPYRAWMID.aspx[/URL] no i gdzie te 60-80% mięsnych kości? i to jeszcze wieprzowych? skoro u podstawy piramidy jest mięso, a w kategorii kości jest mowa o kościach miękkich? może warto wiedzieć na jaki autorytet się powołujemy, zamiast przetwarzać przestarzałe informacje.
ale wiem, że nikt z broniących diety składającej się z samych kości nie odpowie na to co napisałam. bo jeszcze trzeba by przyznać rację, bo by się okazało, że coś nie tak jest w diecie ukochanych psów. lepiej dalej robić po swojemu i udawać, że to jest zgodne z wytycznymi dr Iana :)


Parysio, jak podajesz kości wieprzowe, to dobrze by było w jednym posiłku dodać podroby :) i będzie wszystko ok. chyba, że nie zjedzą kości, tak jak z tymi nogami.
no i dodaj jeszcze mięso bez kości do jadłospisu. poszukaj dobrze, to znajdziesz jakieś ścinki po kilka zł/kg. może napiszesz skąd jesteś, to może akurat ktoś doradzi gdzie kupuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']

Parysio, jak podajesz kości wieprzowe, to dobrze by było w jednym posiłku dodać podroby :) i będzie wszystko ok. chyba, że nie zjedzą kości, tak jak z tymi nogami.
no i dodaj jeszcze mięso bez kości do jadłospisu. poszukaj dobrze, to znajdziesz jakieś ścinki po kilka zł/kg. może napiszesz skąd jesteś, to może akurat ktoś doradzi gdzie kupuje :)[/QUOTE]
No właśnie tak kombinuję, chodzę i szukam po sklepach bo posiłki BK też się pojawią w jadłospisach. Wczoraj kości właśnie zostawiły, wylizywały krew hehehe. Tylko że moje psy podroby zjedzą tylko ugotowane hehe surowego nie chcą ruszać nawet :) Nie zaszkodzą im ugotowane płucka wieprzowe?:) Ścinki spotkałem ale tylko z wędlin a szukam wołowych. Jestem z podkarpacia z Jarosławia.

Link to comment
Share on other sites

Parysio - mam sąsiada - 60 lat i chodzi ciagle narabany jak świnia, łazi na czerwonym swietle i nic mu sie nie dzieje. czy to oznacza, że mam robić tak samo?
Powtórze jeszcze raz - przeczytaj to co jest w pierwszym linku, powoli i uwaznie,. tam jest wyjasnione dlaczego nie podajemy psom kości nosnych z dużych zwierzat (wszystko powyżej iwcy dla psa 40kg, dla psa 20kg to co powyżej 3-4 miesięcznego koźlątka)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie - może od czapy, bo jestem laikiem w kwestii BARF-a, dopiero kilka miesięcy + jesteśmy w sferze testowania, co psu najbardziej pasuje - jak to jest z wieprzowiną?
piszecie o świńskich ogonach, kolankach - ja czytałam, że psu wieprzowiny nie powinno się podawać ze względu na wściekliznę rzekomą (i ogólnie), czyżby te części były 'poza kategorią'? tzn. schabu dać nie można, a świński ogon jest już 'bezpieczny'? jak to jest? bo to by trochę urozmaiciło patrykową dietę, ale się naczytałam o złej świni i sama nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy'][B]Hecia [/B]Ty się nie znasz :diabloti: I Ian Billinhurst też się nie zna :diabloti:
Pies ma jeść mięso, mięso i jeszcze raz mięso :mad: Bo psowate kości ze swoich ofiar praktycznie nie jedzą ;)
Aaaaaaaa i nie zapomnij, że kefiru czy jogurtu nie wolno dawać, bo w naturze wilki tego nie jedzą :diabloti:
Za to potrafią upolować algi, drożdże itp. :evil_lol:[/QUOTE]
No masz rację, ależ ja gupia jestem:-( Tyle lat moje psy katowałam kośćmi, o zgrozo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Parysio - mam sąsiada - 60 lat i chodzi ciagle narabany jak świnia, łazi na czerwonym swietle i nic mu sie nie dzieje. czy to oznacza, że mam robić tak samo?
Powtórze jeszcze raz - przeczytaj to co jest w pierwszym linku, powoli i uwaznie,. tam jest wyjasnione dlaczego nie podajemy psom kości nosnych z dużych zwierzat (wszystko powyżej iwcy dla psa 40kg, dla psa 20kg to co powyżej 3-4 miesięcznego koźlątka)[/QUOTE]
To jest głupie zachowanie do naśladowania ale jeśli Moje psy już jadły i nic im nie było to nie widzę problemu. Tak samo głupim gadaniem jest powielanie takich plotek żeby nie podawać psom drobiowych kości - gotowanych owszem nie wolno ale nic poza tym.Także nie widzę nic głupiego w podawaniu kości wieprzowych Moim psom, jeszcze do tego gdy obgryzają mięso i kość zostawiły. Trzeba dawać mądrze a nie sztywno trzymać się tego co "mądrzy" mówią. Jeden Ci powie vet ze wieprzowiny zeby nie jadł a drugi powie że wolno. Tak samo od ziarenka karmy suchej może się zachłysnąć, to ktoś ma nie dawać karmy suchej jeśli mu tak wygodnie jest, bo kolega kolegi mojego kolegi miał psa i się poślizgnął na mydle. To jest obłęd jakis. Psy które żyły te 40-50 lat temu żyły i po 20 lat. Tak tak, żołądki się zmieniają pod presją lini hodowlanych itp. ale jakoś żołądek Rottka się nie zmienił pod względem jego koszernego żołądka, jeśli chodzi o czerwone mięso a głównie o wołowinę. Ja mam wielu sąsiadów którzy chodzą nachlani a sam tak nie robię bo wiem że to głupota przepijać swoje życie ale wieprzowe kości? ludzie dają i żyją psy. Wiele razy spotkałem się z wieprzowym menu na dogomani.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']a ja mam pytanie - może od czapy, bo jestem laikiem w kwestii BARF-a, dopiero kilka miesięcy + jesteśmy w sferze testowania, co psu najbardziej pasuje - jak to jest z wieprzowiną?
piszecie o świńskich ogonach, kolankach - ja czytałam, że psu wieprzowiny nie powinno się podawać ze względu na wściekliznę rzekomą (i ogólnie), czyżby te części były 'poza kategorią'? tzn. schabu dać nie można, a świński ogon jest już 'bezpieczny'? jak to jest? bo to by trochę urozmaiciło patrykową dietę, ale się naczytałam o złej świni i sama nie wiem..[/QUOTE]
Obawa tyczy się podrobów wieprzowych a głównie te wścieklizna rzekoma dotyka móżdzek świński. Powiem Ci szczerze że rozmawiałem z pewnym hodowcą i on twierdzi że dotyka ona mózg świński i podroby. Ogon świński moje psy jadły gdzieś ok miesiąca temu i jest wszystko okej. Wczoraj dostały nogi wieprzowe i zjadły. Choroba ta objawia się intensywnym świadem gdzie zwierzę obgryza sobie łapy, dostaje napadów szału a po 24-36 godzinach zdycha niestety.

Edited by Parysio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Parysio']To jest głupie zachowanie do naśladowania ale jeśli Moje psy już jadły i nic im nie było to nie widzę problemu. Tak samo głupim gadaniem jest powielanie takich plotek żeby nie podawać psom drobiowych kości - gotowanych owszem nie wolno ale nic poza tym.Także nie widzę nic głupiego w podawaniu kości wieprzowych Moim psom, jeszcze do tego gdy obgryzają mięso i kość zostawiły. Trzeba dawać mądrze a nie sztywno trzymać się tego co "mądrzy" mówią. Jeden Ci powie vet ze wieprzowiny zeby nie jadł a drugi powie że wolno. Tak samo od ziarenka karmy suchej może się zachłysnąć, to ktoś ma nie dawać karmy suchej jeśli mu tak wygodnie jest, bo kolega kolegi mojego kolegi miał psa i się poślizgnął na mydle. To jest obłęd jakis. Psy które żyły te 40-50 lat temu żyły i po 20 lat. Tak tak, żołądki się zmieniają pod presją lini hodowlanych itp. ale jakoś żołądek Rottka się nie zmienił pod względem jego koszernego żołądka, jeśli chodzi o czerwone mięso a głównie o wołowinę. Ja mam wielu sąsiadów którzy chodzą nachlani a sam tak nie robię bo wiem że to głupota przepijać swoje życie ale wieprzowe kości? ludzie dają i żyją psy. Wiele razy spotkałem się z wieprzowym menu na dogomani.[/QUOTE]

Odpowiadasz nieco NIE na temat.
Pytam po raz kolejny - czytałeś podlinkowany materiał? czy nie. Jeżeli nie - nie mamy o czym dalej dyskutowac bo najzwyczajniej na swiecie nie chce mi sie go tutaj wklejac. i prowadzic po raz drugi dyskusji która już sie odbyła.

Link to comment
Share on other sites

dzięki :) w kwestii barfa jestem niewyuczona jeszcze wszystkich zasad ;) natomiast dziwi mnie to, że w barfowych sklepach on-line nie widziałam prosiaka, a oprócz tego moja wetka zasugerowała, że świni lepiej nie podawać, no i gdzieś tam na dogo mi się przewinęło, że lepiej tego mięsa unikać (a szkoda, bo jest dużo fajnych kawałków, wiem, że mój Pat miałby atrakcję ze świńskiego ogona albo golonki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13']No masz rację, ależ ja gupia jestem:-( Tyle lat moje psy katowałam kośćmi, o zgrozo.[/QUOTE]

czemu zignorowałaś mój post? czyżby głupio się zrobiło, że autorytet na który się powołujesz, jednak nie uważa że należy karmić tak, jak twierdzisz?
żenua.

PP, czytałam, że mrożenie zabija ewentualnego wirusa w wieprzowinie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Parysio']Artykułu w linku nie czytałem bo powołuje się na to co ludzie mówią i na własnych obserwacjach. Wszystkie mięso, czy tez podroby które jedzą Moje psy są zamrażane i leżą 1-2 dni.[/QUOTE]

A widzisz... nie czytałes ale wiesz...
a ten akurat materiał powstał na podstawie opraciować naukowych a nie własnych obserwacji i tego co ludzie gadają... no ale to trzeba przeczytac.
Znacznie lepiej wydziwiac, miec pretensje, krytykować, atakowac i żądać aby KTOS za ciebie stworzył jadłospis, a najlepiej aby ten ktos jeszcze poszedł do sklepu - zrobił zakupy, poporcjował i wsadził do zamrazarki.
Moja odpowiedź - radź sobie sam, karm se jak chcesz, rób jak uważasz za stosowne.
Nie wiem tylko po cholerę tutaj zadajesz pytania...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']
ale wiem, że nikt z broniących diety składającej się z samych kości nie odpowie na to co napisałam. bo jeszcze trzeba by przyznać rację, bo by się okazało, że coś nie tak jest w diecie ukochanych psów. [/QUOTE]

Do czego mam Ci przyznać rację? Do tego, że nie rozróżniasz kości mięsnych od łysych gnatów?
Nigdzie nikt nie napisał, że pies ma dostawać łysą kość, tylko wszędzie jest pisane wyraźnie "kości mięsne". Napisać Ci to dużymi literami, żebyś zrozumiała, co to takiego kość mięsna?! Skrzydła, szyje i korpusy drobiowe , kości cielęce, ogony cielęce i wołowe, żeberka...to są wszystko kości mięsne :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...